• Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Victorinox

Recenzja: Michel Herbelin Antares


Nieczęsto w naszej redakcji goszczą zegarki dla kobiet. Stanowią one mniejszą część rynku, przynajmniej w zakresie zegarków mechanicznych. Ponadto wiele z oferowanych od lat modeli to jednocześnie zdecydowanie bardziej biżuteria niż zegarek, stąd też zapewne nieco mniejsze zainteresowanie nimi ze strony profesjonalnych mediów zegarkowych. Ale na szczęście, jednak czasem się pojawiają. Także na łamach portalu jak również magazynu Zegarki i Pasja staramy się, kiedy tylko jest ku temu okazja, prezentować damskie czasomierze, a szczególnie chętnie robimy to, jeśli mamy je na żywo i możemy pokusić się o ich recenzję.

Z racji faktu, iż to mnie trafiła się przyjemność wykonania recenzji, ocena zegarka, który do nas trafił będzie przeprowadzona „męskim okiem”, a jak wiadomo – obie płcie nie zawsze zwracają uwagę na te same aspekty w zakresie zegarmistrzostwa. Niemniej postaram się, by ocena była obiektywna - podejmuje się jej z otwartą przyłbicą, gotów przyjąć wszelkie uwagi.

Damskie zegarki francuskiej marki

Niedawno na portalu prezentowaliśmy również w formie recenzji nowy, męski model Michel Herbelin Newport. Dziś mamy okazję zaprezentować model damski tego francuskiego producenta. Choć to oczywiście zegarek przeznaczony dla kobiet, myślę, że recenzja może być również interesująca dla mężczyzn, gdyż przy okazji opisywania innych modeli marki Michel Herbelin pisałem, że zegarki damskie stanową dużą część oferty tego wytwórcy, a jego silną pozycję dowodzi fakt, iż zajmuje on ponad 30% francuskiego rynku w tym zakresie.

Recenzja: Michel Herbelin Antares

Dlaczego recenzja może być ciekawa również dla panów?

Otóż po pierwsze – stwarza to okazję, by porównać poziom wykonania zegarków męskich i damskich tworzonych przez firmę Michel Herbelin, a po drugie – często szukamy ciekawych zegarków dla kobiet z myślą o zakupie ich na prezent, ale podjęcie decyzji nie jest łatwe.

Ta recenzja powinna być w takiej sytuacji pomocna.

Udane połączenie elegancji i stylu biżuteryjnego

Zegarek damski Michel Herbelin Antares to udane połączenie elegancji i stylu biżuteryjnego, z wystarczającym poziomem funkcjonalności. Dodatkowo DNA tej marki, czyli wizualne powiązanie z najbardziej rozpoznawalną linią Newport, jest od razu widoczne.

Wymiary stalowej koperty to 29 mm średnicy, tylko 6 mm grubości oraz 37,5 mm wysokości od ucha do ucha. W sam raz na delikatny nadgarstek, a zarazem wystarczająco pod względem zapewnienia czytelności. Koperta jest okrągła. Ma ona kształt dysku, na który od góry jest nałożona okrągła luneta o skośnie ustawionej górnej powierzchni. Jest ona relatywnie szeroka i została wykończona poprzez polerowanie.

Recenzja: Michel Herbelin Antares

Recenzja: Michel Herbelin Antares

Właściwie to cała koperta tego zegarka jest właśnie w ten sposób wykończona, co podkreśla jego elegancki styl. Od spodu koperta ma wyoblone linie, ale jednocześnie widać zdecydowane jakby cięcia, zakończenia. Michel Herbelin Antares to w aspekcie wzornictwa zegarek o wyglądzie nowoczesnym, ale jednak z widocznymi elementami retro.

Od spodu dominuje wciskany, pełny dekiel. Na jego krawędzi są wygrawerowane i ułożone w okrąg podstawowe informacje o tym modelu. Część centralną zajmuje wygrawerowane logo i nazwa firmy oraz numer referencyjny modelu. Górna i dolna część dekla płynnie przechodzi w elementy stanowiące jakby osłonę przestrzeni między nietypowymi uszami koperty.

Recenzja: Michel Herbelin Antares

No właśnie. Uszy koperty.

Koperta i koronka mają duże znaczenie

To właśnie ten element, który upodabnia prezentowany zegarek do projektu linii Newport. Dwoje uszu po każdej ze stron koperty. Ale bardzo nietypowych - to jakby walcowate zaczepy do paska, ze specjalnymi zakończeniami, które pasują do układu otworów i prowadnic od wewnętrznej strony uszu. To moim zdaniem dodatkowy atut, który wyróżnia Antares, tak wizualnie jak i pod kątem technicznym.

Wybierając zegarek – czy to damski czy męski, z racji tak ogromnej obecnie oferty na rynku często szukamy czegoś oryginalnego, a odejście od sztampy traktujemy jako plus.

Recenzja: Michel Herbelin Antares

Recenzja: Michel Herbelin Antares

Recenzja: Michel Herbelin Antares

W przypadku tego zegarka jest to właśnie ciekawy sposób mocowania paska.

Ciekawy w zakresie wyglądu, ale zarazem bardzo praktyczny, bo szybki oraz prosty w obsłudze. Każdy chcąc wymienić pasek na nowy czy też w innym kolorze, samodzielnie sobie z tym poradzi, bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi. Jak wspomniałem, widoczne są dwa walcowate punkty mocowania, które po bardzo łatwym założeniu paska ze specjalnym zakończeniem tworzą z nim na górnej i dolnej części zegarka ciekawie wyglądające, jakby rurki, z których wychodzi, w naszym przypadku - elegancki, lśniący pasek ze skóry w białym kolorze.

Potrzebny jest tylko jeden ruch w celu takiego ustawienia, by elementy będące metalowymi trzpieniami w końcówce paska trafiły na wycięty w uszach rowek, stanowiący wspomniane wcześniej prowadnice trzpieni na zakończeniach, i pozwoliły na wysunięcie paska. I odwrotnie - kiedy zakładamy i mocujemy nowy pasek.

Pewną niedogodność może stanowić konieczność stosowania pasków z fabrycznym systemem mocowania, czyli dedykowanych. Z drugiej strony można mieć odpowiednio dobraną kolekcję pasków w różnym kolorze i rożnej faktury, by móc wymieniać je i dobierać odpowiednio do stylizacji czy nastroju, by po prostu łatwo modyfikować ogólny wizerunek zegarka.

Recenzja: Michel Herbelin Antares

Recenzja: Michel Herbelin Antares

Koronka jest umieszczona na godzinie trzeciej. Jest lekko zagłębiona w kopercie, ma nacięcia na bocznej powierzchni, a jej część czołowa ma wypukły, półkolisty kształt.

Tarcza zegarka Michel Herbelin Antares – element pierwszoplanowy

W modelu Michel Herbelin Antares koperta i pasek mają duże znaczenie, ale jak to zazwyczaj bywa, elementem pierwszoplanowym jest tarcza zegarka. Tutaj to srebrzysta tarcza o wyznaczonych dwóch sektorach. Jest ona skromna na pierwszy rzut oka, choć na swój sposób efektowna z racji niewymuszonej elegancji osiągniętej prostą formą.

Wspomniane sektory są utworzone po pierwsze za pomocą nadrukowanego czarnym lakierem cieniutkiego okręgu. Ale oddziela on jednocześnie dwa rodzaje obróbki, co efekt podziału dodatkowo wzmacnia. Centralna część tarczy przyozdobiona jest szlifem słonecznym.

Recenzja: Michel Herbelin Antares

To zdobienie dające świetny efekt wizualny w postaci wędrówki światła zależnie od tego, pod jakim kątem spoglądamy na tarczę. Stanowi także poprawiające czytelność tło dla eleganckich, czarnych wskazówek w klasycznym stylu wydłużonych liści.

Pod godziną 12. widoczne jest też nakładane i polerowane logo francuskiej marki, oraz nadrukowana nazwa firmy. Pole to otacza szeroki pierścień utworzony poprzez wydzielenie go innym wykończeniem powierzchni. To okrężny szlif, podobny do tego spotykanego i stosowanego nieraz na tarczach dużych zegarów. I właśnie tak samo jak właśnie w zegarach, tak i na tym polu nadrukowano wyraziste, rzymskie indeksy godzinowe w czarnym kolorze.

I to wszystko.

Żadnych „udziwnień” czy dodatkowych zdobień.

Tarcza jest ascetyczna, można być nawet określić ją jako surową, równocześnie - jak wspomniałem - na swój sposób jest bardzo efektowna i elegancka. Otacza ją dość szeroki, polerowany pierścień lunety, a chroni płaskie szkło szafirowe. Ogólnie zegarek ten robi wrażenie nie tyle filigranowego co bardzo płaskiego, a to z kolei powoduje, iż dobrze wygląda na nadgarstku i zapewnia wygodę użytkowania.

Recenzja: Michel Herbelin Antares

Recenzja: Michel Herbelin Antares

Jako mężczyźnie jest mi trudniej oceniać zegarek dla kobiet pod kątem wizualnym.

Staram się docenić takie cechy jak jego dobra czytelność oraz ergonomia. Zastosowanie kwarcowego mechanizmu to także zapewnienie ważnej dla wielu kobiet „bezobsługowości”. Zegarek damski w mojej opinii powinien być zawsze gotowy do założenia na nadgarstek, natychmiast, a to właśnie oferują zegarki kwarcowe.

Według mnie, recenzowany model jest też dobrym połączeniem eleganckiego wyglądu z efektownością w spokojnym wydaniu. To opinia mężczyzny.

Jednak mam możliwość posiłkowania się opiniami żony i córki, a one obie uznały go za ładny, i naprawdę ciekawy. Doceniły także możliwość szybkiej wymiany i dobierania pasków, co pozwala dostosować zegarek do różnych stylizacji dwoma prostymi ruchami.

Recenzja: Michel Herbelin Antares

Recenzja: Michel Herbelin Antares

W ramach kolekcji Antares są wersje z różnymi rodzajami tarcz, pasków i bransolet.

Naliczyłem aż 51 pasków i bransolet pasujących do tego zegarka.

To naprawdę duży „system” i bardzo dużo możliwości personalizacji.

Michel Herbelin Antares – podsumowanie, ocena i cena

W kolekcji zegarków Michel Herbelin Antares mamy do wyboru jakby trzy „podlinie” - Golden, Steel i Black. W ramach każdej z tych linii mamy wybór opcji w postaci zegarka o prostokątnym kształcie koperty z różnymi rodzajami tarcz, ale serie Steel i Black oferują także modele takie jak w naszej recenzji, czyli o okrągłym kształcie koperty w kilku wariantach tarcz.

Recenzja: Michel Herbelin Antares

Recenzja: Michel Herbelin Antares

Recenzja: Michel Herbelin Antares

Taka mnogość wariantów pozwala uznać cały koncept za ciekawą formę zaproponowania klientkom możliwości w zasadzie zaprojektowania swojego indywidualnego zegarka, może nawet swojego idealnego zegarka, który dopasujemy do gustu, ale także aktualnych, nawet chwilowych potrzeb związanych z konkretną stylizacją.

Jeśli którejś użytkowniczek taki system przypadnie do gustu, to poza wieloma paskami i bransoletami można także mieć kilka zegarków Antares, bardzo różnych, których cechą wspólną będzie tylko system mocowania pasków, co znacznie rozszerzy liczbę kombinacji.

Cena modelu Michel Herbelin Antares w zestawie z drugim paskiem to około 3 000 złotych.
 

Plusy (+)  Minusy (-)
+ atrakcyjny wygląd - możliwość stosowania wyłącznie dedykowanych pasków i bransolet
+ możliwość personalizacji  
+ wysoka jakość wykonania  
+ łatwy w obsłudze system szybkiej zmiany pasków  
+ bardzo duży wybór pasków i bransolet  


Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Michel Herbelin znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu - MICHEL HERBELIN.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Bulova 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Recenzja: Błonie Limitowane „Jantar...
Recenzja: Błonie Limitowane „Jantar...
07.10.2021
Recenzja: Atlantic Worldmaster Heri...
Recenzja: Atlantic Worldmaster Heri...
28.10.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco