Tissot T-Touch Expert Solar (na żywo)

POWRÓT 07.09.2014 Zegarki
Tissot T-Touch Expert Solar (na żywo)

T-Touch Expert Solar to najnowsze dzieło poczynione przez szwajcarskiego producenta zegarków - markę Tissot. Premiera, tego zaawansowanego technicznie urządzenia do pomiaru czasu miała miejsce 3 września 2014 roku w stosunkowo niedawno otwartym warszawskim butiku Hour Passion. Na pokaz premierowy przybyło wielu gości w tym dwaj specjalni, a mianowicie obecny prezes Swatch Group Polska – Gael Michel Vallade oraz prezydent marki Tissot - Francois Thiebaud. Cała impreza przebiegła w świetnej atmosferze, a przysłowiową „wisienką na torcie” był pokaz malowania światłem na żywo w wykonaniu finalistów programu Mam Talent.

Wracając do samego zegarka, to obiektywnie trzeba przyznać, że tak projektanci, jak i konstruktorzy wykonali kawał dobrej roboty – ale do rzeczy. Nowy model, w stosunku do swojego poprzednika różni się przede wszystkim sposobem zasilania. Jak sama nazwa wskazuje T-Touch Expert Solar jest zasilany energią słoneczną. Panel słoneczny znalazł się pod tarczą i pochłania on naturalne oraz sztuczne promieniowanie świetlne, naładowując tym samym akumulator znajdujący się w kopercie zegarka. Aby takie rozwiązanie mogło działać poprawnie firma Tissot musiała opracować specjalną, półprzeźroczystą tarczę w celu zapewnienia dostępu światła do panelu absorbującego światlo. Dzięki temu panel jest niewidoczny dla użytkownika, pozostawiając dodatkowo miejsce dla czytelnego cyfrowego wyświetlacza aktywowanego dotykiem. Jak stwierdza producent, zegarek wystarczy nosić jedyne ok. 15 minut w słoneczny dzień lub ok. 30 min w pochmurny dzień, albo wewnątrz budynku, by energia zgromadzona w akumulatorze pozwalała na działanie przez pelną dobę. W pełni naładowany akumulator zapewnia nieprzerwaną pracę czasomierza przez 12 miesięcy. Jeśli zegarek jest nie noszony, to pomiędzy godziną 22 a 5 przechodzi automatycznie w tryb ECO wyłączając ty samym wyświetlacz LCD.

Tissot T-Touch Expert Solar to zegarek idealnie nadający się do codziennego noszenia, ale nie tylko. To rozszerzenie możliwości użytkowania, wynika z 25 dodatkowych funkcji, jakie on posiada. Czasomierz wskazuje datę w systemie wiecznego kalendarza jako dzień miesiąca i tygodnia, oraz rok; dwa niezależne alarmy (jeden na dni powszednie, a drugi na weekend); dwie strefy czasowe – bardzo przydatna funkcja dla osób podróżujących; prognozę pogody działającą w oparciu o zmianę ciśnienia względnego; wysokościomierz z funkcją pomiaru różnic wysokości; stoper z możliwością pomiaru: odcinkow czasu i międzyczasów oraz logbookiem; kompas i azymut; minutnik; licznik regatowy oraz podświetlenie tarczy.

Jeśli chodzi o design, to i pod tym względem T-Touch Expert Solar wypada bardzo dobrze. Zegarek został wyposażony w kopertę wykonaną z tytanu. Dzięki temu jest niezwykle lekki,mimo dość dużej - wynoszącej 45 mm średnicy koperty. Jej geometryczne kształty nadają nowoczesny i dynamiczny charakter czasomierzowi. Naniesione indeksy godzinowe, jak i wskazówki zostały wypełnione substancją luminescencyjną Super-LumiNova. Na zewnętrznym pierścieniu tarczy znalazły się oznaczenia dla danych funkcji zegarka. W dolnej części tarczy został usytuowany wyświetlacz LCD. Czarny pierścień, na którym widnieją oznaczenia godzin: 12, 3, 6 oraz 9, idealnie komponuje się z pozostalymi elementami zewnętrznymi. Zegarek posiada szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną. Koperta zapewnia wodoszczelność na poziomie 100 metrów oraz jest odporna na działanie pól magnetycznych. Tissot T-Touch Expert Solar jest dostępny w wersji na kauczukowym lub skórzanym pasku bądź bransolecie wykonanej z tytanu z zapięciem motylkowym.

Podsumowując T-Touch Expert Solar to perfekcyjnie zaprojektowany i wykonany zegarek wielozadaniowy, który będzie doskonałym kompanem w życiu codziennym. Świetnie nada się na wypad nad wodę, na rower, w góry czy też na poranny jogging. Sugerowana cena detaliczna, w zależności od wersji, będzie oscylować w przedziale 3240 – 3870 złotych.

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Doxa

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Epos

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Longines Twenty-Four Hours Single P...
Longines Twenty-Four Hours Single P...
03.09.2014
Ulysse Nardin Dual Time Manufacture
Ulysse Nardin Dual Time Manufacture
09.09.2014

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco