• Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Perrelet

Orient Star Moon Phase Collection – dwa nowe modele 2021


Powrót do kategorii

Orient Star to bardziej luksusowa, można powiedzieć - bardziej prestiżowa marka zegarków dostępnych w ramach oferty doskonale znanej, japońskiej firmy Orient. Trzeba zaznaczyć, że mimo tego, iż produkty z logo Orient Star mogą pochwalić się naprawdę wysoką jakością wykonania, detalami na wysokim poziomie, to nadal cenowo potrafią miło zaskoczyć.

Dziś zaprezentujemy dwie nowe wersje modelu z kolekcji Contemporary z linii Mechanical Moon Phase. Zegarek ten miał swoją premierę całkiem niedawno, o czym pisaliśmy zarówno w portalu jak i w naszym drukowanym magazynie Zegarki i Pasja. Zeszłoroczny model miał tarczę w kolorze czarnym.

Nazwa zdradza nam dodatkową atrakcję

Nazwa modelu zdradza nam już na wstępie, że dodatkową atrakcją, a w zasadzie dodatkową funkcją jaką oferują przedstawiane zegarki, jest na pewno wskazanie faz Księżyca.

Drugim elementem wyróżniającym nowe modele jest, nieczęsto spotykany w zegarkach męskich, budulec tarczy - wykorzystano bowiem masę perłową. Zegarki te stanowią formę świętowania przez markę Orient Star 70-lecia swojego istnienia, które przypada na 2021 rok.

Przez tak długi już okres istnienia, japońska firma zdobywała zaufanie i sympatię klientów tworząc zegarki naręczne będące niejako kombinacją innowacyjnego designu z wysokiej klasy wykonaniem. Od powstania w 1951 roku, Orient Star starał się tworzyć zegarki mechaniczne które są - jak piszą w materiałach promocyjnych: “Shinning Star”, czyli lśniącą, błyszczącą Gwiazdą w całej ofercie wyrobów firmy Orient.

Orient Star Moon Phase Collection – dwa nowe modele 2021

Orient Star Moon Phase Collection – dwa nowe modele 2021

Wykorzystując własne, bogate doświadczenie marka ta produkowała i produkuje nadal wysokiej klasy zegarki opatrzone etykietą „Made in Japan”. Modele łącząc tradycyjne rzemiosło, które w Kraju Kwitnącej Wiśni ma uznanie na najwyższym poziomie, z najnowszą techniką i osiągnięciami w dziedzinie zegarmistrzostwa.

Skoro wspomnieliśmy już nieco o marce, to pora poznać nowe zegarki.

Koperta o uniwersalnym rozmiarze

Koperty nowych modeli Orient Star Moon Phase są wykonane ze stali szlachetnej.

W obu wersjach oczywiście są one identyczne, bo różnica między wersjami wynika jedynie z zastosowania innego koloru tarczy.

Orient Star Moon Phase Collection – dwa nowe modele 2021

Orient Star Moon Phase Collection – dwa nowe modele 2021

Średnica obudowy wynosząca 41 mm to na dziś bardzo uniwersalny rozmiar, pozwalający na dobre prezentowania się zegarka niemal na każdym nadgarstku. Grubość koperty na poziomie 13,1 mm to wprawdzie znaczący wynik, ale biorąc pod uwagę liczbę zastosowanych komplikacji konstrukcji mechanizmu, które opiszę niżej, można go uznać za wynik bardzo dobry.

To, co w kopercie tego zegarka bardzo cieszy, to imponujący poziom obróbki. Przy klasycznym, okrągłym kształcie z łagodnie wyprowadzonymi, ale dość masywnymi uszami możemy podziwiać popis kunsztu wykończenia, kojarzącego się z Japonią właśnie.

Koperta zdaje się być zestawieniem odważnie połączonych powierzchni i ostrych linii, na których naprzemiennie zastosowano wykończenia w postaci polerowania jak i szczotkowania. Daje to świetny efekt, pozwalających jednocześnie ocenić precyzję tych działań, która w wyrobach marki Orient Star jest zawsze na poziomie, jaki z przyjemnością chce oglądać każdy miłośnik zegarmistrzostwa. Mnie ta koperta podoba się bardzo.

Orient Star Moon Phase Collection – dwa nowe modele 2021

Mechanizm „in-house” marki Orient Star kaliber F7M63

Po prawej stronie koperty umieszczono koronkę, tradycyjnie na godzinie trzeciej. Poza dobrze dobraną wielkością tego elementu, mamy dodatkowy smaczek w postaci umieszczenia na jej czołowej części ceramicznego elementu z wygrawerowanym logo firmy.

Poniżej koronki jest tzw. ukryty przycisk służący do korekty wskazań fazy Księżyca. Od góry kopertę wieńczy średniej szerokości polerowana luneta o skośnym ustawieniu powierzchni. Okala ona szkło szafirowe z podwójną powłoką antyrefleksyjną. Po przeciwnej stronie jest wkręcany dekiel, jako element obudowy zapewniającej wodoszczelność do 10 atm.

Na jego stalowej części, stanowiącej ukośnie ustawiony pierścień, wygrawerowano informacje o modelu zegarka. Płaską część wypełnia przeszklenie, podobnie jak  to zastosowane na froncie, jest to także szkło szafirowe. Widzimy przez przeszklenie mechanizm.

Orient Star Moon Phase Collection – dwa nowe modele 2021

W tym zegarku zastosowano oczywiście mechanizm „in-house” marki Orient Star o oznaczeniu F7M63, wyprodukowany w Japonii. Werk ten oferuje możliwość ręcznego dokręcania oraz ma funkcję stop sekundy, a ponad to oferuje szereg komplikacji konstrukcji, takich jak: „open heart”, wskazanie rezerwy chodu, wskazówkowy datownik oraz wskazanie faz Księżyca. No i oczywiście podstawowe wskazanie czasu z centralnym sekundnikiem.

Mechanizm przy pełnym naciągu sprężyny napędowej oferuje ponad to 50 godzin rezerwy chodu, łożyskowany jest na 22 kamieniach i pracuje z częstotliwością 21 600 wahnięć koła balansowego na godzinę. Co ważne, i widoczne przez przeszklenie, jest on także atrakcyjny wizualnie. Zastosowano fazowane i polerowane krawędzie, perłowanie, pasy genewskie na ażurowanym i zaopatrzonym w logo wahniku, oraz barwione na niebiesko śrubki.

Wskazanie faz Księżyca

Kolekcja Mechanical Moon Phase to kolejna odsłona zegarków marki Orient Star wyposażonych w funkcję dodatkową w postaci wskazania fazy księżyca. To moment, w którym przechodzimy do opisu tarczy, której to wskazanie jest ważnym elementem.

Orient Star Moon Phase Collection – dwa nowe modele 2021

Od razu można powiedzieć, że na tarczy „dzieje się wiele”, ale projektantom udało się rozmieścić wszystkie elementy tak, że zegarek nie stracił nic ze swojego sportowo eleganckiego charakteru. Do serii Orient Star Moon Phase Collection dołączają dwie nowe wersje. Z tarczą wykonaną z białej, pięknie opalizującej masy perłowej - to model dostępny w stałej sprzedaży, oraz druga opcja mająca wręcz magnetyzującą tarczę wykonaną z ciemnozielonej, pięknie mieniącej się masy perłowej. Ta druga opcja dostępna jest w limitowanej do 700 sztuk liczbie egzemplarzy, właśnie z okazji 70-lecia marki.

Pod godziną 12. umieszczony jest na małej subtarczy, będącej wycinkiem koła, wskaźnik rezerwy chodu wyskalowany do wartości 50. Na jasnej tarczy ma on srebrzyste tło, a na zielonej jest w kolorze ciemno zielonym, prawie czarnym. Na godzinie 3. widoczny jest otwór w tarczy ukazujący nam elementy mechanizmu, czyli pracujące „serce” zegarka. Po przeciwnej stronie znalazło się jeszcze miejsce na nakładane logo i nazwę firmy.

Na godzinie 6. jest zlokalizowane ostatnie wskazanie dodatkowe. Mała tarcza, na której wskazówka pokazuje dzień miesiąca, a w wycięciu o półkolistym kształcie widzimy wskazanie faz Księżyca. Ciekawostką jest firmowa interpretacja układu na tarczy, gdzie okno, przez które obserwujemy pracę mechanizmu symbolizuje Ziemię, a i w takim układzie może to kojarzyć się z Ziemią widzianą z Księżyca, którego wizerunek podczas pełni widzimy na godzinie 6.

Orient Star Moon Phase Collection – dwa nowe modele 2021

Orient Star Moon Phase Collection – dwa nowe modele 2021

Czytelność wskazania czasu zapewniają dobrze dobrane wskazówki.

W wersji zegarka z jasną tarczą są one barwione na niebiesko, co wygląda doskonale. Dla ułatwienia odczytu w ciemności ramiona wskazówek minutowej i godzinowej mają naniesione paski masy luminescencyjnej. Wersja limitowana, czyli z tarczą w kolorze ciemnozielonym, ma wskazówki srebrzyste, także z wypełnieniem masą luminescencyjną. Dodatkowym akcentem kolorystycznym jest zabarwienie sekundnika na kolor złocisty. Także wskazówka datownika i wskaźnika rezerwy chodu, oraz nakładane logo nad nazwą firmy są złociste.

Orient Star Moon Phase Collection 2021 – dostępność i cena

Podsumowując, dwie nowości japońskiej marki Orient Star z kolekcji Moon Phase Collection przygotowane na 2021 rok -  model z zieloną tarczą przygotowany został w limitowanej edycji 700 sztuk na cały świat. Na jego deklu umieszczona jest informacja i numer w serii. Natomiast model z białą tarczą jest stale dostępy w sprzedaży.

Oba zegarki dostarczane są na stalowych bransoletach składających się naprzemiennie z szerokich i wąskich ogniw, ale zaprojektowanych tak, że od zewnętrznej strony sprawiają one wrażenie trójrzędowych. Zastosowano standardowe zapięcie zwalniane przyciskami.

Orient Star Moon Phase Collection – dwa nowe modele 2021

Orient Star Moon Phase Collection – dwa nowe modele 2021

Oba zegarki to bardzo ciekawe propozycje od marki, która nie jest zazwyczaj oczywistym, pierwszym wyborem, więc ciągle lekko niszowej. Marki charakteryzującej się świetną jakością wykonania swoich produktów i ich ciekawym wyglądem, co jest szczególnie widoczne w wypadku opisywanych modeli. Dodatkowy atut stanowi zastosowanie mechanizmu własnej konstrukcji, oraz użyteczne komplikacje jego konstrukcji, czyli funkcje dodatkowe.

Cena obu modeli Orient Star Moon Phase Collection 2021, niezależnie czy jest to wersja limitowana o nr ref. RE-AY0006A00B z tarczą w kolorze zielonym, czy model o nr ref. RE-AY0005A00B z tarczą w kolorze białym, wynosi tyle samo – jest to kwota 9 090 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Orient Star znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: ORIENT STAR

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 19

MAGAZYN Zegarki I Pasja NR 19

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Rado 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Gucci 25H Automatic i Tourbillon – ...
Gucci 25H Automatic i Tourbillon – ...
16.07.2021
MeisterSinger Stratoscope – z widok...
MeisterSinger Stratoscope – z widok...
21.07.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco