Girard-Perregaux Traveller WW.TC Pink Gold

POWRÓT 23.04.2014 Zegarki
Girard-Perregaux Traveller WW.TC Pink Gold

Założona w 1791 roku szwajcarska manufaktura Girard-Perregaux zaprezentowała na tegorocznych targach w Bazylei nowy model „worldtimera” - Traveller WW.TC Pink Gold. 

Patrząc na historię oraz przeszłość firmy  Girard-Perregaux , podróże były nieodłącznym elementem przyczyniającym się do jej rozwoju. To właśnie dzięki nim, założyciele oraz ich następcy mogli rozwijać swoją działalność poza granicami kraju. Około 1830 roku Jean-François Bautte stworzył zegarek kieszonkowy pokazujący równocześnie czas w dwóch różnych miejscach (strefy czasowe wprowadzano dopiero od 1884 roku).  Warto również dodać, że w 1860 roku François Perregaux wyemigrował na długi czas do Japonii aby rozwijać tam swoje interesy. Dlatego nowy model ma być hołdem dla  inspirującej przeszłości.

Traveller WW.TC Pink Gold został zaprojektowany z myślą o osobach, które podróżują po całym świecie.  Czasomierz wyświetla czas we wszystkich 24 strefach czasowych, na które jest podzielona nasza planeta. Każda ze stref jest reprezentowana przez  charakterystyczne dla niej miasto, które zostało wskazane  na wewnętrznym obrotowym pierścieniu. W ten sposób możemy dokonać odczytu wskazania czasu dla danej strefy. Ponadto zegarek pokazuje czas w systemie 24-ro godzinnym, przy czym dla ułatwienia odczytu, tło dla indeksów godzinowych zostało podzielone na dwie części. Kolor jasny oznacza godziny dzienne, a czarny nocne. Podświetlane okienko od daty zostało usytuowane na godzinie 1.30. Zegarek posiada również funkcję stopera, którego totalizatory zostały rozmieszczone standardowo.

 

Nowy model został wyposażony w mechanizm własnej konstrukcji z automatycznym naciągiem Cal. GP03300. To, pracujące z częstotliwością 4Hz serce zegarka, jest  łożyskowane z użyciem  63 kamieni i legitymuje się 46-cio godzinną rezerwą chodu.

 

Całość została umieszczona w kopercie wykonanej z różowego złota o średnicy 44mm.  Podziwianie pracy mechanizmu umożliwia nam dekiel, którego element przeźroczysty stanowi szkło szafirowe. Został on zabezpieczony sześcioma śrubkami. Na uwagę zasługuje wodoszczelność, która wynosi 10 ATM, co jest świetnym wynikiem jak na tego typu zegarek.

 

Do wyboru będziemy mieli tarczę opalizującą w kolorze antracytowo - czarnym oraz białym.  Jej środkowa część  odwzorowywuje zarys siatki długości oraz szerokości geograficznych obejmujących ziemię. Wskazówka godzinowa oraz minutowa została wykonana z tego samego materiału co koperta czasomierza. Wyjątek stanowi wskazówka sekundowa oraz wskazówki od stopera, które są koloru czarnego oraz srebrnego w przypadku wersji z czarną tarczą , przez co odczyt wskazań jest bezproblemowy. Elementem , który chroni powyższe komponenty jest szkło szafirowe pokryte powłoką antyrefleksyjną. Traveller WW.TC Pink Gold będzie dostępny na czarnym pasku wykonanym ze skóry aligatora z zapięciem motylkowym.  

Autor: Bartosz Marciniak

 

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Aerowatch

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Partner Czasocholicy

PARTNER

Seiko2

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Maurice Lacroix Masterpiece Worldti...
Maurice Lacroix Masterpiece Worldti...
22.04.2014
Alpina Startimer Pilot "Black Star"
Alpina Startimer Pilot "Black Star"
26.04.2014

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco