• Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Epos

Omega Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition


Marka Omega związana jest z Igrzyskami Olimpijskimi od niemal 90-ciu lat. Historia tej kooperacji sięga 1932 roku, kiedy to po raz pierwszy, w trakcie letnich zawodów w Los Angeles, szwajcarska manufaktura objęła pieczę nad pomiarem czasu. Jeżeli globalna pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów, przyszłoroczne zimowe Igrzyska będą 30. imprezą tej rangi, na których Omega pełnić będzie funkcję głównego chronometrażysty.

Rok przed planowaną inauguracją XXIV zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, marka Omega zaprezentowała specjalny model zegarka dedykowany tej wyjątkowej imprezie sportowej - Seamaster Diver 300M “Beijing 2022”.

Omega Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition

Omega Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition
Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku, nowy model Omega już teraz

Zegarek posiada masywną kopertę o średnicy 42 mm wykonaną ze stali szlachetnej. Od frontu, wokół szkła wieńczy ją masywna, lewostronnie obracana luneta wykonana z tytanu klasy 5-tej. Wygrawerowano na niej skalę minutową, która ma wypukły charakter i wyłania się z gruboziarnistej, nieregularnej powierzchni.

Ten sam materiał, a dzięki temu również ten sam efekt wizualny zastosowano na deklu zegarka, gdzie w centralnym jego punkcie umieszczono charakterystyczne logo przyszłorocznych Igrzysk. Na uwagę zasługuje również innowacyjne rozwiązanie opatentowane przez firmę Omega - system NAIAD LOCK, który utrzymuje grawerunki w idealnej pozycji względem koperty, dzięki czemu tył zegarka wygląda bardzo atrakcyjnie.

Opisywany model to profesjonalny diver z klasą wodoszczelności na poziomie 300m. Dodatkową cechą specjalnego modelu przeznaczonego do nurkowania, poza zastosowaniem jednostronnie obracanej lunety, jest umieszczony na godzinie 10-tej zawór helowy. Ten system umożliwia wydostanie się z koperty cząsteczek helu, które mogą przedostać się do jej wnętrza w trakcie długotrwałego zanurzenia na dużych głębokościach z wykorzystaniem batyskafu lub suchego kombinezonu.

Omega Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition

Omega Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition

Granatowa tarcza “olimpijskiego” Seamastera została pokryta precyzyjnym wzorem w postaci wygrawerowanych fal. W jej centralnym punkcie, na wspólnej osi, osadzono trzy wskazówki odpowiedzialne za wskazanie bieżącego czasu.

Szerokie ramiona wskazówek godzinowej i minutowej posiadają ażurowane wnętrza oraz zaostrzone groty obficie pokryte masą świecącą Super-LumiNova. Ta sama substancja znalazła się również na okrągłym punkcie zlokalizowanym na wskazówce sekundnika oraz na każdym z masywnych indeksów godzinowych. Dzięki temu, jak na prawdziwego divera przystało, zegarek posiada doskonale czytelną tarczę w każdych warunkach.

Cyferblat chroni odporne na zarysowania szkło szafirowe, które z obu stron pokryto warstwą zapobiegającą powstawaniu nieporządanych refleksów świetlnych.

Akcenty nawiązujące do Igrzysk oraz mechanizm zegarka

Ciekawym akcentem jest nawiązanie do najbardziej rozpoznawalnego logotypu Olimpiady, czyli pięciu nachodzących na siebie okręgów symbolizujących kontynenty. Parzyste indeksy godzinowe opisywanego Seamaster’a zyskały kolorowe obramowanie, których ułożenie odpowiada temu widocznemu i doskonale znanemu z flagi olimpijskiej. Wyjątek stanowi znacznik godziny 6-tej, który został zastąpiony oknem datownika.

Omega Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition

Omega Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition

„Sercem” tego wyjątkowego modelu jest mechanizm z naciągiem automatycznym marki Omega kaliber 8800 z certyfikacją chronometru wydaną przez Szwajcarski Federalny Instytut Metrologii “METAS”. Poza wysoką precyzją chodu, werk ten posiada również konstrukcję odporną na działanie pól magnetycznych. Kaliber 8800 pracuje z częstotliwością 25 200 wahnięć balansu na godzinę, czyli 3,5 Hz, a przy pełnym naciągu sprężyny napędowej oferuje 55-godzinną rezerwę chodu. Mechanizm ma 35 kamieni łożyskujących.  

Zegarek został zaopatrzony w bransoletę wykonaną ze stali szlachetnej. Konstrukcja jej ogniw oraz sposób wykończenia doskonale zgrywają się ze stylistyką edycji specjalnej, dzięki czemu bransoleta stanowi jego doskonałe dopełnienie.

Omega Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition – dostępność i cena

Omega Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition jako model specjalny wyposażono w elegancko wykonane, dedykowane pudełko w kolorze białym. Poza miejscem na zegarek znalazło się w nim również miejsce na metalową tabliczkę na której wygrawerowano logotypy marki Omega oraz przyszłorocznej Olimpiady.

Omega Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition

Omega Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition

Omega Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition

Zimowe Igrzyska należą do jednych z największych imprez sportowych.

Według oficjalnego kalendarium XXIV zawody tego cyklu mają odbywać się w dniach 04-20.02.2022. Łączne udział w nich weźmie około 3 tysięcy sportowców konkurujących w ponad stu dyscyplinach sportowych. Miejmy nadzieję, że globalna pandemia nie pokrzyżuje tych planów, jak miało to miejsce w przypadku letnich IO w 2020 roku.

Zegarek prezentowany jest na krótkim video:


Sugerowana cena zegarka Omega Seamaster Diver 300M “Beijing 2022” Special Edition wynosi 27 300 złotych, a model ten będzie dostępny od kwietnia 2021 roku.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Omega znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: OMEGA.

Paweł Zgiep


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Montblanc 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Steinhart Nav. B-Chrono 42 Classic ...
Steinhart Nav. B-Chrono 42 Classic ...
19.02.2021
ORIS Aquis Hangang Limited Edition
ORIS Aquis Hangang Limited Edition
24.02.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco