• Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Błonie

Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar - złoty i skromny


W gronie zegarków zaliczanych do wyrobów z gatunku haute-horlogerie coraz częściej pojawiają się modele krzykliwe i jaskrawe, na granicy dobrego smaku. To całkiem naturalny ruch ze strony producentów, którzy umiejętnie potrafią kierować swój produkt do pewnych grup odbiorców, jak znani sportowcy czy raperzy, dla których klasycznie wyglądające zegarki to często za mało. Na placu boju oczywiście pozostają marki, które kierują swoje produkty do nieco bardziej konserwatywnej klienteli. Wśród nich bardzo mocną pozycję zajmuje genewski Vacheron Constantin, który od lat jest najbliższym rywalem marki Patek Philippe.

Ostatnia nowość tej właśnie marki to model z linii Traditionnelle, która samą nazwą wyraźnie anonsuje styl, w jakim utrzymano wygląd tego zegarek.

Nie ma miejsca na niespodzianki

I nie ma tu miejsca na niespodzianki. Na froncie dominuje rzecz jasna tarcza, która pozostaje imponująco czystym i przejrzystym projektem, pomimo dużej liczby dodatkowych wskazań.  

Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar

Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar

Jej grafitowy koloryt w połączenie z elementami wykonanymi z białego złota wprowadza atmosferę chłodnej elegancji - to buduje obraz modelu 4010T/000G-B740 jako zegarka dyskretnego, pozwalającego właścicielowi pozostać dla większości anonimowym. To spora zaleta w czasach, gdy luksus pokazywany wprost zaczyna być coraz częściej źle postrzegany.

Prosta w odbiorze tarcza ujmuje najwyższej jakości detalami. Takimi, jak aplikowane logo marki w kształcie krzyża maltańskiego czy indeksy, spośród których podwójny na dwunastej zawiera w sobie zwężenie do środka, nawiązuje do wspomnianego symbolu cnót rycerskich.

Kolejnymi elementami podkreślającym jakość wykonania Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar jest spójność niezwykle trafnie dobranych czcionek oraz zastosowanie czarnych dysków dodatkowych wskazań, czyli komplikacji konstrukcji mechanizmu, które w odczuwalny sposób wycofują je nadając priorytet fundamentalnej funkcji, jaką jest wskazywanie godziny. A Traditionnelle Complete Calendar robi to w najlepszym stylu, bo za pomocą relatywnie wąskich i długich w punkt wskazówek typu dauphine.

Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar

Komplet wskazówek zwieńcza bardzo proste, odpowiednio długie ramię sekundnika, który swoim oszczędnym wyrazem podkreśla bardzo typowy dla marki Vacheron Constantin umiar w kwestii elementów ozdobnych.

Skomplikowany mechanizm „in-house”

Piękna, w subtelny sposób nowoczesna tarcza prezentuje funkcje, które oferuje skomplikowany mechanizm kaliber 2460 QCL/1. To ewolucja mechanizmu 2450 znanego od 2007 roku jako pierwszy in-house'owy mechanizm z automatycznym naciągiem genewskiej marki.

Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar

Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar

Złożony z 308 części mechanizm pracuje w podwyższonej częstotliwości 28 800 wahnięć koła balansu na godzinę, co gwarantuje relatywnie płynny ruch sekundnika. Wyposażony w funkcję stop-sekundy mechanizm jest w stanie pracować do 40 godzin bez nakręcania, które odbywa się w sposób automatyczny za pomocą mocowanego centralnie rotora wykonanego z 22k złota. Ponownie ozdobiono go krzyżem maltańskim, który jest najważniejszym z symboli marki.

Zastosowana tu funkcja dodatkowa wskazań kalendarza jest wyjątkowo rozbudowana. Wskazanie daty realizowane jest za pomocą dodatkowej wskazówki, tzw. pointer date, a dwa okna na tarczy prezentują odpowiednio - dzień tygodnia oraz aktualny miesiąc.

Wisienką na torcie jest tu zastosowany także precyzyjny wskaźnik faz Księżyca, który wymaga korekty co 122 lata. Można więc przyjąć, że jest układem ustawionym dożywotnio.

Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar

Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar

Jak przystało na mechanizm najwyższej klasy, którą dodatkowo podkreśla pieczęć genewska – jest on pięknie i misternie zdobiony, nawet na elementach niewidocznych przez przeszklenie w deklu, czy też zasłoniętych przez tarczę. Większą część fazowanych i grawerowanych mostków wykończono pasami Côtes de Genève, choć zdecydowanie szerzej stosowaną techniką jest perlage, który zdobi obie strony płyty mechanizmu.

Filigranowa koperta

Obudowę i zarazem ochronę dla delikatnego mechanizmu stanowi klasyczna w aspekcie wyglądu, niemal filigranowa w swej formie koperta. Jest wyraźnie krągła, choć nie wydaje się pękata, bo luneta mocująca szkło szafirowe jest relatywnie wąska. W efekcie koperta o rozsądnej średnicy 41 mm i grubości 10,7 może być większa, niż wskazują na to suche liczby.

Zwieńczają ją zwężane i zagięte uszy, oraz logowana na czole koronka.

Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar

Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar

Model La Traditionnelle nie ma jednak sportowych aspiracji. Koperta z przeszklonym szkłem szafirowym deklem została uszczelniona na absolutnie podstawowym współcześnie poziomie 30 metrów. To jednak żadna przeszkoda w zegarku za 40 800 euro, który zdecydowanie najlepiej prezentuje się z fabrycznym, odpornym na wilgoć paskiem ze skóry aligatora Missisippiensis, połączonym z logowanym zapięciem wykonanym z białego złota.

Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar – dostępność i cena

Nowy zegarek Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar to bardzo klasyczny model, która wymaga dokładnej obserwacji i analizy jego detali, by dostrzec ujęte piękno.

Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar

To model, który oferuje wybitny poziom techniczny, a do jego wykonania wykorzystano topowe, szlachetne materiały. Jego wygląd gwarantuje niezrównaną dyskrecję.

Paradoksalnie, ten piękny, godny podziwu zegarek nie rzuca się zbytnio w oczy, co pozwala jego właścicielowi niemalże wtopić się w tłum. To zegarek, który jako jeden z nielicznych w swoim segmencie cenowym może pozostać niezauważony, a to dla wielu najwyższa wartość.

Cena Vacheron Constantin Traditionnelle Complete Calendar to około 200 000 złotych.

Wiktor Kalinowski


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Certina DS Powermatic 80 - klasyka ...
Certina DS Powermatic 80 - klasyka ...
07.01.2022
Raketa “Copernicus” limited edition...
Raketa “Copernicus” limited edition...
11.01.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco