• Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Grand Seiko

DAVOSA Ternos Lady Medium Automatic


Ternos to jedna z najpopularniejszych linii produktowych szwajcarskiej marki Davosa. Charakteryzująca się funkcjonalną prostotą rodzina modeli typu diver sukcesywnie się rozrasta. Wszystkie zegarki z tej serii utrzymane są w jednym tonie, można je skategoryzować jako „homage” (w tym przypadku Rolexa Submarinera), ale trudno uznać to za minus. Wszak marka ta, jak wiele innych, wzoruje się na klasyce gatunku. Poszczególne różnice między modelami z tej serii wynikają z zastosowanych detali bądź rozmiaru koperty. Modele męskie mają zwykle koperty o średnicy 42 mm lub 40 mm, zaś wersja damska 36,5 mm, co prawdę mówiąc może klasyfikować ją również jako unisex. Kolejny plus.

O tym właśnie nowym modelu dzisiaj napiszemy więcej.

DAVOSA Ternos Lady Medium Automatic

Zegarek Davosa Ternos Medium w wielu aspektach wzorowany jest na starszym bracie. Koperta wykonana została ze stali i poddana szczotkowaniu. Będzie dobrze układać się na szczupłym nadgarstku, nie tylko dzięki „pomniejszonym” gabarytom, ale także dzięki ergonomicznemu kształtowi i lekko wygiętym uszom.

Jednokierunkowy pierścień wykonany z ceramiki high-tech jest czytelny i ma odpowiednie proporcje, dzięki czemu zegarek nie wygląda przytłaczająco. Pierścień to jednakże nie ozdobnik, lecz jeden z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za „nurkowe” funkcje. Znaczniki mają typowy układ, umożliwiający odliczanie czasu pozostałego do wynurzenia, są duże i czytelne, jak główny marker w postaci trójkąta i wypełnionej substancją luminescencyjną kropki na godzinie 12. Pierścień obraca się swobodnie, przyjemne dla ucha  „klikając”, i wydaje się stworzony do zgrabnych damskich dłoni. W tej wersji rozmiarowej modelu Ternos panowie mogą mieć trudności z jego uchwyceniem i precyzyjnym manewrowaniem nim.

DAVOSA Ternos Lady Medium Automatic

DAVOSA Ternos Lady Medium Automatic

W kwestii kolorów postawiono na klasykę – matowe odcienie granatowego, czarnego oraz białego. Ten ostatni, mimo że nie opalizujący ani nawet odrobinę mieniący się, jest zdecydowanie najbardziej świeży i lekki wizualnie, a co za tym idzie bardzo kobiecy.

Zestawiony z jasnoszarymi indeksami prezentuje się przy tym elegancko, co czyni z niego stylowy dodatek do wielu bardziej formalnych (od pianki do nurkowania) stylizacji. Razem z lekko połyskującym pierścieniem tworzy udaną parę. Dyskusyjnym elementem (nie tylko w przypadku prezentowanego zegarka Davosa) jest lupa w oknie datownika. To oczywiste nawiązanie do popularnych modeli Rolexa ma swoich zagorzałych przeciwników, jak i wiernych fanów, podobnie zresztą jak samo wskazanie daty. Kwestia gustu, mnie nie urzeka w żadnym istniejącym na świecie zegarku, ale potrafię zrozumieć, że rozwiązanie to jest praktyczne i bywa przydatne.

Logo marki góruje nad całą kompozycją tarczy, ale dzięki swojej nieco marynistycznej formie wygląda to atrakcyjnie, zwłaszcza że kontrastuje kolorystycznie z indeksami godzinowymi - dużymi i wyrazistymi, w typowym diverowym wydaniu.

DAVOSA Ternos Lady Medium Automatic

DAVOSA Ternos Lady Medium Automatic

DAVOSA Ternos Lady Medium Automatic

Każdy indeks wypełnia masa świecąca Super-LumiNova. Dodatkowo, osadzono je w metalicznej ramce, podobnie jak wskazówki. Te z kolei są klasyczne w kształcie i dobrze komponują się z pozostałymi elementami, dzięki nawiązaniu do nich formą. W dolnej części cyferblatu znajdują się podstawowe informacje na temat modelu – nazwa, rodzaj mechanizmu oraz stopień wodoszczelności (200 metrów).

Tarczę chroni szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną. Zakręcana koronka posiada specjalną osłonę, która dodatkowo zwiększa gwarancję wodoszczelności, a dzięki dobremu wyprofilowaniu nie przeszkadza w użyciu. Ustawienia klasycznie – odciągnięcie do 1 pozycji – tryb zmiany daty, odciągnięcie koronki do 2 pozycji – ustawianie bieżącej godziny.

DAVOSA Ternos Lady Medium Automatic

Solidny stalowy dekiel z logo Davosa jest pełny, a więc nie pozwala obserwować pracy mechanizmu, zawiera jednak informacje o nim oraz o zegarku. Pełny dekiel zastosowano ze względu na dbałość o szczelność obudowy. W środku koperty pracuje szwajcarski mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej DAV3021, bazujący na doskonale znanym wszystkim zegarkomaniakom mechanizmie ETA 2824-2.

DAVOSA Ternos Lady Medium Automatic

DAVOSA Ternos Lady Medium Automatic

DAVOSA Ternos Lady Medium Automatic

Dedykowana do modelu Davosa Ternos Lady Medium Automatic bransoleta mierzy 20 mm i zwęża się do 18 przy zapięciu. Posiada również dodatkową przedłużkę tak, by mogła swobodnie zmieścić się na piance do nurkowania. Szczotkowane wykończenie przyjemnie kontrastuje z jej polerowanymi rantami.

Moim zdaniem nowość Ternos Lady jest zegarkiem bardzo subtelnym, zwłaszcza jak na model typowo sportowy. Dzięki umiejętnemu zestawieniu kolorów i formy zdecydowanie zasługuje na miano ponadczasowego. Trzeba przyznać, że prezentuje się świetnie.

Będzie dobrym kompanem zarówno podczas aktywności fizycznej, jak i na spotkaniu z przyjaciółmi. Nie szłabym na tyle daleko, by polecać go do stylizacji bardzo formalnych, chociaż do „smart” casual będzie w sam raz. Raczej trzeba potraktować go jako czasomierz, który po bezpiecznym wynurzeniu z profesjonalnego sprzętu przeistoczy się w towarzysza wieczornego drinka czy niebiznesowej kolacji.

DAVOSA Ternos Lady Medium Automatic

DAVOSA Ternos Lady Medium Automatic

Cena zegarka Davosa Ternos Lady Medium Automatic rekomendowana przed producenta to 3 600 złotych. Czy model ten jest warty swojej ceny?

Zależy czego szukamy. Warto spojrzeć z szerszej perspektywy. W tej kwocie mieści się nie tylko atrakcyjny i ponadczasowy design, ale również dobre parametry techniczne oraz doświadczenie i tradycja zegarmistrzowska sięgające połowy XIX wieku.

DAVOSA Ternos Lady Medium Automatic

Mimo perturbacji jakie przyniosła ze sobą rewolucja kwarcowa, firma Davosa odrodziła się niczym feniks z popiołów i kontynuuje swój rozwój. Marka ta dziś tworzy modele idące z duchem czasu, którym nie można odmówić solidności i precyzji wykonania. Obok oryginalnej estetyki stawia również na sprawdzone i niezawodne mechanizmy, dzięki czemu przyciąga coraz większe grono klientów szukających elegancji i funkcjonalności w jednym.

Czyli cech, które prezentuje model Davosa Ternos Lady Medium Automatic.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Davosa znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – DAVOSA

Marzena Kondera - Giergiel


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Bulova 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

BLAST - wybuchowa nowość ULYSSE NAR...
BLAST - wybuchowa nowość ULYSSE NAR...
14.09.2020
MONTBLANC Heritage Monopusher Chron...
MONTBLANC Heritage Monopusher Chron...
17.09.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco