• Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Seiko

Przedpremiera: Xicorr 200 „Czarna Kaśka” Limited Edition


Powrót do kategorii

Xicorr to polska marka zegarkowa, która zbudowała swoją silną pozycję dzięki indywidualnemu podejściu do klienta, oraz oczywiście ciekawym projektom oferowanych zegarków, które zawsze korzystnie wyceniano. Jednym z motywów przewodnich dla tworzenia nowych modeli jest szukanie inspiracji w historii polskiej motoryzacji. Xicorr Syrena Sport to zegarek, który miałem przyjemność testować i który zrobił na mnie doskonałe wrażenie. Model Xicorr F125 nawiązujący do „Dużego Fiata”, czy też modele inspirowane samochodem Warszawa - najpierw M20, a później 200 – to również przykłady zrealizowanych projektów opartych o wspomniane inspiracje motoryzacją. Na bazie modelu Xicorr M20 powstała także limitowana wersja o tajemniczym przydomku „Czarna Mańka”. Model 200 doczekał się swojej specjalnej wersji. Poza motywem Warszawy 200 stanowiącym bazę, jego powstaniu przyświecał czar siostry tajemniczej Mańki, czyli Kaśki.

Tak właśnie powstał zegarek Xicorr 200 „Czarna Kaśka” Limited Edition

Przedpremiera: Xicorr 200 „Czarna Kaśka” Limited Edition

Oficjalna premiera nowego modelu zegarka odbędzie się niebawem, w szczególnym momencie, bo w dniu imienin Kaśki, czyli 13 lutego 2019 roku. Historia obu pań jest ciekawa. Założyciel firmy Xicorr, Adam Tomaszewski, zna ją doskonale i uchylił nam rąbka tajemnicy.

Tak więc… przedstawienie „Czarnej Kaśki” zacząć trzeba od... „Czarnej Mańki”.

Oczywiście pamiętamy „Czarną Mańkę”! „Znali ją wszyscy wszerz i w krąg, nęcił czar jakiś, błysk jej źrenicy”. Jednak historia Mańki nie jest wcale tak dobrze znana, bo też jej osoba częściej budziła zainteresowanie warszawskiej ulicy, niż znawców historii, więc wiele opowieści to uliczne legendy. W inny – bardziej przychylny sposób, ale też dociekliwiej na jej dzieje spogląda twórca i właściciel marki Xicorr, wspomniany na wstępie, Adam Tomaszewski.

Zgodnie z jego przekazem: „Badając warszawskie archiwa, natrafiłem na dobrze znany wielu osobom magazyn Przekrój z dnia 1 kwietnia 1957 roku. Znajdowała się w nim informacja o młodszej siostrze Czarnej Mańki – Katarzynie”.

Przedpremiera: Xicorr 200 „Czarna Kaśka” Limited Edition
W dość luźny sposób podane tam fakty były na tyle interesujące, że warto było je zebrać i ułożyć w krótką, acz ciekawą charakterystykę „Czarnej Kaśki”.

Historia ta, stanowiąca inspirację dla powstania nowego modelu ma ujrzeć światło dzienne w dniu premiery zegarka.

Przedpremiera: Xicorr 200 „Czarna Kaśka” Limited Edition

Po odkryciu wspomnianej historii nie można się dziwić, że dla ożywienia legendy i dla dotrzymania towarzystwa obecnemu już na rynku zegarkowi „Czarna Mańka”, producent zegarków Xicorr przygotował nowy model. Każdy, kto stał się szczęśliwym posiadaczem Czarnej Mańki może teraz umilić jej czas kupując dla towarzystwa i do „kompletu” Czarną Kaśkę, by symbolicznie siostry znów były razem.

Xicorr Czarna Kaśka jest oczywiście zegarkiem mechanicznym z automatycznym naciągiem, oferującym dodatkową funkcję w postaci wskazań kalendarza, który swoim wyglądem wpisuje się w stylistykę modeli zegarków z linii 200 firmy Xicorr.

Przedpremiera: Xicorr 200 „Czarna Kaśka” Limited Edition

Koperta nowego modelu Xicorr 200 „Czarna Kaśka” Limited Edition jest okrągła i ma znany z poprzednich realizacji, charakterystyczny kształt. Wykonana jest ze stali szlachetnej, ale dla podkreślenia tajemniczego charakteru zabawiono ją na czarno korzystając z technologii DLC, dającej twardą i trwałą powłokę. Wymiary to 42 mm średnicy, 12 mm grubości, co oznacza po prostu zegarek wygodny w użytkowaniu oraz uniwersalny pod względem rozmiaru.

Zapewniona wodoszczelność do 100 metrów to także element wart zauważenia w kontekście traktowania tego zegarka, jako codziennego towarzysza. Kopertę zamyka wkręcany, tematycznie grawerowany dekiel, na którym umieszczono wizerunek Kaśki w nieco prowokującej pozie na tle Warszawy 200.

Oczywiście dookoła wygrawerowanej scenki znalazło się miejsce na podstawowe informacje o zegarku, w tym również te dotyczące limitacji. Koronka umieszczona została w miejscu znanym z innych wersji, czyli dość nietypowo na godzinie 3:30.

Przedpremiera: Xicorr 200 „Czarna Kaśka” Limited Edition

Przedpremiera: Xicorr 200 „Czarna Kaśka” Limited Edition

W komplecie otrzymamy dwa paski – wykonany ze skóry i silikonowy w kolorze czarnym.

„Sercem” zegarka jest ceniony, trwały i zapewniający niezłą precyzję mechanizm pochodzący od firmy Seiko - to TMI NH35. Mechanizm jest łożyskowany na 24 kamieniach, oferuje 41 godzin rezerwy chodu oraz pracuje z częstotliwością oscylacji balansu wynoszącą 21 600 wahnięć na godzinę. Tarcza „Czarnej Kaśki” jest oczywiście… w kolorze czarnym.

W jej centralnej części znajduje się motyw zdobniczy nawiązujący do grilla samochodu Warszawa 200. Głęboko czarna część tarczy, tworząca szeroki pierścień dookoła, wykorzystana została do wycięcia cyfr służących za indeksy godzinowe. To oznaczenia arabskie stylistycznie przypominające te znane z prędkościomierza Warszawy.

Przedpremiera: Xicorr 200 „Czarna Kaśka” Limited Edition

Przedpremiera: Xicorr 200 „Czarna Kaśka” Limited Edition

Kanapkowy układ cyferblatu z zastosowaniem masy luminescencyjnej SuperlumiNova C1 pod spodem zapewnia świetny wygląd i dobrą czytelność wskazań, także w ciemności. Na samej krawędzi tarczy zastosowano ustawiony pod kątem ok. 45 stopni pierścień dystansujący na którym nadrukowano podziałkę minutową.

Czas na tej atrakcyjnej wizualnie tarczy wskazują proste, ostro zakończone stalowe wskazówki z przełamaniem wzdłuż osi dzielącej je na pół, które mają także elementy wypełnione masą świecącą.

Przedpremiera: Xicorr 200 „Czarna Kaśka” Limited Edition

Na poziomie koronki zamieszczono okienko datownika prezentującego dni miesiąca, wskazywane oczywiście na czarnym tle. Tarczę chroni szkło szafirowe z nałożoną od wewnątrz powłoką antyrefleksyjną.

Z informacji uzyskanych od marki Xicorr, zegarek Xicorr 200 „Czarna Kaśka” Limited Edition wyceniono na kwotę 2 199 złotych. Wydaje się być to atrakcyjną ofertą, biorąc pod uwagę znaną i potwierdzoną już jakość wykonania, rzetelny i nastawiony do klienta pozytywnie serwis, dobry mechanizm i niepowtarzalność projektu Xicorr 200, wzmocnioną limitacją tej wersji ograniczoną zaledwie do 57 sztuk.

Oficjalna premiera modelu Xicorr 200 „Czarna Kaśka” Limited Edition nastąpi 13.02.2019 roku w Warszawie. Relację z premiery zaprezentujemy na portalu!

Zapraszamy też do lektury artykułu w którym wyjaśniamy skąd pochodzi nazwa "Czarna Mańka" - Genialna „Czarna Mańka. Dlaczego „Czarna Mańka”?

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki XICORR znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – XICORR.

Adrian Szewczyk


Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

MeisterSinger 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

IWC Pilots Watch Double Chronograph...
IWC Pilots Watch Double Chronograph...
01.02.2019
Prezentujemy: Girard Perregaux – tr...
Prezentujemy: Girard Perregaux – tr...
08.02.2019

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco