• Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Błonie

AUDEMARS PIGUET Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT


Audemars Piguet to firma z absolutnego zegarmistrzowskiego topu. Mimo, że oferuje wiele zegarków i różne kolekcje, a w każdej z nich można znaleźć perełki najwyższej klasy, to niezaprzeczalnym faktem jest, że najsolidniejszą podstawą oferty tej marki jest Royal Oak. Model, który jako projekt wyszedł spod ręki projektanta Geralda Genty w 1972 roku i stał się wzorem sportowych oraz eleganckich jednocześnie zegarków z tamtych lat. Wiele innych firm miało „swoje wersje”, a od tamtych czasów po dziś dzień Audemars Piguet pokazuje nam różne wariacje na temat swojego bestsellera.

Dzisiaj to o tyle na czasie, że właśnie obserwujemy powrót mody na zegarki w tej stylistyce. U Audemars Piguet to oczywiście żaden powrót – to kontynuacja sukcesu. Zaprezentujemy nowość - bardzo odważną wersję Royal Oak.

Zegarek o bardzo futurystycznym kształcie, choć w pełni zawierający DNA pierwotnej koncepcji. Widać oparcie na niej, a jednocześnie w każdym detalu patrzymy na „inny”, nowy zegarek. Geometryczne kształty, ostre i wyraźne linie dają zegarek o bardzo nowoczesnej stylistyce, technicznej a jednocześnie uwypuklającej kunszt firmy z Le Brasus.

AUDEMARS PIGUET Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT

Rzucające się w oczy dopieszczenie detali i świetna jakość wykonania to cechy, których zawsze spodziewamy się po manufakturze tej klasy, ale w takiej stylistyce stają się one wiodącym elementem. Ten zegarek to Audemars Piguet Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT, czyli dwie nowe wersje zegarka prezentowanego już dwa lata temu.

Dziś to opcja łącząca tajemniczą szarość z kolorem niebieskim, a także wersja całkowicie szara, niemal monochromatyczna. Nazwa zdradza, że nie tylko stylistyka została na wyżyny wyprowadzona, ale także pod względem technicznym to najwyższy poziom, bo poza praktycznym wskazaniem GMT, zastosowano zawsze budzącą emocje wielką komplikację zegarmistrzowską w postaci latającego tourbillonu.

AUDEMARS PIGUET Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT

AUDEMARS PIGUET Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT

Zegarek o tak awangardowej stylistyce został zaprezentowany 14 września 2020 roku. Futurystyczny design połączony z mikromechaniką na najwyższym poziomie to oczywiście nic zaskakującego, jeśli chodzi o możliwości i dokonania tej manufaktury, ale to kolejny model ukazujący dotychczasowe osiągnięcia, jak również sygnalizujący być może przyszły kierunek.

Także materiały z jakich skorzystano przy tworzeniu zegarka, choć znane i stosowane, to są jednak niestandardowe. To połączenie tytanu i szarej ceramiki. Oba budulce są wykończone poprzez piaskowanie nadające matowe powierzchnie i podkreślające charakter tego nietypowego modelu Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT. Nie zabrakło polerowanych detali urozmaicających wizerunek, jak fazowania na charakterystycznej, ośmiokątnej lunecie, przycisk pod koronką, fazki czołowej części koronki czy na śrubkach lunety.

Koperta ma średnicę 44 mm i 16 mm grubości. Całość jest wodoodporna do 100 m. Zastosowane szkło jest oczywiście szafirowe i wyposażone w powłokę antyrefleksyjną.

AUDEMARS PIGUET Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT

AUDEMARS PIGUET Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT

AUDEMARS PIGUET Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT

AUDEMARS PIGUET Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT

Tarcza zegarka jest niebieska, ale to w zasadzie szkielet, bo ze względu na bardzo obfite ażurowanie mamy dobry widok na szkieletowany mechanizm.

Za wskazanie czasu odpowiadają szerokie i wyraziste wskazówki wykonane z białego złota z warstwą masy luminescencyjnej, oraz skala minutowa nadrukowana na pierścień dystansujący. Indeksy godzinowe to pogrubiony, co piąty znacznik minut – i na tym koniec.

Uwaga skupia się na futurystycznej koncepcji i na najwyższej klasy widocznym mechanizmie. Na godzinie 12 nadrukowano nazwę firmy a pod nią nałożone jest pięknie wykończone logo marki. Na godzinie 3 jest tarcza wskazująca drugi czas, za pomocą oznaczeń na szafirowej tarczy, gdzie odczyt następuje w miejscu zamieszczenia wypukłej strzałki. Po drugiej stronie na godzinie 9 jest „wystawiony” na widok, gotowy do podziwiania tourbillon. Na godzinie 6 umieszczony jest wskaźnik położenia koronki.

AUDEMARS PIGUET Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT

AUDEMARS PIGUET Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT

To, co zobaczymy od strony dekla, to również nowoczesny, futurystyczny widok. Podobnie jak na tarczy tak i od strony dekla  patrząc na mechanizm widać oparcie o geometryczne kształty, pięciokąty, trójkąty w różnych formach i ułożeniach.

Wraz ze zintegrowanym niebieskim lub szarym paskiem wymienione elementy tworzą swego rodzaju całość. Doszło do wizualnej, ale i koncepcyjnej integracji wielu elementów, mimo różnej ich roli, a nawet materiału z jakich zostały wykonane. Gumowy pasek przechodzi w doskonale dopasowane, zintegrowane uszy koperty. Koperta w obszarze tarczy zdaje się zlewać właśnie z tarczą, która w zasadzie okazuje się już integralną częścią mechanizmu.

Podobnie wygląda to z drugiej strony. Zegarek, jaki powstał nie musi się podobać, bo na pewno nie jest spokojnym i klasycznym projektem, ale nie można mu odmówić doskonałego przemyślenia i spójności, które wypracowano.

AUDEMARS PIGUET Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT

AUDEMARS PIGUET Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT

„Sercem” zegarka jest zaawansowany mechanizm nazwany Caliber 2954.

Mechanizm ten jest łożyskowany na 24 kamieniach i pracuje z częstotliwością 21 600 wahnięć balansu na godzinę. Wyposażony jest we wskazanie czasu, drugiego czasu i latający tourbillon oraz wskaźnik funkcji położenia koronki. Dodatkowo, mechanizm może poszczycić się imponującą rezerwą chodu - to aż 237 godzin, czyli niemal 10 dni.

Cena Audemars Piguet Royal Oak Concept Flying Tourbillon GMT to około 800 000 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Audemars Piguet znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – Audemars Piguet. 


Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

FREDERIQUE CONSTANT Highlife Redbar...
FREDERIQUE CONSTANT Highlife Redbar...
03.12.2020
Zegarek OMEGA Planet Ocean Ultra De...
Zegarek OMEGA Planet Ocean Ultra De...
07.12.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco