• Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Rado

MeisterSinger Neo Pointer Date – w dwóch wersjach


Powrót do kategorii

MeisterSinger to marka która, jak wiemy, oferuje wyjątkowe zegarki. Firma wybrała sobie bowiem bardzo klasyczny, wręcz pierwotny sposób prezentowania czasu za pomocą jednej wskazówki. MeisterSinger tworzy swoje zegarki od 2001 roku w mieście Münster w Westfalii. Założyciel MeisterSinger, Manfred Brassler, i jego niewielki zespół 14 współpracowników tworzą swoje klasyczne zegarki z tą unikalną cechą, jaką jest jednowskazówkowa prezentacja czasu, z wielką pasją i zaangażowaniem. Dziś kolekcja obejmuje już 21 różnych serii z ponad 70 wariantami zegarków, z których kilka zostało nagrodzonych ważnymi nagrodami za wzornictwo, takimi jak Red Dot Award lub German Design Award.

W niniejszym artykule zaprezentujemy nowy model, co ciekawe, po tylu zamieszczonych powyżej jak i w innych artykułach informacjach o tworzeniu przez tę markę tylko zegarków z jedną wskazówka, prezentowana nowość ma… dwie wskazówki. Czyżby nastąpiło odejście od zasady, od wyjątkowości, która jest swego rodzaju DNA marki? Na szczęście nie. To nadal zegarek, w którym aktualną godzinę odczytujemy za pomocą tylko jednej wskazówki.

Dodatkowa funkcja – wskazanie daty

Modele MeisterSinger Neo Pointer Date oraz MeisterSinger Neo Pointer Date Plus pokazują czas jedną, wyrazistą i ostro zakończoną wskazówką, tak jak inne zegarki tego niemieckiego producenta. Ta druga, jak się już pewnie domyślacie, służy do odczytu wskazań daty.

MeisterSinger Neo Pointer Date – w dwóch wersjach

MeisterSinger Neo Pointer Date – w dwóch wersjach

Tak więc, choć zegarek wyposażony jest w dodatkową wskazówkę, jej jedyną funkcją jest wskazanie daty na środku tarczy, gdyż jest ona umieszczona centralnie. Tak jak wskazywanie godziny w dawnych zegarach wieżowych odbywało się w trybie jednowskazówkowym, tak i data - zanim pojawiły się znane i powszechnie używane dziś okienka, w których wskazywana jest data - była prezentowana właśnie za pomocą wskazówki.

Co więcej, projekt, który jest dziś spotykany niezbyt często, jest zgodny z zasadą MeisterSingera, która polega na tym, by pokazywać czas w szerszym kontekście, wskazując nie tylko bieżący moment indywidualnie, ale zapewniając przegląd zarówno tygodniowego, jak i miesięcznego przebiegu wydarzeń, bo patrząc na tarczę z takim sposobem wskazywania widzimy w jakim momencie miesiąca jesteśmy, ile mamy go już za sobą a ile przed nami.

Podobnie było z datą wskazywaną na pierścieniu w modelu Perigraph lub Pangaei day date. Neo Pointer Date jest wariacją na temat tego pomysłu i kieruje się klasyczną zasadą, że wskazówka wskazująca dłuższe okresy, w tym przypadku pełne dni, jest najkrótsza.

MeisterSinger Neo Pointer Date – w dwóch wersjach

MeisterSinger Neo Pointer Date – w dwóch wersjach

Dwie wersje – dwa różne wymiary koperty

Okrąg, na którym znajduje się skala datownika, jest nieco zagłębiony i umieszczony wokół środka tarczy, co pozwoliło wyraźnie wyróżnić go od skali minutowej i indeksów godzinowych. Jego typografia i mała, przypominająca igłę wskazówka są bardzo typowe dla MeisterSinger.

Zegarek MeisterSinger Neo Pointer Date powstał w dwóch podstawowych wersjach różniących się wymiarem koperty. Możemy wybrać zegarek o średnicy 40 mm (wersja Plus) lub 36 mm. Ta druga opcja może być traktowana jako unisex. Oba modele jeśli chodzi o projekt koperty hołdują zasadzie jak najprostszego i najbardziej praktycznego podejścia.

Bardzo wąska luneta optycznie powiększa oba zegarki. Krótkie i wyprowadzone z wyraźnym odcięciem uszy, które niejako wynurzają się spod koperty wraz z jej talerzykowatym kształtem powodują, że zegarek świetnie układa się na nadgarstku, ale i wygląda bardzo smukle. Dwa modele w dwóch rozmiarach, gdzie oba mają grubość 9,7 mm, która sama w sobie jest niewielka, ale wspomina budowa koperty której cechą jest bardzo wąska linia boczna sprawia, że zegarki wydają się być jeszcze bardziej płaskie.

MeisterSinger Neo Pointer Date – w dwóch wersjach

MeisterSinger Neo Pointer Date – w dwóch wersjach

Dekiel jest pełny i wkręcany. Poza informacjami o zegarku jego centralną część przyozdobiono tłem będącym zestawieniem powtarzającego się motywu logo marki z płaską powierzchnią na środku, na której wygrawerowano nazwę firmy.

Koronka jest niewielka i umieszczono ją tradycyjnie na godzinie 3. Ten prosty i funkcjonalny projekt koperty uzupełnia wypukłe szkło akrylowe. Poza różnicami w wymiarach obie wersje mają dwie opcje kolorystyczne. Model Data Neo Pointer, czyli w wersji 36 mm, może mieć opalizującą białą tarczę lub niebieską ze szlifem słonecznym. Tak samo Data Neo Pointer Plus, czyli wersja z kopertą o średnicy 40 milimetrów.

Tarcze białe są wyposażone w niebieską wskazówkę do odczytu czasu i małą, biało-czarną do daty. Na pierścieniu ze skala datownika co drugi dzień, nieparzysty, prezentowany jest za pomocą cyfr arabskich a parzyste jako kontrastowe czerwone indeksy kreskowe.

MeisterSinger Neo Pointer Date – w dwóch wersjach

MeisterSinger Neo Pointer Date – w dwóch wersjach

Skala godzinowa i minutowa są takie jak zazwyczaj w zegarkach tej marki, czyli oznaczenia co 5 minut, co 15 dłuższą kreską i co 30 jeszcze dłuższą. Pełne godziny prezentowane są w postaci cyfr arabskich z „0” z przodu, oczywiście poza liczbami 10, 11 i 12. Wersja niebieska ma białą główną wskazówkę, czarno-czerwoną od datownika, którego skala ma także czerwone indeksy odpowiadające za dni parzyste. W tym zegarku są jeszcze 4 główne oznaczenia godzinowe:  3, 6, 9 i 12 podkreślono czerwonymi indeksami.

Modele MeisterSinger Neo Pointer Date i Neo Pointer Date Plus posiadają szwajcarski mechanizm z naciągiem automatycznym firmy Sellita kaliber SW 221.

MeisterSinger Neo Pointer Date – w dwóch wersjach

MeisterSinger Neo Pointer Date – w dwóch wersjach

Prosta, czytelna forma powoduje, że to bardzo ciekawa propozycja na codzienny zegarek, ale na tyle elegancki, że sprawdzi się także z powodzeniem przy formalnych okazjach. Zegarki dostępne są na bransolecie typu mesh „Milano” lub na klasycznych paskach wykonanych ze skóry naturalnej w kolorze czarnym lub brązowym.

Cena zegarka MeisterSinger Neo Pointer Date ustalona została na poziomie 5 800 złotych. Model Neo Pointer Date Plus jest nieco droższy, jego cena to 6 250 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki MeisterSinger znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – MEISTERSINGER.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

GPHG 2020 – prezentacja nagrodzonyc...
GPHG 2020 – prezentacja nagrodzonyc...
23.01.2021
Eberhard & Co Tazio Nuvolari Legend...
Eberhard & Co Tazio Nuvolari Legend...
26.01.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco