• Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Rado

Roamer Modern Classic – sportowa elegancja


Zegarki marki Roamer od lat, regularnie goszczą na łamach naszego portalu, w tym czasie miałem także możliwość przyjrzenia się zegarkom tej marki na żywo przy okazji wykonywania recenzji wielu modeli. Pisaliśmy również o innowacyjnym systemie produkcji 4.0 stosowanym przez Roamer, który wedle informacji firmy, ma wpływ na podniesienie jakości oraz poziomu wykonania zegarków tej marki do tego stopnia, iż tworzone nowe modele czasomierzy pod tym względem mogą konkurować z produktami konkurencji z wyższego segmentu cenowego. I tu z przyjemnością muszę się z tym stwierdzeniem zgodzić, bo rzeczywiście na dziś Roamer to marka, która oferuje zegarki wysokiej jakości pod względem wykonania, bardzo rozsądnie wyceniane. Takie zestawienie cech jest oczekiwane przez klientów, a niestety nie często idzie w parze, i to z raczej zrozumiałych względów.

Jest jeszcze jedna cecha, która według mnie bardzo pasuje do marki Roamer.

Firma ta oferuje bowiem zegarki różnego typu. Jednak modele sportowe są projektowane tak, że każdy z nich ma w sobie ponadprzeciętnie duży poziom elegancji. Innymi słowy są to z reguły modele bardzo uniwersalne. To takie połączenie klasyki zegarmistrzowskiej, zdobienia oraz obróbki, kojarzące się z zegarkami eleganckimi, ale stosowane przez Roamera często właśnie w modelach stricte sportowych. I taki zabieg wychodzi tej marce nad wyraz dobrze.

Zegarki sportowe z nutą elegancji

Najnowsi reprezentanci kolekcji Modern Classic to w pełni potwierdzają.

Roamer Modern Classic – sportowa elegancja

Roamer Modern Classic – sportowa elegancja

Patrząc na nowe modele przygotowane na 2021 rok widzę zegarki sportowe zaprojektowane i wykonane tak, by były jednocześnie w jakimś stopniu, tu całkiem sporym, eleganckie.

Roamer Modern Classic to nowoczesne zegarki, ale czerpiące mocno pod względem wizualnym z bardzo modnych w latach 50. XX wieku modeli wyposażonych w funkcję stopera.

Zastosowano więc klasyczną, okrągłą kopertę wykonaną ze stali szlachetnej, której średnica wynosi 42 mm. Widoczne są łagodnie wyprowadzone, ale z lekkim odcięciem, zwężające się uszy i wąska luneta okalająca tarczę i szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.

Po prawej stronie koperty znajduje się „centrum sterowania” umożliwiające obsługę nastaw aktualnego czasu oraz korzystanie z funkcji dodatkowych zegarka. To koronka, tradycyjnie umieszczona na godzinie 3., oraz dwa przyciski na godzinach 2. i 4. odpowiadające za ustawienia dodatkowych wskazań, o których napiszę nieco później.

Trzy wersje kolorystyczne tarczy

Roamer Modern Classic oferowany jest w 3 wersjach kolorystycznych tarczy.

Każda z nich na swój sposób podkreśla elegancję. Do wyboru są wersje z tarczą srebrzystą, atramentowo-niebieską i czarną. Każda z nich jest przyozdobiona szlifem słonecznym, który zapewnia atrakcyjną wędrówkę refleksów świetlnych.

Roamer Modern Classic – sportowa elegancja

Jeśli chodzi o zastosowane indeksy to tutaj widać wyraźnie nawiązanie stylistyczne do czasomierzy z połowy ubiegłego wieku, to odniesienie do stylu retro jest bardzo widoczne.

Na pierścieniu nałożonym na zewnętrzną krawędź tarczy nadrukowano podziałkę minutową w postaci delikatnych kresek. Tuż za tym pierścieniem mamy zdublowane oznaczenia minutowe, które tym razem są trójwymiarowymi, półkulistymi nakładanymi punktami. Co piąty jest wyróżniony nieco większym rozmiarem. Pod każdym z tych większych punktów jest znów nieco bliżej środka tarczy nałożony indeks godzinowy. Zastosowano mieszany układ - są cyfry arabskie oraz prostokątne indeksy. Ułożenie jest naprzemienne.

Czas odczytujemy za pomocą bardzo klasycznych wskazówek w stylu dauphine z przełamaniem wzdłuż osi dzielącej ją na pół. Bardzo klasyczny, retro układ.

Roamer Modern Classic – sportowa elegancja

Wygląda jak chronograf, ale…

Ale ten zegarek oferuje jeszcze wspomniane już wcześniej, dodatkowe funkcje.

Widzimy w każdej z wersji kolorystycznych tarczy trzy subtarcze w układzie tri-compax. Każda z nich jest wydzielona poprzez zagłębienie oraz powierzchnie pokrytą okrężnym giloszowaniem. Tarcza na godzinie 3. odpowiada za wskazanie datownika ze wskazówkowym sposobem odczytu, pokazujący nam dni miesiąca. Tarcza na 6. to wskazanie 24 godzinne, a ta zlokalizowana na godzinie 9. to tarcza wskazań z dniami tygodnia.

Każde z tych wskazań dodatkowych jest realizowane za pomocą wskazówek o bardzo fajnym, atrakcyjnym kształcie, gdyż zwężają się one ku końcowi. Pod godziną 12. umieszczono nakładane i polerowane logo marki. Na tarczy 24 godzinnej wkomponowano nadrukowany ozdobną czcionką napis informujący o nazwie modelu, czyli Modern Classic .

Roamer Modern Classic – sportowa elegancja

Roamer Modern Classic – sportowa elegancja

Zegarki z tarczą w kolorze niebieskim i czarnym wszelkie inskrypcje mają w kolorze srebrzystym. Wersja modelu Modern Classic z jasną tarczą przygotowana została natomiast w dwóch wariantach. Pierwszy ma wszelkie indeksy i wskazówki w kolorze żółtego złota, i tak samo zabarwione przyciski i koronkę, a druga ma te elementy w kolorze różowego złota, przy czym ta druga ma również w kolorze różowego złota pierścień na krawędzi tarczy.

Pasek czy bransoleta?

Wersje kolorystyczne to nie koniec możliwości wyboru jakie daje nam producent.

Zegarki dostępne są bowiem albo na pasku wykonanym ze skóry o fakturze skóry krokodyla albo na stalowej bransolecie, która ma pięciorzędową konstrukcję. Ogniwa zewnętrzne i środkowe są polerowane a dwa rzędy pomiędzy nimi mają powierzchnie szczotkowane.

Zegarki posiadają kwarcowy mechanizm ISA 9239, a zatem są niemal „bezobsługowe”, wystarczy co kilka lat wymiana baterii. Klasa wodoszczelności to 5 atm.

Roamer Modern Classic – sportowa elegancja

Roamer Modern Classic – sportowa elegancja

Podsumowując, kolekcja zegarków Roamer Modern Classic to modele o charakterze wynikającym z połączenia cech czasomierzy sportowych, ale z dużą dozą klasyki i wynikającej z niej elegancji, dzięki czemu mogą być używane niemal przy każdej okazji.

Kolekcja ta będzie dostępna w drugiej połowie lipca 2021 roku.

Cena zegarków Roamer Modern Classic, w zależności od wersji kolorystycznej oraz wariantu mocowania do nadgarstka, będzie mieściła się w przedziale od 1 280 do 1 490 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Roamer znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: Roamer.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Bulova 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant Vintage Rally H...
Frederique Constant Vintage Rally H...
05.07.2021
Junghans max bill Edition Set 60 – ...
Junghans max bill Edition Set 60 – ...
07.07.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco