EPOS 3434 Open Heart Limited Edition

POWRÓT 18.10.2016 Zegarki
EPOS 3434 Open Heart Limited Edition

Epos to niewielka rodzinna firma. Niedawno w obszernej recenzji ciekawego modelu z limitowanej edycji Drift Master - Recenzja: EPOS Drift Master GP - zegarek nie tylko na driftowe popisy! - prezentowaliśmy rys historyczny tej marki. Najważniejsze jest to, że firma ta oferuje bardzo dobrze wykonane zegarki za dość rozsądne ceny.

Epos jest mocno zakorzeniony w naszym kraju - co jest na pewno zasługą doskonałej relacji jakości do ceny oferowanych zegarków i aktywnych działań polskiego dystrybutora, do których można zaliczyć wspomniana edycję Drift Master, czy zegarki z polskimi datownikami - słynne „czwartki” i „wtorki”, jak żartobliwie ochrzczono dwie kolejne edycje w Klubie Miłośników Zegarów i Zegarków.

Dziś zaprezentujemy kolejną bardzo atrakcyjną nowość od Eposa.

Model 3434 Open Heart Limited Edition.

EPOS 3434 Open Heart Limited EditionJego poprzednikiem był 3412 Open Heart, oferowany w ilości 888 sztuk.

Nowy - w ilości 999. Jak w poprzedniku, tak w modelu 3434 pracuje znany i ceniony mechanizm Eta Unitas 6498. Składany i pięknie dekorowany w Eposie.
 
Zegarek oferowany jest w dość dużej, mierzącej 43,5 mm średnicy kopercie. To niemały wymiar, ale zgodny z obowiązującymi trendami. Zupełnie nie przeszkadza to w tym zegarku, ponieważ nie jest to typowy „elegant”.

To zegarek casualowy, przeznaczony do codziennego noszenia. To reprezentant linii Passion - która z takim zamysłem właśnie powstała.

EPOS 3434 Open Heart Limited Edition

Prezentowane czasomierze można nabyć w 4 wersjach stworzonych na bazie 3 kolorów tarcz i 2 kolorów kopert.

Koperta stalowa z powłoką PVD w kolorze różowego złota dostępna jest z tarczą w ciekawym kremowym odcieniu i nakładanymi indeksami w takim samym kolorze w postaci cyfr arabskich. Oczywiście taki sam jest kolor wskazówek i ramki wycięcia w tarczy ukazującego pracujące koło balansowe.

W złotym kolorze jest również logo marki umieszczone pod centralną częścią tarczy i wskazówka małego sekundnika. Wersja w kopercie stalowej bez powłoki dostępna jest z tarczą w szaro-antracytowym kolorze lub w srebrzystym.

Tracza szara jest szczotkowana w linii pionowej.

EPOS 3434 Open Heart Limited Edition

Jej indeksy, wskazówki i ramka otworu ukazującego balans są w srebrnym kolorze.

Trzeba w tym miejscu przyznać, że niemal wszystkie tarcze linii Passion to stylistyczne perełki. Aktualnie dostępne referencje to zegarki z tarczami w kolorach czarnym lub srebrnym, z genialnym efektem naniesionych psów genewskich.

To jedne z najciekawszych tarcz tego typu na rynku.         

Opisywany model w wersji z antracytową tarczą i pionowym szlifem zupełnie od nich nie odstaje. Również kremowa matowa tarcza wraz z kopertą w kolorze różowego złota tworzy świetny duet. W wersji złotej możemy również wybrać wersję tarczy antracytową.  

EPOS 3434 Open Heart Limited EditionJeśli ktoś woli bardziej konserwatywne zestawienie może kupić model stalowy ze srebrzystym cyferblatem. We wszystkich wersjach ciekawie umieszczona jest tarcza małego sekundnika. Stosując stylistyczny zabieg polegający na obróceniu mechanizmu o niecałe 30 stopni - uzyskano koronkę przed godzina 4-tą a tarcze małego sekundnika przed godzina 10 tą, otwarte serce zaś dokładnie na miejscu godziny 12-tej.     

Podobnie było w starszym modelu.

Poza tym koperta jest odrobinę większa. W poprzedniku mierzyła 42,5 mm średnicy. Nie było też sekundnika, a wskazówki i indeksy nie posiadały masy luminescencyjnej.

Tym razem ją zastosowano. Wydaje się to być rozsądnym rozwiązaniem, ponieważ charakter zegarka jest - jak wcześniej pisałem - casualowy, codzienny, więc umożliwienie odczytu w ciemności, czy wodoodporność na poziomie 100 m są nie tylko mile widziane, ale i  oczekiwane.

EPOS 3434 Open Heart Limited EditionKoperta jest zbliżona kształtem do modeli Passion z automatycznym naciągiem.

Nie jest identyczna, ale to ten sam klasyczny i bardzo proporcjonalny styl - co wraz z niepowtarzalnymi tarczami dało nam wyjątkowo udany zegarek.

Choć „przepis”, którego głównymi składnikami był dobry mechanizm, świetny, uniwersalny i harmonijny projekt koperty, plus tarcza będąca stylistyczną „petardą” (szczególnie antracytowa z pionowym szczotkowaniem) - sukces gwarantował.  

Niemniej atrakcyjny jest ten czasomierz od spodu.

EPOS 3434 Open Heart Limited Edition

Dekorowany i ażurowany Unitas świetnie prezentuje się przez bardzo obszerne przeszklenie dekla. W tym zegarku przykręcany na 4 śrubki dekiel to w zasadzie wąziutki salowy szkielet i maksymalnie duże szkło ukazujące cały mechanizm.

I tylko „otwarte serce” to - jak zawsze - kwesta indywidualnych upodobań.

Ja nie przepadam - dlatego mam Passion 3401 ;).

Dla miłośnika otwartych serc - ten czasomierz to doskonała propozycja.

Biorąc pod uwagę sprawdzoną już doskonałą jakość wykonania Eposa, dopieszczony, zawsze dobrze wyregulowany mechanizm, świetne detale, to cena na poziomie 6 300 złotych za wersje stalową lub 6 600 złotych za wersję z kopertą pokrytą powłoką PVD - wydaje się być bardzo korzystna.

Ale i do tego Epos nas już przyzwyczaił…

Autor: Adrian Szewczyk

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Glycine

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Partner Czasocholicy

PARTNER

Oris

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Grand Seiko poszerza horyzonty. Now...
Grand Seiko poszerza horyzonty. Now...
17.10.2016
SCHAUMBURG Watch – Damast Trilogy: ...
SCHAUMBURG Watch – Damast Trilogy: ...
20.10.2016

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco