Hublot King Power 66 Hodgson

POWRÓT 27.04.2014 Zegarki
Hublot King Power 66 Hodgson

W zeszły piątek wieczorem, w londyńskim butiku Hublot mieszczącym się na New Bond Street,  dyrektor generalny Ricardo Guadalupe zaprezentował obecnego selekcjonera reprezentacji Anglii w piłce nożnej Roya Hodgsona z zegarkiem, który został stworzony i nazwany na jego cześć.

Hublot King Power 66 Hodgson, będzie objęty – jak sama nazwa wskazuje – limitacją w ilości 66 sztuk i ma upamiętniać zdobycie przez drużynę narodową Anglii, tytułu mistrza świata w 1966 roku. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był syn Roy’a – Christopher, który razem z Hublot współpracował nad designem opisywanego modelu czasomierza. Po prezentacji odbyła się uroczysta kolacja, w której udział wzięli również klienci Hublot mający status VIP.

Hublot King Power 66 Hodgson został zaprojektowany z myślą o wszystkich fanach, tego pięknego sportu, jakim bez wątpienia jest” football”. Zegarek został wyposażony w mechanizm z automatycznym naciągiem Cal. HUB4245, który legitymuje się 42 – dwu godzinną rezerwą chodu. Nowy model posiada oczywiście funkcję stopera. Wyposażono go w dwie wskazówki sekundowe umieszczone centralnie. To ułatwia znacznie odczyt, który dzięki temu jest szybszy i bardziej sprawny. Pierwsza wskazówka wskazuje upływające sekundy, a druga została zaprojektowana tak, aby podczas oglądania meczu można było śledzić czas jaki upłynął z 45 minut w każdej połowie.

Dzięki zastosowaniu tarczy wykonanej z szafiru, jaki i ażurowanej płycie głównej możemy podziwiać pracę poszczególnych części składowych mechanizmu w wersji Aero Bang. Dla uzyskania pięknego efektu, jednorodności oraz łatwego odczytu, mostki, jak i półmostki zostały pokryte czarnym rutenem. Subtarcza usytuowana na godzinie 9, centralnie umieszczona 45 minutowa podziałka  oraz okienko od daty znajdujące się na godzinie 4, kolorystyką nawiązuje do barw narodowych Anglii. Na godzinie 3 widnieje podpis Roya Hodgsona. Całość jest chroniona przez szkło szafirowe pokryte obustronnie powłoką antyrefleksyjną.

Wstrząsoodporna koperta o dość sporych rozmiarów, bo aż 48mm, została wykonana z włókna węglowego, a pierścień z 18 karatowego złota, który został ozdobiony charakterystycznymi dla tego modelu śrubkami. Koronka wykonana z tego samego materiału co luneta, została wykończona gumą, na której widnieje logo producenta. Materiałem gumowym również zostały pokryte dwa przyciski służące do obsługi stopera, które swoją kolorystyką nawiązują do flagi Anglii.  Jeśli mowa już o fladze, to należy wspomnieć w tym miejscu, iż znajduje się ona na boku koperty, dokładnie po przeciwnej stronie co koronka. Na uwagę również zasługuje dekiel wykonany z włókna węglowego, na którym widnieje emblemat historycznego zwycięstwa Mistrzostw Świata  w 1966 roku.

W komplecie wraz zegarkiem otrzymamy trzy wymienne paski,  skórzano - kauczukowe w kolorze czarnym, białym, i czerwonym. 

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Seiko2

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Doxa

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Alpina Startimer Pilot "Black Star"
Alpina Startimer Pilot "Black Star"
26.04.2014
Edox Geoscope GMT Automatic Limited...
Edox Geoscope GMT Automatic Limited...
08.05.2014

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco