• Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Bulova

Planetarny spektakl. MeisterSinger Astroscope Special Edition Blue/Yellow 2022


Powrót do kategorii

Naręczne zegarki mechaniczne MeisterSinger prezentują czas w sposób tradycyjny, a nawet bardzo tradycyjny, bo wzorem do ich wykonania są wieżowe zegary jednowskazówkowe sprzed setek lat. To element DNA, swoisty podpis tej niemieckiej marki. Jednowskazówkowa prezentacja czasu. Odczyt nieco utrudniony, ale wyjątkowy, mający indywidualny charakter. Ciekawy. Stąd marka cieszy się sporym uznaniem. Oczywiście także ze względu na inne atrybuty, jak własne komplikacje konstrukcji mechanizmów i wysoką jakość wykonania.

Dziś zaprezentujemy model MeisterSinger Astroscope Automatic Special Edition Blue/Yellow 2022. Zegarek bardzo ciekawy, a do tego w dość ekstrawaganckim zestawieniu kolorystycznym, w którym główną rolę gra niebieska tarcza z żółtymi akcentami i wyrazisto żółty pasek.

Planetarny spektakl

Na tarczy zegarka mamy do podziwiania „spektakl planetarny”.

MeisterSinger Astroscope Special Edition Blue/Yellow 2022

Planety, ciała niebieskie i ich klasyczne symbole pełnią ważną rolę w modelu MeisterSinger Astroscope. W zegarku tym wyświetlane są dni tygodnia za pomocą białej kropki, ale nie w uporządkowany sposób liniowy lub koncentryczny, ale wskazywane są w różnych miejscach, wędrując tam i z powrotem w układzie odpowiadającym konstelacji, która występuje tylko co dziesięć do dwunastu lat na nocnym niebie półkuli północnej.

Astroscope wyświetla dni tak, jak żaden zegarek wcześniej, tj. symbole związane z ciałami niebieskimi, zostały przypisane różnym dniom tygodnia. Każdy z symboli jest umiejscowiony przy przyporządkowanej przysłonie, otworze we wspomnianym układzie konstelacji planet. Przysłona zapełnia się bielą umieszczonej niżej tarczy we właściwym miejscu wskazując aktualny dzień tygodnia. Dla ułatwienia obszar konstelacji umieszczony w środkowej części tarczy jest otoczony okręgiem stanowiącym granice tego obszaru. Tuż przy tym miejscu, półkoliście ułożono trójliterowe, skrótowe oznaczenia dni tygodnia. Ale i one nie są w tradycyjnej kolejności. Zegarek ten za wygląd i ogólną koncepcje zdobył już nagrody takie jak German Design Award, Red Dot Design Award i iF Design Award. Opisywaliśmy ten model w 2020 roku, kiedy miał premierę: MeisterSinger Astroscope Black & Old Radium.

Nowy Astroscope Special Edition Blue/Yellow 2022 jest wyposażony w niebieską tarczę przyozdobioną atrakcyjnie wyglądającym szlifem słonecznym, przypominającą swoim odcieniem łagodne, wieczorne niebo, które pojawia się po słonecznym dniu.

MeisterSinger Astroscope Special Edition Blue/Yellow 2022

Cyfry są przedstawione czcionką o drobnym kroju. Symbole astronomiczne i wspomniane indeksy są nadrukowane lakierem w kolorze jasnożółtym, co wraz ze wskazówką pokrytą substancją luminescencyjną zapewnia, że użytkownik może określić czas za pomocą zegarka MeisterSinger Astroscope nawet po zmroku. Nad okrągłym oknem daty i logo MeisterSinger znajduje się delikatna linia symbolizująca horyzont, wzmacniając wrażenie patrzenia w niebo.

Imiona nordyckich bogów

Nowy model MeisterSinger Astroscope Special Edition Blue/Yellow 2022 jest wyposażony w miękki pasek ze skóry cielęcej w kolorze żółtym, który pięknie pasuje do graficznych przedstawień na tarczy, a cały zestaw czyni dość niepowtarzalnym.  Jako ciekawostkę podam, że ten limitowany zegarek miał premierę pod koniec marca 2022 roku, więc jego kolorystyka może nie być przypadkowa – w końcu niebieski i żółty to barwy Ukrainy.

Tak jak większość planet nosi nazwy pochodzące od imion rzymskich bogów tak większość dni tygodnia zarówno w języku niemieckim jak i angielskim bierze odpowiadające im nazwy z mitologii nordyckiej. W całej historii przydzielanie dni tygodnia ciałom niebieskim przetrwało próbę czasu:

Poniedziałek, Księżyc     ☽
Wtorek, Mars ♂            
Środa, Merkury ☿
Czwartek, Jowisz ♃
Piątek, Venus ♀            
sobota, Saturn ♄
Niedziela, Słońce ☉

A sam zegarek to klasyka jaką znamy i lubimy.

MeisterSinger Astroscope Special Edition Blue/Yellow 2022

Ma on okrągłą kopertę wykonaną ze stali szlachetnej z łagodnie wyprowadzonymi, dość delikatnymi, zwężającymi się uszami. Powierzchnia obudowy wykończona została przez polerowanie. Do tego wąska luneta okalająca wypukłe szkło szafirowe i całkiem rozsądny - jak na dzisiejsze czasy - rozmiar, bo średnica to jedynie 40 mm.

Koronka na godzinie 3. jest duża i przyozdobiona logo marki. Dekiel jest przykręcany 6 śrubkami. Wygrawerowano na nim podstawowe informacje o tym modelu, a jego centralna część jest przeszklona, dzięki czemu widać mechanizm. To zmodyfikowany mechanizm z automatycznym naciągiem wykonany na bazie Sellita SW 220.

MeisterSinger Astroscope Special Edition Blue/Yellow 2022

Wygląda całkiem atrakcyjnie, a w modelu Astroscope Automatic Special Edition Blue/Yellow oko przyciąga jego dwukolorowy wahnik, ze złocistą częścią okalającą mocowanie i łożysko oraz tym samym kolorem na krawędzi.

Widać to na zdjęciach produktowych nieco poniżej.

Zegarki dla ludzi szczęśliwych

Co do odczytu czasu to pisaliśmy już wielokrotnie, że zegarki marki MeisterSinger są tworzone dla ludzi szczęśliwych, nie potrzebujących sprawdzać czasu co do sekundy.

Tutaj dokładność odczytu sięga 5 minut, gdy rozpatrujemy indeksy, ale bez problemu można ją zawęzić do przestrzeni między nimi i dokładności do 2,5 minuty. Wskazówka jest dłuższa i bardziej zwężająca się niż konwencjonalna wskazówka godzinowa i wskazuje dokładnie na drobne, pięciominutowe oznaczenia na krawędzi tarczy, tak jak pierwsze mechaniczne zegarki używane aż do XVIII wieku. Taki układ tarczy oraz kolorystyka zegarka przyciągają wzrok, a to stwarza świetną okazję dla miłośników zegarków do rozpoczęcia konwersacji.

Sam zegarek jest natomiast atrakcyjnym dodatkiem na co dzień.

MeisterSinger Astroscope Special Edition Blue/Yellow 2022

MeisterSinger Astroscope Special Edition Blue/Yellow 2022

Wodoszczelność do 50 m zapewnia komfort w codziennym użytkowaniu. Fabryczny zestaw jest nieco ekstrawagancki ze względu na piękny, ale jednak odważny kolor paska. Jednakże zmiana paska może pozwolić na dostosowanie zegarka także do bardziej oficjalnych okazji.

MeisterSinger Astroscope Special Edition Blue/Yellow 2022 – cena i dostępność

Model ten jest limitowany do 100 egzemplarzy na cały świat.

Cena katalogowa zegarka MeisterSinger Astroscope Special Edition Blue/Yellow 2022 to  2 190 euro, czyli około 10 500 złotych. Jest on także dostępny w Polsce.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące MeisterSinger znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki MeisterSinger.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 19

MAGAZYN Zegarki I Pasja NR 19

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

Rado 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Traser P68 Pathfinder Automatic Gre...
Traser P68 Pathfinder Automatic Gre...
27.05.2022
12 zegarków związanych z motoryzacj...
12 zegarków związanych z motoryzacj...
31.05.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco