Zegarki marki Roamer od lat, regularnie goszczą na łamach naszego portalu, w tym czasie miałem także możliwość przyjrzenia się zegarkom tej marki na żywo przy okazji wykonywania recenzji wielu modeli. Pisaliśmy również o innowacyjnym systemie produkcji 4.0 stosowanym przez Roamer, który wedle informacji firmy, ma wpływ na podniesienie jakości oraz poziomu wykonania zegarków tej marki do tego stopnia, iż tworzone nowe modele czasomierzy pod tym względem mogą konkurować z produktami konkurencji z wyższego segmentu cenowego. I tu z przyjemnością muszę się z tym stwierdzeniem zgodzić, bo rzeczywiście na dziś Roamer to marka, która oferuje zegarki wysokiej jakości pod względem wykonania, bardzo rozsądnie wyceniane. Takie zestawienie cech jest oczekiwane przez klientów, a niestety nie często idzie w parze, i to z raczej zrozumiałych względów.
Jest jeszcze jedna cecha, która według mnie bardzo pasuje do marki Roamer.
Firma ta oferuje bowiem zegarki różnego typu. Jednak modele sportowe są projektowane tak, że każdy z nich ma w sobie ponadprzeciętnie duży poziom elegancji. Innymi słowy są to z reguły modele bardzo uniwersalne. To takie połączenie klasyki zegarmistrzowskiej, zdobienia oraz obróbki, kojarzące się z zegarkami eleganckimi, ale stosowane przez Roamera często właśnie w modelach stricte sportowych. I taki zabieg wychodzi tej marce nad wyraz dobrze.
Zegarki sportowe z nutą elegancji
Najnowsi reprezentanci kolekcji Modern Classic to w pełni potwierdzają.
Patrząc na nowe modele przygotowane na 2021 rok widzę zegarki sportowe zaprojektowane i wykonane tak, by były jednocześnie w jakimś stopniu, tu całkiem sporym, eleganckie.
Roamer Modern Classic to nowoczesne zegarki, ale czerpiące mocno pod względem wizualnym z bardzo modnych w latach 50. XX wieku modeli wyposażonych w funkcję stopera.
Zastosowano więc klasyczną, okrągłą kopertę wykonaną ze stali szlachetnej, której średnica wynosi 42 mm. Widoczne są łagodnie wyprowadzone, ale z lekkim odcięciem, zwężające się uszy i wąska luneta okalająca tarczę i szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.
Po prawej stronie koperty znajduje się „centrum sterowania” umożliwiające obsługę nastaw aktualnego czasu oraz korzystanie z funkcji dodatkowych zegarka. To koronka, tradycyjnie umieszczona na godzinie 3., oraz dwa przyciski na godzinach 2. i 4. odpowiadające za ustawienia dodatkowych wskazań, o których napiszę nieco później.
Trzy wersje kolorystyczne tarczy
Roamer Modern Classic oferowany jest w 3 wersjach kolorystycznych tarczy.
Każda z nich na swój sposób podkreśla elegancję. Do wyboru są wersje z tarczą srebrzystą, atramentowo-niebieską i czarną. Każda z nich jest przyozdobiona szlifem słonecznym, który zapewnia atrakcyjną wędrówkę refleksów świetlnych.
Jeśli chodzi o zastosowane indeksy to tutaj widać wyraźnie nawiązanie stylistyczne do czasomierzy z połowy ubiegłego wieku, to odniesienie do stylu retro jest bardzo widoczne.
Na pierścieniu nałożonym na zewnętrzną krawędź tarczy nadrukowano podziałkę minutową w postaci delikatnych kresek. Tuż za tym pierścieniem mamy zdublowane oznaczenia minutowe, które tym razem są trójwymiarowymi, półkulistymi nakładanymi punktami. Co piąty jest wyróżniony nieco większym rozmiarem. Pod każdym z tych większych punktów jest znów nieco bliżej środka tarczy nałożony indeks godzinowy. Zastosowano mieszany układ - są cyfry arabskie oraz prostokątne indeksy. Ułożenie jest naprzemienne.
Czas odczytujemy za pomocą bardzo klasycznych wskazówek w stylu dauphine z przełamaniem wzdłuż osi dzielącej ją na pół. Bardzo klasyczny, retro układ.
Wygląda jak chronograf, ale…
Ale ten zegarek oferuje jeszcze wspomniane już wcześniej, dodatkowe funkcje.
Widzimy w każdej z wersji kolorystycznych tarczy trzy subtarcze w układzie tri-compax. Każda z nich jest wydzielona poprzez zagłębienie oraz powierzchnie pokrytą okrężnym giloszowaniem. Tarcza na godzinie 3. odpowiada za wskazanie datownika ze wskazówkowym sposobem odczytu, pokazujący nam dni miesiąca. Tarcza na 6. to wskazanie 24 godzinne, a ta zlokalizowana na godzinie 9. to tarcza wskazań z dniami tygodnia.
Każde z tych wskazań dodatkowych jest realizowane za pomocą wskazówek o bardzo fajnym, atrakcyjnym kształcie, gdyż zwężają się one ku końcowi. Pod godziną 12. umieszczono nakładane i polerowane logo marki. Na tarczy 24 godzinnej wkomponowano nadrukowany ozdobną czcionką napis informujący o nazwie modelu, czyli Modern Classic .
Zegarki z tarczą w kolorze niebieskim i czarnym wszelkie inskrypcje mają w kolorze srebrzystym. Wersja modelu Modern Classic z jasną tarczą przygotowana została natomiast w dwóch wariantach. Pierwszy ma wszelkie indeksy i wskazówki w kolorze żółtego złota, i tak samo zabarwione przyciski i koronkę, a druga ma te elementy w kolorze różowego złota, przy czym ta druga ma również w kolorze różowego złota pierścień na krawędzi tarczy.
Pasek czy bransoleta?
Wersje kolorystyczne to nie koniec możliwości wyboru jakie daje nam producent.
Zegarki dostępne są bowiem albo na pasku wykonanym ze skóry o fakturze skóry krokodyla albo na stalowej bransolecie, która ma pięciorzędową konstrukcję. Ogniwa zewnętrzne i środkowe są polerowane a dwa rzędy pomiędzy nimi mają powierzchnie szczotkowane.
Zegarki posiadają kwarcowy mechanizm ISA 9239, a zatem są niemal „bezobsługowe”, wystarczy co kilka lat wymiana baterii. Klasa wodoszczelności to 5 atm.
Podsumowując, kolekcja zegarków Roamer Modern Classic to modele o charakterze wynikającym z połączenia cech czasomierzy sportowych, ale z dużą dozą klasyki i wynikającej z niej elegancji, dzięki czemu mogą być używane niemal przy każdej okazji.
Kolekcja ta będzie dostępna w drugiej połowie lipca 2021 roku.
Cena zegarków Roamer Modern Classic, w zależności od wersji kolorystycznej oraz wariantu mocowania do nadgarstka, będzie mieściła się w przedziale od 1 280 do 1 490 złotych.
Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Roamer znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: Roamer.
Adrian Szewczyk
06:44 06.07.2021Zegarki
Roamer Modern Classic – sportowa elegancja
Tagi:
srebrny zegarekzegarki kwarcoweeleganckie zegarkizegarek do garnituruzegarki męskie eleganckiezegarki szwajcarskie
Chopard z zegarkiem kieszonkowym sygnowanym LUC
Wśród antykwarycznych wyrobów zegarmistrzowskich – zegarków, w Polsce przeważają czasomierze marek, które produkowały większe ilości produktów (Omega), były z naszym rynk ...
Zegarkowe ikony dedykowane motoryzacji (czy to ważne ile?) – Część 1
Wybór zegarków inspirowanych motoryzacją czy towarzyszących motoryzacji i sportom motorowym jest trudny z uwagi na wielość takich modeli. Większość firm zegarkowych o mni ...
Carole Forestier-Kasapi. Królowa komplikacji konstrukcji mechanizmów
W branży zegarmistrzowskiej funkcjonują nazwiska, które są znane nam wszystkim: Patek Philippe, Abraham-Louis Breguet, czy też Franciszek Czapek. Ale są również nazwiska ...
Kolekcja unikatowych rzeczy Sir Eltona Johna, w tym zegarki, trafiają na aukcję!
Niezwykła okazja pojawiła się dla wszystkich kolekcjonerów i miłośników twórczości Eltona Johna. Od 21 lutego 2024 roku, na aukcję organizowaną przez znany dom aukcyjny C ...
Zegarki i biżuteria ratują wynik finansowy grupy VRG, właściciela W.Kruk
Grupa VRG w 2023 r. wypracowała 101,7 mln zł zysku, wobec 92,9 mln zł zysku w roku 2022. Wyniki grupy uratowała marka W.Kruk, sprzedająca m.in. luksusowe zegarki. Druga - ...
Alpina Heritage Automatic. Ponadczasowy urok stylu vintage w dwóch wersjach
Marka Alpina konsekwentnie rozwija swoją linie Heritage, czyli zegarków czerpiących z historii tego szwajcarskiego producenta. Po wprowadzeniu na rynek modeli Alpiner Her ...
Omega zaprasza do „Domu OMEGI” podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024
Szwajcarka firma OMEGA na czas Igrzysk Paryż 2024 stworzy unikalny dom marki, celebrując w ten sposób swoją rolę Oficjalnego Chronometrażysty Igrzysk Olimpijskich. Dom OM ...
Orient Star M Collections M34 F8 Date. Noc spadających gwiazd
Orient Star to japońska marka zegarków założona w 1951 roku, która może być rozpatrywana jako alternatywa dla bardziej znanej marki z kraju Kwitnącej Wiśni - Seiko. Zapre ...
Frederique Constant Classic Tourbillon Manufacture Aventurine. Każdy jest niepowtarzalny
W zegarmistrzostwie tourbillon to jeden wyższych poziomów w zakresie kompetencji technicznych danej firmy, to czasami także pokaz możliwości danej marki. A co do zegarków ...
Omega Seamaster Diver 300M. Nowe zegarki w dwóch wersjach i bez daty
Marka Omega właśnie wprowadziła do swojej oferty Seamastera 300M z czarną tarczą wykonaną z aluminium i bez datownika, którego zapowiedź widzieliśmy podczas Igrzysk Olimp ...
Pierwsza kolekcja spinek do mankietów marki Doxa
Szwajcarska firma zegarmistrzowska Doxa, znana ze swoich zegarków dla nurków, postanowiła wprowadzić na rynek swoją pierwszą linię akcesoriów. Inspiracją dla niej stała s ...
Video recenzja: Davosa Ternos Professional 68H Automatic
Zapraszamy do obejrzenia video recenzji zegarka Ternos Professional 68H Automatic marki Davosa. Nasz redakcyjny kolega Adrian prezentował ten model niedawno w formie klas ...