• Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Traser

Certina DS PH200M 39 mm – zegarek zaprojektowany przez fanów marki


Powrót do kategorii

DS PH200M jest jednym z najpopularniejszych zegarków w aktualnej ofercie marki Certina. Fakt ten nie powinien dziwić nikogo, bo to bardzo udany model zegarka. Dotychczas był on dostępny tylko w wersji dla mężczyzn, a teraz powstał także w mniejszym wydaniu – dla kobiet. Jednak nie tylko rozmiar wyróżnia tegoroczną nowość, gdyż nietypowa jest przede wszystkim historia jej powstawania.

W marcu 2021 roku trwał przez dwa tygodnie konkurs, o którym także pisaliśmy - Stwórz własny projekt zegarka Certina, w trakcie którego miłośnicy zegarków na całym świecie mieli możliwość głosowania online i wyboru różnych opcji nowego zegarka.

Certina DS PH200M 39 mm – zegarek zaprojektowany przez fanów marki

To bardzo nietypowa sytuacja, jeśli chodzi o dużych producentów w branży.

Zegarek zaprojektowany przez fanów marki

Pierścień lunety, tarcza, wskazówki, pasek, a nawet rodzaj opakowania – różne wersje tych elementów rywalizowały o głosy internautów. Zwycięski projekt zegarka, który wyłonił się właśnie na bazie wyboru fanów marki, jest wyrafinowany i wyrazisty. Co najważniejsze, powinien trafiać w gusta użytkowników, bo to właśnie oni niejako decydowali o jego kształcie.

Certina DS PH200M 39 mm – zegarek zaprojektowany przez fanów marki

Certina DS PH200M 39 mm – zegarek zaprojektowany przez fanów marki

Powstał zegarek z jednej strony w pełni oddający ducha pierwowzoru, wpisujący się w aktualny trend tworzenia modeli o charakterze retro, a z drugiej odpowiadający współczesnym wymaganiom i oferujący dzisiejszą, wysoką jakość wykonania.

Okrągła koperta jest wykonana ze stali szlachetnej i ma średnicę 39 mm. Od góry wieńczy ją obrotowy pierścień lunety. Mimo, że zegarkowi nadano nieco cech biżuteryjnych, to jest to nadal „rasowy diver”, dlatego też elegancka, wypukła i wykonana z nowoczesnej ceramiki wkładka lunety ma naniesioną skalę nurkową. Co dziesięć minut to kreseczki i również co dziesięć, naprzemiennie z kreskami, to oznaczenia w postaci cyfr arabskich.

Oczywiście na godzinie 12. znajduje się charakterystyczny trójkącik. Oznaczenia mają kolor złocisty, co doskonale wygląda na czarnym tle. Luneta jest oczywiście obrotowa, a operowane nią ułatwiają nacięcia na jej krawędzi. Wystają one minimalnie poza obrys korpusu zegarka.

Certina DS PH200M 39 mm – zegarek zaprojektowany przez fanów marki

Uszy koperty, wyprowadzone bardzo płynnie, są dość szerokie u podstawy i zwężają się ku końcom. Wykończenie powierzchni w postaci polerowania wzmacnia w aspekcie wizualnym eleganckie cechy tego nowego zegarka marki Certina. Dekiel jest wkręcany. Pomiędzy nacięciami na klucz wygrawerowano podstawowe informacje o tym modelu. Jego centralną część wypełnia przeszklenie, przez które widać mechanizm, o którym nieco później.

Sportowy zegarek o kobiecej stylistyce

Powstał zatem zegarek z kopertą ze stali szlachetnej o średnicy 39 mm, z czarną, opalizującą tarczą wykonaną z masy perłowej oraz z jedenastoma indeksami w postaci diamentów.

Certina DS PH200M 39 mm – zegarek zaprojektowany przez fanów marki

Certina DS PH200M 39 mm – zegarek zaprojektowany przez fanów marki

Certina DS PH200M 39 mm – zegarek zaprojektowany przez fanów marki

Akcentami wyróżniającymi są złoty kolor skali na ceramicznym, wypukłym pierścieniu lunety oraz złote oprawy diamentów stanowiących indeksy. Także wskazówki, ramka datownika i nakładane logo DS mają złoty kolor. Na mieniącej się, ciemnej tarczy te dodatki wyglądają po prostu świetnie – nadają mocnej, kobiecej stylistyki temu z gruntu sportowemu, wytrzymałemu zegarkowi.

Biżuteryjne dodatki, takie jak masa perłowa i diamenty, wzbogacają wizualnie zegarek, ale to nadal rasowy model typu diver, co potwierdzają w pełni praktyczny, obrotowy pierścień lunety, dobrze widoczne wskazówki z masą luminescencyjną, wodoszczelność do 200 m i sprawdzony system Double Security (DS) od lat kojarzony z marką Certina.

Opisywana wcześniej luneta okala wypukłe szkło szafirowe, swoim wyglądem wpisujące się w stylistykę całości tego ciekawego projektu. Chroni ono czarną tarczę, która jest wykonana z masy perłowej, co daje świetny, naturalny opalizujący efekt. Tarcza współgra z pierścieniem, podkreśla dyskretną elegancję, nieco przełamując typowo sportowy przecież styl i przeznaczenie zegarka. Tarcza stanowi efektowne tło dla równie efektownych indeksów godzinowych - jest ich 11 i wykonano je z osadzonych na tarczy diamentów.

Certina DS PH200M 39 mm – zegarek zaprojektowany przez fanów marki

Indeksu na godzinie 3. nie ma, ponieważ tam umieszczono okienko datownika ze wskazaniem dni miesiąca. Datownik, tak jak każdy drogocenny indeks, mają ramki w kolorze złocistym. Także wskazówki i nakładane logo DS mają złoty kolor. Dodać należy, że wskazówki są dość szerokie, wyraziste, a przez to doskonale widoczne, co ułatwia szybki odczyt czasu. Wypełnienie ich masą luminescencyjną w białym kolorze zapewnia ten sam efekt w ciemności.

Zegarkowe serce

Damski model Certina DS PH200M 39 mm wyposażony jest w  nowoczesny mechanizm z naciągiem automatycznym - to Eta 80.611. Jego atutem jest antymagnetyczna sprężyna włosową NivachronTM, a także bardzo wysoki, 80 godzinny poziom rezerwy chodu. To nowoczesne zegarkowe serce, powstało na bazie wielu lat doświadczeń firmy Eta.

Przyjazne dla środowiska materiały

W premierowym modelu opisywaną wyżej wyrafinowaną stylistykę połączono z paskiem wykonanym z przyjaznego dla środowiska materiału #tide ocean material®.

Certina DS PH200M 39 mm – zegarek zaprojektowany przez fanów marki

Certina DS PH200M 39 mm – zegarek zaprojektowany przez fanów marki

We współpracy z naukowcami z OST – Uniwersytetu Nauk Stosowanych Wschodniej Szwajcarii – firma #tide ocean material® opracowała wielokrotnie nagradzaną, opartą na zasadzie mechanicznego upcyklingu metodę przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych odzyskiwanych z oceanów. Marka Certina podziela to zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju poprzez użycie nowej generacji wysokiej jakości atrakcyjnych pasków tekstylnych do zegarków.

Pasek jest przy tym bardzo solidnie wykonany. Odpowiednio gruby i mocny. Zapinany jest na stalową, klasyczną i polerowaną klamrę z pinem, z wygrawerowaną nazwą marki.

Certina DS PH200M 39 mm – zegarek zaprojektowany przez fanów marki

Certina DS PH200M 39 mm – zegarek zaprojektowany przez fanów marki

Dodatkowym autem jest zaimplementowany system szybkiej zmiany paska bez konieczności użycia narzędzi, co ułatwia dostosowywanie zegarka do chwilowych nawet upodobań.

Certina DS PH200M 39 mm – dostępność i cena

Opakowanie zegarka Certina DS PH200M 39 mm ma kolor czarno-złocisty, i zostało także wykonane z ekologicznej, łatwej w recyklingu tektury. Nowy, zaprojektowany przez fanów marki Certina damski model jest już dostępny w sprzedaży.

Cena Certina DS PH200M 39 mm o nr ref. C036.207.18.126.00 to 4 040 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarów oraz informacje dotyczące marki Certina znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: CERTINA

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Showroom 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Atlantic Worldmaster Open Heart Lim...
Atlantic Worldmaster Open Heart Lim...
20.10.2021
Zegarki Breitling z serii Super Chr...
Zegarki Breitling z serii Super Chr...
22.10.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco