Niedawno, w artykule prezentującym zapowiedź 3. edycji festiwalu AuroChronos Festival 2019, przedstawiliśmy Państwu ogólne informacje o nadchodzącym, tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Niezależnych Producentów Zegarków, który odbędzie się niebawem w Łodzi.
Dla tych z Państwa, którzy nie znają historii tego wydarzenia i jego rozwoju zachęcamy do lektury:
AUROCHRONOS - Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków w Łodzi
Festiwal AUROCHRONOS 2017 – fotorelacja
lub
II edycja festiwalu AuroChronos 2018 w Łodzi – relacja, podsumowanie, film i wiele zdjęć!
Przypominamy też, że Festiwal AuroChronos odbędzie się już po raz trzeci w tym samym miejscu: Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi. Już 5 października w sobotę od godziny 10:00 do 18:00 oraz 6 października w niedzielę od godziny 10:00 do 16:00 miłośnicy zegarmistrzostwa niezależnego zobaczą to, co wyróżnia to wydarzenie i czyni go wyjątkowym na skalę europejską:
• Ponad 50 wystawców z 16 krajów świata,
• Niespotykane zegarki męskie i damskie z Polski, Europy, USA i Azji,
• Międzynarodowe Jury i Nagrody AuroChronos,
• Wybitni eksperci, prelekcje i warsztaty praktyczne,
• Strefa gentlemana,
• Kącik z animacjami dla dzieci.
Festiwal jest wydarzeniem biletowanym.
Bilety na festiwal zakupić będzie można na miejscu – od tego roku festiwal obsługuje także płatności kartą płatniczą lub, nomen-omen, zegarkiem. Osoby, które nie lubią czekać w kolejkach mogą kupić bilety w przedsprzedaży przez stronę: Bilety24
Koszt i rodzaje biletów (bilety dwudniowe):
• Normalny 20 PLN,
• Ulgowy 10 PLN (młodzież do 18 roku życia),
• Rodzinny 50 PLN (2 os. dorosłe + 2 dzieci / rodziny z Kartą Dużej Rodziny) Kubek Festiwalowy gratis,
• Dzieci do 10 roku życia WSTĘP WOLNY.
Obowiązek informacyjny spełniony, formalności mamy za sobą.
Co zatem dostaniemy za 20 złotych zainwestowane w kupno biletu?
Naszym zdaniem całkiem sporo.
Załóżmy, że przez chwilę odsuwamy zegarki na bok i popatrzymy wyłącznie na dodatkowe atrakcje przygotowane przez organizatorów. Osoby zainteresowane klasyczną modą męską będą mogły zobaczyć znakomitych twórców europejskich, którzy tworzą ręcznie koszule, kamizelki, garnitury, akcesoria i obuwie. Będzie to znakomita i wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć jak wygląda współczesne wydanie klasycznej mody męskiej oraz dokonać konsultacji z ekspertami w tematach m.in. garniturów, koszul i kamizelek, czy dobierania akcesoriów, w tym zegarków, do ubioru.
Mówiąc o ekspertach, nie sposób pominąć wykłady, podczas których każdy uczestnik dowiedzieć się będzie mógł informacji nt.: „Bezpieczeństwa Konsumenta Podczas Zakupów Zegarkowych”, „Jak Rozpocząć Kolekcję Zegarkową Nie Dysponując Dużym Budżetem”, „Czym różnią się zegarki kwarcowe od mechanicznych” i wiele innych ciekawych rzeczy.
W nowopowstałym cyklu „Polak Potrafi” Karol Roman przedstawi własną konstrukcję zegara z tourbillonem trójosiowym wyposażonego w wiele autorskich rozwiązań.
Nie tylko dorośli znajdą coś dla siebie.
Rodziców z dziećmi przekona zapewne fakt, że w cenie wstępu do sali zabaw, ich pociechy dostaną dwudniowy dostęp do specjalnie przygotowanej strefy dziecięcej, gdzie dwie profesjonalne animatorki zapewnią atrakcje dla dzieci w każdym wieku.
Osoby, które miały okazję być na dwóch poprzednich edycjach Festiwalu mogą domyślać się, że to nie koniec atrakcji i że będzie można spodziewać się innych, które organizatorzy przygotowują trzymając często w tajemnicy aż do rozpoczęcia wydarzenia.
Wróćmy jednak do meritum.
Dla wielu osób powyższe atrakcje mogą być już same w sobie wystarczającym powodem, aby zarezerwować sobie czas w pierwszy weekend października i odwiedzić Expo-Łódź. Jednak to wielorakość i bogactwo oferty marek zegarkowych jest tym, co sprawia, że Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków AuroChronos przyciąga fanów zegarmistrzostwa i jest unikalnym na skalę europejską wydarzeniem. Z roku na rok jest nam coraz trudniej opisywać szczegółowo każdego z wystawców, gdyż po pierwsze ich liczba stale wzrasta, a po drugie niektórzy z nich pojawiają się w Polsce po raz pierwszy i nie są znani szerokiej publiczności.
Ponieważ w tym roku swoje produkty prezentować będzie ponad 50 wystawców, ich prezentację na portalu podzieli na dwie części. Poniżej przedstawiamy w telegraficznym skrócie kilkudziesięciu wystawców AuroChronos Festival 2019.
Część druga listy wystawców zaprezentujemy jutro.
Jeżeli choć jeden z nich Was zainteresuje (choć mamy pewność, że będzie ich wielu), zapraszamy Was do Expo-Łódź w pierwszy weekend października (5-go w sobotę w godzinach 10:00-18:00 oraz 6-go w niedzielę w godzinach 10:00-16:00).
Gwiazdy AuroChronos Festival 2019 (kolejność alfabetyczna):
AEVIG
Firma założona w 2013 roku przez Chipa Yuena - długoletniego kolekcjonera zegarków skupiającego się głównie na zegarkach vintage z lat 50., 60. i 70. XX wieku.
Projektowanie zegarków polega wg niego na zachowaniu równowagi opartej bardziej na detalach niż na specyfikacjach. Zegarki AVEIG inspirowane są stylem vintage, a projektowane i tworzone z naciskiem na wygodę użytkowania oraz estetykę, nie zapominając o funkcjonalności.
(https://aevig.com/)
Alfa Flag
Seria Alfa Flag Hydromatic Diver 200m jest inspirowana historycznymi zegarkami przeznaczonymi do nurkowania z lat 60. XX wieku, które pomagały nurkom ukończyć wiele zadań związanych z odkrywaniem oceanów.
Nowa odsłona zabytkowych zegarków to komponenty vintage, oryginalne kształty, nowoczesne materiały oraz najpopularniejsze wersje kolorystyczne, które razem pozwalają kontynuować dziś podróż oceaniczną.
(https://www.alfaflagwatches.com/)
Allemano
Allemano to włoska firma założona w 1856. Jej pierwszym urządzeniem pomiarowym był wskaźnik ciśnienia, który powstał w 1919 roku i był montowany m.in. w Fiacie 501 Torpedo.
Zegarki tworzone przez tę firmę mają stanowić pod względem stylistycznym nawiązanie do stworzonego dokładnie 100 lat temu instrumentu mierniczego.
(https://www.allemanotime.it/)
Anonimo Firenze
Dzięki szwajcarskim mechanizmom i włoskim korzeniom marka łączy w swoich produktach szwajcarską precyzję oraz radość życia. Duch marki w naturalny sposób odzwierciedla doskonałość, Dolce Vita, przyjaźń i towarzyskość.
Początkowo marka produkowała wytrzymałe i bezkompromisowe zegarki dla profesjonalnych nurków. Obecnie łączy pokolenia, tworząc zegarki, które opierają się na sztuce i elegancji. Każdy zegarek ANONIMO ukazuję pasję marki do projektowania i dbałości o szczegóły.
(https://www.anonimo.com/)
Arnold & Son
Arnold & Son należy do wybranej grupy szwajcarskich firm zegarmistrzowskich uprawnionych do nazywania się manufakturą, francuskim terminem zarezerwowanym wyłącznie dla producentów zegarków, którzy opracowują i produkują mechanizm we własnym zakresie.
Sprawność marki w rozwoju i produkcji mechanizmów „in-house” odzwierciedla imponująca kolekcja mechanizmów autorstwa Arnold & Son, z pełną gamą złożonych komplikacji konstrukcji.
(http://www.arnoldandson.com/)
ArtWatchFrame
Czy kochacie zegarki tak bardzo, że brakuje Wam nadgarstków by je nosić równocześnie?
Uważacie, że trzymanie zegarków w szufladzie jest błędem, gdyż chcecie na nie patrzeć cały czas?
Wobec tego właśnie dla Was powstały eleganckie, drewniane stojaki ArtWatchFrame, które pozwolą Wam na ekspozycje Waszych ulubionych zegarków.
(https://www.instagram.com/artwatchframe/)
Berlin Fine Watches
Młoda, niemiecka marka zegarkowa, która jest spełnieniem marzeń ojca i córki.
Ich projekty zegarków odzwierciedlają miejsca, wydarzenia i osobowości, które reprezentują miasto Berlin. Specjalizują się w projektowaniu zegarków w stylu Bauhaus, które podkreślają prostotę i funkcjonalność.
Kolekcja Teufelsberg jest pierwszą w kolejności i zdecydowanie nie ostatnią, którą będą produkować.
(https://www.finewatches.berlin/en/)
Brellum
Szwajcarska marka BRELLUM przeznaczona jest dla miłośników dobrego zegarmistrzostwa i wyjątkowego kunsztu. Firma oferuje ekskluzywne zegarki o ponadczasowym wyglądzie.
Wszystkie zegarki wykonane są z wysokiej jakości materiałów i wyposażone w niezawodne mechanizmy z automatycznym naciągiem, zdobione i certyfikowane (COSC).
BRELLUM to zegarmistrzostwo o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.
(https://www.brellum.swiss/en/)
Carpathia
Carpathia Watch Co. dąży do tworzenia charakterystycznych zegarków, które ucieleśniają tradycję i wpływy kulturowe na nową erę.
Czerpiąc inspirację ze zróżnicowanego, światowej klasy miasta Chicago, ich zegarki są zarówno wszechstronne, jak i ponadczasowe. Twórcy marki czerpią przyjemność z praktycznego doświadczenia w tworzeniu czegoś osobistego. Stworzenia zegarka, który przetrwa chwilowe trendy, i będzie przekazywany dalszym pokoleniom przez wiele lat.
(https://www.carpathiawatches.com/)
Ceccacci
Założona w 1897 roku firma Ceccacci Watches Company reprezentuje jedną z najstarszych firm zegarmistrzowskich we Włoszech.
Marka ta produkuje interesujące, luksusowe zegarki męskie i damskie wykonane z włoskich materiałów, wyposażone w szwajcarskie mechanizmy mechaniczne lub kwarcowe. Unikalne wzory, wysokiej jakości materiały i włoski luksusowy styl to kluczowe cechy zegarków Ceccacci.
(https://www.ceccacci.com/)
Cedric Johner
Prawdziwy mistrz rzemiosła zegarmistrzowskiego, który w wieku 15 lat rozpoczął szkolenie w Genewie jako jubiler, co rozbudziło jego zmysł artystyczny i poczucie estetyki.
Szkolenie zegarmistrzowskie przyniosło umiejętności techniczne i precyzję.
Jego zegarki, których wykonuje ręcznie do 6 sztuk w roku, są dziełami sztuki, które łączą w sobie mistrzostwo sztuki zegarmistrzowskiej z artystycznymi walorami wizualnymi.
(http://www.cedric-johner.ch/en.html)
Crafter Blue
Firma znana przede wszystkim miłośnikom marek Seiko i Tudor, gdyż do tych właśnie zegarków marka Crafter Blue tworzy wysokiej jakości dopasowane paski gumowe.
Firma wkroczyła także w zeszłym roku w produkcję własnych zegarków przeznaczonych do nurkowania i trzeba przyznać, że zrobiła to z sukcesem. W ofercie marki zobaczyć można dwie linie produktów, które przykuwają uwagę wyglądem i jakością wykonania.
(https://www.crafterblue.com/)
Cuervo y Sobrinos
Zegarki produkowane w Le Noirmont (szwajcarska Jura), regionie należącym do kolebki szwajcarskiego zegarmistrzostwa, tworzącego historię. Zaledwie kilka kilometrów od La Chaux-de-Fonds, gdzie w przeszłości Cuervo y Sobrinos miało swój warsztat.
Inspirowane złotymi latami Hawany zegarki Cuervo y Sobrinos są świadkami magicznego i luksusowego świata zbudowanego z jakości, dyskretnej elegancji, kreatywności, egzotyki i „joie de vivre”.
(https://www.cuervoysobrinos.com/)
Czasofoto
Michał Wajsen fotografią interesuje się od ponad 30 lat, a miłość do tej sztuki zaszczepił mu Ojciec. Specjalizuje się w fotografii produktowej, ze szczególnym uwzględnieniem jego drugiego hobby, czyli zegarków. Zdjęcia jego autorstwa zobaczyć można zarówno na stronach internetowych, jak i w katalogach firmowych firm polskich, jak i zagranicznych.
Coraz częściej zostaje zauważany i publikowany w branżowej prasie.
Dijkman
Holenderska marka tworzona przez Holke Dijkmana pokazuje, że lata doświadczenia umożliwiają wykonywanie zegarków równie skomplikowanych, co pięknych.
Modyfikacja mechanizmu UT 6497, zastosowanie autorskiego rozwiązania i odwrócenie mechanizmu „na drugą stronę” sprawiły, że Versum uzyskało pierwsze miejsce wśród nagradzanych marek podczas pierwszej edycji festiwalu AuroChronos w 2017 roku.
(https://www.dijkmanwatches.nl/)
Drobiny Czasu
To pomysł na unikalny prezent w stylu vintage.
Niekonwencjonalna i elegancka forma produktów nadaje każdej stylizacji wyjątkowy charakter. Ich produkty sprawią, że nie będziesz w stanie oderwać oczu od tych pełnych niecodzienności, niepowtarzalnych i tak zwyczajnie pięknych Drobin Czasu...
(https://drobinyczasu.pl/pl/)
Dumet Watches
Jak mówi sam twórca, marka ta narodziła się gdy 6-letni holenderski chłopiec wychowany w rodzinie techników otrzymał zestaw prawdziwych narzędzi.
Wtedy właśnie rozpoczął się długi proces dojrzewania w środowisku majsterkowiczów, który po latach za sprawą zakładu z kolegą zaowocował powstaniem tytanowego zegarka, a zegarkowy świat powiększył się o markę Dumet Watches.
(http://www.dumetwatches.com/)
Emile Chouriet
Ludzie zawsze marzyli o lataniu, a marka Emile Chouriet postanowiła powtórzyć ten sen swoim pierwszym czasomierzem - „Les Ailes du Temps”.
Ojciec Ikara w starożytnej mitologii greckiej reprezentuje archetyp zręcznego rzemieślnika i artysty, któremu udaje się uciec z więzienia wytwarzając własne skrzydła. Skrzydła te są alegorią marzenia ludzkości o przekroczeniu jej skończoności poprzez technikę i sztukę. Od tego czasu stały się częścią DNA marki z Genewy, a symbol i kształt skrzydeł są widoczne w stylistyce jej zegarów.
(https://www.emilechouriet.ch/)
ESTIMO
Rodzinna polska firma projektuje i produkuje opakowania sprzedażowe dla wyrobów klasy Ultimate Luxury. Opakowania dla rzemiosła artystycznego, oprawy i gablotki do prezentowania i przechowywania dzieł sztuki, a także wykonuje opakowania zbiorcze i transportowe.
(https://estimo.co/)
EVEREST
Na miłośników marki Rolex i Tudor, którzy chcą zaopatrzyć się w najwyższej jakości paski i akcesoria, czekać będzie amerykańska marka Everest Horology Products.
Firma ta po latach badań i rozwoju w opracowaniu coraz lepszych projektów i poszukiwań idealnej alternatywy dla bransolet Rolex, stworzyła to, co według wielu jest po prostu najlepszym na rynku paskiem zegarka dla posiadacza Rolexa.
(https://www.everestbands.com/)
EZA
Eza Watches rozpoczęła swoją historię w 1921 r. od produkcji zegarków w Pforzheim w Niemczech.
W latach pięćdziesiątych firma stała się znana z budowy kompletnych zegarków na rękę. Zegarki Eza miały szeroką gamę kopert i tarcz. Marka była znana z produkcji niedrogich luksusowych zegarków z wysokiej jakości mechanizmami.
(https://eza-watches.com/)
Filipe Silva
Markę tworzy pasjonat zegarmistrzostwa, który uczył się pod okiem doświadczonych profesjonalistów z renomowanych manufaktur zegarmistrzowskich.
Stopniowo utworzył własny warsztat i teraz tworzy własne zegarki, oraz oferuje jakościowe i bardzo udane produkty sygnowane jego imieniem i nazwiskiem.
(https://www.filipesilva.ch/)
FORMEX
Dzięki silnym korzeniom w produkcji wysokiej klasy zegarków, marka Formex opracowuje i produkuje zegarki spełniające najwyższe standardy jakości w branży. Każdy zegarek jest wyposażony w unikalne funkcje techniczne, które zwiększają funkcjonalność i komfort.
Jedną z takich funkcji jest opatentowany system amortyzacji koperty – najlepszy system amortyzacji zaprojektowany w celu ochrony mechanizmu zegarka i zapewnienia niezrównanego komfortu na nadgarstku.
(https://www.formexwatch.com/en/)
G.Gerlach
Promocja każdego kraju jest najskuteczniejsza przez identyfikowane z nim produkty.
Im bardziej innowacyjne, zaawansowane, ładne, czy użyteczne, tym skojarzenie z krajem jest mocniejsze. Chcemy pokazać - w Polsce i za granicą - że produkty z napisem „Made in Poland” są najwyższej jakości. Że możemy być z nich dumni. Tak powstała G. Gerlach Fundacja Rozwoju Polskiej Myśli Technicznej i Mechaniki Precyzyjnej, która już od lat z sukcesami tworzy polskie zegarki.
(http://gerlach.org.pl/)
Gavox
Stworzona w 2011 roku przez Michaela Happé, wnuka jednego z legendarnych Latających Tygrysów, GAVOX to nowatorska belgijska marka wysokowydajnych zegarków zaprojektowanych i wyprodukowanych dla profesjonalistów.
Misją marki Gavox jest wytwarzanie instrumentów pomiaru czasu inspirowanych przez odkrywców, którzy odważyli się podążać wyżej, dalej, głębiej.
(https://www.gavox.com/)
Koniec części pierwszej.
…
Oto krótki opis pierwszej części wystawców.
Już jutro przedstawimy część drugą.
Aktualizacja 29.09.19
Część druga tu: Przedstawiamy wystawców festiwalu AuroChronos 2019! Część 2
By poznać ich wszystkich zapraszamy już teraz na Festiwal AuroChronos. Warto przyjść choć na chwilę. Radzimy jednak, że aby w pełni docenić szeroki wybór i kunszt wykonania wszystkich prezentowanych zegarków oraz skorzystać z oferowanych atrakcji warto spędzić w Łodzi cały weekend.
Wydawnictwo Zegarki i Pasja też tam będzie!
Bilety dostępne na: Bilety24
Zapraszamy do lektury: Zapowiedź 3. edycji festiwalu AuroChronos Festival 2019
0 Komentarzy
Średnia 0.00