• Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki G-SHOCK

MeisterSinger Bell Hora Anniversary Edition – limitowana wersja „dzwonka”


Powrót do kategorii

Zegarki niemieckiej firmy MeisterSinger, tak jak i sama marka, już dawno zaskarbiły sobie moją sympatię. To z powodu konsekwentnego trzymania się koncepcji tworzenia zegarków jednowskazówkowych, ale także ze względu na ich wyjątkowo prostą i użyteczną formę, oraz wysoką jakość wykonania. O nowym modelu Bell Hora z opcją akustycznego sygnalizowania każdej godziny poprzez specjalny gong pisaliśmy już w tym roku w maju tu: MeisterSinger Bell Hora – „dzwonek” z okazji 20-lecia marki. Teraz, z okazji 20-lecia marki, pojawiła się jubileuszowa edycja zegarka Bell Hora, limitowana do 100 sztuk na całym świecie.

Dzwonek w tej wersji zabije więc tylko dla niewielkiego grona szczęśliwców.

Swobodne podejście do czasu

Piękno jednowskazówkowców MeisterSinger polega na swobodnym podejściu do czasu, który jest odczytywany z dokładnością do 5 minut. Modele z reguły nie posiadają relatywnie szybko i przez to widocznie pracującego sekundnika. Mechanizm może być ponadprzeciętnie precyzyjny, może być wyjątkowo doskonale wyregulowany, ale i tak wskazana nigdy nie będą prezentowane „co do sekundy”, gdyż prezentowany czas w tym przypadku staje się nieco mniej istotny, ważne są spokój i brak pośpiechu.

MeisterSinger Bell Hora Anniversary Edition – limitowana wersja „dzwonka”

Wspomnę w tym miejscu, że jeśli komuś bardzo zależy na dokładniejszym odczycie czasu, to zastosowana podziałka - jak i ostro zakończona wskazówka - pozwalają jednak po chwili przyjrzenia określić czas dokładniej niż do 5 minut.

Podobnie jak zegarek z serii Bell Hora zaprezentowany na naszym portalu wiosną 2021 roku, tak samo edycja limitowana tego modelu opisywana w tym artykule ożywia niemal zapomnianą w branży komplikację konstrukcji mechanizmu - „Sonnerie au passage”.

Dokładnie o każdej pełnej godzinie zegarek wydaje przyjemny dla ucha dźwięk, przypominając użytkownikowi o upływającym czasie, bez konieczności patrzenia na tarczę, co z jednej strony jest komfortowe, bo zazwyczaj wiemy mniej więcej jaka jest godzina, a gong daje sygnał, że właśnie rozpoczyna się kolejna, a z drugiej strony poczucie korzystania z tak ciekawej funkcji dodatkowej jest nie do przecenienia dla każdego miłośnika zegarmistrzostwa.

Poprzednio były do wyboru dwie wersje modelu Bell Hora, które opisywaliśmy.

MeisterSinger Bell Hora Anniversary Edition – limitowana wersja „dzwonka”

MeisterSinger Bell Hora Anniversary Edition – limitowana wersja „dzwonka”

Jedna z tarczą w kolorze niebieskim a druga w kolorze kości słoniowej.

Inspiracja zegarkiem kieszonkowym

Nowy, jubileuszowy zegarek w aspekcie wyglądu tarczy jest inspirowany dawnymi zegarkami kieszonkowymi. Można powiedzieć, że całkiem skutecznie przywołuje obraz zegarka pochodzącego z czasów, gdy ludzie nosili swoje czasomierze na łańcuszku.

Edition Bell Hora jest częścią tradycji MeisterSinger, dotyczącej prezentowania edycji stworzonych w historycznym stylu, odzwierciedlających panujący w firmie entuzjazm dla starych zegarków kieszonkowych. To powód, dla którego ten zegarek, dzięki połączeniu wyrafinowanego zegarmistrzostwa i wyjątkowych wrażeń wizualnych, jest przeznaczony dla osób, które kochają niezwykłość. Chcą się wyróżnić, ale nie z powodu krzykliwości, ale za sprawą stylowego, wyrafinowanego dodatku.

MeisterSinger Bell Hora Anniversary Edition – limitowana wersja „dzwonka”

Motywem przewodnim na tarczy jest rozpoczynająca się w środku i ułożona spiralnie jasnoniebieska linia mająca poprzez właśnie spiralny układ symbolizować ciągły i jednostajny upływ czasu. Oczywiście na krawędzi białej tarczy co 5 minut jest widoczny dodatkowy, delikatny niebieski marker, a każdy fragment oznaczający kolejne 15 minut w odcinku jednej godziny jaki przebywa wskazówka jest oznaczony dodatkowo czerwoną kreseczką. W sumie mamy aż 144 markery różnej długości, a pod nimi spiralnie ułożone oznaczenia godzinowe na początkowo zaczynające się tradycyjnie od 0 przez odpowiednią godzinę, do 24.

Podstawową atrakcją wyróżniającą poprzednio opisywane zegarki Bell Hora, jak i oczywiście także ten nowy, limitowany model jest delikatny, pojedynczy gong sygnalizujący wybicie kolejnej pełnej godziny. Ta dodatkowa bardzo rzadko wykorzystywana komplikacja konstrukcji mechanizmu została opracowana jako dodatkowy moduł dla prostego i sprawdzonego mechanizmu jakim jest Sellita SW200-1.

MeisterSinger Bell Hora Anniversary Edition – limitowana wersja „dzwonka”

Mechanizm pracując przez godzinę zbiera niejako energię niezbędną do kończącego godzinę uderzenia w gong, czyli, zwolnienia specjalnego młoteczka uderzającego w spiralny pręt, wydający podobno bardzo przyjemny dla ucha dźwięk.

Podczas opracowywania tej komplikacji konstrukcji marka MeisterSinger dołożyła wszelkich starań, aby zapewnić jak najbardziej miły dźwięk. MeisterSinger nie jest oddany muzyce tylko ze względu na swoją nazwę, a ten zegarek jest dowodem na to, że połączenie z muzyką jest dosłownie słyszalne, dzięki czemu godnie można uczcić 20. urodziny firmy.

MeisterSinger Bell Hora Anniversary Edition – limitowana wersja „dzwonka”

Oczywiście, nie zawsze chcemy, by choćby najprzyjemniejszy dźwięk był zawsze słyszalny.

Nie raz potrzebujemy ciszy.

Jeśli potrzebujesz ciszy

Dlatego z boku koperty, nad koronką, niemal dokładnie na godzinie 2. znajduje się przycisk, którym możemy w razie potrzeby czy chęci wyciszyć to wybijanie godzin. Na korpusie przycisku jest rowek z czarnym cieniutkim pierścieniem, który widzimy lub nie, dzięki czemu wiemy czy moduł dźwiękowy jest aktywny czy też nie.

Koperta zegarka ma klasyczny, okrągły kształt i średnicę 43 mm.

Zagięte ku dołowi uszy wyprowadzone z wyraźnym odcięciem, ale dość łagodnie. Ich boki, tak jak koperty, są precyzyjnie szczotkowane, a górne powierzchnie wykończono polerowaniem na wysoki połysk. Dekiel ma obły kształt. Jest polerowany, a zamocowano go do koperty za pomocą czterech śrubek. Przez centralnie umieszczone przeszklenie widać mechanizm z automatycznym naciągiem oraz jego rotor na którym wygrawerowano logo i nazwę firmy.

MeisterSinger Bell Hora Anniversary Edition – limitowana wersja „dzwonka”

MeisterSinger Bell Hora Anniversary Edition – limitowana wersja „dzwonka”

Konstrukcja koperty zapewnia klasę wodoszczelności na poziomie do 50 m, co w przypadku tego typu zegarka wystarczy. W zestawie jest skórzany pasek z zapięcie typu motylkowego.

MeisterSinger Bell Hora Anniversary Edition – cena i dostępność

Zegarek MeisterSinger Bell Hora Anniversary Edition to bardzo dobra ciekawa propozycja i zarazem kandydat na codziennego towarzysza. Atutem jest fakt, że jest to zegarek jednowskazówkowy, a więc oferujący nadal dość ekstrawagancki system wskazywania czasu, a dodatkowo jeszcze cogodzinny gong.

To świetna propozycja dla indywidualistów, ale także miłośników zegarków oferujących dodatkowe możliwości. Model ten jest oferowany w limitowanej liczbie 100 sztuk.  

Cena MeisterSinger Bell Hora Anniversary Edition to około 16 900 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki MeisterSinger znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: MeisterSinger

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Rado 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Nowości Vostok Europe: VEareONE 202...
Nowości Vostok Europe: VEareONE 202...
27.10.2021
G-SHOCK MTG-B2000PH Blue Phoenix - ...
G-SHOCK MTG-B2000PH Blue Phoenix - ...
30.10.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco