• Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Omega

U-Boat Capsoil i Darkmoon - zegarki wyjątkowe, nietuzinkowe, zaskakujące!


Powrót do kategorii

U-Boat to włoski producent zegarków z siedzibą w Toskanii. Jak pisaliśmy niedawno w obszernym artykule „U-BOAT, czyli duma Toskanii i wybór gwiazd. Co wyróżnia zegarki tej włoskiej marki?”, firma ta określana jest mianem Dumy Toskanii. Zegarki oferowane przez tego producenta są nietuzinkowe pod wieloma względami, natomiast cecha, która wyróżnia je już przy pierwszym kontakcie, to bez wątpienia ich charakterystyczny wygląd.

Bohaterowie niniejszego artykułu wyróżniają się natomiast nie tylko wyglądem, ale też zastosowanymi w nich rozwiązaniami technicznymi. Można powiedzieć, iż stanowią ciekawostkę w ramach już i tak nietuzinkowej oferty marki U-Boat.

To zegarki z linii Darkmoon i Capsoil.

Wyjątkowe, nietuzinkowe, zaskakujące

Jeśli ktoś widzi te zegarki po raz pierwszy może początkowo odnieść wrażenie, iż mimo, że są to produkty U-Boat, to nie odróżniają się one w znaczący sposób od tych powszechnie dostępnych na rynku. Ale jest to wrażenie mylne, bo to modele nietuzinkowe i zaskakujące. Firma U-Boat nie jest producentem wykonującym duże partie produktów, gdyż jej zegarki - z racji swojego charakteru i wyglądu - mają nieco węższe grono odbiorców, a mimo tego pierwsza partia tych zegarków zniknęła ze sklepów zaskakująco szybko.

U-Boat Capsoil i Darkmoon

U-Boat Capsoil i Darkmoon

U-Boat Capsoil i Darkmoon

W Polsce, po wyprzedaniu wspomnianej pierwszej partii, były zapisy na kolejne zegarki z 6 miesięcznym okresem oczekiwania. Skąd takie zainteresowanie?

Odpowiedź jest prosta - właśnie dlatego, że modele Darkmoon i Capsoil są wyjątkowe.

Zegarki oferują ciekawy design, ramowo bardzo klasyczny, bazujący na standardowych wzorach znanych w branży, równocześnie kluczową rolę odgrywa ogromne wrażenie jakie sprawiają po chwili przyjrzenia się im. To nam uzmysławia, że nie mamy do czynienia ze standardowym zegarkiem, ale z czymś więcej, co w efekcie daje piorunujący efekt.

To zasługa zastosowanego rozwiązania technicznego - koperty zegarków są częściowo wewnątrz wypełnione specjalnym olejem o niskiej lepkości, który widoczny jest także pod szkłem, czyli gdy patrzymy na tarczę. Wypełnienie wnętrza obudowy specjalnym olejem powoduje bardzo atrakcyjny efekt wizualny – patrząc na tarczę można odnieść wrażenie braku szkła. Dodatkowo pojawia się odczucie, jak gdyby cała tarcza była tuż przed naszymi oczami i to w trójwymiarowym wydaniu, co jest tym bardziej zaskakujące, że zastosowano grube, sferyczne szkło szafirowe.

Ale właśnie jego wypukłość wzmacnia wspomniany efekt, pogłębia go.

U-Boat Capsoil i Darkmoon

U-Boat Capsoil i Darkmoon

Kolejną ciekawostką jest jedna z wersji, w której użyto szkła o głęboko czerwonym kolorze, co czyni już i tak wyjątkowy zegarek jeszcze bardziej nietypowym.

Powietrze, który wędruje pod szkłem

Poza nietuzinkowym wyglądem, oraz wrażeniami jakie generuje oglądanie zegarków z bliska, co starałem się ująć w opisie powyżej, wypełnienie olejem przestrzeni pomiędzy tarczą a szkłem sygnalizuje również znajdujący się pod szkłem pęcherz powietrza.

Można powiedzieć, nieco kolokwialnie, iż jest to „bąbel” powietrza, który zależnie od ruchów ręką z zegarkiem na nadgarstku przemieszcza się pod szkiełkiem, co sprawia osobie mogącej oglądać to zjawisko naprawdę dużą frajdę. Ale jego rola nie sprowadza się wyłącznie do aspektu stylistycznego.

Ten „bąbel” pełni ważną funkcję. Zależnie od temperatury otoczenia ciecz nieco zmienia objętość, a pęcherz powietrza daje przestrzeń do kompensacji tych różnic.

U-Boat Capsoil i Darkmoon

Zegarki „zalane” olejem w ofercie marki U-Boat to te modele, które wyglądają nieco mniej „mocarnie” niż trzon kolekcji tej toskańskiej firmy. Pod względem wyglądu są delikatniejsze, a wersje stonowane kolorystycznie mają nawet pewną nutkę elegancji, kolorowe zaś, szczególnie z czerwonym szkłem, są mocno awangardowe. Tarcze ze szlifem słonecznym podkreślają efekt jaki daje olej, a mocno wypukłe szkła przywodzą na myśl stylistykę retro. Zastosowano także osłonę płaskiej koronki, położonej tradycyjnie dla marki po lewej stronie.

W opisywanych czasomierzach daje także o sobie znać niejako wpisana w DNA cecha tej włoskiej marki, jaką jest innowacyjne podejście do tworzenia zegarków.

Tutaj, poza samym zastosowaniem cieczy znajdującej się w zegarku, jest jeszcze kwestia opatentowanego sposobu wymiany baterii i oleju.

U-Boat Capsoil i Darkmoon

U-Boat Capsoil i Darkmoon

U-Boat Capsoil i Darkmoon

U-Boat Capsoil i Darkmoon

Zastosowany w zegarkach mechanizm jest kwarcowy, to sprawdzone i cenione zegarkowe serce szwajcarskiej firmy Ronda 712.3. Marka U-Boat opracowała natomiast własny sposób wymiany baterii, który tę czynność bardzo ułatwia.

Darkmoon i Capsoil

Linia modeli Darkmoon to zegarki, które plasują się cenowo w dolnej granicy w ramach całej gamy modeli marki U-Boat, a jak widać oferują bardzo wiele.

Koperty mają 44 mm średnicy. Wykonane są ze stali, natomiast w zależności od wersji mogą mieć także powłokę w kolorze czarnym. Wybrać można również wariant w kopercie z brązu, na świetnym skórzanym pasku. Pozostałe opcje są na paskach gumowych, choć dostępna jest też bransoleta typu Milano. Tarcze występują w kolorach zielonym, niebieskim, brązowym, czerwonym lub czarnym. Dostępna jest też wersja czarna z czerwonym szkłem.

U-Boat Capsoil i Darkmoon

U-Boat Capsoil i Darkmoon

Ceny modeli U-Boat Darkmoon oscylują w przedziale od 4 850 do 5 850 złotych.

Kolekcja zegarków Capsoil, także z olejem wewnątrz kopert, jest nieco droższa.

Marka pozycjonuje ją nieco wyżej w stosunku do modeli z serii Darkmoon. Wiąże się to z większymi możliwościami jakie oferują te zegarki. Tu koperta ma średnicę 45 mm. Te dodatkowe możliwości to wyższy poziom wodoszczelności, oraz dodatkowe funkcje, jak chociażby wskazanie czasu w drugiej strefie w modelach Capsoil Doppiotempo, lub też dodatkowa funkcja stopera w modelach Capsoil Chrono. Model ze wskazaniem czasu w drugiej strefie ma pod szkłem obrotowy w dwóch kierunkach pierścień obsługiwany drugą koronką.

Capsoil to także zegarki z kwarcowymi mechanizmami.

U-Boat Capsoil i Darkmoon

U-Boat Capsoil i Darkmoon

Ceny modeli z tej kolekcji mieszczą się w przedziale od 9 190 złotych za wersję bez dodatkowych funkcji, do kwoty 10 250 złotych za model ze stoperem, który ma kopertę pokrytą czarną powłoką DLC.

Zarówno Darkmoon jak i Capsoil mają świetnie wykonane koperty ze szczotkowanymi powierzchniami. Styl i wygląd, charakterystyczny dla zegarków marki U-Boat, podkreślają koronki oraz przyciski umieszczone zawsze po lewej stronie koperty, osłony koronek i mocowanie pasków na śruby widoczne w wierconych na wylot uszach. Mimo tych cech, są to modele o najdelikatniejszym wyglądzie pośród aktualnie dostępnych modeli U-Boat. Nie zmienia to faktu, iż to nadal wytrzymałe i solidne zegarki, o sporych rozmiarach.

Wariant w kolorze czarnym ma kopertę pokrytą twardą, trudną do zarysowania powłoką DLC.

Dostępna jest także limitowana do 150 sztuk wersja w tytanowej kopercie.

Zegarki z serii Darkmoon są wodoszczelne do 50 m, a Capsoil do 100 m.  

U-Boat Capsoil i Darkmoon

Wkład kreatywnego podejścia do zegarmistrzostwa twórcy marki, Italo Fontany, jest bardzo widoczny w obu zegarkach, tak z racji przyciągającego wzrok wyglądu, jak i rozwiązań technicznych. Zegarki te, mając na względzie rozmiar ich kopert, mogą być świetnym wyborem na codziennych towarzyszy. Sprawdzą się przy wielu okazjach, co więcej - mogą też być zaczynem do wielu ciekawych rozmów i dyskusji. Wodoszczelność na dobrym poziomie, szczególnie w ramach modeli Darkmoon, oraz zastosowana na wskazówkach i mieszanych indeksach substancja luminescencyjna dopełniają całkiem uniwersalnego wizerunku.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące U-Boat znajdują się na portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki U-Boat.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Rado 420

REKLAMA

Montblanc 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Atlantic Super De Luxe Diamonds, cz...
Atlantic Super De Luxe Diamonds, cz...
08.06.2022
Rado Captain Cook Chronograph – pop...
Rado Captain Cook Chronograph – pop...
13.06.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco