• Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Davosa

OMEGA X Puchar Ameryki - zwycięska drużyna i „pucharowy chronograf”


Powrót do kategorii

Zegarmistrzowska marka Omega oficjalnie złożyła gratulacje Emirates Team New Zealand z okazji zwycięstwa 36. Regat o Puchar Ameryki. Reprezentacja Kiwi pokonała występującą w roli Challengera załogę Record Luna Rossa w regatach rozgrywanych do siedmiu zwycięstw.

Trasę regat wyznaczono na wodach portu Waitemata w Auckland. Ma około 1,7 mili morskiej (mniej więcej 3 km). Jej szerokość waha się od 0,5 do 0,8 mili morskiej (0,9-1,5 km), a jachty musiały płynąć dokładnie w granicach wyznaczonego toru przez cały czas trwania zawodów. Zacięta walka na wodach portu Waitemata w Auckland zakończyła się wynikiem 7 do 3.

Zwycięstwo Emirates Team New Zealand w 2021 roku, to czwarty triumf tego zespołu w Pucharze Ameryki. Dotąd zwyciężali rywalizację o „Stary dzbanek” trzykrotnie, w 1995, w 2000 i w 2017 roku. Wygrana to także ważne wydarzenie w bogatej historii OMEGI w świecie żeglarstwa. Marka z dumą wspiera zespół Emirates Team New Zealand od 1995 roku oraz służyła jako Oficjalny Chronometrażysta tegorocznych zawodów w Auckland. Wcześniej OMEGA dwukrotnie pełniła tę kluczową rolę podczas słynnych regat w 2000 i 2003 roku.

Unikalną charakterystyką 36. odsłony pojedynku był kształt biorących w nim łodzi.

Wyposażone w hydroskrzydła w kształcie litery T montowane do obu burt, sztywny, dwupłatowy grot z półlistwami oraz pozbawione kila, zaawansowane technologicznie jednokadłubowe jednostki AC75 dosłownie latają po wodzie!

Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph Edition

Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph Edition

Zwycięzcy tegorocznych regat - Emirates Team New Zealand, oczywiście będą mieli prawo bronić swojego tytułu, gdy tylko wielki pojedynek na falach zostanie zorganizowany ponownie.

OMEGA i Puchar Ameryki

Puchar Ameryki to jedna z najstarszych i najbardziej dramatycznych rywalizacji sportowych na świecie. Nie brakuje w niej wspaniałych historii, innowacyjnych rozwiązań i prestiżu. Legendarny, zacięty, żeglarski pojedynek toczy się nieprzerwanie od 1851 roku, a od tego czasu zwyciężały załogi reprezentujące wyłącznie cztery państwa. OMEGA, dodając swój własny pierwiastek precyzji i doskonałości, bierze udział w wydarzeniu od 1995 roku.

Na początku firma wspierała jednostkę Team New Zealand dowodzoną przez słynnego żeglarza Sir Petera Blake’a. Zwycięstwa reprezentacji „Kiwi” przetarły OMEDZE drogę do prestiżowej roli Oficjalnego Chronometrażysty całych regat w 2000 roku, a następnie w 2003 roku. Dziś historia się powtarza. OMEGA w 2021 roku powraca, by odmierzać każdą sekundę spędzaną pod żaglami w trakcie tego wielkiego żeglarskiego święta.

Z głębin na pokład

Bogate oceaniczne dziedzictwo firmy Omega sięga niemal początków istnienia marki. W 1932 roku, długo przed tym, gdy OMEGA pojawiła się w świecie żeglarstwa, firma stworzyła pierwszy, dostępny komercyjnie zegarek dla nurków.

Od tego czasu czasomierze OMEGA stworzone do podboju głębin zdobyły zaufanie wielu odkrywców oceanów i profesjonalnych nurków, w tym żołnierzy Brytyjskiej Marynarki Wojennej, naukowców i morskich legend, takich jak Dama Ellen MacArthur, która w 2005 roku ustanowiła rekord samotnego rejsu dookoła świata, nurka swobodnego Jacquesa Mayola oraz słynnego działacza na rzecz ochrony przyrody Jacquesa Cousteau. To naturalne, że osiągnięcia OMEGI pod powierzchnią wody, zaprowadziły markę do prawdziwej żeglarskiej pasji.

Żeglarski szczyt. Od końca XIX wieku do 2021 roku

Puchar Ameryki, po raz pierwszy przyznany w 1851 roku, jest starszy od nowożytnych Igrzysk Olimpijskich o 45 lat. Uznana nagroda, pieszczotliwie nazywana „Starym Dzbankiem” to najstarsze trofeum w międzynarodowym sporcie.

Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph Edition

Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph Edition

Od 170 lat blisko 70 centymetrowy puchar wykonany z 3,8 kg srebra Sterling jest obiektem zaciętej, międzynarodowej rywalizacji i spektakularnych pojedynków. Aby zdobyć nagrodę trzeba wygrać wiele wyścigów, a w regatach nie ma drugich miejsc – są tylko zwycięzcy i pokonani.
 
Precyzja pod żaglami. OMEGA zaufanym chronometrażystą

Załogi biorące udział w zawodach, biorąc pod uwagę reputację marki OMEGA w odmierzaniu czasu do najmniejszych części sekundy, z pewnością mogą pokładać zaufanie w tegorocznym Oficjalnym Chronometrażyście zawodów.

Oprócz niezawodnej służby w tej roli podczas słynnych regat w 2000 i 2003 roku, OMEGA była także Oficjalnym Chronometrażystą niemal wszystkich Igrzysk Olimpijskich zorganizowanych od 1932 roku. Przez lata również nieustraszeni żeglarze polegali na wysokiej precyzji chronometrów morskich OMEGA do nawigacji, w tym legenda francuskiego żeglarstwa, Eric Tabarly, zwycięzca transatlantyckich wyścigów OSTAR ze wschodu na zachód w 1964 roku i 1976 roku. Od tego czasu wytrzymały i wodoszczelny OMEGA Seamaster niezliczoną ilość razy potwierdził swoją wartość. Współcześnie, markę OMEGA ze światem profesjonalnego żeglarstwa i prestiżowych regat łączą silne, morskie więzi.

Stary dzbanek – Nowe technologie

Trofeum po raz pierwszy przyznane przez klub Royal Yacht Squadron z Wielkiej Brytanii, jako Hundred Guinea Cup, 20 sierpnia 1851 roku, za opłynięcie Wyspy Wight, zmieniło nazwę na Puchar Ameryki, na cześć zwycięskiej łodzi – America – 30-metrowego szkunera z Nowego Jorku. Dziś na szkunerach pływają tylko widzowie regat.

Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph Edition

Najnowsze jednokadłubowce AC75 to jachty z zupełnie innej ligi.

One dosłownie latają!

Ich unikalne cechy budowy, to między innymi mocowane do obu burt hydroskrzydła o profilu litery T, dwupłatowy grot z półlistwami i brak kila.

Zegarki oficjalnego chronometrażysty

Zegarek nurkowy Semaster Professional, zaprezentowany w 2000 roku z okazji 30. edycji Pucharu Ameryki i debiutu OMEGA w roli Oficjalnego Chronometrażysty, stworzony został wówczas we współpracy z legendą nowozelandzkiej reprezentacji - Sir Peterem Blake’m. Numerowana do 9999 egzemplarzy edycja nosiła charakterystyczne logo „Starego Dzbanka” na tarczy pokrytej falistym wzorem.

Z okazji regat w 2003 roku OMEGA pokazała model Seamaster Professional America’s Cup – chronograf nurkowy z naciągiem automatycznym. Aby dać większy wybór miłośnikom żeglarstwa, OMEGA zaoferowała dwa zegarkowe „cuda”. Wersję z tytanu i tantalu z pierścieniem lunety z czerwonego złota oraz Semastera wykonanego w całości z tytanu.

„Pucharowy chronograf”

Świętując rolę Oficjalnego Chronometrażysty, OMEGA zaprezentowała regatowy czasomierz, oferujący nieprzeciętną precyzję wskazań, model Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph Edition. Zegarek wyposażony w nowy system blokowania funkcji chronografu, opcję szybkiej wymiany pasków i przyciski z antypoślizgową powierzchnią, model OMEGA Seamaster Diver 300M, to odpowiedni zegarek, by uczcić 36. Puchar Ameryki PRADA.

Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph Edition

Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph Edition

Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph Edition

Koperta wykonana ze stali szlachetnej stali ma 44 mm średnicy oraz dodatkową funkcję w postaci chronografu. Zegarek ma błękitną, ceramiczną tarczę i lunetę ze skalą nurkową naniesioną białą emalią. Dla łatwiejszej obsługi zegarka podczas kontaktu z wodą, zastosowano przyciski z miękkiej gumy o ergonomicznym kształcie, które nie tylko doskonale sprawdzają się w mokrym środowisku, ale także wyróżniają się stylem i czerwono--błękitnym kolorem.

Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph Edition

Na tarczy z grawerowanym laserowo, falistym wzorem znajduje się pierścień licznika regatowego z anodyzowanego na czerwono aluminium, a pod nim subtarcza licznika godzin. Wskazówce licznika minutowego z anodyzowanego na czerwono aluminium i rodowanemu małemu sekundnikowi nadano kształt wzorowany linią kadłuba jachtu.

Centralny sekundnik, także z anodyzowanego na czerwono aluminium, ma przeciwwagę odwzorowującą słynne trofeum – Puchar Ameryki.

Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph Edition

Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph Edition

Zastosowano system OMEGA CHRONO LOCK, aby użytkownik miał możliwość blokowania funkcji chronografu, gdy tego potrzebuje. Oznaczanie czasu na wodzie w trakcie ultra szybkich regat żeglarskich to konieczność i nie ma tu miejsca na błąd.

Tak jak w przypadku wszystkich okolicznościowych modeli Omega, nazwa i rok wydarzenia są zaprezentowane na zegarku. Na deklu w stylu Alveol znajdują się grawerowane i wypełnione błękitnym lakierem napisy „36th America’s Cup” i „Auckland 2021”.

Zegarek Omega Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph ma stalową bransoletę i dodatkowy gumowy pasek. Oba wyposażone w nowy system szybkiej wymiany OMEGI. Jedno wciśnięcie przycisku zwalnia teleskopy w kopercie zegarka i umożliwia szybką wymianę bransolety na pasek, bez konieczności stosowania jakichkolwiek narzędzi.

Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph Edition

Seamaster Diver 300M America’s Cup Chronograph Edition

W przeciwieństwie do łodzi, chronograf America’s Cup nie wymaga wiatru, aby płynąć naprzód.

Mechanizm Omega Co-Axial Master Chronometer 9900 wystarczy, by niezawodnie sprostać temu zadaniu. W specjalnym pudełku w barwach Pucharu Ameryki zegarek będzie nie tylko bezpieczny na stałym lądzie, ale także prawdopodobnie z czasem nabierze jeszcze większej wartości kolekcjonerskiej.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Omega znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: OMEGA

Redakcja Zegarki i Pasja
* artykuł na bazie materiałów prasowych marki Omega


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Showroom 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Bentley w garażu czy na… nadgarstku...
Bentley w garażu czy na… nadgarstku...
30.01.2021
Zegarki i Pasja w radio - rozmowa o...
Zegarki i Pasja w radio - rozmowa o...
25.05.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco