• Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Xicorr
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Delma
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Delbana
 • Zegarki marki MeisterSinger
 • Zegarki marki Sturmanski
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Traser
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Steinhart
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Meccaniche Veneziane
 • Zegarki marki Fiyta
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki U-boat
 • Zegarki marki Doxa Sub
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Squale
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Ball

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife


Powrót do kategorii

Kingsman to (niebawem) trylogia filmowa, która reprezentuje kino szpiegowskie nowej generacji. Począwszy od 2014 roku prowadzi nas poprzez brawurowe przygody kingsmenów, asów niezależnego wywiadu rodem z Wielkiej Brytanii. Na ich barkach spoczywa misja ocalenia świata, ale zadanie to wykonują nie byle jak, bo z klasą w każdym calu. Przyświeca im maksyma „Manners Maketh Man” – maniery czynią człowieka. Jako ciekawostkę można podać, że maksyma ta liczy sobie kilka stuleci! Pochodzi z prac Williama Hormana, dyrektora Eton, a następnie Winchester, którymi kierował pod koniec XV wieku. Winchester College nadal zachowuje swoje motto, podobnie jak New College w Oksfordzie.

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

„The King’s Man” jest oparty na komiksie „The Secret Service” Marka Millara i Dave'a Gibbonsa. Historia filmowa wyszła spod pióra Matthew Vaughna, zaś sam scenariusz - Vaughna i Karla Gajduska. Pierwszy film zadebiutował w 2014 roku pod tytułem „Kingsman: The Secret Service”, drugi (Kingsman: The Golden Circle) we wrześniu 2017, a we wrześniu 2020 roku dołączy do nich część trzecia. Chodzą słuchy, że fani asów wywiadu mogą liczyć również na serial telewizyjny.

Jak na superagentów przystało, „kingsmeni” dysponują szeregiem tajnej broni w najróżniejszych postaciach, nawet jeśli akcja filmu toczy się na początku minionego stulecia. Wśród arsenału nie może zabraknąć zegarka w duchu epoki, który oczywiście tylko pozornie wygląda na zwykłe urządzenie do odmierzania czasu.

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

W pierwszej części filmowych przygód był to czasomierz marki Bremont, w drugiej TAG Heuer (pisaliśmy o nim tutaj: TAG Heuer w najnowszym filmie Kingsman), a w najnowszej, trzeciej części szykuje się prawdziwy rarytas – zegarek marki Jaeger-LeCoultre!

Model Master Ultra Thin Kingsman Knife tworzy wokół siebie aurę niedostępności, począwszy od limitacji na poziomie 100 egzemplarzy, aż do sposobu dystrybucji. Jest tymczasowo oferowany wyłącznie na stronie Mr. Poter, dostawcy ekskluzywnej odzieży męskiej, jako kluczowy element garderoby.

Co więcej - w określonym przedziale czasowym, od 20 lipca do 6 września. Po tym terminie trafi do wybranych butików marki.

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

Na pierwszy rzut oka zegarek może wydawać się konwencjonalnym garniturowcem. Ale wystarczy krótka chwila dokładniejszego przyjrzenia mu się by zauważyć, z jak znakomitą - i radykalnie inną od powszechnie znanych - kreacją zegarmistrzowską mamy do czynienia.
 
Koperta jest okrągła i ma szeroką, dwustopniową lunetę. Wykonana została z 18 karatowego różowego złota, a jej średnica to 40 milimetrów, przy zaledwie 4,25 milimetra grubości. Aby osiągnąć ten imponujący efekt wykorzystano mechanizm „in-house” marki JLC, o którym szerzej wspomnimy nieco później. Ale to nie koniec niespodzianek.

Model ten kształt swojej koperty i nazwę zawdzięcza inspiracji zegarkiem kieszonkowym „Couteau” (fr. nóż) z 1907 roku. To w naturalny sposób splata się z fabułą najnowszej części folmu, która opowiada o początkach agencji Kingsman, cofając się o wiek.

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

Zakręcana koronka sprytnie ukryta została na wysokości godziny 12, dokładnie tam, gdzie nikt się jej nie spodziewa. Ochrania ją spiczasty łuk, który stanowi najbardziej charakterystyczny element wizualny tego modelu, łączący protoplastę i jego bardzo późnego następcę. Tradycyjnym elementom nadano nowoczesną formę poprzez grę subtelnymi, współczesnymi detalami, takimi jak: proste znaczniki godzin, pierścień wewnętrzny czy stalowe oksydowane wskazówki. Nadają tarczy czysty i wyrafinowany wygląd.

Drukowany cyferblat chronione jest przez szkło szafirowe. Ciekawym rozwiązaniem są przymocowane śrubami uszy. Warto zwrócić uwagę na pełny dekiel, który pokryty został szeregiem grawerów – od informacji o limitacji „One of 100”, poprzez logo agencji Kingsman, aż po numer referencyjny tego modelu. Nie mogło zabraknąć również znaku producenta.

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

Wróćmy do kwestii mechanizmu. W nietypowej kopercie Master Ultra Thin Kingsman Knife osadzono mechanizm JLC kaliber 849 o naciągu manualnym. Jego grubość to zaledwie 1,85 milimetra, choć składa się ze 123 komponentów! Dzięki temu, obudowa zegarka jest ultra cienka, co czyni go wyjątkowym na rynku. Choć mechanizm ten jest częścią oferty szwajcarskiej marki od 1975 roku (jako zasadniczo identyczny, poprzednik mechanizm kal. 839) nie był zbyt często używany. Teraz powraca w wielkim stylu.

O samym projekcie zegarka z chęcią wypowiadają się zarządzający maison, jak Catherine Renier, CEO firmy Jaeger-LeCoultre: „Nasza manufaktura jest dumna ze swojego dziedzictwa, które napędza kreatywność naszego mistrza zegarmistrzostwa od 1833 roku. Jesteśmy zachwyceni współpracą z Matthew Vaughnem i Panem Porterem w celu zaprezentowania wyjątkowego zegarka, będącego wyrazem ducha pionierskiej elegancji.

Smukłość tego zegarka, zainspirowanego zegarkiem kieszonkowym w kształcie noża z 1907 roku, ilustruje umiejętności i kreatywność naszej w pełni zintegrowanej manufaktury. Reprezentuje ducha czasu, dzięki czasomierzom przekazywanym z pokolenia na pokolenie ”.


Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Kingsman Knife

Trzeba przyznać, że nowy zegarek Kingsmana to klasyka, w możliwie najbardziej nowatorskim wydaniu. Szykowny i elegancki, z nutą niepowtarzalnego gentlemańskiego sznytu, zegarek Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Kingsman Knife zachwyca. Zwłaszcza, że ten limitowany model zapakowany jest w specjalnie zaprojektowane dla niego pudełko.

Jedyny aspekt nowości marki Jaeger-LeCoultre, który podlega krytyce niemal wszystkich mediów branżowych to… cena zegarka – niemal 30 tysięcy dolarów, uznawana za znacznie wyższą niż to uzasadnione. Z drugiej strony – wszystko jest warte tyle, ile klient zapłaci. Tymczasem pozostaje czekać na światową premierę filmu, która już niebawem (planowo w dniu 18 września 2020) pozwoli nam ujrzeć „couteau” na srebrnym ekranie.

Zegarek marki TAG Heuer, który „grał” rolę w 2. części filmowych przygód Kingsmanów, opisujemy tu: TAG Heuer w najnowszym filmie Kingsman: The Golden Circle!

Marzena Kondera - Giergiel

Tagi:

Tissot - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP NR 15

MAGAZYN ZIP NR 15 - wydanie rocznicowe!

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Laco 420

REKLAMA

Janeba Showroom 420

REKLAMA

Doxa 420

REKLAMA

Qclock Two 420

REKLAMA

Janeba serwis 420

REKLAMA

GRAND SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

KRAYON - Anywhere
KRAYON - Anywhere
31.08.2020
BALL Engineer III Ohio Automatic 10...
BALL Engineer III Ohio Automatic 10...
07.09.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Armin Strom
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Audemars Piguet
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Carl F. Bucherer
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Delbana
Zegarki marki Delma
Zegarki marki Doxa Sub
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Fiyta
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Meccaniche Veneziane
Zegarki marki MeisterSinger
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Schaumburg
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Squale
Zegarki marki Steinhart
Zegarki marki Sturmanski
Zegarki marki Tag Hauer
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Traser
Zegarki marki U-boat
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco