• Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Prim

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2


Powrót do kategorii

Zapraszamy do publikacji prezentującej drugą część listy ponad 50 wystawców, których będzie można zobaczyć podczas 3. edycji AuroChronos Festival 2019, czyli tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Niezależnych Producentów Zegarków w Łodzi.

Przypominamy, że Festiwal AuroChronos odbędzie się już po raz trzeci w tym samym miejscu: Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi w dniach 5-6 października 2019 roku.

Festiwal jest wydarzeniem biletowanym.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Gwiazdy AuroChronos Festival 2019 – część 2 (kolejność alfabetyczna):

Giuliano Mazzuoli

Dzieła Giuliano Mazzuoli przynoszą światu radość i uśmiech, pobudzając wyobraźnię ludzi wyjątkowym włoskim duchem i pasją. Kreatywność projektanta wyraża się w jego zegarkach naręcznych, a także przyborach do pisania i produktach papierowych.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Wyroby te ujawniają autentyczną tożsamość łączącą badania nad projektem, funkcjonalność i odnowioną estetykę. Czysty i niezbędny design, oryginalne formy, użycie szlachetnych materiałów i wykonanie sprawiają, że produkty Giuliano Mazzuoli to klejnoty rzemiosła wykonane z najwyższą dbałością o każdy szczegół.

(http://www.giulianomazzuoli.com/)

Gruppo Gamma

Luksus to według twórców marki nowa codzienność. Tylko posiadacze zegarków małych butikowych marek jak Gruppo Gamma mają poczucie przynależności i pełnej identyfikacji z ich społecznością.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Firma, która korzysta z komponentów dostawców marek luksusowych, została założona w 2013 roku i w krótkim czasie stała się marką docenianą przez kolekcjonerów i entuzjastów.

(https://www.gruppogammawatches.com/)

Havaan Tuvali

Podobnie jak wiele marek butikowych i mikromarek zegarkowych, także historia Havaan Tuvali zaczęła się od entuzjastów, którzy nie mogli znaleźć na rynku zegarków odpowiednich dla siebie.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Postanowili więc stworzyć własny zegarek - tak narodził się Havaan Tuvali. Marka, która tworzy niezawodne zegarki, które mogą być dumnie noszone przez lata.

(http://www.havaantuvali.com/)

Holthrinchs

Zegarki Holthinrichs są fizycznym wyrazem niekończącej się podróży w poszukiwaniu piękna, w której jej twórca eksperymentuje i łączy dbałość o szczegóły, tradycyjne rzemiosło oraz najnowszą technologię.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Wykorzystuje on swoje wyczucie w projektowaniu, aby dążyć do tego, by niematerialne zrozumienie piękna było namacalne w jego zegarkach, a tym samym stworzyć i podnieść poczucie estetyki i stylu, których pragnie także dla siebie.

Fakt, że może się tym podzielić z innymi poprawia mu humor i nadaje sens jego życiu.

(https://holthinrichswatches.com/)

Hulsman Machiel

Urodzony w Hilversum i wychowany w East-Groningen, cieszył się młodością, w której nauczył się myśleć i pracować ciężko w młodym wieku. W młodości Machiel tworzył zegarki mechaniczne, a po udanej karierze w firmie konsultingowej poświęcił się całkowicie swojej pasji i oddał chęci stworzenia swojego pierwszego zegarka.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

W ciągu 5 lat stworzył całkowicie ręcznie wykonany zegarek Marie-Elise.

Tylko dzięki swojej pasji, poświęceniu i kunsztowi Machiel zdołał stworzyć pierwszy w pełni holenderski zegarek w historii, z pierwszym holenderskim mechanizmem „in-house”.

(https://hulsman-timepieces.com/)

Karol Roman

Pasjonat z krwi i kości, który swoją postawą pokazuje, że „Polak Potrafi”.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Na Festiwalu przedstawi własną konstrukcję zegara z tourbillonem trójosiowym, wyposażonego we własnej konstrukcji mechaniczny akumulator energii, mechanizm półgodzinnego bicia, wskazanie faz Księżyca, wieczny kalendarz i wskazanie rezerwy chodu.

Kneijnsberg & van Eijk

Często mamy niemal obsesję na punkcie precyzyjnego pomiaru czasu, zamiast obserwować cud jego rzeczywistego upływu.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Aby uczcić tę szczególną relację między życiem a czasem, Kneijnsberg & van Eijk w 2017 roku zaprezentował swój pierwszy zegarek, Drzewo Życia, który zdobył 3 miejsce na pierwszym AuroChronos. Brendan Horneman, założyciel, właściciel i zegarmistrz marki powraca by podzielić się swoimi nowymi pomysłami.

(https://www.instagram.com/kneijnsbergvaneijk/)

La Venture

LAVENTURE to niezależna marka zegarków z siedzibą w Neuchâtel w Szwajcarii.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Zegarki LAVENTURE są produkowane w La Chaux-De-Fonds w Szwajcarii tylko w bardzo ograniczonych seriach. Wszystkie zegarki montowane na zamówienie i są prawdziwie szwajcarskie z ponad 95% komponentami stworzonymi w Szwajcarii.

(https://www.laventure.swiss/en)

LACO

Firma od 1925 do dziś tworzy zegarki o wyraźnym charakterze.
Autentyczne, precyzyjne - Laco reprezentuje zegarki najwyższej jakości.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Połączenie wysokiej jakości komponentów z optymalną funkcjonalnością i ponadczasowym wzornictwem. Firma trzyma się swoich tradycji, a jednocześnie śmiało patrzy w przyszłość i tworzy innowacje, które odpowiadają obecnemu duchowi epoki.
Laco nie jest zawieszone w czasie, lecz napędzane jest ciągłym rozwojem.

(https://www.laco.de/en/)

MONTA

Właściciele firmy zauważyli w 2015 roku niszę na rynku i chcieli opracować zegarki, które charakteryzowałyby się historycznym, klasycznym pięknem i połączyć je z zaawansowaną techniką, aby wykraczać poza wyroby obecnie produkowane.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

W ten sposób powstała amerykańska marka MONTA.
Marka, która oferuję najwyższej jakości zegarki o uniwersalnym charakterze.

(https://montawatch.com/)

Ocean Crawler

Ocean Crawler to amerykańska firma zegarmistrzowska specjalizująca się w produkcji zegarków mechanicznych z automatycznym naciągiem.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Projekty mają estetykę wyrażającą nostalgiczne wyrafinowanie, ale zostały stworzone z myślą o współczesnych poszukiwaczach przygód prowadzących aktywny tryb życia.

Ocean Crawler stawia na niezawodność, trwałość, dokładność i styl. Ich zegarki nie są po prostu eksponatami, lecz są tworzone by cieszyć się nimi w każdej sytuacji.

(https://www.oceancrawler.com/)

Outcast Watch Co.

Jak informuje sam amerykański producent: „Zegarki Outcast pokazują czas, dobrze wyglądają i wytrzymują wpływ codziennego życia.”

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

„Nasze zegarki mechaniczne są wykonane tak, że spodziewałbyś się zapłacić za nie kilka razy więcej. Wyraź siebie za pomocą swojego zegarka – Podążaj swoją drogą.”

(https://outcastwatches.com/)

Perfekta

Firma Perfekta posiada własną pracownię zegarmistrzowską, która sięga tradycją już ponad 30 lat. Specjalnością zakładu jest kompleksowa naprawa i renowacja starych zegarków i zegarów. Usługi świadczone w zakładzie są na bardzo wysokim poziomie. Na festiwalu poza konsultacjami znajdą Państwo szeroki wybór pasków klasycznych, NATO, bransolet i innych akcesoriów zegarkowych.

(http://www.perfekta-krakow.pl/)

Pracownia Czasu

Zlokalizowana przy ul.  Wiejskiej 14 w Warszawie firma jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce słynnych manufaktur zegarmistrzowskich tj: Cuervo y Sobrinos, Eberhard, Fortis, Guliano Mazzuoli, Momo Design, Ulysse Nardin, Vulcain, Xemex, Swiss Kubik.

Jako miłośnicy pięknych rzeczy, stworzyliśmy miejsce w Warszawie, w którym każdy kto poszukuje, klasyki lub elegancji z odrobiną ekstrawagancji i wyszukanego gustu, znajdzie coś dla siebie, jeszcze bardziej podkreślającego jego indywidualną wyjątkowość.

(http://pracowniaczasu.pl/)

PRIM

Firma PRIM od ponad 65 lat produkuje zegarki w Nove Mesto nad Metuji. Są symbolem jakości i dowodem kunsztu czeskich zegarmistrzów. W fabryce ELTON hodinarska wykonuje się prawie tysiąc operacji, po czym ponad 130 pojedynczych elementów zamienia się w zegarek mechaniczny.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

99% komponentów produkowanych jest na miejscu.

Produkcja kompletnego mechanicznego zegarka na rękę pod jednym dachem - jest to coś, co jest w stanie zrobić raptem wąskie grono manufaktur na całym świecie. Dzięki tej wyjątkowej zdolności firma może zaoferować klientom prawie nieograniczone możliwości spełnienia określonych wymagań. Odkryj z PRIM świat precyzyjnej mechaniki, precyzyjnej konstrukcji i ponadczasowego wzornictwa.

(https://www.prim.cz/en/)

QlockTwo

Qlocktwo® to innowacyjny sposób prezentacji czasu… w słowach!

Firma słynie z oryginalnego konceptu pokazywania aktualnego czasu w postaci słów, a wielokrotnie nagradzana linia zegarów ściennych, stołowych i biurkowych dostępna jest już także w języku polskim.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Niezwykła czytelność, bogactwo kolorów oraz charakterystyczny dla produktów Qlocktwo design to wartości, dla których warto posiadać ten niebanalny zegarek nie tylko na ścianie czy biurku, ale od teraz również na własnym nadgarstku.

(https://qlocktwo.com/en/)

Sartory Billard

Zegarki tworzone na zamówienie prosto z Francji.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Firma SARTORY BILLARD została założona z myślą o tworzeniu niestandardowych, naprawdę wyjątkowych zegarków na zamówienie. Firma od początku istnienia stawia na wysoką personalizację wyglądu, a w ich ofercie jest już czwarta generacja zegarków.

(https://sartory-billard.com/)

SGS

Historia marki SGS rozpoczęła się pod koniec 2016 roku.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Wtedy dwóch braci i ich kolega stwierdzili, że mogą obniżyć wszystkie dodatkowe, zbędne koszty generowane podczas produkcji zegarków i stworzyć modele, który miałyby naprawdę wysokiej jakości specyfikację, ale jednocześnie nie były bardzo drogie.

Publiczność festiwalu będzie mogła zobaczyć na ile im się to udało.

(https://www.sgswatches.com/)

Schaumburg Watches

Schaumburg to ręcznie wykonywane zegarki dla koneserów, tworzone przez niemiecką markę.

W niewielkiej kamienicy w miejscowości Rinteln grupa pasjonatów nie tylko tworzy zegarki, ale na swoich seminariach dzieli się wiedzą na ich temat oraz daje możliwość każdemu chętnemu na stworzenie własnego, unikatowego zegarka.Roczna produkcja zegarków to jedyne 5000 sztuk. Flagowym modelem jest Schaumburg Perpetual MooN ze wskazaniem księżyca o niezwykłej dokładności. "Myli się" jedynie 1 dzień na 122,5 roku.

(www.schaumburgwatch.com)

Siduna

Po ponad sześćdziesięciu latach uśpienia nazwa Siduna powraca do życia.
Nowa idea marki Siduna została opracowana mając na uwadze obsługę klienta.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Odpowiednio wyposażony warsztat i wyszkolony zespół oraz kolekcja, która została zaprojektowana tak, aby była łatwa w ewentualnym serwisowaniu i naprawie są tego konsekwencją. Firma stara się pozyskiwać części zamienne od najlepszych znanych im dostawców, a większość zakładów produkujących komponenty znajduje się w Europie kontynentalnej.

(https://siduna.watch/en-us/)

SOMA

Koncepcja rewolucyjnego modelu SOMA polega na tym, że jego twórcy wierzą, iż media społecznościowe i e-commerce idą w parze.

Żadne z nich nie jest na drugim miejscu, lecz są zasadniczo zintegrowane. Nigdzie indziej mariaż ten nie jest bardziej potrzebny niż w świecie handlu detalicznego zegarkami. Zbudowali więc oni rynek społecznościowy, który m.in. integruje protokół uwierzytelniania pochodzenia zegarka, który walczy z podróbkami za pomocą dowodów opartych na technologii blockchain.

(https://soma.co/)

Squale

Uczciwość, profesjonalizm, doświadczenie i pasja.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Aby stworzyć wyjątkowe, niepowtarzalne zegarki, elegancki, minimalistyczny design i zaawansowane technologicznie materiały nie są wystarczające. Sekret zegarków Squale leży w sposobie w jaki są one zaprojektowane i skonstruowane. To zegarki odporne na wodę, wiernymi towarzysze najbardziej wymagających nurków, niezawodne - zawsze.

(https://www.squale.ch/)

Technee

Techné to starożytny grecki rdzeń słów „technika” i „technologia”.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Zegarki marki o tej nazwie mają silny komponent technologiczny, nie będąc „technicznymi”. Projekty są inspirowane stylem retro i vintage z zachowaniem dobrego gustu i stylu. Marka czerpie inspirację z instrumentów oraz komponentów lotniczych, a także wykorzystuje metale i polimery wolne od BPA, aby zegarki były odporne zarówno na żywioły, jak i upływ czasu.

(http://techne.watch/)

Tempus

Pomyli się ten, kto stwierdzi, że w przestrzeni wystawienniczej zabraknie profesjonalnego serwisu zegarmistrzowskiego. Arkadiusz Złotowski stoi na czele zakładu, który od 1995 roku zajmuje się sprzedażą, naprawą, a także renowacją zegarków.

(https://zegarmistrzlodz.com.pl/)

Von Doren

Norweska marka Von Doren tworzy charakterystyczne zegarki z domieszką stylu vintage.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Firma założona w 2016 roku, czerpie wiele inspiracji ze wspaniałej przyrody otaczającej Aalesund.

Zapierające dech w piersiach fiordy, góry i wodospady oraz wyjątkowa architektura w stylu secesyjnym, z eleganckimi liniami i kamiennymi budynkami inspirowanymi architekturą amerykańską i narodowymi romantycznymi detalami współtworzą styl marki Von Doren.

(https://www.vondoren.com/)

VDB

Niemieckie zegarki Vintage VDB - dzieło twórczego umysłu Stephana Obst, który opracował, zaprojektował i wykonał pierwsze zegarki mechaniczne zegarki VDB - różnią się od większości tych obecnie dostępnych na rynku.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

To zegarki całkowicie ręcznie wykonane i produkowane w Erfurcie jedynie w ograniczonej liczbie. Są niezwykle odporne i oferują ekskluzywne połączenie najwyższej jakości kunsztu i unikalnego designu.

(https://www.vintage-vdb.com/en/welcome/)

Victorinox

Perfekcja wykonania, estetyka dostosowana do sytuacji i nieustająca precyzja: to znaki rozpoznawcze szwajcarskiej marki Victorinox.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Jeśli myślisz o wyjątkowej szwajcarskiej precyzji i śmiałym duchu przygody, to jesteś gotowy dołączyć do światowej społeczności miłośników zegarków marki Victorinox. Solidne dziedzictwo i zaangażowanie na rzecz rygorystycznych badań to cechy charakterystyczne kolekcji wyśmienitych zegarków cieszących się zaufaniem na całym świecie.

(https://www.victorinox.com/pl/pl)

Wenger

Firma jest dynamiczna i nowoczesna, ale zawsze z myślą o tradycyjnych szwajcarskich korzeniach. Na tym właśnie polega Wenger. Nazwa, która od ponad 120 lat jest synonimem tradycyjnych wartości, a także pasji do jakości, precyzji i doskonałego wykonania.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Zegarki Wenger są idealnym towarzyszem dla osób aktywnych, będących zawsze w ruchu, które doceniają wartość dobrego wyglądu i lubią pokładać zaufanie w jakości za rozsądną cenę.

(https://www.wenger.ch/us/en/Products/Watches/c/WEN-WATCHES)

Xicorr

Polska marka Xicorr powstała w 2012 roku w wyniku fascynacji jej właściciela zegarkami jako urządzeniami codziennego użytku, precyzyjnie odmierzającymi czas.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Twórcy cenią użyteczne piękno zegarków, ale również ich duszę pod postacią mechanizmów oraz melodyjny dźwięk, który wydobywają z siebie. Projektując każdy zegarek kierują się zasadą, aby był on przede wszystkim użyteczny i cechował się wysoką jakością wykonania.

Projekty marki Xicorr często nawiązują do klasyków polskiej motoryzacji.

(https://xicorr.com/)

Yvan Monnet

Yvan Monnet to kreatywny technik z doświadczeniem zdobytym w dwóch najbardziej prestiżowych firmach zegarmistrzowskich w Genewie, których pracował kilka dekad.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Tam pracując odkrył subtelności koncepcji zegarka.

Efekt jego pracy to wielowiekowe know-how mistrzów zegarmistrzów i rzemieślników sztuki, które połączył z aktywnym tworzeniem i realizacją wyjątkowych modeli zaprojektowanych tak, aby dawać przyjemność doświadczonym koneserom.

(https://ymonnet.ch/)

Zamotana

Nowe podejście do akcesoriów zegarkowych zrodzone w równej mierze z pasji do zegarków, co z… alergii na metal ich twórczyni.

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2

Ręcznie wykonane paski, które dodadzą kobiecego charakteru i modnego wyglądu zarówno zegarkom damskim, jak i męskim modelom noszonym coraz chętniej przez kobiety.

(http://www.zamotana.parviflora.pl/)

Koniec części drugiej, ostatniej.


Oto krótki opis drugiej, ostatniej części listy ponad 50 wystawców.

Firmy opisane w pierwszej części publikacji można poznać tu:

Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 1

Nie sposób opisać szczegółowo każdego z ponad 50 wystawców.
By ich wszystkich poznać dokładnie zapraszamy już dziś na Festiwal AuroChronos 2019.

Bilety na festiwal zakupić będzie można na miejscu – od tego roku festiwal obsługuje także płatności kartą płatniczą lub, nomen-omen, zegarkiem. Osoby, które nie lubią czekać w kolejkach mogą kupić bilety w przedsprzedaży przez stronę: Bilety24

Koszt i rodzaje biletów (bilety dwudniowe):
•    Normalny 20 PLN,
•    Ulgowy 10 PLN (młodzież do 18 roku życia),
•    Rodzinny 50 PLN (2 os. dorosłe + 2 dzieci / rodziny z Kartą Dużej Rodziny) Kubek Festiwalowy gratis,
•    Dzieci do 10 roku życia WSTĘP WOLNY.

Przypominamy: AuroChronos 2019 odbędzie się już 5 października w sobotę od godziny 10:00 do 18:00 oraz 6 października w niedzielę od godziny 10:00 do 16:00.

Wydawnictwo Zegarki i Pasja też tam będzie – do zobaczenia!


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Rado 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Przedstawiamy wystawców festiwalu A...
Przedstawiamy wystawców festiwalu A...
28.09.2019
3... 2... 1... Start! Legendarny me...
3... 2... 1... Start! Legendarny me...
01.10.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco