• Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Fortis
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Eberhard
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Omega

Meccaniche Veneziane – wyłącznie mechaniczne, włoskie zegarki!


Powrót do kategorii

Meccaniche Veneziane to włoska marka zegarkowa, która od samego początku zaistnienia w branży zegarmistrzowskiej zrobiła spore wrażenie. Firma powstała w maju 2017 roku, dzięki połączeniu trzech spółek funkcjonujących na platformie crowdfundingowej Kickstarter, na której udało się zebrać ponad 800 tys. dolarów. W tym samym roku, Meccaniche Veneziane zyskała miano innowacyjnego startupu (d.l. 179/2012) od Izby Handlowej w Wenecji. To mocny początek połączony z sukcesem już na starcie.

Obecnie firma sprzedaje swoje zegarki w ponad 50 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Singapurze, Japonii, Rosji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej. Oczywiście także w Polsce, gdzie dystrybutorem jest firma 57 Concepts Sp. z o.o.

Meccaniche Veneziane – młoda marka, młody zespół

Firma Meccaniche Veneziane jest bardzo młoda. Założona została przez dwóch braci, Alberto Morelliego (dyrektor generalny - 27 lat), magistra ekonomii i finansów na Uniwersytecie w Melbourne i Alessandro Morelliego (kierownik sprzedaży - 26 lat), magistra marketingu i komunikacji na Uniwersytecie Ca 'Foscari w Wenecji. Jak widać, ludzie nie związani z inżynierią i mikromechaniką, jednak pasja i połączenie ich pomysłów sprawdziło się bardzo dobrze, a w efekcie dało początek stale rozwijającej się i coraz bardziej rozpoznawalnej marce zegarmistrzowskiej.

Meccaniche Veneziane – wyłącznie mechaniczne, włoskie zegarki!

Meccaniche Veneziane – wyłącznie mechaniczne, włoskie zegarki!

Od 2017 roku do zespołu dołączył także Matteo Valentino (fotograf produktowy - 23 lata) i Marco Da Re (reżyser filmowy i twórca filmów wideo - 23 lata), którzy aktywnie współpracują z Meccaniche Veneziane zarówno z dyrektorami kreatywnymi, jak i ekspertami w tworzeniu treści multimedialnych, co w działaniu każdej firmy jest dziś bardzo ważne.

W 2018 roku, po dwóch pierwszych rundach inwestycyjnych, do zespołu dołączył Andrea Menegazzo (główny inspektor danych - 24 lata), który ukończył wzornictwo przemysłowe na ISIA w Rzymie, oraz Roberto Nespolo (kierownik marketingu - 23 lata), który ukończył ekonomię na Uniwersytecie Ca'Foscari w Wenecji.

W 2020 roku, Alessandro Scarpa (dyrektor zarządzający - 33 lata), absolwent prawa na Katolickim Uniwersytecie w Mediolanie, dołączył do zespołu, wnosząc ze sobą wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu. To najważniejsze osoby w młodej firmie. Jak widać także bardzo młodej od względem wieku osób odpowiedzialnych za jej rozwój.

Dziś Meccanice Veneziane działa jako włoska firma oferujące zegarki ze stylistyka wywodzącą się z Włoch, ale wzmocnione także i szwajcarską produkcją.

Meccaniche Veneziane – wyłącznie mechaniczne, włoskie zegarki!

Meccaniche Veneziane – wyłącznie mechaniczne, włoskie zegarki!

Zegarki Meccaniche Veneziane to klasyczne pod względem wyglądu zegarki z mechanizmami mechanicznymi. Inspiracją wzorniczą są długie i bogate tradycje Republiki Weneckiej, co pozwala łączyć tradycje wzorce z nowoczesną techniką zapewniającą wysoki poziom jakości.

Wartości, jakimi kieruje się marka tworząc swoje zegarki

Jak każda nowoczesna firma, także i Meccaniche Veneziane ma wyartykułowane wartości jakimi się kieruje. Jako podstawowe firma wymienia:

• Mechanizm mechaniczny: najbardziej prestiżowe marki oferują swoim klientom zegarki mechaniczne. To samo odnosi się do Meccaniche Veneziane, ponieważ wszystkie modele marki wyposażone są w mechanizm mechaniczny z automatycznym naciągiem. Z racji tego, że zegarki Meccaniche Veneziane nie mają w sobie podzespołów elektronicznych, a jedynie części mechaniczne, nie mogą wyjść z użycia ze względu na starzenie technologiczne, w przeciwieństwie do zegarków kwarcowych, a szczególnie smartwatchy.

• Jakość: ciągłe dążenie do doskonałości sprawiło, że marka Meccaniche Veneziane scentralizowała pracę nad stylem, wzornictwem technicznym i kontrolą jakości. Dzięki temu, że produkty marki są projektowane, produkowane i testowane w głównej siedzibie firmy, podlegają one stałym modyfikacjom. Innymi słowy, marka zajmuje się ulepszaniem zegarków mechanicznych każdego dnia.

Meccaniche Veneziane – wyłącznie mechaniczne, włoskie zegarki!

• Skórzane paski : paski Meccaniche Veneziane produkowane są w środkowej części Włoch przez firmę rzemieślniczą działającą w tym sektorze od ponad 30 lat. Pasja do obróbki skóry i wiedza specjalistyczna powodują, że tworzone produkty są bardzo wysokiej jakości, z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół.

• Etyka: zegarki Meccaniche Veneziane zostały stworzone z myślą o świadomych konsumentach, dla których nie liczy się ilość, a jakość. Kupując solidny produkt premium, szanujemy zarówno ludzi, jak i środowisko naturalne. Na przekór szybkiej i taniej modzie, filozofia firmy Meccaniche Veneziane opiera się na ponadczasowym wzornictwie oraz na zastosowaniu materiałów i komponentów charakteryzujących się wysoką jakością i trwałością. Cechy te zapobiegają zużyciu zegarka i ryzyku technologicznej przestarzałości. Dzięki temu, zegarki mogą być używane bardzo długo.

Biorąc po uwagę wskazane wartości i znając kolekcję firmy, śmiało można potwierdzić, że są one wprowadzane w życie. Zegarki Meccaniche Veneziane mają mechaniczne „serca”, teraz także szwajcarskie. Tradycyjne podejście do zegarmistrzostwa wpisuje się w założenia jakie firma sobie stawiała, a dla miłośników zegarmistrzostwa stanowią wartość dodaną.

Meccaniche Veneziane – wyłącznie mechaniczne, włoskie zegarki!

Meccaniche Veneziane – wyłącznie mechaniczne, włoskie zegarki!

Także modele z jakimi miałem do czynienia w osobistym kontakcie świadczyły w pozytywny sposób o jakości wykonania. Wzornictwo zegarków jest oczywiście kwestią gustu. Widać wyraźnie nawiązania do stylistyki militarnej. Mnie ten styl odpowiada. Także niekonwencjonalne podejście w postaci oferowania modeli fabrycznie postarzonych, czy w dużej liczbie kombinacji kolorystycznych, także w pełni do mnie przemawia. Jako dbałość o detale warto wspomnieć o paskach, których styl jest doskonale dobrany do charakteru zegarków. Są one bardzo mocną stroną każdego z nich, a jak napisałem wcześniej, produkowane są przez firmę rzemieślniczą z 30. letnim doświadczeniem działającą w Toskanii.

Jakie zegarki znajdziemy obecnie w ofercie Meccaniche Veneziane?

Obecnie oferowane są zegarki pogrupowane w 3 kolekcjach.

Arsenale, czyli zegarki o militarnym charakterze, stylistyce nawiązującej do zegarków wojskowych, o wysokiej wytrzymałości i czytelności wskazań. Jak możemy przeczytać w materiałach firmy, inspiracją do ich powstania są nazwa i wygląd weneckiej stoczni.

Meccaniche Veneziane – wyłącznie mechaniczne, włoskie zegarki!

Meccaniche Veneziane – wyłącznie mechaniczne, włoskie zegarki!

Wenecki Arsenał (wł. Arsenale di Venezia) to kompleks dawnych stoczni i zbrojowni, zebranych w jednym miejscu w północnych Włoszech, a dokładniej w Wenecji. Jako własność państwa, Arsenał był odpowiedzialny za siły morskie republiki w połowie ubiegłego tysiąclecia. Było to “jedno z najwcześniejszych przedsiębiorstw przemysłowych na tak dużą skalę w historii”. Zegarki mają techniczny styl, i bardzo ciekawe tarcze o trójwymiarowej strukturze, nakładanych indeksach i wyraźnym przywiązaniem do szczegółów.

Mechanizm to kaliber MV145 łożyskowany na 24 kamieniach, z naciągiem automatycznym  sprężyny napędowej i rezerwą chodu wynoszącą 41 godzin. Bazą jest mechanizm Seiko NH35, czyli zegarkowe serce o ugruntowanych cechach, takich jak trwałość i niezawodność oraz całkiem dobry poziom precyzji chodu. Posiada również inne funkcje, takie jak system dwukierunkowego naciągu, możliwość ręcznego dokręcania czy stop sekundę.

Nereide to kolekcja w której firma proponuje zegarki nurkowe, które są niejako hołdem złożonym weneckiej łodzi podwodnej Nereide, zbudowanej w Arsenale Królewskim w 1913 roku, a następnie powierzonej inżynierowi De Bernardisowi przez marynarkę wojenną podczas pierwszej wojny światowej.

Meccaniche Veneziane – wyłącznie mechaniczne, włoskie zegarki!

W ramach tej kolekcji mamy duży wybór zegarków, które różnią się dzięki zróżnicowaniu kolorystycznemu detali takich jak: tarcza, luneta i paski oraz bransolety. Dostępne są także wersje z ceramicznymi wkładkami lunety, oraz seria limitowana Meccaniche Veneziane Nereide Quadrilobato. W jej skład wchodzą zegarki o bardzo charakterystycznym wyglądzie, ściśle nawiązujące do autentycznego, weneckiego stylu.

Quadrilobo było uznawane za typowy dla weneckiego przepychu element stylistyczny i dekoracyjny, stając się cechą charakterystyczną weneckiej duszy w sztuce i architekturze.

Wersja limitowana oraz z ceramiczną wkładką są wyposażone w mechanizm MV285, który jest wytwarzany przez szwajcarskiego producenta Landeron (baza – Landeron24), słynącego z produkcji mechanicznych kalibrów od 1925 roku. Mechanizm zdobią m.in.: dekoracje Côtes de Genève, złoto 3N oraz piaskowane wykończenie. Łożyskowany jest na 25 kamieniach, a rezerwa chodu wynosi do 40 godzin. Pozostałe są wyposażone we wcześniej wspomniane „serce” w postaci mechanizmu kaliber MV145.

Ostatnia kolekcja nazywa się Redentore - to modele o najbardziej eleganckim charakterze w ramach rodziny zegarków Meccaniche Veneziane.

Meccaniche Veneziane – wyłącznie mechaniczne, włoskie zegarki!

Meccaniche Veneziane – wyłącznie mechaniczne, włoskie zegarki!

Inspiracją dla stylu tych zegarków są dzieła architekta Andrea Palladio działającego w XVI wieku. W tej kolekcji jest bardzo szeroki wybór modeli pod względem kolorystycznym. Są dostępne zegarki na paskach jak i na bransoletach tupu Milano. Podstawowa wersja ma rozmiar 40 mm, ale jest także opcja dla pań lub panów o szczuplejszych nadgarstkach o średnicy 36 mm. Stosowany mechanizm to MV 145.

Jak widać, marka Meccaniche Veneziane, choć jest to producent bardzo młody, ma już wiele do zaoferowania. Będziemy uważnie przyglądać się jej dalszemu rozwojowi, oraz prezentować nowości, także w formie recenzji.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Meccaniche Veneziane znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu - MECCANICHE VENEZIANE.

Adrian Szewczyk


Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 18

MAGAZYN ZIP NR 18 - odbierz egzemplarz!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

MeisterSinger 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Lorus 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

SEIKO Presage Sharp Edged
SEIKO Presage Sharp Edged
12.01.2021
G-SHOCK GWF-A1000 „Frogman” – analo...
G-SHOCK GWF-A1000 „Frogman” – analo...
14.01.2021

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Eberhard
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fortis
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco