• Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Glycine
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Carl F. Bucherer
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Armin Strom
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Czapek Geneve
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Longines
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Doxa
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Traser

MeisterSinger Poland Edition 2019


Powrót do kategorii

Niemcy, Nadrenia Północna – Westfalia, miasto na prawach powiatu - Münster. To właśnie w tej miejscowości od 2001 roku produkuje się dość nietypowe zegarki mechaniczne. Nietypowe, bo firma Meistersinger postanowiła produkować zegarki, które mają tylko jedną wskazówkę służącą do wskazań czasu. Taka forma wskazań skutkuje różnymi konsekwencjami, o których napiszę szerzej w dalszej części artykułu.

Założyciel marki MeisterSinger, Manfred Brassler, oraz jego zespół składający się z czternastu współpracowników tworzą klasyczne zegarki o tym wyjątkowym, charakterystycznym wizerunku  w oparciu o techniczną i kulturową tradycję wczesnego zegarmistrzostwa. Jednowskazówkowy system wskazań wywodzi się przecież z dawnych zegarów wieżowych, które właśnie w taki sposób prezentowały czas. Pomimo tej jednej wskazówki, czas można łatwo odczytać w odstępach pięciominutowych, dzięki bardzo prostej formie, precyzyjnym podziałkom i ostro zakończonym wskazówkom w każdej z wersji.

Zegarki MeisterSinger są dostępne nie tylko na rodzimym dla nich, niemieckim rynku, ale w wielu miejscach na świecie. Dziś kolekcja obejmuje 21 różnych serii z ponad 70 wersjami zegarków, także takich, które zostały docenione w zakresie wzornictwa nagrodami o wysokiej randze jak Red Dot Award lub German Design Award.

Firma jest obecna także w Polsce. Obecność tą podkreśla i utrwala prezentowany zegarek.

MeisterSinger Poland Edition 2019

MeisterSinger Poland Edition 2019

MeisterSinger Poland Edition 2019 to zegarek w pełni oddający filozofię marki MeisterSinger. Firma ta podkreśla, iż produkuje zegarki mechaniczne dla osób, które wiedzą, co jest dla nich ważne. Dla osób, które nie traktują czasu jako czegoś nadrzędnego, które nie mają potrzeby by w każdej chwili znać dokładną godzinę co do sekundy, czy nawet minuty. Można by rzec, że MeisterSinger skłania do delektowania się upływem czasu, który poprzez przyjęty sposób wskazania jedną wskazówką zdaje się płynąć dużo wolniej.

Dodatkowo zegarki MeisterSinger, w tym i klasyczny model 03 na jakim oparto zegarek Poland Edition 2019, charakteryzują się minimalizmem. Prostota i lekkość stylu jaki nadano tarczy zegarka to - poza wyjątkowością sposobu prezentacji czasu - najsilniejsza strona niemieckiej marki i oferowanych przez nią poszczególnych modeli.

Ta ascetyczna forma przejawiająca się bardzo klasyczną i pozbawioną ekstrawagancji kopertą z bardzo wąska lunetą i dopasowaną prostą koronką. To również odniesienia do funkcjonalności przyrządów naukowych oraz instrumentów pomiarowych, których zadaniem jest pokazać określoną wartość, nie zaburzając koncentracji czymkolwiek innym.

MeisterSinger Poland Edition 2019

Prezentowany zegarek i filozofia na jakiej jest oparty, wraz z celem specjalnej edycji, dają swego rodzaju komunikat i zarazem modą stanowić zaprezentowanie podejścia użytkownika do odmierzania czasu. Można przyjąć, że wybierając taki zegarek w pewnym sensie manifestujemy, że podążamy własną drogą, że chcemy się w oryginalny sposób wyróżnić, ale nie krzykliwym podejściem a zaskakującym spokojem i minimalizmem. To komunikat, że ważny jest dla nas styl i precyzja, ale nie musimy martwić się już dokładnym czasem.

Poza tym, zegarek ma przypominać miejsce ważne dla właściciela. Kraj w którym żyje, albo z którego pochodzi, bądź też za którym tęskni, bo jest daleko od niego. Rodzinne miejsce, ojczyzna, która prezentowana jest jako zarys granic państwowych na przeszklonym, deklu zegarka. Logiem marki znaczono także największe, najważniejsze miasta Polski.

MeisterSinger Poland Edition 2019

Jak wspomniałem, edycję limitowaną oparto na modelu 03, który ma kopertę o średnicy 40 mm. Ten z jednej strony uniwersalny, a z drugiej niezbyt duży jak na dzisiejsze standardy rozmiar pozwala założyć, że zegarek poza nadgarstkami męskimi sprawdzi się także całkiem dobrze na damskich. Będzie też oczywiście wygodny w codziennym użytkowaniu. Sprzyja temu dodatkowo niewielka grubość wynosząca 10,3 mm.

Bardzo atrakcyjnie prezentuje się tarcza, czyli „twarz” tego zegarka.

Ciemnoniebieska tarcza ma delikatny, szlif słoneczny, który zawsze świetnie współgra z takim kolorem i sam w sobie jest atrakcyjną formą wykończenia dającą dużo radości przy podziwianiu przejść i refleksów świetlnych na tarczy. W odróżnieniu od standardowego, bazowego modelu zastosowane nakładane, podłużne indeksy godzinowe oraz ramkę okrągłego okienka datownika w kolorze złotym. Dodatkowo, na tarczy znajduje się napis „Edition”, nadrukowany elegancka lekko pochylona czcionką. Umiejscowiono go pomiędzy godzina 6 a środkiem tarczy. Po drugiej stronie, pod godziną 12, nadrukowano logo i nazwę firmy. Tradycyjnie dla wyrobów tej niemieckiej firmy, pod każdym indeksem umieszczono jeszcze cyfrowe oznaczenia godzin. To dwucyfrowe zestawienia zaczynające się od 0 w godzinach do 10. Pomiędzy indeksami nadrukowano podziałkę ułatwiającą odczyt czasu.

MeisterSinger Poland Edition 2019

Wąskie kreseczki w białym kolorze oznaczają przedziały pięciominutowe. 30 minut oznaczono wyraźniej dłuższą kreską a pierwszy i trzeci kwadrans nieco krótszymi niż 30. Dzięki temu, że nadruki są bardzo precyzyjne a wyrazista wskazówka w kolorze białym wzorowana na występujących w przyrządach pomiarowych jest ostro zakończona, można pokusić się o odczytywanie czasu nawet z większą niż 5 minutowa dokładnością.

Datownik na godzinie 6 jest we wspomnianej ramce, a dni miesiąca widzimy na czarnym tle. Tarczę chroni lekko wypukłe szkło szafirowe.

Zegarki MeisterSinger Poland Edition 2019 są wyposażone w szwajcarski mechanizm z naciągiem automatycznym. Według informacji producenta może to być mechanizm Eta 2824-2 lub niemal bliźniaczy Sellita SW 200-1. Mechanizm możemy oglądać przez przeszklenie w stalowym, przykręcanym 6 śrubkami deklu.

MeisterSinger Poland Edition 2019

MeisterSinger Poland Edition 2019

Dodatkowym elementem związanym z limitacją i edycją przygotowaną na polski rynek jest wygrawerowany w naszym ojczystym języku napis „Limitowana Edycja” przed numerem z serii 10 sztuk, oraz napis „Polska”, które to napisy można zobaczyć na deklu.

Zegarek oferuje klasę wodoodporności do 5 barów, a sprzedawany jest na pasku w stylu vintage wykonanym ze skóry w kolorze brązowym, z przeszyciem przy uszach koperty. Pasek świetnie komponuje się ze złocistymi akcentami i granatowym kolorem tarczy.

Zegarki będą dostępne od połowy października 2019 roku.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki MeisterSinger znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – MeisterSinger.

Adrian Szewczyk

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 13

MAGAZYN ZIP NR 14 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Glycine 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Doxa 420

REKLAMA

Qlock Two 420

REKLAMA

Aerowatch 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Alpina 420

REKLAMA

OMEGA Aqua Terra Ultra Light
OMEGA Aqua Terra Ultra Light
14.10.2019
LONGINES Legend Diver Watch Automat...
LONGINES Legend Diver Watch Automat...
17.10.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Armin Strom
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Chopard
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Czapek Geneve
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Doxa
Zegarki marki Emile Chouriet
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Eterna
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Glycine
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Longines
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki Ulysse Nardin
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco