Glycine Airman 17

POWRÓT 31.05.2014 Zegarki
Glycine Airman 17

Szwajcarska firma Glycine  w tym roku obchodzi swój setny jubileusz i właśnie z tego powodu przygotowała szereg nowości, które zaprezentowała podczas tegorocznych targów w Bazylei. My w dzisiejszym artykule skupimy się na flagowym modelu jakim jest Airman 17 (Ref. 3917), który został odświeżony.

Na pierwszy rzut oka ciężko doszukać się jakichkolwiek większych zmian w wyglądzie w stosunku do starego modelu Airman 17 (Ref. 3865). Dopiero kiedy weźmiemy zegarek do ręki zauważymy poczynione przez firmę zmiany tegoż modelu. Zmiany oczywiście na lepsze. Nowy model został przede wszystkim wyposażony w nową lżejszą kopertę wykonaną z najwyższej jakości stali szlachetnej o wymiarach 46mm x 10,75mm. Dla porównania wysokość koperty w starszym modelu wynosi 15mm. Wniosek może być tyko jeden, zegarek został wyraźnie odchudzony oraz lepiej prezentuje się na nadgarstku. Drugą znaczącą zmianą jest zastosowanie innego mechanizmu. Tym razem bijącym sercem zegarka jest mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej Cal. GL293. Oprócz zmian dotyczących walorów użytkowych jedną z chyba najważniejszych zmian dla potencjalnych nabywców jest cena. Nowy Airman 17 – uwaga - jest tańszy prawie o połowę od swojego poprzednika, co czyni go bardzo atrakcyjną ofertą biorąc pod uwagę  paramerty techniczne jak i jakość wykonania czasomierza.

Zegarek prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Niebieska tarcza idealnie współgra ze stalową kopertą oraz niebieskim paskiem z białymi przeszyciami. Indeksy godzinowe koloru białego idealnie kontrastują z tarczą zapewniając idealną czytelność wskazań czasu. Ponadto pod nimi zostały umieszczone indeksy wypełnione substancją luminescencyjną, co znacznie ułatwia odczyt wskazań w złych warunkach oświetleniowych. Wskazówki również  zostały wypełnione tą samą masą świetlną co indeksy. Na godzinie 7 zostało usytuowane okienko datownika. Całość została zabezpieczona szkłem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną. Czasomierz pokazuje czas w systemie 24 godzinnym i został wyposażony w dodatkową funkcję drugiej strefy czasowej, która w dość nietypowy sposób została umieszczona na zewnętrznym obrotowym pierścieniu. Regulacja odbywa się za pomocą dodatkowej, zakręcanej koronki znajdującej się na godzinie 4, która to została wyposażona w specjalne ząbki zabezpieczające pierścień przed nieumyślnym przestawieniem.

Nowy Airman 17, jak już wspomniano wyżej, został wyposażony w mechanizm z automatycznym naciągiem Cal. GL293, który pracuje z częstotliwością 4Hz. Jego części ruchome są łożyskowane za pomocą 21 kamieni syntetycznych. Rezerwa chodu wynosi 42 godzinny. W tym miejscu wypada również napisać parę słów o wahniku  automatycznego naciągu. Oprócz zdobienia pasami genewskimi wygrawerowano na nim model samolotu SST, co podkreśla silny związek firmy Glycine z lotnictwem. Wodoszczelność zegarka wynosi 200 metrów. Jest to bardzo dobry wynik zważywszy na charakter czasomierza.  

Podsumowywująca odświeżona wersja  Airman 17 w stosunku do starszego brata wypada znacznie lepiej nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę ale równocześnie ze względu na walory użytkowe. Zegarek jest również dostępny w wersji z 12 godzinnym systemem wskazań oraz dodatkowym modułem GMT. 

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Doxa

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Junghans

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Louis Moinet Mecanograph New York
Louis Moinet Mecanograph New York
29.05.2014
Recenzja: SCHAUMBURG AQM BULLFROG V...
Recenzja: SCHAUMBURG AQM BULLFROG V...
07.06.2014

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco