• Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Atlantic

STEINHART OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39/42


Powrót do kategorii

Świat zegarków stale się rozwija, a próby stworzenia przysłowiowego koła na nowo często kończą się rynkową klapą i grymasem na twarzy nawet wśród purystów. Nic dziwnego, że część producentów zegarków wybiera sprawdzone, historyczne wzorce o wysokiej aprecjacji. Jedną z marek postępujących według tego przepisu jest niemiecka firma Steinhart, która swoje zegarki wyposaża w szwajcarskie mechanizmy, m.in. modele z serii Ocean. Serii, która właśnie została wzbogacona o dwie nowe odmiany modelu o nazwie OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39 lub 42, zależnie od rozmiaru koperty.

Stylistyka nowych modeli to kombinacja cech jednych z najpopularniejszych diverów na świecie, dodatkowo w obecnie rozchwytywanej na rynku butelkowej zieleni.

Tarcza OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium posiada wzorcową wręcz mieszankę kształtów nakładanych indeksów z najważniejszym na dwunastej, wyróżnionym formą trójkątną. Każdy z nich jest polerowany i wypełniony efektywną powłoką luminescencyjną Super LumiNova BG9, która z neutralnej bieli w świetle dziennym przechodzi w intensywnie niebieską barwę w ciemnościach.

STEINHART OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39/42

STEINHART OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39/42

STEINHART OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39/42

Dokładnie identyczną masę luminescencyjną zastosowano wypełniając ramiona wskazówek stanowiące ikoniczne trio złożone ze wskazówki godzinowej - znanej jako mercedes, minutowej - w formie miecza, oraz sekundnika - typu lollipop z porcją lumy w końcowej części.

Świetlny znacznik znajduje się również na współtworzącej ogólny wizerunek tego zegarka obrotowej lunecie. Umieszczono go w formie trójkąta na szczycie zielonego wkładu wykonanego ze spieku ceramiki, bardzo docenianego ze względu na swoje walory - nie rysuje się, nie odbarwia powierzchniowo oraz zapewnia ciekawy, nieco pastelowy koloryt.

Koperta nowego zegarka marki Steinhart to prosta forma z harmonijnym, właściwie niewidocznym ze względu na pełną integrację przejściem uszu w linię boczną koperty. Są one wyraźnie zagięte w celu wyższego komfortu noszenia oraz ozdobione od frontu wyrazistym szlifem, który kontynuowany jest na bransolecie. Wykonano ją z masywnych, pełnych ogniw. Tego typu projekt ogniw z trzech względnie szerokich ogniw nazywany jest czasem Oyster i jest jednym z najbardziej cenionych wśród użytkowników.

STEINHART OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39/42

STEINHART OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39/42

STEINHART OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39/42

Boki koperty są w całości polerowane. Po prawej stronie umieszczone koronkę z dobrze dopasowaną, niewielką ochroną. Sama koronka o głębokich nacięciach poprawiających chwyt jest logowana.

Tradycyjnym zabiegiem jest zwężenie całej bransolety w stronę zapięcia, które w nowych Steinhartach jest dwustopniowe, sygnowane logo marki, i wyposażone w bardzo lubianą mikroregulację.

„Serce” nowych modeli Ocean, niezależnie od rozmiaru koperty, stanowi mechanizm ETA 2824-2 z automatycznym naciągiem sprężyny w wersji Élaboré. To odmiana o lepszej, bardziej pieczołowicie wykonanej w stosunku do odmiany Standard regulacji chodu, której dokonano w trzech pozycjach. Jego dopuszczalna przez dostawcę dokładność to +/- 7 sekund na dobę i maksymalną dzienną wariacją chodu wynoszącą 20 sekund.

Rezerwa chodu po pełnym naciągnięciu sprężyny Nivaflex to zadowalający wynik około 42 godziny pracy mechanizmu w takcie 28 800 wahnięć na godzinę. Balans doposażony jest w śrubową mikroregulację.

STEINHART OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39/42

STEINHART OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39/42

Zdobienie mechanizmu jest więcej niż udane - wzorzysty rotor w złotym kolorze opatrzono logotypem marki, górny mostek skrywający układ przekazywania energii z naciągu automatycznego zdobi efektowny perlage, który w mniejszym stopniu widoczny jest również na nizszych partiach płyt.

Miłym dopełnieniem całości są barwione termicznie łby śrub mocujących.

Mechanizm jest widoczny od strony dekla, gdyż mimo wysokiej wodoszczelności ją gwarantuje nowy model, dekiel został całkowicie przeszkolony. Na jego stalowej części tradycyjnie dodano najważniejsze informacje o zegarku, które przypominają dlaczego zegarki marki Steinhart są tak cenione ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do jakości - koperta jest wykonana ze stali nierdzewnej, co nie jest zaskoczeniem, ale szkło szafirowe oraz wodoszczelność na poziomie 300 metrów w tej półce cenowej już tak. Szkło posiada dodatkowo efektowną oraz efektywną pod względem działania lupkę na datowniku. Pozwala ona poprawić czytelność i stanowi pewną alternatywę dla datownik określanych jako big-date.

STEINHART OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39/42

STEINHART OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39/42

STEINHART OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39/42

Nowe modele z linii Ocean to bardzo „bezpieczne” nowości, pragmatyczne, pozbawione elementu zaskoczenia i najpewniej właśnie w tym tkwi ich siła. To po prostu dobre zegarki mechaniczne typu diver, które wydają się nie mieć wyraźnych wad, co potwierdzają opinie użytkowników pozostałych odmian.

Świetnym ruchem, który pokazuje doskonałą orientację w preferencjach klientów jest możliwość wyboru między dwoma wersjami rozmiarowymi modelu OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium. Zegarek dostępny jest w wersji mniejszej, mogącej pełni rolę zegarka unisex w gamie ze względu na 39 mm średnicy koperty, oraz nieco większej, ale nadal rozsądnej o średnicy 42 mm.

STEINHART OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39/42

STEINHART OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium 39/42

Dużym atutem nowych diverów OCEAN One Double-GREEN Ceramic Premium niemieckiej marki jest ich cena, która niezależnie od rozmiaru wynosi 2 590 złotych. To cena, którą można określić jako atrakcyjną, biorąc pod uwagę tak solidnie wypadające pod względem parametrów technicznych zegarki, które sprawdzą się zapewne także w praktyce.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Steinhart znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – STEINHART.

Wiktor Kalinowski


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 19

MAGAZYN Zegarki I Pasja NR 19

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Rado 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

AEROWATCH Les Grandes Classiques An...
AEROWATCH Les Grandes Classiques An...
20.07.2020
SEIKO Presage Arita Porcelain Dial ...
SEIKO Presage Arita Porcelain Dial ...
23.07.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco