• Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Epos

Maurice Lacroix Pontos S Chronograph w nowej, wzbogaconej wersji!


Od ponad 40. lat firma Maurice Lacroix demonstruje swoją wiedzę zegarmistrzowską, wytwarzając zegarki we własnej manufakturze w Saignelégier w Szwajcarii. Przez kolejne lata aktywnej działalności marka wykazywała się innowacyjnym, awangardowym i perfekcyjnym podejściem do projektowania swoich czasomierzy, równocześnie wyczuwając oczekiwania swoich potencjalnych klientów. W efekcie takich działań zyskała sobie szerokie grono miłośników, ale także otrzymała wiele różnorakich branżowych nagród. 

W 2016 roku firma Maurice Lacroix na nowo zinterpretowała swój kultowy model Calypso, pochodzący z lat 90., wypuszczając linię zegarków AIKON. Nowoczesny i odważnie zaprojektowany zegarek AIKON jest stworzony z myślą o pokoleniu milenialsów – osób które są interaktywne, kosmopolityczne i utalentowane. To ambitne pokolenie wyrusza właśnie na podbój świata. To między innymi zachowanie milenialsów jest stałym źródłem inspiracji dla kreatywnego zespołu Maurice Lacroix. Mając to na uwadze, szwajcarska marka postanawia powiązać swój wizerunek z działaniami, które pozwalają konsumentom doświadczyć – jak sama to określa – „wyjątkowej witalności życia w mieście”.

Takie same, miejskie pierwiastki można znaleźć w premierowym zegarku Pontos S Chronograph.

Maurice Lacroix Pontos S Chronograph w nowej, wzbogaconej wersji!

Maurice Lacroix Pontos S Chronograph w nowej, wzbogaconej wersji!

Marka Maurice Lacroix przedstawiła nową interpretację zegarka ze swojej popularnej i szeroko rozpoznawalnej linii wzorniczej o nazwie Pontos. Wyposażone w stoper, wskazania dnia tygodnia i daty, ciekawe detale tarczy, a w premierowym czasomierzu także w odporny na zarysowania ceramiczny pierścień, nowy Maurice Lacroix Pontos S Chronograph łączy dwa pozornie odmienne światy - elegancję i sport. Co ważne, łączy je spójną stylistyką, co powoduje, że te zegarki mechaniczne można dopasować do różnorakiego stroju. 

Dwie wersje kolorystyczne

Pontos S Chronograph ma piaskowaną tarczę, oferowaną w dwóch kolorach: srebrzystobiałym lub ciemnoniebieskim. Wskazówki godzinowa i minutowa są ażurowane, a w części także wypełnione masą luminescencyjną Super-LumiNova®. Fasetowane, nakładane indeksy godzinowe oraz odbijające każdy, nawet najsłabszy promień światła elementy, umieszczone między każdym indeksem a podziałką minutową, zapewniają czytelność wskazań tak w dzień, jak i w warunkach słabego oświetlenia.
 
Maurice Lacroix Pontos S Chronograph w nowej, wzbogaconej wersji!

Maurice Lacroix Pontos S Chronograph w nowej, wzbogaconej wersji!

Maurice Lacroix Pontos S Chronograph w nowej, wzbogaconej wersji!

Wspomniana podziałka minut, umieszczona na skośnej powierzchni zewnętrznego pierścienia tarczy, dzięki wykorzystaniu kombinacji wyraźnych białych linii i naniesionych czerwonym kolorem cyfr arabskich optymalizuje czytelność wskazań. 

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że tarcza ma tylko dwa dodatkowe liczniki – małe subtarcze stopera ułożone wzdłuż osi północ - południe. Jednak przy bliższym przyjrzeniu się zespołowi wskazań okazuje się, że na godzinie 9. znajduje się mały wskaźnik sekund. Po przeciwnej dla niego stronie znalazły się okienka: dnia tygodnia i datownika. Realizowane w oknach wskazania, dzięki skokowo ukształtowanym otworom tarczy i zastosowaniu kontrastowych kolorów, są łatwe do odczytania. 

Dominujące na tarczy liczniki stopera, to tarcza minut z zakresem do 30 jednostek, usytuowana na godzinie 12., i tarcza godzin z zakresem 12 jednostek usytuowana na godzinie 6. Każda z tych subtarcz posiada piaskowane wnętrze i kontrastujące z nim obramowanie dekorowane kołowymi nacięciami. 

Maurice Lacroix Pontos S Chronograph w nowej, wzbogaconej wersji!

Maurice Lacroix Pontos S Chronograph w nowej, wzbogaconej wersji!

Dla tarczy ciemnoniebieskiej wypełnienie subtarczy jest także w kolorze niebieskim, a dla tarczy srebrzystobiałej jest ono w kolorze czarnym. To właśnie brak obramowania przy tarczy ciemnoniebieskiej, czy też wypełnienia przy srebrzystobiałej, powodują, że wskazania sekund czasu bieżącego na tarczy zegarka nie są z daleka widoczne. Dlatego może wystąpić wspomniane wyżej, mylne wrażenie, iż tarcza zegarka ma tylko dwa dodatkowe liczniki.

Wzbogacony wygląd nowej wersji Pontos S

Projektanci szwajcarskiej firmy Maurice Lacroix wzbogacili wygląd premierowego zegarka Pontos S komponując liczne elementy wskazań na jego tarczy na różnych wysokościach, oraz rozsądnie używając kolorów. Ramka koperty jest wykonana z odpornej na zarysowania ceramiki i jest wyposażona w podziałkę tachometru, która przy użyciu stopera pozwala użytkownikowi określić średnią prędkość obiektu przy pokonaniu jednostkowego odcinka drogi. Skala tachometru w sposób szczególny podkreśla sportowy charakter tego modelu zegarka, jednocześnie dopełniając jego klasycznego i utrzymanego w stylu retro wyglądu.

Pokazane dwie wersje modelu zegarka Maurice Lacroix zachowały niektóre elementy wzornicze z poprzednich edycji Pontos S, takie jak wydłużone przyciski i charakterystyczne podwójne uszy koperty. Koperta ma 43 mm średnicy, a jej powierzchnia zestawia ze sobą satynowo szczotkowane i polerowane elementy, zapewniając kontrast, zauważalne wyczucie stylu. Klasa wodoszczelności wynosi 10 ATM.

Maurice Lacroix Pontos S Chronograph w nowej, wzbogaconej wersji!

Maurice Lacroix Pontos S Chronograph w nowej, wzbogaconej wersji!

Dekiel koperty z przeszkleniem wykonanym ze szkła szafirowego, pozwala obserwować pracę mechanizmu z automatycznym naciągiem sprężyny, oznaczonego jako kaliber ML112. 

Dwa światy: elegancji i sportu

Mechanizm ten pracuje z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę (4 Hz), łożyskowany jest na 21 kamieniach syntetycznych, i oferuje 42 godziny rezerwy chodu. Potwierdzając reputację firmy Maurice Lacroix jako producenta prestiżowych, dopracowanych czasomierzy, mechanizm zegarka jest ciekawie dekorowany na swoich powierzchniach, z wykorzystaniem: pasów genewskich, perłowania i szlifu słonecznego. 

Zegarek Maurice Lacroix Pontos S Chronograph dostarczany jest z dopasowanym kolorystycznie nylonowym paskiem z przeszyciami w tym samym kolorze i zaaplikowanym na jego powierzchni logotypem producenta – literą „M”. Pasek ten ma futrówkę wykonaną z luksusowej skóry nubukowej.

Maurice Lacroix Pontos S Chronograph w nowej, wzbogaconej wersji!

Maurice Lacroix Pontos S Chronograph w nowej, wzbogaconej wersji!

Premierowy model Pontos S Chronograph jest również dostępny z 3-rzędową stalową bransoletą. Jego właściciele mogą sami modyfikować wygląd zegarka, dzięki zastosowanemu rozwiązaniu Easy Strap System, co powoduje, że wymiana paska na bransoletę i odwrotnie jest bardzo prostą czynnością, wykonywaną bez użycia jakichkolwiek dodatkowych narzędzi. 

Dzięki możliwości pomiaru krótkich odcinków czasu i określania średniej prędkości pokonania odcinka wzorcowego za pomocą skali tachometru, nowy Pontos S jest bezsprzecznie zegarkiem sportowym. Jednak jego wygląd jest także elegancki, dzięki czemu bardzo wszechstronny. Takie cechy sprawiają, że pasuje niemal do każdej sytuacji.

Podsumowując, firma Maurice Lacroix wykonała kolejny zegarek mechaniczny, który w udany sposób łączy dwa pozornie odmienne światy: elegancji i sportu. 

Redakcja Zegarki i Pasja
* na bazie materiałów prasowych marki Maurice Lacroix


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Symbol historii pomiaru czasu w spo...
Symbol historii pomiaru czasu w spo...
11.10.2022
Mechaniczne dzieło sztuki, hołd rod...
Mechaniczne dzieło sztuki, hołd rod...
17.10.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco