• Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made

Atlantic Super De Luxe Diamonds, czyli „retro look” w wersji dla kobiet


Powrót do kategorii

Dziś zaprezentujemy nowe zegarki dla kobiet. Płeć piękna, jak powszechnie wiadomo zazwyczaj lubi biżuterię, więc zegarki które opiszemy poniżej w dużym stopniu pełnią taką właśnie rolę. Ich biżuteryjny charakter potęgują drogocenne kamienie jakimi przyozdobiono tarcze. Zastosowano diamenty. Modele takie jak Super De Luxe mogą stać się wspaniałymi ozdobami nadgarstka, jednocześnie będąc pełnoprawnymi i całkiem uniwersalnymi zegarkami do użytkowania na co dzień. W moim odczuciu jawią się one jako świetne praktyczne prezenty, w zasadzie na każdą okazję.

Dość duża koperta

Prezentowane zegarkowe nowości to dzieło firmy Atlantic. 

Znanej i lubianej w naszym kraju. Marka przygotowała trzy wersje modelu Atlantic Super De Luxe Diamonds. To klasyczne zegarki jeśli chodzi o budowę. Całkiem spora, stalowa koperta ma 36 mm średnicy, co powoduje, że zegarek na damskim nadgarstku jest dobrze widoczny, staje się ważnym elementem stylizacji. Zyskuje dzięki zastosowaniu sporej koperty także czytelność, często niemal symboliczna w bardzo małych damskich zegarkach. 

Tu w tym względzie jest inaczej. 

Atlantic Super De Luxe Diamonds, czyli „retro look” w wersji dla kobiet

Okrągły, ponadczasowy kształt koperty zestawiono z prostopadle wyprowadzonymi, delikatnymi uszami. Ich rozstaw to 18 mm. Grubość zegarka to jedynie 8 mm. 

Stylistyka jaką zaproponowano w tym przypadku przywodzi na myśl tę modną i stosowaną w zegarkach pochodzących z lat 50. XX wieku. To okres, w którym powstawały najpiękniejsze eleganckie czasomierze, więc i ten prezentuje się świetnie. Dla podkreślenie tego charakteru cała powierzchnia koperty wraz z wąską lunetą jest polerowana na wysoki połysk. Dekiel zegarka jest stalowy, wciskany. Ma płaską powierzchnię z lekko zaoblonymi krawędziami. To wróży wysoki poziom komfortu użytkowania. Wygrawerowano na nim podstawowe informacje o tym modelu, a w jego centralnej części widoczne jest logo marki. 

Koperta jest wodoszczelna do 50 m, co jest wystarczającym poziomem do swobodnego, codziennego użytkowania w tego typu zegarkach. Koronka jest umieszczona w tradycyjnym miejscu, czyli na godzinie 3. Nadano jej całkiem atrakcyjny kształt, lekko cebulkowaty, nieco węższy przy kopercie i rozszerzający się na zewnątrz. Drobne nacięcia ułatwiają operowanie nią. Czołową cześć tego przypominającego nieco brylant elementu zdobi logo marki. 

Retro look i diamenty

Tak elegancję jak i „retro look” wzmacnia w bardzo atrakcyjny sposób tarcza. 

Atlantic Super De Luxe Diamonds, czyli „retro look” w wersji dla kobiet

Atlantic Super De Luxe Diamonds, czyli „retro look” w wersji dla kobiet

Jest ona lekko wypukła i pokryta promieniście rozchodzącym się wzorem. To wąskie zagłębienia ułożone w taki sposób, że ich grupa jest oddzielana nieco głębszymi rowkami ułożonymi co minutę, zbiegając się z naniesionymi jako drobne kreseczki indeksami minutowymi. Misternie wykonane i bardzo dobrze wyglądające zdobienie, które gwarantuje piękną grę refleksów, gdy odbija się od niej światło. 

Indeksy godzinowe są nakładane: 3., 6., 9. i 12. to elementy w kształcie wydłużonych kropli skierowanych grotem do wewnątrz. Indeks na godzinie 3. jest o ten grot skrócony z tej racji, że umieszczono tam otoczone ramką okienko datownika ze wskazaniami dni miesiąca. Pozostałe indeksy są również nakładane. To właśnie oprawione diamenty. Oprawki w jakich osadzono drogocenne kamienie są w kształcie kwadracików. To bardzo atrakcyjnie wyglądający zestaw z ośmioma certyfikowanymi diamentami. 

Dochodzi do tego podkreślająca urok zegarka kolorystyka, o której nieco niżej. 

W Atlantic Super De Luxe dla kobiet do opisanych elementów traczy doskonale pasują klasyczne wskazówki w stylu „dauphine”. Mają one dwupłaszczyznowe powierzchnie utworzone przez linie dzielącą ramiona wskazówek minutowej i godzinowej na pół, od której powierzchnie wskazówek opadają lekko w dół tworząc skośne, odbijające światło obszary. Takie rozwiązanie daje nie tylko efektowny wygląd, ale także dobrą czytelność jednocześnie. 

Atlantic Super De Luxe Diamonds, czyli „retro look” w wersji dla kobiet

Ramię wskazówki sekundnika jest delikatne, wąskie, oraz odpowiednio długie, bo sięga aż do krawędzi skali minutowej na niesionej na tarczy. Pod indeksem godziny 12. umieszczono nadrukowane, historyczne logo marki Atlantic. Dla zrównoważenia, po przeciwnej stronie, ponad godziną 6., elegancką, pochyloną czcionką nadrukowano nazwę modelu, czyli Super De Luxe, oraz prostym, drobnym drukiem napis Diamonds. 

Dzięki temu, w mojej ocenie, zegarek ma bardzo klasyczny, ponadczasowy wygląd. 

Motyw przewodni

Stylistyka retro jest wyraźnym motywem przewodnim nowości Atlantic, a „diamentowe” indeksy podkreślają elegancję tego zegarka, czyniąc go piękną i zarazem użyteczną biżuterią, nawet do użytku na co dzień. 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że chroniące tarczę szkło szafirowe jest mocno wypukłe, ma więc styl dawnych szkiełek akrylowych stosowanych w ubiegłym wieku, jeszcze mocniej budując wizerunek klasycznego zegarka sprzed 70 lat. Niezależnie od wersji, zegarki z nowej serii szwajcarskiej marki mają bardzo elegancką bransoletę typu „mesh Milano” o drobnym splocie. Jej zapięcie to klamra z zabezpieczeniem i wygrawerowanym logo marki. Pozwala ona na całkowite rozpięcie i rozdzielenie bransolety na dwa osobne elementy, co jest bardzo wygodne w użytkowaniu jak i przy odkładaniu zegarka. 

Atlantic Super De Luxe Diamonds, czyli „retro look” w wersji dla kobiet

Sercem zegarka Atlantic Super De Luxe Diamonds jest sprawdzony i niemal bezobsługowy mechanizm kwarcowy. W tym przypadku to mechanizm Ronda 705, łożyskowany na 5 kamieniach i pozwalający na 60 miesięcy, czyli 5 lat pracy na jednej baterii. 

Trzy wersje Atlantic Super De Luxe Diamonds

A teraz spójrzmy jeszcze na dostępne warianty kolorystyczne Atlantic Super De Luxe. 

Marka przygotowała trzy wersje do wyboru. Najbardziej stonowany zegarek ma klasyczny kolor stali. Tak koperta jak i bransoleta są więc w kolorze srebrnym. Do tego także perłowo srebrzysty odcień ma tarcza, a wszelkie inskrypcje na niej w postaci indeksów i wskazówek są w kolorze różowego złota. To bardzo elegancka i nie narzucająca się kompozycja. 

Atlantic Super De Luxe Diamonds, czyli „retro look” w wersji dla kobiet

Ten model Atlantic Super De Luxe Diamonds ma nr ref. 29355.41.27R. 

Kolejna opcja jest już bardziej widoczna, bardziej przyciągająca wzrok. 

W tym wariancie kolor koperty jak i delikatnej bransolety jest złoty. Złota powłoka podkreśla srebrzystą tarczę i indeksy oraz wskazówki, także w kolorze żółtego złota. Numer referencyjny tej wersji to 29355.45.27. Trzeci przedstawiciel damskiej kolekcji Atlantic Super De Luxe Diamonds ma także kopertę i bransoletę w kolorze żółtego złota. Indeksy i wskazówki również mają powłokę tej barwy. Różnicą wobec wyżej opisanego zegarka jest tarcza, która tutaj jest także opalizująco złocista. Jest to subtelny, złocisty odcień pozwalający na wystarczająco wyraźne zaznaczenie obszaru tarczy. Numer referencyjny tej wersji to 29355.45.37.

Atlantic Super De Luxe Diamonds – dostępność i cena

Każda z wersji Atlantic Super De Luxe Diamonds sprawdzi się przy eleganckich stylizacjach jak i na co dzień, szczególnie, że wspomniany wcześniej rozstaw uszu 18 mm pozwala na dobór i podmianę bransolety na pasek, co często wyraźnie zmienia charakter i odbiór zegarka. 

Atlantic Super De Luxe Diamonds, czyli „retro look” w wersji dla kobiet

Ceny zegarków z kolekcji Atlantic Super De Luxe Diamonds zaczynają się od kwoty 2 495 złotych za wariant z kopertą ze stali bez powłoki, a kończą na kwocie 2 750 złotych za wersje w kolorze złota. Niezależnie od wersji każdy zakupiony zegarek otrzymujemy w skromnym, ale eleganckim, czarnym pudełku firmowym marki Atlantic.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Atlantic znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Atlantic.

Adrian Szewczyk 


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Oris 420

REKLAMA

Rado 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Pierwszy tego typu zegarek marki Gr...
Pierwszy tego typu zegarek marki Gr...
07.06.2022
U-Boat Capsoil i Darkmoon - zegarki...
U-Boat Capsoil i Darkmoon - zegarki...
10.06.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco