Porsche Design prezentuje dwa nowe chronografy

POWRÓT 09.11.2014 Zegarki
Porsche Design prezentuje dwa nowe chronografy

ałożona w 1972 roku firma Porsche Design powraca do swoich korzeni oraz dziedzictwa marki, poprzez założenie własnej firmy - Porsche Design Timepieces AG z siedzibą w Szwajcarii, która odpowiada wyłącznie za segment zegarków.

Kierując się słowami twórcy sukcesu marki, Profesora Ferdynanda A. Porsche: „Jeżeli mamy coś zrobić, to musimy zrobić to sami”, firma wykonała krok stanowiący kamień milowy w procesie jej rozwoju poprzez wejście w nową erę produkcji czasomierzy, które będą charakteryzować się nowoczesnym wyglądem oraz wysoką jakością wykonania. Rezultatem nowej działalności Porsche Design w dziedzinie zegarmistrzostwa jest wprowadzenie na rynek dwóch nowych zegarków: Timepiece No. 1 oraz Chronograph Titanium Limited Edition. Pierwsze czasomierze nowej generacji zaprojektowane zostały w taki sposób, aby spełniać te same standardy, jakie wyznaczył Prof. F. A. Porsche projektując w 1972 roku model Chronograph I – optymalną czytelność, wykorzystanie wysokiej jakości materiałów, perfekcję pod względem technicznym oraz projekt/konstrukcja koncentrująca się wyłącznie na funkcjonalności czasomierza.

Nowe modele posiadają czarną matową tarczę, która idealnie współgra z białymi indeksami i cyframi, zapewniając bardzo dobrą czytelność. Czarne polerowane wskazówki (godzinowa i minutowa) oraz indeksy godzinowe zostały wypełnione białą substancją luminescencyjną. Na godzinie 9 umieszczono małą tarczę prezentującą upływ sekund. Totalizatory od stopera rozmieszczone są charakterystycznie dla chronografów wyposażonych w mechanizm Valjoux 7750, czyli na godzinie 12 znajduje się totalizator minutowy, a na 6 godzinowy. Okienko datownika usytuowano na godzinie 3, a tuż nad nim widnieje wypolerowane na wysoki połysk czarne logo oraz nazwa producenta. Czerwona wskazówka sekundowa stopera idealnie kontrastuje z pozostałymi elementami układu wskazań i dobitnie podkreśla sportowy charakter zegarków. Powyższe elementy zabezpiecza lekko wypukłe szkło szafirowe z obustronną powłoką antyrefleksyjną. 

Oba modele wyposażone zostały w kopertę o średnicy 42 mm i wysokości 14,62 mm, wykonaną z tytanu. W przypadku Timepiece No. 1 została ona dodatkowo pokryta czarną powłoką. Pozostając jeszcze na chwilę przy kopercie, bardzo cieszy mnie fakt, że firma nie podążyła tą samą drogą, jak większość producentów, którzy idąc z duchem czasu stosują coraz to większe koperty. Obudowę wieńczy pierścień z naniesioną na nim skalą tachymetru. Wodoszczelność jaką zapewnia producent to 50 metrów – niestety relatywnie niewiele, jak na sportowy zegarek.

Tak Timepiece No.1, jak i Chronograph Titanium Limited Edition posiadają wspomniany wcześniej, wręcz legendarny już mechanizm, jakim jest Valjoux 7750 z automatycznym naciągiem i funkcją stopera. Posiadający certyfikat chronometru COSC mechanizm, oferuje nam 48 godzinną rezerwę chodu – oczywiście przy pełnym naciągu sprężyny napędowej. Ciekawostką jest wahnik automatycznego naciągu, w którym wycięto logo Porsche Design. Podziwianie jego pracy umożliwia nam transparentny dekiel.

Timepiece No. 1 jest dostępny na czarnym, kauczukowym pasku ze specjalnym wzorem od wewnętrznej strony, a Chronograph Titanium Limited Edition na pasku wykonanym z gładkiej skóry cielęcej. Oba posiadają motylkowe zapięcie wykonane z tytanu oraz stali szlachetnej. Zegarki zostały objęte limitacją w ilości 500 sztuk. Cena detaliczna modelu Timepiece No. 1 wynosi 5450 €, a Chronograph Titanium Limited Edition 4.950,00 €.

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Glycine

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Epos

REKLAMA

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Doxa

REKLAMA

Junghans

REKLAMA

Seiko2

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

Visconti. Florencja i zegarki 1353-...
Visconti. Florencja i zegarki 1353-...
04.11.2014
Maurice Lacroix Pontos S dla FC Bar...
Maurice Lacroix Pontos S dla FC Bar...
17.11.2014

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco