Jednym z filarów najnowszej oferty tego producenta są opisywane przez nas regularnie modele z rodziny R-Line. Kolekcji bardzo charakterystycznej, nowoczesnej, z oryginalnie przełamanymi proporcjami, które sprawiają, że zegarki te łatwo jest rozpoznać i pokochać.
Elegancki zegarek, bez sportowych ambicji
Od strony estetycznej, największą siłą R-Line jest tarcza.
Roamer w tym modelu wysunął ją na pierwszy plan, powiększając ją do granic możliwości i otaczając ograniczoną do niezbędnego, technicznego minimum kopertą wykonaną ze stali nierdzewnej. Średnica obudowy to 43 mm, a jej powierzchnie są w całości polerowane. Przyjemnym akcentem jest jej zwężanie się w stronę dekla. To dodaje całości pewnego rodzaju lekkości, także w zakresie odczuwalnej na ręce grubości.
Zegarek R-Line GMT, podobnie jak wszystkie pozostałe warianty, ma tę samą, wystarczającą na co dzień wodoszczelność na poziomie 50 metrów. To zresztą bardzo eleganckie zegarki, bez sportowych ambicji, za to dobrze pasujące do koszuli i garnituru.
Istotną zaletą R-Line'ów jest wykończenie powierzchni tarczy w postaci szlifu promienistego. Nadaje on tarczom tych zegarków istotnej głębi, którą dodatkowo potęguje wypukłe szkło szafirowe. To zresztą standardowy materiał we wszystkich modelach Roamer, co dodatkowo buduje dobrą opinię o marce jako producencie oferującym dużo konkretów za rozsądne kwoty.
Face lifting GMT
Wersja GMT została nieco zmodyfikowana - skrócono nakładane i fazowane indeksy, oraz zamieniono druk podziałki sekundowej na 24-godzinną skalę, która odpowiada cyklowi pracy charakterystycznej, spiczastej wskazówki wskazania drugiej strefy czasowej. Główny zestaw wskazówek nie zmienił się - wciąż znakomicie łączy się z estetyką fazowanych indeksów.
Nowe Roamery dla podróżników są dostępne w kilku przyjemnie skomponowanych wariantach.
Każdy z nich oferuje bransoletę z pełnych ogniw, z logowanym zapięciem motylkowym. Ich istotną cechą jest zastosowanie teleskopów quick release i prostych końcówek ogniw - to pozwala na szybkie odłączenie jej od koperty i zamocowanie paska z identycznym systemem teleskopów niewymagających specjalnych narzędzi.
Przewidziano cztery możliwe konfiguracje kolorystyczne, w tym dwie srebrne, czysto stalowe - z grafitową oraz zieloną tarczą. Nieco droższe odmiany, z kopertami pokrytymi częściowo lub w całości powłoką PVD w kolorze żółtego złota, występują z wariantach z granatową oraz czarną tarczą. Dla pełnej spójności kolorystycznej, do każdego z zestawów przyporządkowano dodatkowe skórzane paski w kolorach odpowiadających barwie tarczy.
Mechanizm Powerline 500
Wewnątrz koperty osadzono szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda 515.24H-A2C3 z serii Powerline 500, o dobrej opinii, z naprawialną, metalową konstrukcją i czasem pracy do 45 miesięcy na jednej baterii. Jego dokładność chodu w skali miesiąca to -10/+20 sekund.
Co istotne, a zarazem praktyczne, bardzo przyzwoity czas pracy na baterii można dodatkowo wydłużyć korzystając z funkcji oszczędzania energii - odciągnięcie koronki do pozycji trzeciej i zatrzymanie zegarka ogranicza bowiem pobór energii o 70%.
Roamer R-Line GMT – dostępność i cena
Nowy model R-Line GMT to świetna propozycja dla osób podróżujących, szukających eleganckiego zegarka kwarcowego z efektowną tarczą, możliwością personalizacji i dobrą relacją ceny do jakości.
Marka Roamer proponuje całą gamę kolorów i wykończenia do wyboru. Zegarki dostarcza w efektownych pudełkach, które zawierają dodatkowo skórzany pasek. To dobrze skomponowane zestawy, które zwyczajowo chętnie wybierane są na prezent. Dla tych, którzy pomyśleli właśnie o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia, mam dobrą wiadomość – ta kolekcja jest już dostępna w Polsce.
Cena Roamer R-Line GMT zależy od wersji – zegarek z kopertą bez złotej powłoki PVD to wydatek rzędu 1 590 złotych, drugi wariant sięga kwoty 1 790 złotych.
Szukasz informacji o nowościach marki Roamer i recenzji zegarków? Sprawdź nasze pozostałe publikacje - zegarki Roamer.