• Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Traser

Nowy salon Jaeger-LeCoultre w Szanghaju. To nie „tylko” butik, to coś znacznie więcej


Powrót do kategorii

Marka Jaeger-LeCoultre jest często nazywana “Zegarmistrzem zegarmistrzów” (The Watchmakers’ Watchmaker). Taki przydomek zyskała za sprawą dostarczania mechanizmów najwyższej jakości wielu innym luksusowym markom. Oczywiście poza tym posiada też swoją własną ofertę czasomierzy: od legendarnych klasyków (jak J-LC Reverso), po wyjątkowo skomplikowane technicznie, małe dzieła sztuki (cała seria Hybris Mechanica). Pasjonaci zegarków mają możliwość podziwiania i kupowania ich w różnych punktach dystrybucji na całym świecie - między innymi we flagowych butikach marki Jaeger-LeCoultre.

Ich liczba powiększyła się ostatnio za sprawą otwarcia nowego showroomu, zlokalizowanego w Szanghaju.

Tradycja i nowoczesność

Nowy, flagowy butik Jaeger-LeCoultre znajduje się w centrum handlowym K11 w Szanghaju, przy ulicy South Huangpi Road. Cała koncepcja przestrzeni, którą obejmuje opiera się na kołach i krzywiznach nawiązujących do elementów mechanizmu zegarka. Specjalnie zaprojektowany układ butiku tworzy intuicyjną ścieżkę, która prowadzi zwiedzających przez różne możliwości coraz głębszego poznania manufaktury. Połączenie organicznych materiałów i naturalnych kolorów tworzy wystrój mający w sobie zarówno elementy tradycyjne, jak i modernistyczne.

Patrząc od strony South Huangpi Road naszym oczom ukazuje się fasada butiku, wykonana ze szklanych gontów, inspirowanych drewnianym “tavaillon”, które chroni siedzibę J-LC w Vallée de Joux przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, występującymi zimą.

Nowy salon Jaeger-LeCoultre w Szanghaju.

W nowoczesnym, szanghajskim wydaniu gonty zostały podświetlone. Żeby dodatkowo uatrakcyjnić wizualnie budynek z zewnątrz, kolorowe światła są w nieustannym ruchu.

Od fizycznych modeli do rozszerzonej rzeczywistości

Pierwszą rzeczą, na którą trafiają goście butiku po wejściu jest zestaw gablot, w których można znaleźć przedstawicieli aktualnej kolekcji Jaeger-LeCoultre.

Witrynom tym towarzyszy specjalna, interaktywna ściana przedstawiająca najważniejsze mechanizmy produkowane przez tę szwajcarską manufakturę, dzięki którym zyskała ona status “Zegarmistrza zegarmistrzów”. Znajdziemy tu obecne fizycznie egzemplarze, a także cyfrowe gabloty pozwalające bardziej wnikliwie zagłębić się w działanie poszczególnych mechanizmów. Jeśli jednak ktoś będzie miał chęć poszerzenia swojej wiedzy jeszcze bardziej, będzie miał również i taką możliwość. Z pomocą przychodzi tu platforma WeChat, pozwalająca na prezentację kolejnych werków w rozszerzonej rzeczywistości.

Przechodząc do kolejnej części butiku, uwaga zwiedzających zostaje skupiona na szeroko pojętych możliwościach personalizacji. Te w przypadku ikonicznej kolekcji Reverso są ogromne - w klasycznym modelu mamy w końcu do dyspozycji całą drugą stronę obracanego modułu, która może posłużyć za miejsce takich ekspresji artystycznych jak grawerunki, czy emalie. Temu modelowi została poświęcona osobna witryna. Poza tym w tej przestrzeni znajdziemy interaktywny “Strap Bar” - czyli “bar paskowy”. Za jego pomocą można zapoznać się z możliwościami spersonalizowania wszystkich modeli Jaeger-LeCoultre bazując wyłącznie na wymianie pasków.

Nowy salon Jaeger-LeCoultre w Szanghaju.

Następnym przystankiem jest możliwość bardziej dogłębnego poznania manufaktury i dziejącej się w jej wnętrzu “magii” zegarmistrzostwa.

Z pomocą edukacyjnych filmów, zwiedzający mogą dowiedzieć się wielu interesujących faktów związanych z różnymi procesami związanymi z produkcją zegarków: od zagadnień związanych ze stroną wizualną (emaliowanie, grawerowanie, fazowanie), do tematyki związanej z procesami badawczo-rozwojowymi i projektowaniem.

Atelier d’Antoine i Warsztaty Odkrywania

Serce butiku stanowi Atelier d’Antoine. Jest to przestrzeń skupiona na know-how marki Jaeger-LeCoultre. Można je odkrywać z pomocą prezentowanych tu wystaw, ale co ważniejsze - poprzez udział w “Discovery Workshops”, czyli Warsztatach Odkrywania.

Jest to pierwsza sytuacja kiedy Atelier d’Antoine znajduje się poza Szwajcarią w formie stałej instalacji - do tego dokładnie odwzorowującej swój odpowiednik w manufakturze Jaeger-LeCoultre. Dzięki Warsztatom Odkrywania zwiedzający mogą w nowy sposób poznać świat zegarmistrzostwa. Są one prowadzone przez eksperta w tej dziedzinie, a ich dynamiczna forma łączy w sobie wiedzę teoretyczną i praktyczne doświadczenie.

Uczestnicy dowiedzą się jak działa mechanizm zegarka, a także poznają zestaw umiejętności niezbędnych do jego wytworzenia - od technicznej wiedzy, po artystyczne rzemiosło. Przedstawiona im zostanie również przeszłość i teraźniejszość, a także plany na przyszłość marki Jaeger-LeCoultre i całego Vallée de Joux. Przy pomocy powiększonych modeli będą mieli również okazję sprawdzić się w roli zegarmistrzów tej manufaktury.

Krótkie wideo ukazuje, jak wygląda to w praktyce:
 


Pierwszy program, który zostanie w Atelier d’Antoine zaprezentowany będzie dotyczył kolekcji Reverso i nosił nazwę “Reverso Discovery Workshop”. Skupi się on zarówno na archiwalnych czasomierzach z tej linii, jak i tych aktualnie dostępnych.

Gabinet Osobliwości

W Atelier d’Antoine znajdziemy również ścianę poświęconą “Cabinet of Curiosities” (Gabinet Osobliwości). Skupia się ona na trzech filarach: Celestial, The Soundmaker i Precision. Pierwsza z nich jest związana z “niebiańskimi” komplikacjami konstrukcji mechanizmu, druga łączy się z funkcjami, które wymagają wydawania przez zegarek dźwięku: budzikiem i repetierem, a ostatnia nawiązuje do wyjątkowej precyzji mechanizmów tej szwajcarskiej manufaktury. Im wszystkim towarzyszy jeszcze jedna witryna - związana ze sztuką personalizacji kolekcji Reverso za pomocą technik grawerowania i emaliowania, przedstawiając poszczególne etapy tych procesów.

Jak więc widać, salon Jaeger-LeCoultre w Szanghaju jest czymś więcej niż tylko butikiem.

Zabiera on odwiedzających w immersyjną podróż po świecie tej manufaktury.

Nowy salon Jaeger-LeCoultre w Szanghaju.

Zawiera ona w sobie elementy zarówno związane z technicznym podejściem do zegarmistrzostwa, którego można osobiście doświadczyć, jak i bardziej artystyczne i kreatywne elementy produkcji zegarków, a także spojrzenie na historię marki.

W tym wszystkim nie brakuje oczywiście możliwości podziwiania zegarków z różnych kolekcji J-LC. A wszystkiego tego można doświadczyć w zakątku świata oddalonym o tysiące kilometrów od samej manufaktury - Szanghaju.

Życzmy sobie i miłośnikom zegarków oraz zegarmistrzostwa w naszym kraju, a w Polsce także z biegiem czasu powstawały tak atrakcyjne i warte odwiedzenia miejsca.

Więcej informacji z branży tu: wiadomości ze świata zegarków.

Piotr Tatar


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Lorus 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Silne odbicie wyników finansowych g...
Silne odbicie wyników finansowych g...
21.02.2022
Była strata, jest duży zysk. Grupa ...
Była strata, jest duży zysk. Grupa ...
26.02.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco