• Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Oris

MeisterSinger Urban Day Date Automatic - niezwykłość w codzienności


Powrót do kategorii

Kolekcja Urban firmy MeisterSinger zagościła na półkach sklepowych już jakiś czas temu. W gronie miłośników zegarków jednowskazówkowych linia ta spotkała się z dużym entuzjazmem. Główny powód takiego stanu rzeczy był dość prozaiczny, bowiem dotychczas mechaniczne modele tej niemieckiej marki kosztowały dużo więcej niż zaprezentowana kolekcja. Obecnie doczekaliśmy się kolejnej odsłony miejskiego modelu zegarka tej marki, który został rozbudowany o dodatkowe wskazania, w tym przypadku datownik oraz informację o dniu tygodnia.

Pracując na co dzień z zegarkami bardzo często spotykam się z opiniami, iż zegarki jednowskazówkowe są nie tylko dziwne, ale również nie spełniają swojej roli, bo nie pokazują dokładnie czasu. Może jest w tym stwierdzeniu troszkę racji, ale jeśli brać te słowa bardzo dosadnie, to większość zegarków mechanicznych po kilkunastu dniach bez korygowania czasu również nie jest precyzyjna. Więc argument o braku dokładności do mnie nie przemawia. Zegarki jednowskazówkowe to produkty, które mają cieszyć użytkownika przede wszystkim tym, że wyglądem oraz właśnie formą wskazań odbiegają od standardowych rozwiązań. Po prostu nie są tak oczywiste jak ich dwu- lub trójwskazówkowi konkurenci.

MeisterSinger Urban Day Date Automatic

MeisterSinger Urban Day Date Automatic

Miastowa kolekcja MeisterSinger

Nowy wypust marki MeisterSinger to nie tylko zmiana pod względem wskazań, ale przede wszystkim wygląd tarcz uległ zmianie. Pierwsze, co należy zaznaczyć, to układ i sposób ukazania indeksów. Pierwotnie zegarki te posiadały indeksy godzin 3, 6, 9 i 12 w formie dwucyfrowej, natomiast uaktualniona wersja posiada wyróżnione inne indeksy godzinowe.

Samo przedstawienie godzin w formie dwucyfrowej wygląda bardzo atrakcyjnie oraz nadaje modelowi Urban Day Date wyraźnie nowoczesny styl. Wyróżnienie godzin 2, 4, 8 i 10 jest bardziej unikalne i nadaje tej odświeżonej wersji bardziej dynamiczny wygląd. Pozostałe punkty na tarczy zostały wykonane w formie linii, z których każda odpowiada za konkretny przedział czasu.

MeisterSinger Urban Day Date Automatic

MeisterSinger Urban Day Date Automatic

Okienko datownika zostało wykonane w formie okręgu i doskonale współgra z symetrycznym oknem dnia tygodnia. Nazwa marki Meistersinger nadrukowana na tarczy poniżej okna dnia tygodnia, wyraźnie dominuje w górnej części cyferblatu, a nazwa kolekcji Urban poniżej wskazówki czasu, delikatnie akcentuje jak nazywa się ten model.

Nowoczesny styl w tradycyjnej formie

Cztery wersje kolorystyczne to doskonały przykład tego, że mniej znaczy więcej.

Osobiście uważam, że rozszerzanie kolekcji do kilkunastu wersji kolorystycznych jest zbędnym zabiegiem. Z tego właśnie powodu bardzo podoba mi się podejście firmy MeisterSinger do kwestii związanych z różnorodnością produktów. Nie znajdziemy tam wachlarza setek kolorów, jak często ma to miejsce w produktach wielu firm oferujących zegarki. Każda z opcji Urban Day Date jest doskonale przemyślana i idealnie współgra z tym, co mają reprezentować czasomierze firmy.

MeisterSinger Urban Day Date Automatic

MeisterSinger Urban Day Date Automatic

Pierwszą wersją jest zegarek z cyferblatem w kolorze srebrnym opalizowanym (jak to określa producent) z indeksami w kolorze czarnym, czarnym tłem datownika i dnia tygodnia oraz czerwonymi akcentami na końcu wskazówki i na indeksach półgodzinnych. Wersja ta została zestawiona z ciemnym grafitowym paskiem typu NATO.

Druga wersja nie różni się kolorystyką detali, jedynie barwą płaszczyzny cyferblatu. W tym przypadku jest ona kremowa. Pasek jaki został do niej założony jest w kolorze ciemnogranatowym. Mówiąc, tak na marginesie, mój ulubiony kolor, który występuje praktycznie w każdej kolekcji marki. Przedostatnią premierową tonacją jest wariant czarny z czerwonymi akcentami i jasno-grafitowym paskiem. Ostatnia prezentowana w tym wypuście opcja to granatowa tarcza z czerwonym tłem daty i dnia tygodnia z jasno-niebieskim paskiem nylonowym.

MeisterSinger Urban Day Date Automatic

MeisterSinger Urban Day Date Automatic

Bez względu na dokonany wybór, każdy z nich wygląda bardzo nowocześnie i z pewnością sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

Stalowe odzienie mieszczucha

Modele Urban to czasomierze, które mają cieszyć użytkownika swoją obecnością na nadgarstku każdego dnia, a nie tylko „od święta”, dlatego ich wygląd nie musi się specjalnie wyróżniać. Wykonana ze stali szlachetnej koperta o średnicy 40 milimetrów powinna przypaść do gustu tym, którzy lubią zegarki nie dominujące na ręku. Smukłe krawędzie i połączenie wykończenia polerowanego z satynowanym spełni oczekiwania najbardziej wymagających, dla których detale zegarka są równie ważne, co jego ogólny wygląd.

Szczegółem przyciągającym wzrok oglądającego może być koronka, która wydaje się być delikatnie za duża do tego małogabarytowego zegarka, choć jest to błędne odczucie, bo w tym zegarku każdy jego element doskonale ze sobą współgra.

MeisterSinger Urban Day Date Automatic

Serce miastowego

Marka Meistersinger po raz kolejny sięgnęła po mechanizmy japońskie do swoich zegarków. Tak, jak to miało miejsce w przypadku pierwszej wersji Urban, tak i teraz werk umieszczony w kopercie zegarka został wyprodukowany w Japonii. Jest to mechanizm Miyota 8265, którego rezerwa chodu wynosi 42 godziny. To mechanizm dobrej jakości, który oferuje wspomniane już wskazanie dnia tygodnia i daty. Jego pracę można podglądać przez przeszklony dekiel.

MeisterSinger Urban Day Date Automatic

Użycie japońskiego mechanizmu zamiast szwajcarskiego z pewnością nie przysporzyło marce fanów w gronie wielbicieli tzw. Swiss Made, ale z pewnością niska cena zegarków z tej linii sprawi, że dużo więcej klientów sięgnie po produkty niemieckiej marki.

MeisterSinger Urban Day Date Automatic

MeisterSinger Urban Day Date Automatic

Kolekcja Urban oraz nowe modele Day Date w swoim wyglądzie i prostocie stanowią doskonały przykład tego, jak powinien wyglądać zegarek łączący miejski nowoczesny styl z tradycyjnym podejściem do zegarmistrzostwa. Jeśli dodamy wskazanie czasu za pomocą jednej wskazówki, to wynik wydaje się być przesądzony - podium wśród bestsellerów marki.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Meistersinger znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: MEISTERSINGER

Jakub Wojdat


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

HYT SOONOW – Blue Fluid oraz Green ...
HYT SOONOW – Blue Fluid oraz Green ...
26.07.2019
ARMIN STROM Minute Repeater Resonan...
ARMIN STROM Minute Repeater Resonan...
02.08.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco