• Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Junghans

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons


Zapoznając się z ofertą zegarków marki Carl F. Bucherer, a w zasadzie - podziwiając ją, można wysnuć wniosek, że cechami większości modeli są stonowany wygląd, nobliwość, oraz czysta, choć często też swego rodzaju sportowa elegancja. Widać wypracowany przez tę firmę własny styl zegarków i autorskie rozwiązania stylistyczne, choć opierające się na tradycyjnym, konwencjonalnym podejściu do wyglądu zegarków. Okazuje się, że marka potrafi zaskoczyć.

W nowej odsłonie serii zegarków w ramach kolekcji Patravi Carl F. Bucherer postanowił zapewnić nam - jak niosą wieści z materiałów prasowych - „żywe i jasne kolory przez cały rok”. Dlatego powstały modele z serii Patravi Traveltec Color Edition Cztery Pory Roku.

Podróż można odbywać przemieszczając się. Ale okazuje się, że można też podróżować nie zmieniając lokalizacji. To podróż przez cztery pory roku. To one zmieniają się, płyną, a my jesteśmy w miejscu. Do tej podróży nie potrzebujemy wizy, ani paszportu, a każdy, kto obserwuje świat i przyrodę wokół siebie przyzna, że to fascynująca wędrówka. W firmie Carl F. Bucherer postanowiono na swój sposób celebrować piękno wiosny, lata, jesieni i zimy.  

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons

Tak powstały wersje zegarka Patravi Traveltec, który po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2006 roku. To model wyposażony w komplikację konstrukcji mechanizmu w postaci stopera, oraz posiadający certyfikat COSC gwarantujący precyzję pracy i wskazań na najwyższym poziomie. Teraz zegarki te, mające już swoje spore grono miłośników zbudowane na przestrzeni lat, ze względu na niepowtarzalny styl i funkcje, zostały wzbogacone o paletę wyrazistych, dość ekstrawaganckich kolorów.

Każda pora roku, każdy sezon mają swój wyjątkowy urok, jak i charakterystyczne barwy. Wiosnę reprezentuje zegarek w którym dominuje zieleń, lato to kolor żółty, jesień pomarańczowy, a zima to chłodna niebieska barwa.

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons

„Po kilku trudnych miesiącach czuliśmy, że nadszedł czas, aby nadać nadgarstkom na całym świecie nieco jaskrawych barw. Kolekcja TravelTec celebruje przede wszystkim siłę powiązania między ludźmi w różnych strefach czasowych i różnych miejscach; coś, co nigdy nie było bardziej ważne niż teraz.

Z drugiej strony, cztery pory roku reprezentują imperatywny charakter zmian; coś, co Carl F. Bucherer zawsze przyjmował, nawet w tym bardzo wymagającym roku, ze wszystkimi jego przeszkodami. Wszystkie te doświadczenia łączą się w Patravi TravelTec Color Edition Cztery Pory roku, które premierę mają w Genewie od 26 do 29 sierpnia tego roku ”
- powiedział Sascha Moeri, CEO Carl F. Bucherer.

Koperta zegarka jest szczotkowa i polerowana. Krawędzie na styku obróbek są wyraziste i ostre. Mimo klasycznie okrągłego kształtu wyraźnie widać fascynację geometrycznymi kształtami, stąd na obudowie zegarka wyraźnie widoczne są płaszczyzny, obłości, półkola i proste linie.  

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons

Charakterystyczna i wytrzymała obudowa ze stali nierdzewnej ma dużą średnicę, bo aż 46,6 mm. Solidną kopertę z „centrum sterowania” po prawej stronie i przyciskiem na godzinie 10 po lewej stronie otacza kolorową i jasną tarczę. Na tarczy widoczne są dwa małe liczniki stopera, tarcze małego sekundnika, oraz okienko datownika i centralnie wskazywane godziny i minuty podstawowego wskazania. Nad datownikiem, którego okienko wycięto na godzinie 4, zastosowano lupkę powiększającą nałożoną na szkło.

W każdej wersji kolorystycznej modeli Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons zarówno pierścień dystansowy ze skalą 24 godzinną, jak również drugi pierścień także ze zdublowaną skalą 24 godzinna, są czarne. Takim sam kolor mają wewnętrzne części małych tarcz. Dalej widać niewielkie, prostokątne, nakładane indeksy pomiędzy którymi nadrukowano skalę minutową i precyzyjną sekundową. Wskazówki główne mają ciekawy kształt, dodatkowo są mocno ażurowane. Nowocześnie ukształtowane groty wskazówek są wypełnione masą luminescencyjną.

Zegarek poza dodatkowymi funkcjami w postaci stopera i wskazań datownikiem wyposażony jest jeszcze w funkcję GMT. Dlatego na tarczy znajdziemy dodatkowe skale.

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons

Czas odczytujemy za pomocą czwartej, centralnej wskazówki z trójkątnym grotem na końcu, ale odwróconym podstawą do skali. Model Patravi TravelTec daje możliwość śledzenia czasu nie tylko w dwóch, ale w trzech różnych strefach czasowych jednocześnie. To osiągnięcie inżynierów firmy, którym udało się zintegrować mechanizm regulacji pierścieni ze skalami stref czasowych w kopercie zegarka. To była prawdziwa innowacja w branży, kiedy została po raz pierwszy wprowadzona w 2006 roku, w pierwszych modelach z tej serii.

Oczywiście mechanizm wraz z zastosowanym rozwiązaniem są opatentowane. Za pomocą tak stworzonej konstrukcji wybór oczekiwanej strefy może odbywać się w obu kierunkach na wschód i na zachód, za pośrednictwem jednego przycisku tzw. monopushera. Ten proces można obserwować przez specjalnie wycięte okienko w boku koperty zegarka przeszklone szafirowym szkiełkiem. Okienko to jest prostokątne i umieszczone na godzinie 9, czyli na lewym boku koperty, w jego centralnej części. Widać w nim układ który pozwala na przestawiania we właściwe pozycje pierścieni 24 godzinnych.  

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons

Zmiana wskazań czasu głównego też została usprawniona. Wskazówka godzinowa może być ustawiana we właściwą pozycję skokowo, bez konieczności naruszania wskazań minut.  Tarczę chroni szkło szafirowe z obustronną powłoką antyrefleksyjną.

Cztery nowe modele maski Carl F. Bucherer z serii Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons są wyposażone w pasujące do ich stylu, gumowe paski, dostosowane kolorystycznie do wersji. Mają one także przeszycia nicią w odpowiednim kolorze. Zegarek wydaje się masywny. To oczywiście konsekwencja wymiarów koperty. Miałem przyjemność przymierzać wersję w standardowej kolorystyce i okazuje się, że dopasowanie do ręki jest łatwe, a solidność gumowego paska daje poczucie bezpiecznego zamocowania zegarka.

Carl F. Bucherer Patravi TravelTec ma zastosowany mechanizm o naciągu automatycznym  oznaczony jako CFB 1901, który łączy w sobie bardzo przydatną funkcję stopera ze wskazaniem czasu w różnych strefach czasowych. Mechanizm zapewnia 42 godziny rezerwy chodu i jest łożyskowany na 39 kamieniach. Nie jest to własny mechanizm szwajcarskiej firmy, ale Carl F. Bucherer zainwestował spore fundusze oraz czas i pracę swoich zegarmistrzów w celu modyfikacji bazowego mechanizmu, jakim jest w tym wypadku ETA 2892. Dodatkowo, szczęśliwy posiadacz nowego modelu nie będzie musiał zbytnio martwić się o regulację mechanizmu zegarka, ponieważ posiada on certyfikat COSC, o czym wspominałem wcześniej. Wodoszczelność ustalono na poziomie 50 m. To poziom wystarczający, choć po tak masywnym, solidnie wyglądającym zegarku oczekiwałbym nieco więcej.

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons

CARL F. BUCHERER - Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons

Mechanizm nie jest widoczny, gdyż zakrywa go pełny, przykręcany sześcioma śrubkami dekiel. Na jego zewnętrznym obrysie wygrawerowano coś w rodzaju kalkulatora do przeliczania różnicy czasu w poszczególnych strefach. Bliżej środka wygrawerowano podstawowe informacje o zegarku, a centralną część zajmuje wizerunek ziemi otoczonej pierścieniem z przyciskiem, co jest odniesieniem do sytemu zmiany stref czasowym w zegarku Carl F. Bucherer Patravi Traveltec.

Numery referencyjne poszczególnych wersji:
00.10620.08.93.01 Stalowy, żółta tarcza, gumowy pasek
00.10620.08.93.03 Stalowy, pomarańczowa tarcza, gumowy pasek
00.10620.08.93.02 Stalowy, zielona tarcza, gumowy pasek
00.10620.08.53.02 Stalowy, niebieska tarcza, gumowy pasek

Cena zegarka Carl F. Bucherer z serii Patravi TravelTec Color Edition Four Seasons w wybranym kolorze to około 40 000 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Carl F. Bucherer znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: CARL F. BUCHERER.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Carl von Zeyten Schonach i Todmoos ...
Carl von Zeyten Schonach i Todmoos ...
09.09.2020
BLAST - wybuchowa nowość ULYSSE NAR...
BLAST - wybuchowa nowość ULYSSE NAR...
14.09.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco