• Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient Star

Polish Watch Spotter: HUBLOT równa się futbol.


Powrót do kategorii

Zegarki są używane na co dzień przez miliony osób na świecie, także przez osoby znane i popularne. Jakich marek zegarki noszą celebryci, jakie są to modele, ile kosztują?

Na te intrygujące i nurtujące wielu z nas pytania postanowił spróbować znaleźć odpowiedź Paweł Sławiński – twórca kanału Polish Watch Spotter na Facebooku. Paweł stara się podpatrzeć znane osoby, a w zasadzie ich nadgarstki, aby zidentyfikować zegarki, które noszoną.

Niniejszy artykuł to już druga publikacja przygotowana przez Polish Watch Spotter w ramach cyklu publikacji na portalu Zegarki i Pasja prezentujących znane osoby oraz ich zegarki. Jeśli ta publikacje spotka się z równie dużym zainteresowaniem naszych Czytelników jak premierowa dotycząca marki Rolex, to artykuły Pawła będą gościły na łamach portalu regularnie.

HUBLOT równa się futbol

Bulaj to inaczej iluminator, czyli okrągłe okno na statku, jachcie lub innej jednostce pływającej. W 1976 roku, włoski przedsiębiorca Carlo Crocco pracujący w rodzinnej firmie Binda Group odpowiedzialnej między innym za zegarki marki Breil, postanowił pójść swoją drogą i stworzyć własną markę. Przeprowadził się do Szwajcarii, założył przedsiębiorstwo MDM Geneve i zajął się tworzeniem unikatowego czasomierza. Jego prace trwały trzy lata, pochłonęły prawie milion dolarów, stworzył dziesiątki prototypów i poświęcił setki godzin na testy.

W 1980 roku Carlo był gotowy zaprezentować swoje dzieło - pierwszy zegarek z kopertą wykonaną ze złota w którym wykorzystano jako pasek naturalną gumę. Zdecydował się nadać mu nazwę Hublot, co po francusku oznaczało po prostu bulaj. Dlaczego akurat taka nazwa? Otóż kształt pierścienia z charakterystycznymi śrubkami przypominał mu bowiem niewielkie okrętowe okienko.

W tym samym roku zaprezentował efekt swych prac na targach w Bazylei. Niestety, podczas ich trwania nie zebrał żadnego zamówienia na swój zegarek. Nie zniechęciło go to jednak do dalszej pracy, a kolejne miesiące przyniosły powiew nadziei, pierwszy rok działalności firma Carlo Crocco zakończyła z wynikiem 2 milionów dolarów sprzedaży.

Polish Watch Spotter: HUBLOT równa się futbol.

Kolejnym krokiem milowym w działalności spółki było dołączenie do jej szeregów w 2004 roku Jeana-Claude Bivera, byłego zarządzającego firmą Omega w ramach grupy Swatch. Carlo oddał stery w firmie oraz mniejszościowy udział, a pełen pomysłów Jean-Claude zaczął pracę nad nowym projektem. Wtedy powstał kultowy model Big Bang, a sama firma Hublot pod jego rządami w latach 2004-2007 ponad pięciokrotnie zwiększyła sprzedaż.

Po prawie 30 latach niezależności w 2008 roku firma Hublot została przejęta przez międzynarodowy koncern LMVH, będący właścicielem takich uznanych marek jak Louis Vuitton, Dior, Fendi czy też TAG Heuer i Zenith.

Cofnijmy się jednak kilka lat, w 2006 roku trochę z przypadku, asystent selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Szwajcarii wybrał się z wizytą do siedziby firmy, spotykając się z zarządem zadał pytanie: „Zastanawiam się dlaczego żaden z producentów zegarków nie jest jeszcze sponsorem drużyny narodowej?

Pytanie to stało się motywacją dla firmy do działania w kierunku zaangażowania  się w piłkę nożną, najpopularniejszą dyscyplinę sportu na świecie. Marka Hublot musiała i wykorzystała swoją szansę, niedługo potem została oficjalnym sponsorem narodowej reprezentacji Szwajcarii. Sześćdziesięciu członków sztabu, trenerzy i piłkarze, wszyscy otrzymali limitowaną wersję zegarka Big Bang ASF i udali się w nich na piłkarskie mistrzostwa świata w Niemczech.

Polish Watch Spotter: HUBLOT równa się futbol.

Futbolowe partnerstwo zmieniło myślenie wewnątrz firmy, która stała się pierwszym luksusowym brandem zegarków na stałe goszczącym w światowej piłce.

Kolejne lata tylko to potwierdziły. W 2008 roku szwajcarska manufaktura stała się oficjalnym partnerem w kwestii pomiaru czasu i aspektach z tym związanych na finałach Mistrzostw Europy.

Rok 2010 przyniósł z kolei najbardziej spektakularną umowę, Hublot stał się oficjalnym chronometrażystą FIFA i obecny był na trzech kolejnych finałach Mistrzostw Świata.

Pięć lat później najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki na świecie, czyli popularna Liga Mistrzów wraz z Ligą Europy także dołączyły do serii zawodów sponsorowanych przez szwajcarów.

Przez lata pozycja producenta na tym polu stała się niekwestionowana, a dziś, kiedy myślimy o piłce nożnej i zegarkach, myślimy właśnie o Hublot.

Polish Watch Spotter: HUBLOT równa się futbol.

Nie może więc dziwić, że polscy piłkarze związani z reprezentacją narodową, także przychylnym wzrokiem spoglądają w kierunku tej marki. U wielu z nich zegarki Hublot zagościły już na nadgarstkach.

Kapitan reprezentacji oraz najlepszy polski piłkarz naszego pokolenia Robert Lewandowski, jest wielkim miłośnikiem dobrych zegarków, w jego posiadaniu znajdziemy między innymi szanowane marki jak Patek Phillipe, Audemars Piguet czy też Breitling.

W jego kolekcji znalazło się również miejsce dla wygodnego Hublot model Big Bang Evolution numer referencyjny 301.SX.1170.RX. Zegarek ten posiada stalową kopertę, ceramiczny pierścień z charakterystycznymi sześcioma śrubkami, a mechanizm z automatycznym naciągiem możemy obserwować przez przeszklony dekiel.

Nowy zegarek kosztuje w granicach 40 000 złotych.

Polish Watch Spotter: HUBLOT równa się futbol.

Jako ciekawostkę warto dodać, że małżonka Pana Roberta, Anna Lewandowska, była zawodniczka i reprezentantka kraju w karate tradycyjnym, również jest posiadaczką jednego z modeli szwajcarskiego producenta.

W jej przypadku jest to limitowana edycja Big Bang All Black referencja 341.CX.134.RX, w którym kopertę oraz pierścień w całości wykonano z ceramiki.

Polish Watch Spotter: HUBLOT równa się futbol.

Łukasz Piszczek przez wiele lat był podstawowym prawym obrońcą reprezentacji naszego kraju, ostatnie pożegnalne spotkanie rozegrał 19 listopada 2019 roku. Tego dnia na stadionie narodowym w Warszawie  Polacy pokonali Słoweńców 3:2, a sam Piszczek żegnany był owacjami na stojąco i szpalerem utworzonym przez kolegów z boiska.

Pan Łukasz był widywany z interesującym Hublot Big Bang Unico Black Magic numer referencyjny 411.CI.1170.RX. Ten zegarek z kopertą o średnicy 45 milimetrów wykonano z czarnej ceramiki posiada szkieletową tarczę oraz przeszklony dekiel, przez które możemy obserwować pracujący mechanizm. Deklarowana przez producenta rezerwa chodu wynosi 72 godziny.

Koszt zakupu takiego zegarka to około 60 000 złotych.

Polish Watch Spotter: HUBLOT równa się futbol.

Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji polski oraz włoskiego klubu Napoli, postawił na nietuzinkowy, limitowany model Hublot Vendome Gold Tourbillon referencja 305.PX.0009.GR.

Pozornie minimalistyczna tarcza na której zaprezentowano dwie repliki kolumny z placu Vendome w Paryżu skrywa skomplikowany manualny mechanizm z pięciodniową rezerwą chodu. Kopertę wykonano z 18 karatowego różowego złota, a pasek ze skóry aligatora.

By stać się właścicielem tego małego dzieła sztuki trzeba jednak wydać około 400 000 złotych.

Polish Watch Spotter: HUBLOT równa się futbol.

Drugi pod względem liczby rozegranych spotkań w reprezentacji Jakub Błaszczykowski (108 meczy) w swojej kolekcji posiada model Hublot King Power Zirconium Foudroyante numer referencyjny 715.ZX.1127.RX.

Spora koperta wielkości 48 milimetrów wykonana jest z ceramiki (wykorzystano tlenek cyrkonu), połączono ją klasycznie z wygodnym gumowym paskiem.

Cena takiego egzemplarza waha się w granicach 50 000 złotych.

Polish Watch Spotter: HUBLOT równa się futbol.

Etatowy skrzydłowy drużyny narodowej Kamil Grosicki postawił na bardziej rzucający się w oczy model Hublot Big Bang Chronograph referencja 301.SX.1170.RX.1104, w którym pierścień wysadzany jest 114 diamentami.

Model ten nadal posiada charakterystyczną, wygodną gumę, a samą kopertę o średnicy 44 milimetrów wykonano ze stali. W jej wnętrzu znajdziemy mechanizm z automatycznym naciągiem kaliber HUB 4100 z 42 godzinną rezerwą chodu.

Jeśli chcielibyście zakupić podobny model, musicie wydać około 60 000 złotych.

Polish Watch Spotter: HUBLOT równa się futbol.

Podstawowy bramkarz włoskiego klubu Juventus FC oraz wielokrotny reprezentant kraju Wojciech Szczęsny jest użytkownikiem bardzo ciekawego zegarka. To model Hublot Classic Fusion Aerofusion Moonphase numer referencyjny 517.OX.0180.LR.

Kopertę zegarka wykonano z różowego złota, posiada on przeszklony dekiel oraz szkieletową tarczę ze wskazaniami dnia tygodnia i daty, a także wskaźnik faz Księżyca.

Model na pasku z aligatora, dopełnia obrazu eleganckiego, choć niemałego zegarka. Liczba komplikacji w tym przypadku przekłada się na dość wysoką cenę zakupu 100 000 złotych.

Polish Watch Spotter: HUBLOT równa się futbol.

Oczywiście wymienieni powyżej sportowcy to nie wszyscy reprezentanci Naszego kraju będący właścicielami zegarków marki Hublot. Na nadgarstkach Jana Bednarka, Karola Linettego czy też Piotra Zielińskiego również zauważymy modele tego szwajcarskiego producenta.

Futbol wyzwala skrajne emocje, czasem wielką radość, czasem duży smutek, złość lub euforię, ale jednoznacznie kojarzy się pozytywnie. Podobnie jak marka Hublot - dość młody gracz na rynku, wielokrotnie niedoceniany i krytykowany, ale na pewno niepozostawiający obojętnym.

Firma odnalazła swoją drogę, a jej zegarki noszone przez wielu sportowców z całego świata są niewątpliwie synonimem luksusu.

Polish Watch Spotter: HUBLOT równa się futbol.

Jeżeli chcecie być na bieżąco z czasomierzami, które znajdziecie na nadgarstkach znanych Polaków, zapraszam na profile na Instagramie oraz Facebooku: PolishWatchSpotter - zegarki znanych Polaków.

Pierwszy artykuł Pawła tu: Polish Watch Spotter: magia marki Rolex i znani Polacy

Autor: Paweł Sławiński
@PolishWatchSpotter


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Showroom 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Niezależność niejedno ma imię, czyl...
Niezależność niejedno ma imię, czyl...
15.12.2019
Bento Watch - zegarek z... daniem n...
Bento Watch - zegarek z... daniem n...
04.02.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco