• Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Inventic
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Junghans

Steinhart Ocean 39 premium 904


Powrót do kategorii

Firma Steinhart jest niewielkim, samodzielnym i nadal młodym producentem, która kieruje swoje produkty w dużej mierze do klientów poszukujących zegarków wysokiej jakości w przystępnej cenie, oraz tych, którzy poszukują czasem modeli o utartych, ikonicznych wzorach znanych w branży od dekad, co stanowi często temat do dyskusji w kręgach zegarkomaniaków. Ważną cechą jest wspomniany, korzystny stosunek jakości wykonania i możliwości technicznych tych zegarków do cen jakie proponuje firma.

Marka Steinhart, jak pisałem już kilkukrotnie, to niemiecki producent oferujący zegarki… szwajcarskie, ponieważ zegarki Steinhart są wykonywane zgodnie z zasadami niezbędnymi do oznaczenia ich etykietą „Swiss Made”. Warto wspomnieć, iż w ramach nurkowej kolekcji zegarków tej firmy, poza solidnymi modelami Triton, niezmiernie istotne miejsce zajmuje rodzina Ocean, w ramach której oferowane są zegarki stylistycznie oparte na jednym z prawdopodobnie najbardziej charakterystycznych, kultowych wzorów zegarka nurkowego.

Steinhart Ocean 39 premium 904

Pisałem już przy wcześniejszych publikacjach prezentujących nowości tej niemieckiej firmy, że moim zdaniem Steinhart postępuje dość sprytnie. Nie ma w tych zegarkach, niezależnie od tego, o którym modelu konkretnie mówimy, ani jednego elementu będącego dokładną kopią odpowiedniego komponentu któregoś z modeli Rolexa, a najważniejsza - poza tarczą - część zegarka, czyli koperta, nie jest nawet podobna do tej stosowanej w modelu Submariner, czy jakimkolwiek innym tego znamienitego producenta. Mimo to, charakterystyczne wskazówki, kształt indeksów i luneta z luźnym dość podobieństwem od razu na myśl przywodzą właśnie produkty Rolexa. To zapewne zabieg celowy, ale według mnie definitywne odróżnienie stylistyczne nie pozwala postawić produktu Steinharta na równi z „klonami” Rolexa, choć to oczywiście temat do dyskusji, która w różnych gremiach co jakichś czas się pojawia.

Ale do meritum, bo marka Steinhart przygotowała nowość na 2021 rok.

Nieco twardsza stal, więc bardziej odporna

Kolekcja Ocean cały czas rozrasta się o nowe modele.

Pamiętam, jeszcze nie tak dawno temu były to modele Ocean 1 i Ocean 44. Obecnie w ofercie tego producenta są modele Vintage, Premium, Chrono czy Ocean 39 w rozmiarze o średnicy koperty właśnie 39 mm, który stał się ważnym elementem linii.  Dziś zaprezentujemy właśnie zegarek Steinhart model Ocean 39 Premium.

Steinhart Ocean 39 premium 904

Steinhart nie stroni od eksperymentowania, stosowania ciekawych materiałów.

Mamy więc możliwość wyboru zegarka z wkładką lunety wykonaną z ceramiki czy też mocno wypukłymi szkłami, możemy cieszyć się natomiast kopertami wykonanymi ze stali, tytanu czy brązu. Firma stosuje także powłoki PVD w kolorze czarnym czy złotym.

Są nawet tarcze wykonane z naturalnej skóry. W prezentowanym modelu nowością jest jednak coś innego - to zastosowanie innego rodzaju stali.

904L to stal o właściwościach cenionych w zegarmistrzostwie. Podobno nieco twardsza, więc bardziej odporna na zarysowania, i również lepiej znosząca warunki wpływające na korozję, a tych podczas nurkowania czy kontaktu z ludzkim ciałem jest niemało. No i oczywiście to stop stosowany jako podstawowy budulec zegarków właśnie przez firmę Rolex.

Ale od początku.

Uniwersalny i klasyczny kształt koperty

Stalowa koperta ma średnicę 39 mm, a grubość zegarka to 14,5 mm. Okrągły kształt koperty jest uniwersalny i klasyczny, a bardzo płynnie wypuszczone, zwężające się uszy podkreślają sportowy charakter tego modelu. Patrząc na nie z boku widzimy bardzo lekkie, subtelne skierowanie ku dołowi i niemal stałą szerokość bocznej powierzchni od ucha do ucha. Przy końcach jest tylko delikatne schodzenie się górnej i dolnej krawędzi.

Steinhart Ocean 39 premium 904

Steinhart Ocean 39 premium 904

Górna powierzchnia uszu jest szczotkowana a wspomniane boki koperty są polerowane na wysoki połysk. Po prawej stronie obudowy w tej wersji jest koronka, spora, zakręcana i nie chroniona żadnymi wypustkami jak standardowe wersje. Poza tym, że jest ona dość duża i wygodna w obsłudze, to jej czołową część przyozdobiono logo marki, czyli literą „S” w koronie.

Od góry kopertę wieńczy obrotowa luneta, która ma półkoliste wyżłobienia na krawędzi w celu uzyskania pewniejszego chwytu. Wkładka lunety z wygrawerowaną skalą nurkową wykonana jest z ceramiki w kolorze czarnym, a skala jest wypełniona masą luminescencyjną SuperlumiNova BGW9. Tarcze chroni wypukłe szkło szafirowe z podwójną powłoką antyrefleksyjną nałożoną od wewnątrz.

Z drugiej strony zegarka zastosowano wkręcany, stalowy dekiel z wygrawerowanymi podstawowymi informacjami dookoła oraz przeszkleniem w centralnej części dekla, które ukazuje nam mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej, prawdopodobnie wykonany na bazie Sellita SW200-1, który wykończono bardzo przyjemnie dla oczu.

Steinhart Ocean 39 premium 904

Steinhart Ocean 39 premium 904

Patrząc na łożyskowany na 26 kamieniach mechanizm widoczne są zdobienia w postaci powierzchni perłowanych, oraz niebeskie śrubki i złocisty wahnik z koroną Steinharta i nazwą firmy. Tak przygotowana obudowa zapewnia wodoodporność aż do 300m, a równocześnie zegarek oferuje dość elegancki sportowy wygląd.

Udany sportowy zegarek

Zegarek otrzymujemy na stalowej, trójrzędowej bransolecie z pełnych ogniw, oczywiście również z pełnymi maskownicami. Bransoleta ma przy uszach 20 mm i zwężą się do 16 mm. Zapięcie to klasyczna składana klamra z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci zapadki.

Kilka lat temu miałem model Ocean 42. Wyraźnie widać, a i naocznie miałem okazję to potwierdzić, że dziś prezentowany zegarek ma to zapięcie dużo bardziej solidnie wykonane i bardziej masywne niż to, które było stosowane kiedyś. Skrajne ogniwa bransolety jak i górna powierzchnia zapięcia są szczotkowane. Boki zapięcia i zabezpieczająca zapadka są polerowane tak, jak środkowy rząd ogniw.

Steinhart Ocean 39 premium 904

Steinhart Ocean 39 premium 904

Nowy model Steinhart Ocean 39 premium 904 jest moim zdaniem udanym sportowym zegarkiem wzorniczo opartym na ikonicznym projekcie, ale z dużym zakresem modyfikacji, nie zmieniających zbytnio docelowego wizerunku. Zamierzone podobieństwo jednym być może będzie przeszkadzać, innym wręcz przeciwnie – będzie dla nich stanowić atut.

Steinhart Ocean 39 premium 904 – dostępność i cena

Zegarek jest dobrze wykonany, a biorąc pod uwagę cenę Steinhart Ocean 39 premium 904 na poziomie 3 550 złotych i zestawiając ją z poziomem wykonania, użytymi materiałami, zastosowanym wypukłym szkłem i mechanizmem w wysokiej specyfikacji - jest dobrze.  

Steinhart Ocean 39 premium 904

Steinhart Ocean 39 premium 904

Model ten przypaść może do gustu komuś, kto szuka zegarka o popularnej stylistyce i raczej niewielkim rozmiarze koperty, ze względu na upodobania lub konieczność dopasowania do szczuplejszej ręki. Także i panie mogą się ku niemu zwrócić, bo nie przytłoczy damskiego przegubu. Często model Ocean 39 jest prezentowany jako unisex. Zegarek sprawdzi się jako codzienny towarzysz, a jego charakter można nieco zmieniać, ponieważ po zdjęciu bransolety można zamocować każdy standardowy pasek o szerokości 20 mm.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Steinhart znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – STEINHART.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 19

MAGAZYN Zegarki I Pasja NR 19

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Inventic 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Janeba Alpina 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Corum Bubble X Ray – rentgen na nad...
Corum Bubble X Ray – rentgen na nad...
12.07.2021
Epos 4390 Diamonds by Izabela Łapiń...
Epos 4390 Diamonds by Izabela Łapiń...
14.07.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Inventic
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco