• Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Seiko

Perrelet Turbine Poker Royal Flush. Pokerowa rozgrywka na nadgarstku


Mówi się, że do Pokera „trzeba mieć rękę”. Z pewnością jest w tym wiele prawdy, lecz czy takie stwierdzenie może pasować do zegarka łączącego świat tej karcianej gry i mechanicznego zegarka? Oczywiście. W tym artykule przyjrzymy się limitowanemu modeli szwajcarskiej marki Perrelet - Turbine Royal Flush, o numerze ref. A4065/S3.

Powołana do życia w 1777 roku w Szwajcarii marka Perrelet słynie dziś w branży m. in. za sprawą wyglądu swoich zegarków z serii Turbine, które mają na tarczy obrotowe turbiny. Zanim przejdziemy do szczegółów tego opatentowanego przez nią rozwiązania, warto przypomnieć kilka słów o samej marce, stosującej także wiele innych ciekawych rozwiązań.

Pierwsza kreacja modeli Turbine, rozpoczynająca nowy rozdział w długiej historii firmy, rozpoczęła się w 2004 roku. Wtedy to Perrelet stał się częścią grupy Festina, która oprócz zastrzyku świeżej energii i nowych pomysłów, pozwoliła na dalsze prace dzięki środkom finansowym dla manufaktury. Szef Festina Group - Miguel Rodriguez, powołał w 2007 r. nowego CEO marki Perrelet, a pod jego kierownictwem szwajcarska marka  wypuściła sporo urzekających czasomierzy ze szkieletową tarczą, co wraz z kolekcją Turbine stanowi tzw. kamień milowy dla tego przedsiębiorstwa. Innowacyjne wzornictwo i kunszt wykonania pozwoliły na osiągniecie dużego sukcesu.

Perrelet Turbine Poker Royal Flush Limited Edition

Marka obecnie oferuje w swoim portfolio wiele zróżnicowanych modeli, lecz to zegarki z turbiną - dostępne w wielu wariantach - są liderem sprzedaży.

Zegarki nie tylko dla pokerzystów

Poprzednia wersja Perrelet Turbine Poker, także dostępna w limitowanej edycji, zachęciła entuzjastów gry w pokera do posiadania egzemplarza zegarka z 12-łopatkową turbiną na tarczy, pozwalającą podczas obracania się na podgląd zwycięskiego układu kart.

Ciągłe ruchy wykonywane z zegarkiem na nadgarstku powodują obracanie się wirnika umieszczonego na cyferblacie, pozwalając użytkownikowi obstawić zwycięską kartę i w napięciu oczekiwać, aż koło się zatrzyma. Odgadnięcie układu staje się ekscytującą rozgrywką w czysto mechanicznym rozwiązaniu. Sukces tego pierwszego modelu sprawił, że marka zaprezentowała tegoroczną nowość zatytułowaną Perrelet Turbine Royal Flush, z cyferblatem ujawniającym karciane kolory i figury.

Perrelet Turbine Poker Royal Flush Limited Edition

Perrelet Turbine Poker Royal Flush Limited Edition

Co ciekawe, sam projekt modelu Turbine Poker Royal Flush nie ogranicza się jedynie do kart, bowiem ścieżka toru minutowego na tarczy ozdobiona jest naprzemiennym wzorem pik, trefl, kier i karo, swoim wyglądem nawiązuje do wyglądu pokerowego żetonu.
Koperta z włókna węglowego

Limitowany do 99 sztuk model zegarka otrzymał kopertę o średnicy 44 mm i grubości 13,8 mm, wykonaną z połączenia włókna węglowego i poliwęglanu.

Luneta wytworzona jest ze stali nierdzewnej pokrytej czarną, matowa powłoką PVD. Cała konstrukcja ma klasę wodoszczelności do 100 m, dzięki czemu z założonym zegarkiem nie tylko można siedzieć przy stole w czasie pokerowej rozgrywki, ale doskonale sprawdzi się on także w użytkowaniu na co dzień. Koperta z obydwu stron zamknięta jest szkłem szafirowym, zarówno od góry – chroniącym tarczę, jak i od strony dekla.

Perrelet Turbine Poker Royal Flush Limited Edition

Perrelet Turbine Poker Royal Flush Limited Edition

Perrelet Turbine Poker Royal Flush Limited Edition

Szkło szafirowe od frontu jest dodatkowo pokryte powłoką antyrefleksyjną.

Wirująca tarcza zegarka

Tarcza Perrelet Turbine Poker Royal Flush prezentuje spektakularne połączenie stylu i mechaniki, wykorzystując do tego wspomniane już, autorskie rozwiązanie techniczne o nazwie „Turbine”. Złożona tarcza składa się z trzech charakterystycznych elementów, można by rzec warstw lub poziomów, do których należy: tarcza umieszczona na dole, to właśnie na nią naniesiono wzór kart. Kolejnym poziomem jest słynny 12-łopatkowy wirnik turbiny oraz ostatni element, czyli  pierścień godzinowy umieszczony pod wspomnianym wcześniej “szafirem”.

Widoczna obrotowa turbina wykonana jest z anodowanego na czarno aluminium, wyposażonego od spodu w pięć wolframowych ciężarków. Tym, co wyróżnia ten projekt jest czarujący efekt widoczny w momencie gdy wirnik obraca się, tworząc złudzenie optyczne naprzemiennie wirujących kart.

Widać to na krótkim wideo:
 


Indeksy godzinowe w postaci dużych cyfr arabskich i prostych znaczników są wypełnione białą masą świecącą SuperLumiNova, co gwarantuje maksimum czytelności także w ciemności. Dodatkowo dwie wskazówki - godzinowa i minutowa - także zostały pokryte tą świecącą substancją. Odważna stylistycznie, przykuwająca wzrok czerwona wskazówka sekundnika uzupełnia kreację tarczy zegarka, dodając mu jeszcze większego dynamizmu.

Automatyczny naciąg sprężyny

Marka Perrelet w swoich czasomierzach używa wyłącznie mechanizmów wyposażonych w automatyczny naciąg sprężyny. Oddaje w ten sposób hołd dla założyciela - Abrahama Louisa Perrelet’a który jako pierwszy opracował mechanizm z naciągiem tego typu.

Wewnątrz koperty osadzono mechanizm noszący oznaczenie P- 331- MH, pracujący z częstotliwością 28 800 (4Hz) wahnięć balansu na godzinę, zapewniający maksymalny czas pracy wynoszący 42 godz.

Perrelet Turbine Poker Royal Flush Limited Edition

Perrelet Turbine Poker Royal Flush Limited Edition

Perrelet Turbine Poker Royal Flush Limited Edition

Mechanizm ten został zaprojektowany całkowicie we własnym zakresie, a jego produkcję powierzono przedsiębiorstwu “Suprod” także wchodzącemu w skład spółki Festina Group. Ten mechanizm jest tak dokładny, że otrzymał dwa zupełnie różne certyfikaty od niezależnych instytucji zajmujących się ich przyznawaniem. Pierwszą jest szwajcarski "COSC", a drugą “Chronofiable”. Również jego wygląd oraz wykończenie stoją na bardzo wysokim poziomie. Płyta główna i mostki są wykończone perłowaniem, zaś obrotowy wahnik jest rodowany i polerowany, z naniesionym logo Perrelet.

Czasomierz jest uzupełniony czarnym, skórzanym paskiem wykonanym ze skóry aligatora, podszytym gumą. Jest on zapinany na nadgarstek za pomocą składanego zapięcia z logo marki.

Perrelet Turbine Poker Royal Flush Limited Edition

Perrelet Turbine Poker Royal Flush Limited Edition

Dodatkowo specjalny zestaw zamknięty w taktycznym pudełku znanym z zegarków do nurkowania sprzedawanych przez inne firmy, zawiera drugi dodatkowy pasek wytworzony z gumy i narzędzie umożliwiające samodzielną wymianę.

Perrelet Turbine Poker Royal Flush – dostępność i cena

Zegarek Perrelet Turbine Poker Royal Flush dostępny u autoryzowanych sprzedawców, także w Polsce, a wyceniony jest na kwotę ok. 22 200 złotych.

Perrelet Turbine Poker Royal Flush Limited Edition

Perrelet Turbine Poker Royal Flush Limited Edition

Ten ciekawy model, marki w przeszłości znanej z wytwarzania zegarów dla francuskich królów, jest nietuzinkową propozycją nie tylko dla fanów gry w pokera. Jego wyrazisty charakter i odważne detale sprawiają, że jest to w mojej ocenie jedna z ciekawszych propozycji na rynku zaprezentowana w bieżącym roku.

Szukasz informacji o nowościach marki Perrelet i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Perrelet.


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

G-SHOCK Tone-On-Tone. Sportowe, kol...
G-SHOCK Tone-On-Tone. Sportowe, kol...
10.06.2024
Vostok Europe Systema Periodicum. S...
Vostok Europe Systema Periodicum. S...
12.06.2024

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco