• Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Grand Seiko

Zegarki DOXA SUB – nareszcie dostępne w Polsce!


We wrześniu 2019 roku z radością informowaliśmy na łamach naszego portalu, a także w drukowanym magazynie Zegarki i Pasja, iż legendarna kolekcja SUB dołączy niebawem do oferty naszego polskiego dystrybutora zegarków firmy Doxa. Spodziewaliśmy się, że zegarki będą dostępne już od grudnia 2019 roku, ale – jak się okazało – była to radość przedwczesna. Rozmowy i ustalenia między polskim dystrybutorem zegarków marki Doxa, firmą Classic Watch, a szwajcarskim producentem były trudne i trwały jednak dłużej niż zakładano.

Minął rok, mamy grudzień 2020.

W końcu mamy doskonałą wiadomość dla miłośników zegarków do nurkowania, a przede wszystkim dla fanów diverów marki Doxa - zegarki z serii SUB są już dostępne w Polsce!

Zegarki Doxa SUB – do oglądania i zakupu w Polsce

Od czwartku, tj. od 17 grudnia 2020 nareszcie można zakupić w Polsce model SUB z oficjalnej dystrybucji. Pierwsza, i na razie jedyna kolekcja zegarków Doxa SUB jest wyeksponowana i dostępna dla zainteresowanych w salonie W. KRUK na Placu Konstytucji w Warszawie.

Zegarki DOXA SUB – nareszcie dostępne w Polsce!

Zegarki DOXA SUB – nareszcie dostępne w Polsce!

Zegarki DOXA SUB – nareszcie dostępne w Polsce!

Mamy więc możliwość przed dokonaniem zakupu zobaczyć na żywo i zapoznać się z tymi wyjątkowymi zegarkami. Dlaczego można określić je mianem wyjątkowych?

Odpowiedź na to pytanie znajduje się w wielu przygotowanych przez nas opracowaniach dotyczących marki Doxa dostępnych na portalu, chociażby w artykule przedstawiającym historię tej szwajcarskiej marki – DOXA historia marki.

Seria SUB to zegarki wyjątkowe już od momentu powstania.

W 1964 roku w zakładach Doxa został utworzony specjalny zespół składający się z zawodowych nurków oraz doświadczonych zegarmistrzów, któremu zostało powierzone opracowanie i stworzenie nowych modeli czasomierzy przeznaczonych do nurkowania, zarówno dla nurków rekreacyjnych, jak i zawodowych. Poszczególne etapy oraz efekty pracy zespołu konsultowane były także z członkami U.S. Diving Association.

Zegarki DOXA SUB – nareszcie dostępne w Polsce!

Cel był jasno określony: stworzyć nowy model zegarka, który będzie przystępny cenowo, a równocześnie ma być niezawodny, komfortowy, bardzo czytelny i łatwy w użyciu, jako element stanowiący wyposażenie każdego nurka.

Zespół pracował wiele miesięcy i wykonał dziesiątki testów, które miały pomóc w określeniu najlepszych parametrów, jakie powinny cechować nowy model z linii „diver watch”. Testowano różne kolory tarcz oraz odpowiadający im stopień czytelności pod wodą: próbowano m. in. kolor żółty, pomarańczowy, turkusowy i czerwony.

Tarcza w kolorze pomarańczowym okazała się być najbardziej czytelna podczas testów wykonywanych na głębokości 30 m, tym samym stało się oczywiste, iż pomarańczowy zostanie wybrany, jako kolor tarcz w zegarkach DOXA przeznaczonych do nurkowania.

Zastosowanie pomarańczowej barwy było nowością, ale nie tylko to stanowiło o wyjątkowości tych zegarków. Ich wygląd był także świeżym powiewem w zakresie designy sportowych zegarków. Indeksy oraz wskazówki wypełnione zostały bardzo dużą ilością masy trytowej, dzięki czemu tarcza zyskała dodatkowo na czytelności, a czasomierz miał bardzo praktyczne zastosowanie, gdyż indeksy były widoczne nawet w niezbyt przejrzystej wodzie.

Zegarki DOXA SUB – nareszcie dostępne w Polsce!

Na większych głębokościach, gdzie dociera mniej promieni słonecznych, indeksy świeciły i były bardzo czytelne. Dodatkowo bardzo istotnie powiększona została wskazówka minutowa, której rozmiar przykuwa uwagę i „rzuca się w oczy” już przy pierwszym spojrzeniu na zegarek, i właśnie taki efekt pragnęli uzyskać projektanci, bo przebywając w wodzie, podczas nurkowania to właśnie upływ minut jest najbardziej istotny.

Dość nietypowa tarcza stanowiła odważny krok ze strony projektantów Doxa oraz przełamywała dotychczasowe, konserwatywne standardy obowiązujące w branży.

Na koniec należy wspomnieć jeszcze o istotnym i bardzo przydatnym elemencie w jaki wyposażony miał być nowy model zegarka przygotowywany przez zespół Doxa – obrotowa luneta. To, że można nią było obracać to nie nowość. Innowacją była możliwość obracania w obie strony, jak również wygrawerowana na niej skala używana przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych: US Navy Air Dive Table. Luneta wyposażona w tego typu informacje jest niezwykle praktyczna, gdyż pomaga nurkowi określić maksymalny przedział czasu, jaki może on bezpiecznie spędzić pod wodą oraz czas konieczny do dekompresji, jaką należy wykonać przed wynurzeniem się.

Zegarki DOXA SUB – nareszcie dostępne w Polsce!

Dodając do tego jeszcze stalową kopertę oraz stalową bransoletę, która posiadała zatrzaskową klamrę z nowatorskim rozwiązaniem umożliwiającym jej dopasowane, i sumując wszystkie przedstawione powyżej rozwiązania, otrzymujemy zegarek, który zapisał się na stałe w historii zegarmistrzostwa, stając się także jednym z najbardziej rozpoznawalnych zegarków, nie tylko marki Doxa ale w ogóle w historii modeli do nurkowania – zegarek SUB!

Dziś linia SUB funkcjonuje w ramach oferty marki Doxa w formie wydzielonej kolekcji.

Dotychczas oferowane modele z serii SUB dostępne były dla naszych rodzimych miłośników zegarków do nurkowania jedyne na zasadzie prywatnego importu.

Od teraz kolekcja SUB dołączyła do oferty naszego polskiego dystrybutora zegarków firmy Doxa. Dzięki temu będzie można zakupić modele serii SUB z oficjalnej, krajowej dystrybucji, a także mieć możliwość przed dokonaniem wyboru zobaczyć zegarek na żywo.  

Aktualna kolekcja to pomarańczowy Proffesional, srebrzysty Searambler, czarny Sharkhunter, ciemnoniebieski Caribbean, żółty Divingstar i turkusowy Aquamarine.

Zegarki DOXA SUB – nareszcie dostępne w Polsce!

Zegarki DOXA SUB – nareszcie dostępne w Polsce!

Kolekcja składa się z modeli SUB 300T, Sub 1200T, powiększona do 45 mm SUB 1500T, SUB 200 T-Graph wyposażony w komplikację konstrukcji mechanizmu jaką jest stoper, mocno powiększony do aż 47,5 mm SUB 4000T ze wskazaniem rezerwy chodu oraz odmienny, wzorowany na innym modelu retro SUB 200.

To bogata oferta zegarków mechanicznych typu diver, pośród której niemal każdy może wybrać coś dla siebie, zapewniając sobie obcowanie z legendarnym zegarkiem, o niepowtarzalnym i bardzo charakterystycznym wyglądzie.

Zegarki DOXA SUB – nareszcie dostępne w Polsce!

Zegarki DOXA SUB – nareszcie dostępne w Polsce!

Zegarki DOXA SUB – nareszcie dostępne w Polsce!

Zegarki mechaniczne marki Doxa z serii SUB mają od lat szeroką grupę bardzo zagorzałych fanów na całym świecie. Grupę, jakiej może pozazdrościć marce Doxa niejedna firma.

Te warte uwagi zegarki dostępne są w salonie W. KRUK na Placu Konstytucji w Warszawie.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki DOXA znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – DOXA.

Redakcja Zegarki i Pasja


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Xicorr – kalendarz zegarkowy 2021
Xicorr – kalendarz zegarkowy 2021
13.12.2020
Zegarek Panerai Sylvestra Stallone ...
Zegarek Panerai Sylvestra Stallone ...
24.12.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco