• Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Tissot

Certina DS-2 Turning Bezel. DS-2 w nowej odsłonie, z obrotową lunetą


Moda na styl retro w branży zegarmistrzowskiej trwa w najlepsze. Korzystają z tego branżowego trendu różne firmy, w tym także tak zwane microbrandy. Ale kto ma z niego korzystać najbardziej, jeśli nie firmy z długą i bogatą historią, których przewagą konkurencyjną jest fakt, że sięgają do własnych archiwalnych zasobów. Odtwarzają bądź inspirują się przy tworzeniu swoich nowych zegarków własnymi modelami z przeszłości. I tutaj spore pole do popisu ma marka Certina. Od razu powiem, że z sukcesem i skutecznie z tego korzysta.  

Prezentowaliśmy w ostatnim czasie już co najmniej kilka modeli zegarków tego szwajcarskiego producenta inspirowanych archiwalnymi czasomierzami. Wszystkie bardzo udane. 

Dziś prezentujemy najnowszą, kolejną już odsłonę modelu Certina DS-2 Turning Bezel.

Zegarek typu diver w kilku wariantach, także w wersji wspierającej proekologiczne działania i organizację Sea Turtle Conserwancy, chroniącą żółwie morskie, co jest o tyle dla miłośników marki zapewne zrozumiałe, że żółw jest przecież symbolem nurkowych zegarków firmy od lat. To także wsparcie idei zrównoważonego rozwoju, którym Certina także szczyci się od wielu lat. 

Krótkie wideo prezentuje nowy model oraz akcję, którą wspiera:


Szwajcarska firma postawiła mocno na wytrzymałość swoich produktów. 

Dziś wszystkie dostępne modele zegarków Certina są wyposażone w system DS, czyli Double Security. To system opracowany już w 1959 roku, dający użytkownikom zegarków Certina pewność, że ich zegarek „zniesie” więcej niż inne. To ważne w zegarkach codziennego użytku, ale także - a może wręcz szczególnie - w tych, przeznaczonych do nurkowania. 

Koperta w „żółwiowym” kształcie 

Prezentowany model ma kopertę w kształcie beczki, czasem też nazywanym - nomen omen - „żółwiowym”, który już na wstępie definiuje styl tego zegarka jako vintage. 

Certina DS-2 Turning Bezel w nowej odsłonie, z obrotową lunetą

Certina DS-2 Turning Bezel w nowej odsłonie, z obrotową lunetą

Modele z serii DS2 gościły już na łamach naszego portalu jak i drukowanego magazynu. Zegarki te stworzono jako codzienne, casualowe w odbiorze. Wersja prezentowana dziś stała się nieco bardziej masywna, oraz wyposażona w atrybut, który czyni ten zegarek typowym diverem. Chodzi oczywiście o obrotową lunetę ze skalą minutową, której poprzednie wersje nie miały. 

W Certina DS-2 Turning Bezel zachowano znany kształt koperty. Dzisiejszy zegarek jest wprawdzie nieco większy, ale to właśnie obrotowa luneta – po angielsku „bezel” - stanowią o jego charakterze, który osadzony jest w stylistyce zegarków tworzonych dla nurków, znanej z lat 60. ubiegłego stulecia. Oczywiście jeśli chodzi o jakość wykonania, użyte materiały, jak i wnętrze zegarka, czyli mechanizm, to pozostają one w całkowitej harmonii z teraźniejszością. Współczesne standardy, do jakich przyzwyczaiła nas Certina, są tutaj na pierwszym planie. 

Firma przygotowała kilka wersji modelu Certina DS-2 Turning Bezel. 

Mieliśmy okazję zobaczyć tegoroczne nowości na żywo przy okazji wyjazdu z marką Certina na zawody FiS World Cup 2023 w narciarstwie biegowym, które rozgrywały się w Oslo, w Norwegii. Wśród prezentowanych zegarków były także różne wersje DS-2 Turning Bezel.

Certina DS-2 Turning Bezel w nowej odsłonie, z obrotową lunetą

Certina DS-2 Turning Bezel w nowej odsłonie, z obrotową lunetą

Zegarki robią bardzo dobre wrażenie.

Wersje nielimitowane

Ich opis zacznę od stalowych, nielimitowanych wersji. Mamy do wyboru dwa warianty kolorystyczne. W obu przypadkach koperta ma powierzchnie polerowane i szczotkowane. Wszelkie wykończenia wykonano na znanym w produktach Certiny, wysokim poziomie. 

Wymiary koperty zegarków na poziomie 41,1 mm x 42 mm, gdzie grubość koperty to 11,7 mm, wydają się zapewniać uniwersalność w aspekcie rozmiaru. Obrotowa luneta ma ząbkowaną krawędź i niebieską bądź czarną, wykonaną z aluminium, wkładkę ze skalą minutową. Widoczny jest charakterystyczny trójkącik na godzinie 12., z punktem wypełnionym masą luminescencyjną. Zakręcana koronka i system DS gwarantują klasę wodoszczelności zegarka do 20 barów (200 m).

Pierwsza wersja Certina DS-2 Turning Bezel ma czarną, choć może bardziej antracytową tarczę z atrakcyjnym szlifem słonecznym. Na jej powierzchni znajdują się prostokątne, nakładane indeksy godzinowe z warstwą substancji luminescencyjnej w postaci pasków. 

Certina DS-2 Turning Bezel w nowej odsłonie, z obrotową lunetą


Certina DS-2 Turning Bezel w nowej odsłonie, z obrotową lunetą

Pomiędzy nimi jest nadrukowana bardzo delikatna skala minutowa. Pod godziną 12. jest nakładane, lśniące logo marki Certina i nadrukowana nazwa firmy. 

Po przeciwnej stronie nakładane logo systemu DS i informacja o zastosowanym w zegarku mechanizmie Powermatic 80. Na godzinie 3. jest okienko datownika z ciekawą ramką. Całość wizerunku tarczy uzupełniają proste wskazówki godzinowa i minutowa, z biegnącymi przez ich środek paskami substancji SuperlumiNova, oraz centralny sekundnik z małym grotem także wypełnionym masą świecącą. 

Tarcza jest prosta, przejrzysta i dzięki temu czytelna. Z racji użycia substancji luminescencyjnej także w ciemności. Masa po naświetleniu emituje światło w kolorze niebieskim. 

Certina DS-2 Turning Bezel w nowej odsłonie, z obrotową lunetą

Certina DS-2 Turning Bezel w nowej odsłonie, z obrotową lunetą

Certina DS-2 Turning Bezel w nowej odsłonie, z obrotową lunetą

Wersja druga zegarka Certina DS-2 Turning Bezel o nr referencyjnym C024.607.11.041.02 wyróżnia się tarczą w kolorze niebieskim, gdzie szlif słoneczny jeszcze bardziej ujawnia swoje estetyczne zalety. Widać to na zdjęciach live tej wersji prezentowanych nieco wcześniej. 

Zegarki stalowe są oferowane na stalowych bransoletach. Pełne ogniwa w kształcie spłaszczonej litery „H” są szczotkowane, a łączą je prostokątne polerowane ogniwa. Dodatkowo w zestawie są jeszcze paski. W opcji niebieskiej skórzany a w czarnej tekstylny. 

Edycja Sea Turtle Conservancy

Wersja trzecie nieco się różni od dwóch przedstawionych. 

Kształt koperty zegarka i koncepcja stylistyczna są takie same, ale budulec koperty jest inny. Podczas, gdy standardowe modele są wykonane z klasycznej stali szlachetnej, w edycji Sea Turtle Conservancy wykorzystano lekki tytan. 

Certina DS-2 Turning Bezel w nowej odsłonie, z obrotową lunetą

Certina DS-2 Turning Bezel w nowej odsłonie, z obrotową lunetą

Certina DS-2 Turning Bezel w nowej odsłonie, z obrotową lunetą

Matowa, czarna tarcza pasuje idealnie do prostokątnych wskazówek i indeksów z powłoką Super-LumiNova®. Ta specjalna edycja jest dostępna z prążkowanym szaro-niebieskim paskiem tekstylnym wykonanym z materiału #tide ocean material z tytanowym zapięciem. 

Dodatkowo zegarek w tej wersji wyróżnia logo organizacji nadrukowane na przeszkleniu dekla. Turkusowy kolor, taki jak wspomnianego nadruku, jest powielony na wskazówce sekundowej, oraz na biegnącym przez środek tekstylnego paska prążek. 

W każdej z wersji mocna strona jest mechanizm. To mechanizm ETA Powermatic 80.611 z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej i z antymagnetyczną sprężyną włosową Nivachron®. To mechanizm oferujący aż 80-godzinną rezerwę chodu.

Certina DS-2 Turning Bezel – dostępność i cena

Wygląd i parametry zegarka Certina DS-2 Turning Bezel, ale również zastosowanie #tide ocean material wskazują na to, że Certina DS-2 ma wyraźny związek z żywiołem wody. 

Certina DS-2 Turning Bezel w nowej odsłonie, z obrotową lunetą

Certina DS-2 Turning Bezel Sea Turtle Conservancy

Dotyczy to w szczególności Edycji Specjalnej: część wpływów ze sprzedanych zegarków z tej serii zostanie przekazana na rzecz Sea Turtle Conservancy. Ta organizacja non-profit pracuje od dziesięcioleci na rzecz ochrony żółwi morskich oraz ich siedlisk, a marka Certina wspiera ten szlachetny cel od wielu lat.

Ceny zegarków Certina DS-2 Turning Bezel zależą od wersji. Edycja specjalna Sea Turtle Conservancy z kopertą z tytanu (nr referencyjny: C024.607.48.051.10) oferowana jest w cenie 4 890 złotych. Stale dostępne warianty z tarczą w kolorze ciemnoniebieskim (nr ref. C024.607.11.041.02) lub w kolorze czarnym (nr ref. C024.607.11.081.02 ), z paskiem skórzanym i bransoletą ze stali szlachetnej, są w tej samej cenie 5 190 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Certina znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Certina.

Adrian Szewczyk 


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Montblanc 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Seiko Prospex 1968 Divers Modern Re...
Seiko Prospex 1968 Divers Modern Re...
14.03.2023
Tissot Chemin des Tourelles. Klasyc...
Tissot Chemin des Tourelles. Klasyc...
16.03.2023

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco