• Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Prim

Fiyta Photographer Skeleton Automatic


Fiyta to marka, która w moim odczuciu staje się swego rodzaju ambasadorem chińskiego zegarmistrzostwa. W zalewie tanich, często wtórnych pod względem wyglądu i niskiej jakości zegarków z Chin, firma Fiyta ze swoimi produktami wyróżnia się niemal wszystkim. To marka funkcjonująca od 1987 roku. Część dużej grupy kapitałowej. Firma oferuje zegarki wysokiej jakości, a przy tym – co istotne – wypracowała i prezentuje własny styl. Nie stroni też od różnych eksperymentów, w tym dotyczących materiałów z jakich wykonywane są zegarki. Już 3. lata po powstaniu zaoferowała zegarek z kopertą wykonaną z wolframu.

Fiytę można prezentować jako przykład osiągnięcia sukcesu w niełatwej branży i na wyjątkowo trudnym rynku, zbudowanego na innowacji oraz odważnym działaniu także na rynkach międzynarodowych. Firma sprzedaje zegarki w wielu krajach, w tym od niedawna w Polsce. Na początku XXI wieku markę Fiyta zapraszano na najbardziej znane targi zegarmistrzowskie, odbywające się w Bazylei, czyli Baselworld Watch and Jewellery Show. To potwierdzenie uznania i statusu firmy wybijającego się ponad stereotypy dotyczące zegarków z Chin. Przybliżaliśmy już historię firmy tutaj – historia marki Fiyta, warto tylko przypomnieć, że Fiyta zaopatruje chińską armię, a także jest partnerem chińskiego lotnictwa wojskowego, oraz chińskiego programu kosmicznego tworząc zegarki dla astronautów.

W niniejszym artykule zaprezentujemy model z grupy zegarków, które określiłbym mianem designerskich. Takich modeli o wyrazistym wzornictwie Fiyta ma w swojej ofercie całkiem sporo. Jednym z nich jest właśnie model Fiyta Photographer Skeleton Automatic o nr ref. GA860012.BBB., reprezentujący linię Photographer.

Fiyta Photographer Skeleton Automatic

Fiyta Photographer Skeleton Automatic
Koperta, dekiel i mechanizm zegarka

Zegarek, który zachęca wieloma szczegółami. Jest duża grupa miłośników zegarków mechanicznych, które dają możliwość jak najdokładniejszego i najłatwiejszego podziwiania detali, w tym pracującego mechanizmu. Zegarek Fiyta Photographer Skeleton Automatic GA860012.BBB to model, który może wzbudzić ich szczególne zainteresowanie.

Wszystko to za sprawą wyjątkowej tarczy.

Zacznę jednak od opisu koperty. Jest ona okrągła, zupełnie klasyczna, wykonana ze stali. Uszy mają tradycyjny kształt i wyprowadzono je z korpusu z wyraźnym odcięciem. Rozstaw między nimi to 20 mm. Koperta ma 42 mm średnicy a jej grubość to zaledwie 11,6 mm, co pozwala mieć nadzieję na wygodę użytkowania i dopasowanie się do wielu nadgarstków.

Fiyta Photographer Skeleton Automatic

Koperta ma naniesioną powłokę w ciemnografitowym kolorze. Wąska luneta ma skośną powierzchnię i okala szkło wykonane z szafiru. Tradycyjnie na godzinie 3 mamy koronkę. Model Fiyta Photographer Skeleton Automatic możemy wybrać w wersji na stalowej bransolecie w kolorze koperty lub ma czarnym, skórzanym pasku. W obu wariantach prezentuje się dobrze, jednak na pasku nabiera bardziej eleganckiego charakteru.

Od spodu zegarek wieńczy stalowy dekiel. Ma on klasyczny kolor stali, jest dość płaski i okrężnie szczotkowany. Po prawej i lewej stronie są na nim dwa zestawy szerokich nacięć. Dookoła centralnie umieszczonego przeszklenia wygrawerowano podstawowe informacje o zegarku, a przez „okienko” widzimy spód mechanizmu - to ażurowana Miyota 8N24. Sprawdzone i niezawodne zegarkowe „serce”. Mechanizm pracuje z częstotliwością 21 600 wahnięć koła balansowego na godzinę, łożyskowany jest na 21 kamieniach i oferuje około 40 godzin rezerwy chodu. Naciąg sprężyny napędowej jest automatyczny, ale można też dokręcić koronką. Wodoodporność jaką zapewnia koperta to 50 m.

Fiyta Photographer Skeleton Automatic

Fiyta Photographer Skeleton Automatic
Wyjątkowa tarcza i mnogość jej detali

Póki co, mamy więc do czynienia z klasyczną, uniwersalną ofertą zegarka niekontrowersyjnego i dobrej jakości. Po prostu porządny zegarek mechaniczny, jakich wiele na rynku, ale w postrzeganiu tego modelu Fiyty kolosalne znaczenia ma tarcza. Jest ona wyjątkowa.

Dla niektórych może być ona odebrana jako nieco „przekombinowana”, ale warto zwrócić uwagę na mnogość i jakość wykonanych detali. Każdy z elementów tej bogatej w szczegóły tarczy jest dopracowany i wykonany na wysokim poziomie.

Fiyta Photographer Skeleton Automatic

Fiyta Photographer Skeleton Automatic

Czarna tarcza, choć może precyzyjniej będzie określić jej kolor jako ciemnoszary, jest w kilku miejscach ażurowana. Zastosowano wycięcia o kształcie zbliżonym do trójkąta, okrągłe ale i takie o nieregularnym kształcie. Trzy okrągłe na całej swoje powierzchni odkrywają mechanizm. Wycięcie na godzinie 7 jest jednoczenie otworem umożliwiającym obserwowanie pracy koła balansowego. Pozostałe wycięcia są przy zewnętrznej krawędzi zasłonięte półkolistym elementem z ciekawą fakturą przypominającą gruby splot materiałów z włókna węglowego. Właściwa powierzchnia tarczy ma matową, ziarnistą strukturę. Nadaje ona technicznego charakteru, co podkreślają widoczne elementy mechanizmu, jak i śrubki w tarczy oraz precyzyjne nadruki, czy proste, nakładane indeksy godzinowe o szczotkowanej powierzchni.

Nałożone na godzinie 3 logo jak i nadruk nazwy modelu w czerwonym kolorze są bardzo precyzyjne. Na krawędzi tarczy jest ukośny pierścień dystansowy na którym nadrukowano delikatne, wąskie indeksy minutowe. Co pięć to oznaczenia cyframi arabskimi.

Fiyta Photographer Skeleton Automatic

Fiyta Photographer Skeleton Automatic

Liczbę 60 na godzinie 12 wyróżniono w ten sam sposób co nazwę modelu, czerwonym kolorem. Zestaw wskazówek, mimo, że jest bardzo klasyczny, ma tradycyjny kształt w stylu „leaf”, czyli wydłużonych liści, co o dziwo pasuje do całości. Proste ramię wskazówki sekundnika ma czerwoną końcówkę, która jest trzecim i ostatnim kontrastowym akcentem w tym kolorze. Atrakcyjnie wygląda okrągła przeciwwaga sekundnika w kształcie pierścienia korespondującego z otworami na tarczy.

Fiyta Photographer Skeleton Automatic GA860012.BBB – dostępność i cena

Zegarek Photographer Skeleton Automatic może być trafionym wyborem dla kogoś, kto szuka zegarka mechanicznego o nietuzinkowym stylu, wykonanego przez markę jeszcze nadal nieczęsto spotykaną w Polsce. Nie będzie tu żadnych ustępstw jakościowych, bo zegarek tak w detalach jak i jako całość prezentuje wysoki poziom pod tym względem.

Fiyta Photographer Skeleton Automatic

Fiyta Photographer Skeleton Automatic

Miłym akcentem jest także cena tego modelu, skalkulowana na rozsądnym poziomie. Cena zegarka Fiyta Photographer Skeleton Automatic o nr ref. GA860012.BBB w wersji na bransolecie to 1 880 złotych, na pasku 1 780 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje o marce Fiyta dostępne są zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: FIYTA

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Frederique Constant 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Seiko DIVER'S Prospex 55th Limited ...
Seiko DIVER'S Prospex 55th Limited ...
08.03.2021
Leitners Ad Maiora Hybrid Smartwatc...
Leitners Ad Maiora Hybrid Smartwatc...
12.03.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco