• Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Roamer

Certina DS PH200M 39MM – bestseller w najnowszej odsłonie


Powrót do kategorii

Marka Certina wyraźnie nie próżnuje. Bestsellerowa linia DS PH200 tego szwajcarskiego producenta jest stale rozbudowywana, także w zakresie oferty modeli dla kobiet. Dziś prezentujemy najnowszy model, który może pomóc niejednemu z panów w pokazaniu się z jak najlepszej strony na święto zakochanych, czyli nadchodzące Walentynki. Bardzo popularny zegarek - Certina DS PH200M w rozmiarze 39mm, zyskuje nowy, atrakcyjny design. Różnica wobec dotychczas dostępnych modeli to subtelna kolorystyka.

Delikatne kolory i wygląd retro

Delikatne kolory definiują charakter tego zegarka mechanicznego, który jest wykonany ze szlachetnych materiałów.  Jego ciemna wersja, która miała swoją premierę jesienią 2021 roku, była pierwszym zegarkiem Certiny, którego projekt został wybrany przez wielbicieli marki w głosowaniu online – opisywaliśmy ten model tu: Certina DS PH200M 39mm.

Certina DS PH200M 39MM – bestseller w najnowszej odsłonie

Teraz firma proponuje niejako negatywowe odbicie tamtej propozycji.

Ma ona szansę odnieść podobny sukces, jak model z końca 2021 roku.

Certina DS PH200M 39MM – bestseller w najnowszej odsłonie

Zegarek nurkowy Certina DS PH200M 39MM dla kobiet - tym razem w jasnych odcieniach - ma szansę podbić serca w dniu 14 lutego, ale oczywiście nie tylko wtedy, bo to po prostu bardzo udany model do użytkowania na co dzień. Choć na prezent z tej okazji nadaje się doskonale, ale przecież każda okazja jest dobra, by zrobić sobie lub bliskiej osobie prezent.

Zegarek ma bardzo klasyczny retro wygląd oparty na nurkowych modelach sprzed kilkudziesięciu lat. Nie dość, że odniesienia do archiwalnych zegarków są dziś modne, to akurat marka Certina ma z czego czerpać w tym zakresie, a dziś prezentowane zegarki wzorowane na dawnych divera są po prostu bardzo atrakcyjne, a wariacje na ich temat nie dziwią.

Harmonijny wygląd

Zegarek Certiny, tak w wydaniu męskim, a później także damskim, od początku zyskał uznanie i sympatię. Model o średnicy koperty wynoszącej 39 mm pojawił się w ofercie w ubiegłym roku, stając się doskonałą bazą dla sportowego, nurkowego zegarka dla pań.

Certina DS PH200M 39MM – bestseller w najnowszej odsłonie

Certina DS PH200M 39MM – bestseller w najnowszej odsłonie

Mimo średnicy koperty mniejszej o prawie 3 mm w stosunku do poprzednich modeli, w damskim zegarku zostały zachowane te same proporcje i harmonijny wygląd obudowy, nawiązujący do pierwowzoru. Duże znacznie ma tutaj 18 mm rozstaw uszu.

Jasne, świeże kolory dodają teraz najnowszej wersji DS PH200M 39MM prawdziwego blasku. Koperta wykonana ze stali szlachetnej jest oparta na klasycznej koncepcji. Jest więc okrągła i ma łagodnie wyprowadzone uszy, które zwężają się na końcach. Dla lekkiego złamania sportowego charakteru zegarka zastosowano kilka zabiegów stylistycznych.

Jednym z nich jest wykończenie koperty poprzez polerowanie powierzchni na wysoki połysk. Od góry korpus jest zwieńczony obracającą się w jednym kierunku lunetą. Dla ułatwienia operowania jej ząbkowana krawędź minimalnie wystaje za obrys boków koperty. Wkładka tego pierścienia jest ceramiczna. Na obłej i białej powierzchni tej wkładki doskonale prezentuje się skala minutowa w złocistym kolorze.

Certina DS PH200M 39MM – bestseller w najnowszej odsłonie

Prócz świetnego wyglądu, to przede wszystkim w pełni funkcjonalna nurkowa luneta.

Niepowtarzalna tarcza

Wspomniana luneta okala tarczę, która także robi znakomite wrażenie.

Do listy cech czyniących ten sportowy zegarek na swój sposób eleganckim, na której znajdują się obróbka koperty oraz opisywana luneta, dopisać trzeba także tarczę. Jej biała powierzchnia wykonana z masy perłowej jest opalizująca z racji właściwości tego materiału. Jest także niepowtarzalna. Dodatkowo ma „specjalne” indeksy.

Każdy z nich to złocista ramka z diamentem.

Certina DS PH200M 39MM – bestseller w najnowszej odsłonie

Certina DS PH200M 39MM – bestseller w najnowszej odsłonie

W sumie cyferblat wysadzany jest jedenastoma błyszczącymi diamentami, które – harmonizując z datownikiem na godzinie trzeciej, który zastąpił tutaj indeks - tworzą elegancką i przyciągającą wzrok całość. Złociste wskazówki dla wysokiej czytelności oczekiwanej od zegarków do nurkowania są szerokie, wyraziste i wypełnione dość obficie masą luminescencyjną Super-LumiNova®. Tarczę chroni szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.

Mechaniczne serce zegarka

Sercem tego zegarka jest nowoczesny szwajcarski mechanizm z naciągiem automatycznym sprężyny napędowej. Gwarantuje on, poza odpowiednią precyzją wskazań i niezawodnością, także zdecydowanie ponadprzeciętny poziom rezerwy chodu wynoszący 80 godzin.  

Stąd jego nazwa Powermatic 80.

Certina DS PH200M 39MM – bestseller w najnowszej odsłonie

Certina DS PH200M 39MM – bestseller w najnowszej odsłonie

W nomenklaturze firmy Eta z której pochodzi ma on oznaczenie 80.611, a wyewoluował poprzez unowocześnienie mechanizmu bazowego o bardzo dobrej opinii, jakim jest ETA 2824.  Dekiel Certiny DS. PH200M 39 mm jest wkręcany i przeszklony szafirowym szkłem, pozwala to na obserwację wspominanego mechanizmu. Werk ten jest także wyposażony w innowacyjną sprężynę włosową Nivachron™, co powoduje, że występujące w życiu codziennym pola magnetyczne nie mają wpływu na dokładność chodu zegarka. Mechanizm jest łożyskowany na 25 kamieniach i pracuje z częstotliwością 21 600 wahnięć balansu na godzinę.

Działania na rzecz ekologii

Dopełnieniem sportowo-klasycznego wizerunku zegarka Certina DS PH200M 39MM jest beżowo-biały pasek tekstylny wykonany z materiału #tide ocean material®.

Tworzywo to stanowi połączenie estetycznego wyglądu i działania na rzecz ekologii, ponieważ jest uzyskiwany rewolucyjną metodą przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych wyławianych z mórz i oceanów. Przy okazji jest wytrzymały, wygodny i wodoodporny, co przy wodoszczelnym do 200 metrów zegarku ma duże znaczenie.

Certina DS PH200M 39MM – bestseller w najnowszej odsłonie

Certina DS PH200M 39MM – bestseller w najnowszej odsłonie

Nowoczesny mechanizm, o którym pisaliśmy wcześniej, jest chroniony przez system DS zapewniający podwójne bezpieczeństwo. Delikatny, a dzięki kolorystyce i materiałom nawet subtelny wygląd zegarka nie powinien nikogo zmylić.

Certina DS PH200M 39MM – dostępność i cena

Certina DS PH200M 39mm o nr referencyjnym C036.207.18.106.00 ma dosłownie wszystkie cechy niezbędne, by znieść trudy na jakie powinien być przygotowany każdy rasowy diver. Tradycyjne solidne wykonanie, do którego Certina przywiązuje dużą wagę we wszystkich modelach sprawia, że zegarek ten sprawdzi się w każdych warunkach, w każdym miejscu.

Certina DS PH200M 39MM – bestseller w najnowszej odsłonie

Zapewnia to również zakręcana koronka i wspomniana klasa wodoszczelności do 20 barów (200 metrów), jak i wcześniej również wspomniany, dobrze znany system podwójnego zabezpieczenia DS (Double Security).

Nowy model DS PH200M 39MM o beżowo-białym designie będzie dostępny w sklepach oficjalnych przedstawicieli firmy Certina od lutego 2022 roku.

Sugerowana cena katalogowa zegarka Certina to 4 040 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarów oraz informacje dotyczące marki Certina znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: CERTINA

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Davosa Ternos Professional „Matt Su...
Davosa Ternos Professional „Matt Su...
31.01.2022
Nowy Zenith Defy Skyline, czyli spr...
Nowy Zenith Defy Skyline, czyli spr...
01.02.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco