• Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Michel Herbelin

ARMIN STROM – Cognac Watch (koniak wewnątrz zegarka!)


Armin Strom Cognac Watch to czasomierz, w którym biją dwa serca. Jedno z nich to dzieło precyzyjnej mechaniki stworzonej pod czujnym okiem Armina Strom'a - wybitnego zegarmistrza oraz konstruktora zegarków. Drugie narodziło się ponad 250 lat temu z winorośli uprawianych w okolicach Cognac.

Tak, tak...to nie żadna pomyłka! – nowe dzieło szwajcarskiej manufaktury to absolutnie innowacyjne połączenie pasji do wyrafinowanych czasomierzy oraz do wyrafinowanych trunków. Dzieło, które być może niektórych nieco rozbawi, zapewne wielu zachwyci i urzeknie, ale niewątpliwie nikt nie pozostanie wobec niego obojętny.

Armin Strom – Cognac Watch

AS Cognac Watch przekracza kolejne granice pomysłowości i kreatywności. Ten szwajcarski czasomierz mechaniczny kryje w swoim wnętrzu koniak Gautier, wyprodukowany w połowie XVIII wieku. Mariaż techniki z historią jest możliwy dzięki współpracy firm Armin Strom oraz Wealth Solutions. Pierwsza wniosła doświadczenie i precyzję szwajcarskich mistrzów, druga wiedzę i zamiłowanie do wyjątkowych trunków.

Armin Strom to szwajcarski producent zegarków, należący do najbardziej prestiżowej kategorii tzw. manufaktur. Firmy tego typu we własnym zakresie wytwarzają niemal wszystkie elementy zegarka, włącznie z mechanizmami. Finalny produkt od A do Z powstaje w jednym miejscu, a skala produkcji,z uwagi na długi i pracochłonny proces, jest niewielka.

Armin Strom – Cognac Watch

Manufaktura wytwarza rocznie zaledwie ok. tysiąca najwyższej klasy zegarków. Armin Strom to jednak nie tylko firma, ale przede wszystkim człowiek - Armin Strom, legendarny twórca zegarków znany przede wszystkim jako mistrz w dziedzinie tzw. szkieletowania. Jest to technika budowy zegarków tak, by tarcza, jak i wszystkie części składowe mechanizmu, były skonstruowane w sposób umożliwiający podziwianie wnętrza zegarka, także podczas pracy.

Jest to osiągane poprzez ażurowanie płyty głównej, mostków i półmostków mechanizmu, oraz specjalne wykonanie części z kół zębatych i przekładni. Tarcza tego typu czasomierza jest zminimalizowana najczęściej do podziałki minutowej, ponadto płyta główna oraz pozostałe elementy mechanizmu są wykonane tak, aby mechanizm był jak najlepiej widoczny, aby był transparentny.

W 1991 roku czasomierz stworzony przez Armina Stroma znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najmniejszy zegarek szkieletowy.

Drugim znakiem rozpoznawczym zegarków z manufaktury Armin Strom jest grawerowanie elementów mechanizmu – niezwykle precyzyjne i wykonywane oczywiście ręcznie. Najlepszy przykład tej sztuki znaleźć można także w zegarku Armin Strom Cognac Watch.

WYJĄTKOWE POŁĄCZENIE

Opisywany projekt realizowany przez firmy Armin Strom i Wealth Solutions jest bezprecedensowy. Pierwszy raz w historii alkohol trafi bowiem do wnętrza szwajcarskiego zegarka mechanicznego. Dodatkowo nie jest to zwykły trunek, ale prawdziwa „kapsuła czasu” łącząca nas z dawno minionym światem. To 250 lat historii zamknięte w szkle. Tak narodziło się połączenie, które nie ma pierwowzoru w przeszłości i nie będzie mogło znaleźć następców w przyszłości.

Armin Strom – Cognac WatchCzasomierz posiada kopertę wykonaną ze stali szlachetnej o średnicy 43,4 mm. We wnętrzu koperty umieszczony został manufakturowy mechanizm Armin Strom kaliber AMW11 z manualnym naciągiem sprężyny napędowej.

Mechanizm wykonany został ze 112 elementów i posiada 20 kamieni łożyskujących oraz pracuje z częstotliwością balansu = 18 000 wahnięć na godzinę. Przy pełnym naciągu sprężyny napędowej może wskazywać czas nieprzerwanie przez okres 5 dni.

Mechanizm chroniony jest oczywiście przez szafirowe szkło, a w jego wnętrzu znajduje się także kapsuła w której umieszczono koniak Gautier z 1762 roku! W tym miejscu warto napisać choć kilka słów na temat tego wyrafinowanego trunku, gdyż jego wybór nie był oczywiście sprawą przypadku.

250 LAT ZAMKNIĘTE W BUTELCE

W 1762 r. w Rzymie odsłonięto słynną fontannę di Trevi, Katarzyna II została cesarzową Rosji, a Jean-Jacques Rousseau wydał drukiem „Umowę spo­łeczną”. W tym samym czasie, w okolicach Cognac, narodziły się winogrona użyte do produkcji alkoholu, który skrywa się we wnętrzu Armin Strom Cognac Watch.

Armin Strom – Cognac Watch

Trunek ten pochodzi z kolekcji firmy Wealth Solutions i został przez nią zakupiony w 2014 r. na aukcji rzadkich win i alkoholi, organizowanej przez dom aukcyjny Bonhams w Nowym Jorku. Opisywana butelka koniaku Gautier z 1762 r. zdobyła podczas tego wydarzenia tytuł najstarszego koniaku zlicytowanego do tej pory na aukcji publicznej. Dziś ten wyjątkowy trunek trafia w ręce miłośników unikatowych przedmiotów i staje się integralną częścią Cognac Watch.

Wracając już do samego czasomierza – jak powszechnie wiadomo, Armin Strom słynie z kunsztu w aspekcie grawerowania poszczególnych elementów mechanizmu. Ten charakterystyczny detal zegarków wytwarzanych w tej manufakturze pojawia się również w Armin Strom Cognac Watch.

Armin Strom – Cognac Watch

Powierzchnia mechanizmu widocznego przez szafirowy dekiel pokryta jest bowiem grawerunkiem, przedstawiającym kiść winogron użytych do produkcji alkoholu, który skrywa się we wnętrzu Cognac Watch.

Ten element ozdobny to pokaz najwyższego kunsztu zegarmistrza, dbałości o detale oraz unikatowy składnik czasomierzy Cognac Watch.

Armin Strom – Cognac Watch

Najnowszy projektem Armin Strom to oczywiście edycja limitowana - zaledwie 40 egzemplarzy. Zatem zegarków zawierających najstarszy na świecie koniak, Gautier 1762, powstanie naprawdę niewiele.

Jeśli zaliczacie się Państwo do kolekcjonerów zegarków oraz miłośników wyrafinowanych trunków to AS Cognac Watch to bez wątpienia czasomierz wręcz idealny - oferuje jednocześnie możliwość obcowania z niecodziennym, nieco ekstrawaganckim dziełem sztuki zegarmistrzowskiej oraz najstarszym koniakiem na świecie !

Pośród dzieł manufaktury Armin Strom warto poznać także m. in. model Armin Strom - Skeleton Pure Only Watch 2015

Autor: Maciej Kopyto

* artykuł na bazie materiałów firmy Wealth Solutions

 


Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

DOXA Grandemetre – Grande Calendar ...
DOXA Grandemetre – Grande Calendar ...
03.11.2015
MeisterSinger – Adhaesio GMT
MeisterSinger – Adhaesio GMT
09.11.2015

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco