• Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Grand Seiko

Mała... rewolucja! Orient Classic Bambino 38 mm


Japońska firma zegarmistrzowska Orient to producent, którego oferta jest dostępna niemal w każdym zakątku świata. Zegarki tej marki cieszą się w pełni zasłużona opinią niezawodnych, dobrze wykonanych i atrakcyjnych cenowo. Orient Classic to linia w ramach tej bogatej oferty, którą można określić mianem bestsellerowej. W jej ramach funkcjonuje kolekcja, chrakteryzująca się niewymuszoną elegancją i klasycznym wzornictwem. Moim zdaniem ta kolekcja wyróżnia się nie tylko w ramach oferty marki Orient, ale też na tle konkurencji. Przede wszystkim jest też szczególnie lubiana. Fani marki nadali jej pieszczotliwą nazwę - Bambino.

Uniwersalny zegarek mechaniczny

Orient Bambino to zegarek, który zawsze jako pierwszy przychodzi mi na myśl, gdy ktoś pyta mnie o elegancki, w miarę uniwersalny mechaniczny zegarek w bardzo dobrej cenie.

Zegarki z tej kolekcji charakteryzują się linią mocno nawiązującą do stylistyki czasomierzy powszechnie występujących w latach 50. XX wieku. To złota era zegarków eleganckich, w mojej ocenie. Najlepszy styl do naśladowania współcześnie.Tu pierwsze skrzypce grają wypukłe tarcze i podkreślające ten styl, mocno wypukłe szkła. A elementy te są w kopertach o smukłych, delikatnych liniach, z wąskimi lunetami i krótkimi uszami. Na przestrzeni lat, w których zegarki tej kolekcji są oferowane, stosowane są coraz nowocześniejsze mechanizmy. Różnice między poszczególnymi modelami i generacjami są subtelne - dotyczą w niewielkim stopniu kopert, a głównie stylu i kolorystyki tarcz.

Teraz jest pierwsza mała „rewolucja”, bo pojawiła się wersja o mniejszym rozmiarze koperty, ze średnicą 38 mm, czyniąc ten model także zegarkiem mogącym być w strefie zainteresowania pań.

Popularny zegarek teraz z mniejszą kopertą!

Modele z serii Classic i Simple Style charakteryzują się tradycyjnymi elementami wzornictwa, takimi jak wypukła tarcza i wypukłe szkło, o czym wspomniałem na wstępie. To zabieg stylistyczny, który kapitalnie wpływa na wizerunek zegarków. Lata, do których ten styl się odnosi to okres w którym powstawały zegarki delikatne, bardziej ascetyczne, czy też - proste, funkcjonalne i zwyczajne piękne. Starano się im nadać taki kształt, by faktycznie były jak najbardziej płaskie, ale także działano w tym kierunku, by wizualnie ten efekt wzmocnić.

Orient Classic and Simple Style Bambino 38 mm

To styl bardzo lubiany. Dlatego seria Orient Bambino była niezmiennie bestsellerem w ciągu ostatniej dekady w 70 krajach i regionach na całym świecie.

Zmiana trendów w branży

Do tej pory zegarki Orient Bambino miały średnicę kopert powyżej 40 mm. To bardzo wyważony rozmiar, ale biorąc pod uwagę bardzo wąskie lunety, a przez to duże tarcze, zegarki te optycznie wydawały się całkiem spore. Nie zawsze też wyglądały idealnie na bardzo szczupłych nadgarstkach. Decyzja o wprowadzeniu do oferty wersji mającej średnicę 38 mm jest wiec niewątpliwie słuszna. To nadal świetny rozmiar zegarka męskiego typu „garniturowiec”, a na dodatek także kobiety, często sięgające po męskie zegarki, mogą spojrzeć na pomniejszony hit od Orienta łaskawym okiem.

Światowe trendy w projektowaniu zegarków zmieniają się, a ostatnie wieloletnie zainteresowanie dużymi i bardzo dużymi zegarkami słabnie na rzecz modeli mniejszych, nie rzucających się w oczy, które wygodnie przylegają do nadgarstka.

Orient Classic and Simple Style Bambino 38 mm

Orient Classic and Simple Style Bambino 38 mm

Co więcej, pojawił się szczególny, coraz bardziej widoczny trend zmierzający w kierunku oferowania nieskomplikowanych zegarków wskazujących tylko czas, przy użyciu ponadczasowych projektów o klasycznym wyglądzie.

Mam na myśli modele mające czystą i prostą formę. Taką, jakiej oczekujemy od eleganckich czasomierzy. Modele Classic i Simple Style 38 zawierają cechy obu tych trendów widoczne tak w kwestii rozmiaru kopert, który pasuje zarówno do mężczyzn i kobiet, jak i aspekcie stylistycznym tych zegarków.

Przejdźmy wiec do opisu naszych „bohaterów”.

Mała… rewolucja

Koperta jest stalowa i - jak już wiemy - ma 38 mm średnicy. Jej dokładna średnica wynosi 38,4 mm. Grubość to 12,5 mm, a wysokość od ucha do ucha to jedynie 44 mm. Zegarek dopasuje się więc nawet do bardzo szczupłych nadgarstków, a styl koperty z wypukłym szkłem i wąską boczną linią powodują, że będzie wydawał się sporo bardziej płaski niż w rzeczywistości jest. Sposób wykończenia jest taki, jak we wcześniej oferowanych modelach z tej serii.

Luneta, dekiel i górne powierzchnie uszu są polerowane na wysoki połysk, a boki koperty, przechodzące dość płynnie z delikatnie zaznaczonym odcięciem, są szczotkowane. Jakość wykonania, jeśli jest na poziomie większych modeli Orient, a zapewne tak jest, może być określona jako bardzo dobra, nie tylko biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę. Koperta może mieć naturalny kolor stali lub mieć kolor złota, dzięki zastosowanej powłoce.

Orient Classic and Simple Style Bambino 38 mm

Orient Classic and Simple Style Bambino 38 mm

Dekiel jest przeszklony szkłem mineralnym. Widać przez niego mechanizm - to oczywiście mechanizm „in-house” Orient z serii 46-F6 o oznaczeniu F6724. Zapewnia on odpowiednią precyzję wskazań, niezawodność i legendarną trwałość.

Mechanizm ma dodatkową funkcję stop sekundy, oraz możliwość dokręcania koronką, choć główną metodą gromadzenia energii jest oczywiście automatyczny naciąg sprężyny napędowej. Mechanizm oferuje 40 godzin rezerwy chodu i jest łożyskowany na 22 kamieniach. Umieszczona tradycyjnie na godzinie 3 koronka jest dość płaska a jej czołową część zdobi laserowo grawerowane logo marki.

4 kolory tarcz

Do wyboru obecnie są cztery kolory tarcz.

Tarcza w kolorze białym - w kopercie w kolorze złota i ze złocistymi inskrypcjami na tarczy (nr ref. RA-AC0M01S), biała w standardowej kopercie stalowej, z indeksami i wskazówkami w kolorze srebrnym (nr ref. RA-AC0M03S), tarcza czarna - w tradycyjnej stalowej kopercie (nr ref. RA-AC0M02B), oraz mój absolutny faworyt - zegarek Orient Bambino 38 mm z tarczą w kolorze kremowym (nr ref. RA-AC0M04Y). Ten ostatni wariant kolorystyczny ma wskazówki zabarwione na niebiesko i srebrzyste indeksy godzinowe.

Orient Classic and Simple Style Bambino 38 mm

Orient Classic and Simple Style Bambino 38 mm

Każdy z modeli ma naniesione na tarczy logo marki w postaci litery „O” podtrzymywanej przez dwa lwy. Pod logo nadrukowano nazwę marki, a pochyloną, drobną czcionką informację o automatycznym naciągu. Po przeciwnej stronie, pomiędzy osią wskazówek a godziną 6., także pochyloną czcionką nadrukowano informację o wodoszczelności. Informacja „Water Ressistant” oznacza, iż to jedynie ochrona przed przypadkowym zachlapaniem wodą.

Na godzinie 3. widoczne jest okienko datownika ze wskazaniem dni miesiąca. Wypukłość tarczy w połączeniu z prostotą daje świetny efekt i klimat, wzmacniane przez wcześniej wspomniane, mocno wypukłe mineralne szkło wyglądające jak dawne szkiełka plexi.

Zegarki oferowane są na skórzanych paskach. Mają one fakturę skóry krokodyla. Zapinane są na klasyczną klamrę z pinem, a ich szerokość przy mocowaniu to 20 mm.

Orient Classic and Simple Style Bambino 38 mm - dostępność i cena

Orient Classic „Bambino” to świetny, codzienny zegarek mechaniczny, który sprawdzi się doskonale jako dodatek do wielu stylizacji, także tych formalnych.

Orient Classic and Simple Style Bambino 38 mm

Wygodny w użytkowaniu, niezawodny i atrakcyjnie wyceniony, może być polecany każdemu, kto poszukuje nie drenującego portfela, klasycznie eleganckiego mechanicznego zegarka. A teraz, gdy pojawiłaś się nowa wersja z kopertą o średnicy 38 mm, zdecydowane poszerza się spektrum potencjalnych fanów i fanek.

Ceny zegarków Orient Classic and Simple Style Bambino 38 mm zależą od wersji. Kwotę  1 390 złotych musimy zapłacić za warianty z kopertą stalową bez powłoki, a model z powłoką w kolorze złota jest w cenie 1 490 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Orient znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Orient.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Polpora Denar Chrobrego. Królewski ...
Polpora Denar Chrobrego. Królewski ...
04.08.2022
Kolekcja Omega Seamaster Aqua Terra...
Kolekcja Omega Seamaster Aqua Terra...
08.08.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco