Louis Moinet Mecanograph New York

POWRÓT 29.05.2014 Zegarki
Louis Moinet Mecanograph New York

Powstała w 1806 roku firma Louis Moinet od początku swojego istnienia produkuje zegarki o najwyższej jakości oraz złożoności pod względem konstrukcji mechanizmu jak i wykończenia. Na tegorocznych  targach w Bazylei marka zaprezentowała szereg nowości wśród których znalazły się dwa modele zegarków takich jak Mecanograph Qatar  oraz Mecanograph New York, które pochodzą z nowej kolekcji Mecanograph City. Sama kolekcja ma ukazywać dynamikę światowych stolic oraz jest uroczystym oddaniem hołdu za wkład tych miast w rozwój architektury oraz kultury.  W tym artykule przedstawimy Państwu model dedykowany Nowemu Jorkowi.

Jak wiadomo Nowy Jork jest bez wątpienia jednym z największych miast na świecie dlatego dość często jest nazywany „stolicą świata”. Właśnie to piękne miasto ma znaczący wpływ na światowy handel, media, sztukę, show-biznes, technologię oraz  badania i naukę. Ponadto Nowy Jork jest najbardziej zaludnionym miastem w Stanach Zjednoczonych, które liczy ponad 8 milionów mieszkańców i jest jednym z najbardziej kosmopolitycznych metropolii na świecie, gdzie prawie połowa jego mieszkańców  posługuje się innym językiem niż angielski. Rocznie jest odwiedzany przez zawrotną liczbę turystów, która oscyluje w granicach 50 milionów. Dlatego też nie trudno jest się  domyślać  dlaczego właśnie to miasto stało się inspiracją dla Louis Moinet.

W opisywanym modelu  tarcza zegarka gra „pierwsze skrzypce”, a jej głównym bohaterem jest umieszczony centralnie pojedynczy wieżowiec World Trade Center, który znajduje się  w otoczeniu pozostałych budowli. W tym miejscu trzeba również wspomnieć o fakcie, iż wszystkie te elementy zostały wygrawerowane ręcznie przy użyciu – jak producent zaznacza – specjalnej tajnej techniki, która umożliwiła wyraźne uwidocznienie tłoczenia. Jest to bardzo ważne aby poprawnie odtworzyć atmosferę Nowego Jorku z charakterystycznym dla tego miasta krajobrazem miejskim. Cały proces grawerowania zajmuje więcej niż 20 godzin uwzględniając głębokość linii, balas pomiędzy matowym, a błyszczącym światłem, który będzie w idealnej harmonii z ciemniejszą patyną. Pomiędzy godziną 11 a 3 możemy podziwiać niebo, na którym znalazły się gwiazdy oraz księżyc. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, iż do wykonania tegoż księżyca wykorzystano kawałek prawdziwego meteorytu, który został zakupiony w 1965 roku w nowojorskim porcie od kapitana łodzi rybackiej. Wspomniany meteoryt jest jedynym, który oficjalnie otrzymał nazwę „New Jork”, co potwierdza Meteoritical Society. Na godzinie 9 znajduje się tarczka małej sekundy na tle uwidocznionego pracującego mechanizmu. Pozłacane wskazówki, za wyjątkiem sekundowej, mają zakończenie w kształcie kropli rosy(Gouttes de Rosée) , co dodatkowo dodaje uroku ogółowi. Powyższe elementy są chronione przez szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.

Mecanograph New York posiada manufakturowy mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej Cal. LM31,  do  złożenia którego użyto 182 komponenty. Oscylacja koła balansowego wynosi 28,800 wahnięć na godzinę. Do łożyskowania części ruchomych mechanizmu użyto 26 kamieni syntetycznych. Przy pełnym naciągu sprężyny zegarek oferuje nam 48 godzinną rezerwę chodu.

 

Całość została umieszczona w kopercie wykonanej z 18K różowego złota o wymiarach 43,5mm x 15,6mm. Do wyboru mamy jeszcze kopertę wykonaną z tytanu Grande 5. Podziwianie pracy mechanizmu umożliwia nam transparentny dekiel, którego element przeźroczysty stanowi szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną. Dodatkowo owy dekiel został zabezpieczony siedmioma śrubkami, a na jego powierzchni wygrawerowano indywidualny numer oraz symbol Louis Moinet. Wodoszczelność w przypadku tego typu zegarka ma raczej symboliczne znaczenie i wynosi 50 metrów. Czasomierz będzie dostępny na pasku wykonanym ze skóry aligatora koloru niebieskiego z podwójnym zapięciem wykonanym ze stali szlachetnej L316. Zegarek został objęty limitacją, jak każdy model w przypadku tej kolekcji, w ilości 60 sztuk z każdego wariantu.

Podsumowywując Mecanograph New York prezentuje się zjawiskowo pięknie, a dbałość o szczegóły jak i wykończenie stoi na najwyższym poziomie. Spoglądając na tarczę zegarka ma się wrażenie przeniesienia myślami do tego ekscytującego miasta. 

Autor: Bartosz Marciniak

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Oris

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Aerowatch

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Victorinox Dive Master 500
Victorinox Dive Master 500
16.05.2014
Glycine Airman 17
Glycine Airman 17
31.05.2014

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco