Frederique Constant - 2014 Runabout Chronograph Automatic Collection

POWRÓT 10.08.2014 Zegarki
Frederique Constant - 2014 Runabout Chronograph Automatic Collection

Każdy z nas jest inny, odmienny, na swój sposób wyjątkowy. Każdy z nas również posiada jakąś pasję, dzięki której realizuje siebie i swoje marzenia. Pasja ma wiele wcieleń i występuje w różnych formach. Carlo Riva pokazywał swoją pasję i zamiłowanie projektując eleganckie, drewniane łodzie, które od 1950 roku swoją obecnością zaszczycają najpiękniejsze akweny naszej planety. Założone w 1998 roku Riva Historical Society powstało w celu lokalizowania, konserwacji i odbudowy wspaniałych łodzi Riva.

W tym roku firma Frederique Constant ponownie ma przyjemność ogłosić stałą współpracę z Riva Historical Society, wprowadzając na rynek nową limitowaną kolekcję zegarków - 2014  Runabout Chronograph Automatic Collection - oddając tym samym hołd dla pasji Riva. Nowa kolekcja będzie się składać z dwóch modeli czasomierzy, gdzie każdy z nich będzie wyprodukowany w ilości 2888 sztuk. Oba modele będą wyposażone w mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej Cal. FC – 393. Pracujący z częstotliwością 28 800 wahnięć na godzinę mechanizm, został łożyskowany przy użyciu 25 syntetycznych kamieni i oferuje nam 46 godzinną rezerwę chodu, co jest zadowalającym wynikiem. Oprócz standardowych funkcji wskazania aktualnego czasu i daty, zegarek posiada - jak sama nazwa wskazuje - dodatkową funkcję pomiaru dłuższych bądź krótszych odcinków czasu, potocznie zwaną stoperem. Niestety, wodoszczelność, jak na zegarek związany z łodziami, a co za tym idzie i z wodą, wynosi zaledwie 50 metrów.

Nowe modele zostały wyposażone w kopertę o średnicy 42 milimetrów. Tarcza została zabezpieczona wypukłym szafirowym szkłem. Takie samo szkło zostało zastosowane jako wypełnienie dekla, dzięki temu możemy podziwiać pracę tego urodziwego werku. Dodatkowo, jako potwierdzenie współpracy pomiędzy tymi dwiema jednostkami, na czarnym szafirowym szkle została wygrawerowana flaga Riva Historical Society.

Oba zegarki wyglądają bardzo elegancko, zachowując przy tym klasyczną formę. Pierwszy z nich - model FC-393RM5B4 posiada efektowną, pozłacaną różowym złotem kopertę, która wspaniale kontrastuje z biało-srebrzystą tarczą. Dodatkowo owa tarcza w centralnym punkcie została pięknie udekorowana, a dokładniej giloszowana. Całość doskonale współgra z ręcznie nakładanymi cyframi arabskimi, które zostały utrzymane w kolorze różowego złota. Wskazówki są pokryte warstwą złota w tym samym kolorze, co indeksy godzinowe i dodatkowo zostały wypełnione białą substancją luminescencyjną. Na godzinach 6 i 12 zostały umieszczone totalizatory stopera, a datownik znajduje się na godzinie 3. Luksusowy, ciemnobrązowy pasek został wykonany ze skóry cielęcej przypominający swoją strukturą pasek ze skóry aligatora, który swoim wyglądem idealnie dopełnia i podkreśla ponadczasowy styl zegarka.

Drugi z zegarków tejże serii, to model FC-393RM5B6. Został on wyposażony w ręcznie polerowną, lśniącą kopertę wykonaną z najwyższej jakości stali szlachetnej. Tarcza jest utrzymana w tym samym kolorze jak dla wersji złoconej i została w centralnej części giloszowana. Czarno-perłowe cyfry arabskie zostały, ręcznie nałożone i będąc bardzo wyrazistymi nadają niesamowity charakter zegarkowi. Rozmieszczenie układu wskazań jest dokładnie takie same jak w przypadku modelu FC-393RM5B4. Całość wieńczy niebieski pasek wykonany z tego samego rodzaju skóry, co jego brat. Każdy z nowych zegarków - Runabout Chronograph Automatic – będzie dostarczany w specjalnie zaprojektowanym pudełku wraz z piękną, miniaturową repliką drewnianej łodzi Runabout.

Biorąc pod uwagę własne motto firmy – „Żyj swoją pasją” (z ang. „Live your passion”) - marka Frederique Constant współpracą z organizacją Riva Historical Society potwierdza swój szacunek dla wysokiej jakości pracy i kunsztu szkutników-artystów. Nowa kolekcja jest również ukłonem w stronę twórczej pasji we wszystkich jej formach w przeszłości, obecnie i w nadchodzących latach. 

Magazyn ZIP NR 6

MAGAZYN ZIP NR 6 - wydanie wakacyjne!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

REKLAMA

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Kalendarium ewolucji mechanizmów

Seiko2

REKLAMA

Partner Czasocholicy

PARTNER

Junghans

REKLAMA

Aerowatch

REKLAMA

Epos

REKLAMA

Glycine

REKLAMA

Doxa

REKLAMA

Oris

REKLAMA

Instagram

Zegarki i pasja na Instagramie

RADO DiaMaster RHW1
RADO DiaMaster RHW1
08.08.2014
ETERNA Majetek - dla pokoleń i z sa...
ETERNA Majetek - dla pokoleń i z sa...
13.08.2014

Podstrony producentów

Brand - Aerowatch
Brand - Alpina
Brand - Atlantic
Brand - Audemars Piguet
Brand - Aviator Swiss Made
Brand - Bulova
Brand - Carl F. Bucherer
Brand - Certina
Brand - Chopard
Brand - Citizen
Brand - Czapek Geneve
Brand - Davosa
Brand - Doxa
Brand - Emile Chouriet
Brand - Epos
Brand - Eterna
Brand - Frederique Constant
Brand - Glycine
Brand - Junghans
Brand - Longines
Brand - Maurice Lacroix
Brand - MeisterSinger
Brand - Montblanc
Brand - Movado
Brand - Omega
Brand - Orient
Brand - Oris
Brand - Polpora
Brand - Rado
Brand - Roamer
Brand - Schaumburg
Brand - Seiko
Brand - Steinhart
Brand - Tag Hauer
Brand - Tissot
Brand - Ulysse Nardin
Brand - Victorinox
Brand - Vostok Europe
Brand - Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco