BVLGARI – model Octo Finissimo Tourbillon

POWRÓT 25.08.2015 Zegarki
BVLGARI – model Octo Finissimo Tourbillon

Od czasu swojej premiery w 2012 roku, Bulgari Octo niezwykle szybko uzyskał kluczową pozycję pośród wszystkich kolekcji tej marki. W niespełna trzy lata, model ten zdobył szczególne miejsce wśród otaczających go, równie ciekawych zegarkowych kreacji. Zawdzięcza to zapewne swojemu klasycznemu stylowi, mechanizmowi in-house oraz świeżemu podejściu do aspektu wizualnego.

Sukces poprzedniego modelu (szkic modelu z 2012 r. widoczny na zdjęciu poniżej) zachęcił manufakturę Bulgari do poszerzenia kolekcji, co zaowocowało zaprezentowaniem w tym roku czasomierzy z linii Octo w nowych wersjach, pośród których znajduje się niezwykły model Octo Finissimo Tourbillon.

W kwestii stałego dążenie do innowacji, można obecnie odnieść wrażenie, iż topowe firmy zegarkowe toczą nieustannie wyścig nie tylko z czasem, ale także pomiędzy sobą. Dlatego też model Finissimo Tourbillon - choć to czasomierz bardzo klasyczny, oprócz wysokiego poziomu wykonania oraz eleganckiego wyglądu skrywa także wspaniały, manufakturowy mechanizm BVL kaliber 268.

Dlaczego mechanizm ten jest tak ciekawy ?

Otóż uznawany jest on za najcieńszy na świecie mechanizm wyposażony w komplikację konstrukcji w postaci Tourbillonu. Ubiegłoroczna prezentacja najcieńszego na świecie Tourbillon'u była imprezą na globalną skalę, które miała znaczący wpływ na koneserów zegarmistrzostwa ekstremalnie wysokiej klasy. W tym roku, manufaktura Bulgari postanowiła potraktować jednakowo wszystkich tych, którzy chcą mierzyć czas właśnie dzięki tym pięknym instrumentom mierniczym, oferując im różne interpretacje modeli Octo wyposażonych w super cienkie mechanizmy.

Niewątpliwie model Finissimo Tourbillon musi dostarczać wiele przyjemności swemu właścicielowi, gdyż zajmuje zaszczytne miejsce wśród gwiazd Haute Horlogerie.

Mechanizm BVL kaliber 268 posiada manualny naciąg sprężyny napędowej, wykonany został z 249 części, prezentuje rezerwę chodu na poziomie 55 godzin i pracuje z częstotliwością balansu równą 21 600 wahnięć na godzinę. Mechanizm wyposażony jest w obiegowy moduł wychwytu, popularnie nazywany tourbillon'em, który obracając się wokół własnej osi ma za zadanie skorygować błędy spowodowane nierównym wyważeniem jego elementów ruchomych. Moduł obraca się o 360 stopni w przeciągu minuty.

Już samo stworzenie i zastosowanie komplikacji konstrukcji w postaci tourbillon'u jest sporym osiągnięciem technicznym, a tym bardziej, jeśli jest to aktualnie najcieńszy obiegowy moduł wychwytu na świecie – ma on zaledwie 1, 95 mm grubości !

Prezentowany model posiada kopertę o średnicy 40 mm, wykonaną z 18 karatowego żółtego złota, która ma jedynie 5, 00 mm grubości! Czasomierz posiada czarną, lakierowaną tarczę, która pięknie eksponuje umieszoczny na godzinie 6.00, opisywany wcześniej tourbillon. Zegarek wyposażony jest w czarny pasek wykonany ze skóry aligatora.

Manufaktura Bulgari opisuje model Finissomo Tourbillon, jako „skomplikowane dzieło prostoty” (z ang. the complex art of simplicity), i trzeba przyznać, że w tym przewrotnym stwierdzeniu jest sporo prawdy.

Tegoroczny model Octo wyposażony jest w jedną z najciekawszych komplikacji konstrukcji mechanizmu, równocześnie skupia się mocno na absolutnej prostocie i esencji zegarmistrzostwa, czyli wskazywaniu czasu. Być może właśnie dzięki temu poprzedni model Octo stał się w ciągu zaledwie trzech lat jednym z najważniejszych symboli marki.

Autor: Maciej Kopyto


Tagi:

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Aerowatch

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Junghans

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Oris

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Testujemy: Błonie Automatic - współ...
Testujemy: Błonie Automatic - współ...
23.08.2015
Testujemy: Aviator Swiss Made - Bri...
Testujemy: Aviator Swiss Made - Bri...
30.08.2015

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco