• Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Eberhard

Meccaniche Veneziane Nereide GMT – włoski styl i funkcjonalność


Powrót do kategorii

Nereide to atrakcyjny wizualnie, dopracowany technicznie i naprawdę dobrze wykonany zegarek nurkowy młodej, włoskiej marki zegarkowej Meccaniche Veneziane. „Nereide” oznacza w języku włoskim nimfę wodną.

Taką nazwę otrzymał także wenecki okręt podwodny zwodowany w 1913 roku. Okręt wszedł w skład floty królewskiej i brał udział w walkach na Adriatyku podczas I Wojny Światowej. Na dnie tego akwenu okręt spoczął na zawsze zatopiony przez Niemców podczas działań wojennych. Nazwa „Nereide” przyjęta dla serii zegarków od Meccaniche Veneziane jest swoistym hołdem dla tej łodzi.

Jak wspomniałem, to linia zegarków do nurkowania, a modele z kolekcji Nereide GMT swoim wyglądem i detalami mają nawiązywać do wyglądu okrętów podwodnych z tamtego okresu.

Hołd dla łodzi podwodnej

Koperta modelu Meccaniche Veneziane Nereide GMT jest wykonana ze stali, a jej kształt tworzą ostro i odważnie zarysowane krawędzie. Połączenie okręgu oraz prostych, ostrych i wyrazistych linii. Ten zegarek sprawia już na pierwszy rzut oka wrażenie bardzo solidnie wykonanego, będąc jednak zbudowany w oparciu o klasyczne kanony wzornicze.

Meccaniche Veneziane Nereide GMT

Meccaniche Veneziane Nereide GMT

Okrągły korpus i zwężające się, skośnie zakończone uszy wyprowadzone z odcięciem tworzą podstawowy wizerunek Nereide GMT. Wymiary obudowy udało się utrzymać w ryzach, oscylując w ramach tych, które możemy nazwać uniwersalnymi. 13 mm grubości i 42 mm średnicy to wielkość, jaka zapewne pozwoli na dobre dopasowanie do szerokiego spektrum nadgarstków.

Tradycyjnie na godzinie 3. jest koronka. Ma ona standardowy kształt i dobrze dobraną wielkość, ale elementem charakterystycznym, będącym cechą szczególną zegarka, są dwie, masywne wypustki koperty, o kształcie utworzonym prostymi liniami, które bardzo skutecznie osłaniają koronkę.  

Zegarek wyposażony jest w obrotową lunetę, jednak mimo, że to model oparty na wersji do eksploracji głębin, to skala naniesiona na lunecie w tym wypadku nie pomaga przy nurkowaniu.

Model ten ma w nazwie GMT, czyli oferuje dodatkową funkcję odczytu czasu w drugiej strefie.

Meccaniche Veneziane Nereide GMT

Meccaniche Veneziane Nereide GMT

Meccaniche Veneziane Nereide GMT

Właśnie dlatego na lunecie znalazła się skala 24-godzinna, dzięki której po prawidłowym ustawieniu pierścienia w łatwy i szybki sposób możemy odczytywać aktualny czas w drugiej strefie.

Warto dodać jeszcze, że luneta wykonana jest ze szkła BK7, które posiada wyjątkowe właściwości fizyczne. Tego typu szkło jest bezołowiowe oraz relatywnie lżejsze i lepsze gatunkowo od pozostałych szkieł. Do jego właściwości można zaliczyć: niską dyspersję (liczba Abbego wynosi około 60), niski współczynnik załamania światła (≈1.52) oraz wysoką przejrzystość. Właśnie dlatego, po długich poszukiwaniach i badaniach, marka Meccaniche Veneziane zdecydowała się użyć tego materiału do wykonania wkładek pierścieni. Luneta ze skalą okala wypukłe i odporne na zarysowania szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną nałożoną od wewnątrz, które chroni tarczę.

Piękne, czytelne tarcze

Seria zegarków Nereide GMT to obecnie kilkanaście modeli, które wyróżniają się pięknymi, czytelnymi tarczami w tradycyjnych kolorach, na których umieszczone zostały indeksy oraz wskazówki pokryte powłoką luminescencyjną Super-LumiNova. Dzięki temu odczytanie godziny jest możliwe w praktycznie każdych warunkach oświetlenia. Dodatkowo na cyferblatach wyraźnie widoczna jest także wskazówka GMT, która wskazuje drugi czas.

Meccaniche Veneziane Nereide GMT

Meccaniche Veneziane Nereide GMT

Tarcza, niezależnie od wersji kolorystycznej, ma nakładane, prostokątne indeksy.

Srebrzysta lub złocista, wąska ramka okala wypełnienie masą luminescencyjną. Białą zazwyczaj, a w kolorze beżowym w modelu z jasną tarczą. Wskazówki minutowa i godzinowa są proste i ostro zakończone. Są podzielone na dwa sektory, które wypełnione są masą świecącą. Delikaty sekundnik ma przeciwwagę w kształcie okrągłego punktu, a mniej więcej w połowie części głównej jest także okrągły punkt, ale wypełniony masą świecącą.

Czwarta, centralna wskazówka to właśnie ta odpowiadająca za dodatkowe wskazanie GMT, czyli odczyt czasu w innej strefie. Ma ona wąskie ramię i zakończenie trójkącikiem z masą luminescencyjną. Oprócz tego na białym lub czarnym cyferblacie każdego zegarka znajduje się także datownik ze wskazaniem dni miesiąca. Pod godziną 12. widoczne jest nakładane logo marki w postaci krzyża wzorowanego na tym, jaki znajduje się na szczycie wieży zegarowej na Placu Św. Marka w Wenecji. Pod nim nadrukowano nazwę firmy. Po przeciwnej stronie, nad godziną 6., czerwonym lakierem nadrukowano nazwę modelu, a pod nią informację o rodzaju naciągu i wodoszczelności w języku włoskim.

Do wyboru są różne wersje kolorystyczne dwubarwnych wkładek lunety.

Meccaniche Veneziane Nereide GMT

Meccaniche Veneziane Nereide GMT

Meccaniche Veneziane Nereide GMT

Mechaniczne serce zegarka

Sercem każdego z modeli Meccaniche Veneziane Nereide GMT jest mechanizm MV295.

Oparty jest on na bazowym szwajcarskim mechanizmie DMR 100. Jest to mechanizm pochodzący z niewielkiej, niezależnej firmy produkcyjnej. Zapewne w dużej mierze oparty na konstrukcji i wewnętrznej architekturze werku ETA 2824. To daje dużą nadzieję na bezawaryjną pracę i wysoką precyzję wskazań. Jest on łożyskowany na 25 kamieniach, ma 40 godzin rezerwy chodu i pracuje z częstotliwością 28 800 wahnięć balansu na godzinę. Naciąg jest oczywiście automatyczny.

Meccaniche Veneziane Nereide GMT

Meccaniche Veneziane Nereide GMT

Mechanizm jest ładne zdobiony, jego wahnik ma złocisty kolor, ponadto jest ażurowany i ma wycięty krzyż będący logo marki oraz wygrawerowaną nazwę Meccanice Veneziane. Przeszklony dekiel umożliwia oglądanie tego atrakcyjnie wyglądającego mechanizmu.

Opisywany model zegarka występuje w wersjach na paskach wykonanych z wysokiej jakości włoskiej skóry. Tu warto zaznaczyć, że ma predyspozycję to doskonałej zabawy z paskami, które mają standardową szerokość 22 mm przy mocowaniu i doskonale spiszą się wszelkie masywne, grube paski. Druga opcja mocowania do wyboru to bransoleta w stylu „jubilee”.

Meccaniche Veneziane Nereide GMT – dostępność i cena

Seria modeli Meccaniche Veneziane Nereide GMT zdecydowanie przypadnie do gustu osobom poszukującym zegarka mechanicznego z jednej strony klasycznego, ale jednak nietuzinkowego.

Meccaniche Veneziane Nereide GMT

Meccaniche Veneziane Nereide GMT

Dodatkowa funkcjonalność w postaci wskazania drugiego czasu przyda się każdemu, kto podróżuje i zmienia strefy czasowe, lub np. z racji pracy chce znać czas w drugiej strefie czasowej. Ten zegarek to propozycja zarówno sportowa, jak i casualowa oraz smart casualowa. Niemal do wszystkiego.

Wysoki poziom wodoszczelności do 200 metrów oraz świetny potencjał na „zgrywanie się” z różnymi paskami, a przez to łatwą zmianę wizerunku, tylko ten poziom uniwersalności zwiększają.

Zegarki Meccaniche Veneziane Nereide GMT są dostępne w Polsce, a ich cena zależy od wersji – modele na paskach są w cenie 3 869 złotych, a z bransoletami w cenie 4 099 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje o marce Meccaniche Veneziane znajdują się zawsze na naszym portalu na indywidualnej podstronie marki tu: zegarki Meccaniche Veneziane

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

MeisterSinger 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Sturmanskie Gagarin 60th Anniversar...
Sturmanskie Gagarin 60th Anniversar...
04.11.2021
Oris Big Crown ProPilot Okavango Ai...
Oris Big Crown ProPilot Okavango Ai...
08.11.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco