• Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Perrelet

Na co dzień i na sportowo. Nowa seria zegarków Roamer Sportivo


Powrót do kategorii

Rozpoczynając pisanie artykułu czy też przygotowując się do wykonania recenzji zegarków szwajcarskiej marki Roamer zazwyczaj zaczynam od informacji związanej z opracowanym przez tę firmę autorskim procesem produkcji 4.0. I tym razem będzie podobnie. Ten proces, poza usprawnieniem pracy związanym z dopracowaniem zagadnień logistycznych, pozwala dzięki zastosowaniu optymalnych technologii wytwarzania i procesów produkcyjnych zapewniających wysoką jakość i powtarzalność doprowadzić do tego, by w końcowym efekcie powstały zegarki atrakcyjne cenowo i odpowiednio dopracowane jakościowo. Szczególnie istotny jest tu fakt, że ich wykonanie stoi na poziomie często wyższym niż wynikałoby to z pułapu cenowego na jakim zegarki się znajdują. Procesy produkcyjne i park maszynowy połączono w jednym miejscu z doświadczeniem oraz wiedzą i pracą zegarmistrzów, co w sumie w efekcie dało właśnie system 4.0. System, który w mojej ocenie sprawdza się doskonale, a miałem niejednokrotnie przyjemność przekonać się o tym testując zegarki Roamer.

Sportowe, ale wszechstronne

Marka Roamer ma dość szeroką ofertę w zakresie zarówno zegarków dla kobiet jak i mężczyzn. To zazwyczaj kolekcje modeli casualowych bądź eleganckich. Jednak firma od lat stara się również, aby mieć w portfolio zawsze mocny punkt w postaci kolekcji sportowych.

Na co dzień i na sportowo. Nowa seria zegarków Roamer Sportivo

Na co dzień i na sportowo. Nowa seria zegarków Roamer Sportivo

Należą do nich modele linii Sportivo. Tu już sama nazwa kieruje nas na rodzaj zegarka. Jednak trzeba na wstępie przyznać, że ich klasyczna, ponadczasowa uroda oparta o doceniane kanony w tej branży pozwala potraktować zegarki Roamer Sportivo jako bardzo wszechstronne.  

Zaprezentujemy trzy wersje tego zegarka. Oczywiście różnice są związane z kolorystyką. Kwestie techniczne i wymiary kopert są wspólne. Koperta wykonana jest ze stali szlachetnej. To duże zegarki. Średnica koperty wynosi 43 mm. Optycznie wydaje się nawet, że jest to nieco więcej, ponieważ luneta jest wąska, przez co sama tarcza ma dość duży rozmiar.

Wspomniana luneta licuje się z obrysem klasycznej, okrągłej koperty z której w sposób płynny wyprowadzono zwężające się uszy. Koperta jest wykończona poprzez polerowanie i szczotkowanie. To lubiane i efektowne w odbiorze zestawienie zdobień. Wygodę użytkowania wspiera niewielka grubość zegarka - to jedynie 11 mm.

Rozstaw uszu pozwala na zamontowanie paska o szerokości 22 mm.

Na co dzień i na sportowo. Nowa seria zegarków Roamer Sportivo

Po prawej stronie obudowy umieszczono standardową koronkę oraz dwa przyciski po obu jej stronach służące do ustawień dodatkowych funkcji, które opiszę później. Przyciski mają grzybkowaty kształt. Zegarek ze srebrzystą tarczą ma dodatkowo nałożoną metodą IP powłokę w kolorze złota na lunetę, przyciski, koronkę i drugi oraz czwarty rząd ogniw bransolety.

Tarcza tworzy klimat

Elementem najważniejszym w tym zegarku, który tworzy jego klimat, jest tarcza. Są trzy wersje kolorystyczne do wyboru w przypadku prezentowanej kolekcji. Srebrzysta, niebieska oraz czarna. Każda z nich jest przyozdobiona wyraźnie widocznym szlifem słonecznym, który - jak wiedzą jego miłośnicy - zapewnia czasem spektakularną grę światła na powierzchni.

Nie byłbym sobą, gdybym nie zaznaczył, że moim zdaniem na tarczy niebieskiej wygląda to zdecydowanie najlepiej. Na krawędzi tarczy jest pierścień dystansujący w odpowiednim kolorze. Jest on ustawiony ukośnie do głównej płaszczyzny. Nadrukowano na nim skalę minutową w postaci kresek i cyfr arabskich co 5. Na samej tarczy, tuż przy pierścieniu, skala minutowa została zdublowana wraz z precyzyjną podziałką sekundową. Nieco bliżej środka znajdują się nakładane indeksy godzinowe - to prostokątne elementy o polerowanej, srebrzystej powierzchni z lekkim zagłębieniem na środku, które wypełniono świecącą masą luminescencyjną. W wersji z jasną tarczą są one złociste.

Na co dzień i na sportowo. Nowa seria zegarków Roamer Sportivo

Na co dzień i na sportowo. Nowa seria zegarków Roamer Sportivo

Czas odczytujemy dzięki wskazówkom, które tutaj dobrano całkiem trafnie. To proste elementy lekko zwężające się przy osi do której są mocowane, i schodzące się w grot przy końcach. Oczywiście na środku wskazówki godzinowej i minutowej wygospodarowano miejsce na paski masy świecącej, co w połączeniu z masą na indeksach pozwala na w miarę komfortowy odczyt czasu w ciemności. Sekundnik jest delikatny, prosty i stanowi jednocześnie element kontrastowy, bo polakierowano go nadając mu kolor rasowej czerwieni.

Więcej niż tylko wskazanie czasu

Ten zegarek z serii Sportivo oferuje jednak więcej niż tylko wskazanie czasu.

Na cyferblacie umieszczone są jeszcze trzy małe subtarcze. Wydzielono je poprzez lekkie zagłębienie i pokrycie ich powierzchni wzorem w postaci okrężnego giloszowania. Subtarcza na godzinie 3. to datownik wskazujący dni miesiąca. Po przeciwnej stronie, na godzinie 9., mamy wskazanie datownika z dniami tygodnia. Ostatnie wskazanie jest umieszczone na godzinie 6., a jest to czas w trybie 24-godzinnym. Na tej tarczy dodatkowo w górnej części nadrukowano nazwę linii, czyli „Sportivo”, oraz w dolnej czerwonym lakierem informację o poziomie wodoszczelności. Jest taka jakiej oczekujemy od sportowego zegarka, czyli do 10 ATM.  Zegarki wyposażono w kwarcowe mechanizmy ISA 9239-A2005 zasilane baterią.

Tarcze zegarków chroni odporne na zarysowania szkło szafirowe.

Na co dzień i na sportowo. Nowa seria zegarków Roamer Sportivo

Na co dzień i na sportowo. Nowa seria zegarków Roamer Sportivo

Tu warto wspomnieć, że każda z wersji modelu Roamer Sportivo jest oferowana na atrakcyjnie wyglądającej stalowej bransolecie o pięciorzędowej konstrukcji.

Jednak, z racji specjalnej edycji, w eleganckim pudełku poza zegarkiem na bransolecie właśnie znajduje się także pasek o fakturze skóry krokodyla i odpowiednim kolorze. Zegarek z tarczą w czarnym kolorze ma dodany czarny pasek, wariant srebrzysty ma w komplecie dodatkowy pasek w kolorze brązowym, a model z niebieską tarczą ma pasek w kolorze niebieskim.

Roamer Sportivo – dostępność i cena

Kolejny atut zegarków z nowej serii Roamer Sportivo to limitacja do 555 sztuk. A ostatni bonus, niemniej ważny, to gwarancja udzielana przez firmę Roamer aż do 7 lat. Otrzymamy ją po rejestracji na stronie producenta.

Na co dzień i na sportowo. Nowa seria zegarków Roamer Sportivo

Na co dzień i na sportowo. Nowa seria zegarków Roamer Sportivo

Na co dzień i na sportowo. Nowa seria zegarków Roamer Sportivo

Podsumowując, to zegarki o sportowym charakterze, ale na tyle subtelnie zaprezentowanym, że mogą być bardzo udanymi, codziennymi towarzyszami.

Cena modeli Roamer Sportivo z kopertami wykonanymi ze stali szlachetnej to 1 790 złotych, a wariant w wersji nazywanej bi-color, czyli z dodatkiem elementów w kolorze złocistym, wyceniony został na kwotę 1 890 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Roamer znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: Roamer.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 19

MAGAZYN Zegarki I Pasja NR 19

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Rado 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Omega rozpoczyna 2022 rok nowym mod...
Omega rozpoczyna 2022 rok nowym mod...
25.01.2022
Ressence Type 1 Slim Red – mniej zn...
Ressence Type 1 Slim Red – mniej zn...
28.01.2022

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco