• Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Tissot

RADO True Open Heart Automatic


Rado True Open Heart Automatic – ascetyczny i stylowy zarazem, z nieco surowym, technicznym wykończeniem. Poprzedni model z tej linii opisywaliśmy niedawno - RADO True Thinline Nature Leaf. Jego cechą charakterystyczną była transparentna tarcza wykonana z macicy perłowej. Materiał ten cięto na tak cienkie krążki, że zaczynał być częściowo przeźroczysty pozwalając na obserwowanie mechanizmu zegarka.

Najnowszy model Open Heart Automatic z tej uznanej kolekcji jest wykonany bardziej klasycznie. Producent zastosował tu bowiem mocno ażurowaną tarczę.

Zaprezentowany w 2018 roku True Open Heart Automatic to zegarek oddający pod każdym względem filozofię tworzenia czasomierzy, jaka przyświeca marce Rado. Szwajcarski producent u większości miłośników zegarków, nawet tych mniej „zaawansowanych”, ma przez lata ugruntowany, konsekwentnie budowany wizerunek. Mam na myśli to, czego spodziewamy się po zegarkach Rado - nowoczesnego, nieraz futurystycznego wzornictwa i materiałów ceramicznych użytych do wykonania koperty i bransolety.

RADO True Open Heart Automatic

Te cechy, a szczególnie stosowanie ceramiki, powodują, że zegarki Rado bardzo długo wyglądają jak nowe. Poza tym od produktów tej marki możemy zawsze oczekiwać dobrych mechanizmów i typowo szwajcarskiej precyzji.

Nie inaczej jest w przypadku modelu Rado True Open Heart Automatic, wyposażonego w szwajcarski mechanizm z naciągiem automatycznym, którego cechą jest długa, 80-cio godzinna rezerwa chodu. Mechanizm pochodzi z zasobów firmy Eta, będącej tak jak Rado pod skrzydłami Grupy Swatch.

Koperta nowego zegarka została wykonana w oparciu o konstrukcję monobloc, oczywiście z ceramiki high-tech, w efektownym spektrum kolorów. Wymyślona na nowo, choć zaprojektowana i włączona do oferty w 2015 roku, linia modeli True to jedna z najpopularniejszych kolekcji Rado.

RADO True Open Heart Automatic
I nic w tym dziwnego, bo to kompilacja wielu cech.

Jak pisałem wyżej, to szwajcarska precyzja, niepowtarzalny design i ceramika, ale jednocześnie nawiązanie do klasyki i techniczny sznyt. Ponadto udało się także nadać nieco biżuteryjnego charakteru. To jest więc propozycja zegarków od uznanego producenta reprezentująca szereg cech, które pokochali miłośnicy zegarmistrzostwa, ale nie tylko oni.

Od powrotu na rynek modele z kolekcji True otrzymały kilka prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa. W 2016 roku Rado True Open Heart z nowej kolekcji zdobył nagrodę Red Dot Design Award, zaś w 2018 roku Rado True Phospo, owoc współpracy ze studiem projektowym Big-Game, został wyróżniony nagrodami Red Dot Award i Good Design® Award Australia.

RADO True Open Heart Automatic
RADO True Open Heart Automatic

Wracając do naszego bohatera - ma on lekką i odporną na zarysowania, ceramiczną kopertę o średnicy 40 mm, która zapewnia komfort użytkowania i dopasowanie do wielu nadgarstków, w tym także tych szczupłych. Ciekawie poprowadzona linia obudowy płynnie przechodzi w bransoletę również wykonana z ceramiki High-Tech. Te twarde, trwałe i nowoczesne materiały uzupełnia chroniące tarczę szafirowe szkło.

Można powiedzieć, że w wypadku zegarków typu skeleton te elementy i tak stanowią tło dla tego, co widzimy odczytując czas. Lśniąca ceramika, polerowana lub plazmowa, oferuje tajemniczy połysk, co pomaga wyeksponować najważniejsze elementy stylistyczne, czyli ażurowaną tarczę i widoczny mechanizm.  

RADO True Open Heart Automatic

Dzięki geometrycznym wycięciom w tarczy okalającym przekładnię chodu, sprężynę naciągową widoczną w bębnie i płyty mechanizmu, każdy miłośnik mikromechaniki będzie mógł bez przeszkód przyjrzeć się elementom i podzespołom mechanizmu, w jaki wyposażono zegarek Rado. Połączenie wycięć na tarczy w postaci linii prostych, łuków i okrągłych otworów tworzy przyciągająca wzrok kompozycję.

Widoczne części mocno wyciętych płyt są przyozdobione szlifem w postaci perełkowania, pośród których atrakcyjnie prezentują się elementy mechanizmu w kolorze złocistym. Także nakładane indeksy i wąskie eleganckie wskazówki, poza zapewnieniem całkiem niezłej, jak na styl zegarka czytelności, dodają tarczy atrakcyjności.

Nie najwyższy, ale akceptowalny poziom uniwersalności i bezpieczeństwa podczas użytkowania na co dzień zapewnia wodoodporność do 50 metrów.

RADO True Open Heart Automatic

Nowy model oferowany jest w wersji z kopertami wykonanymi z plazmowej, intensywnie czekoladowej lub polerowanej na wysoki połysk, czarnej ceramiki.

True Open Heart Automatic będzie nie tylko atrakcyjnym dodatkiem do każdego ubioru, ale także zapewni maksymalny komfort użytkowania, z którego słyną ceramiczne zegarki Rado. Komfort ten wynika z niewielkich rozmiarów oraz lekkości materiału z jakiego wykonano kopertę, ale także uczucia, które powstaje, kiedy skóra styka się z ceramiką, czyli przyjemny efekt ciepła wynikający z tego, że to doskonały izolator.

Mimo, że zegarki True Open Heart wyróżniające się, to jednak nie są zbyt krzykliwe, ani też zbyt proste we wzornictwie, za to dają wrażenie technicznej doskonałości. True to model, który przetrwa próbę czasu, tak pod względem zastosowanego wzornictwa, jak również dzięki cechom ceramiki, czyli długo utrzymującego się doskonałego wyglądu. To ważne, bo zegarek przez długi okres wygląda jak w chwili, gdy wyjęliśmy go z pudełka po zakupie.  

RADO True Open Heart Automatic

RADO True Open Heart Automatic

Dla wielu osób ważny jest także fakt, iż Rado to marka rozpoznawalna na całym świecie, słynąca z innowacyjnego wzornictwa oraz wykorzystania rewolucyjnych nieraz materiałów w produkcji jednych z najbardziej trwałych zegarków. Od samego początku siedziba firmy mieści się w Lengnau, w Szwajcarii. Marce od zawsze towarzyszy pionierski duch, a to pozwala nam, zegarkomaniakom, cieszyć się z modeli futurystycznym wyglądzie, wykonanych z wysoko odpornych na zarysowania spieków. Co ważne, coraz częściej pojawiają się w ofercie tej marki także modele wzorowane na historycznych zegarkach Rado.

Cena modeli True Open Heart Automatic w zależności od wersji oscyluje między 8 250 a 8 670 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki RADO znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – RADO.

Adrian Szewczyk


Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Sector 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

ZODIAC – kolekcja Super Sea Wolf 68...
ZODIAC – kolekcja Super Sea Wolf 68...
03.10.2018
Jaeger-LeCoultre - Reverso Tribute ...
Jaeger-LeCoultre - Reverso Tribute ...
11.10.2018

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco