• Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Mudita
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Aerowatch

FREDERIQUE CONSTANT - Classic Worldtimer Manufacture


Przygotowanie zegarka typu Worldtimer to zawsze spore wyzwanie dla projektantów, nie tylko pod kątem designu, ale także użyteczności. Tego typu modele powinny zachować możliwie najlepszą czytelność przy prezentacji jednocześnie maksymalnie dużej liczby informacji, nie tracąc przy tym na estetyce. Dodatkowo, wskazana jest szczypta ekstrawagancji, by odróżniać się od konkurencji i przykuć uwagę nabywcy. Osoby szukające tego rodzaju czasomierza kierują się różnymi powodami. Można pokusić się o stwierdzenie, że lwia część z nich potrzebuje wiernego towarzysza podróży, który nie tylko ją umili, ale przede wszystkim ułatwi.

I nie zawsze ma znaczenie, czy upływa ona w pierwszej, czy ekonomicznej klasie. Liczy się niezawodność i to „coś”. Oczywiste, dostępny budżet ma także wpływ na to, z której półki cenowej model zwycięży w zakupowej batalii.

Charakterystyczny „look” worldtimerów przyciąga nie tylko amatorów przygód czy ludzi biznesu, spędzających mnóstwo czasu między Bangkokiem, Nowym Jorkiem a Paryżem. Coraz częściej ten niepowtarzalny styl przemawia do tych, którzy szukają odskoczni od typowego garniturowca czy „tool-watcha”, szukając czegoś pomiędzy.

Wydaje się, że Frederique Constant ma coś, co może sprostać ich oczekiwaniom.

FREDERIQUE CONSTANT - Classic Worldtimer Manufacture

FREDERIQUE CONSTANT - Classic Worldtimer Manufacture

Linia Classic Worldtimer Manufacture jest oferowana od niemal dekady i właśnie została poszerzona. Dobrze znany fanom szwajcarskiej marki „podróżnik” w krótkim czasie stał się jednym z flagowych modeli tej szwajcarskiej firmy. Teraz jest wyraźnie odświeżony, pełen „energii” i jeszcze bardziej ekskluzywny niż starsi bracia.

Głównym elementem wyróżniającym nowego Worldtimera marki Frederique Constant jest koperta wykonana w całości z 18-karatowego różowego złota. Potraja to cenę względem poprzednich modeli, które bazują na stali szlachetnej (około 4500 tysiąca dolarów vs. 15 000).

Producent podkreśla, że to pierwszy taki model w historii produkcji i delikatnie daje do zrozumienia, że nie ostatni, zdradzając tym samym woje aspiracje do wejścia do nieco wyższej niż obecnie zajmowanej półki.

FREDERIQUE CONSTANT - Classic Worldtimer Manufacture

FREDERIQUE CONSTANT - Classic Worldtimer Manufacture

FREDERIQUE CONSTANT - Classic Worldtimer Manufacture

Mierząca 42 milimetry średnicy koperta jest bardzo nowoczesna, dość uniwersalna pod kątem rozmiaru i bardzo klasyczna w formie. Smukłe krągłości przywodzą na myśl kulistość Ziemi, której eksplorowanie nasz dzisiejszy bohater ma ułatwiać. Piękna koronka w stylu retro i uszy bez ostrych rantów dopełniają wrażenia sferyczności.

Kolejna zmiana to kolorystyka. Postawiono na mocne, marynistyczne barwy.

Stonowany antracyt, używany poprzednio na całym obszarze, teraz ograniczono do oznaczenia powierzchni rzeźbionych kontynentów, wyłaniających się z głębi intensywnie niebieskiej tarczy. Miniaturową mapę świata okalają pierścienie ze wskazaniem stref czasowych oraz odpowiadających im głównym miastom, ułożonym w dwóch rzędach. Dla ułatwienia 24-godzinny dysk podzielono na strefę dzienną (czerwoną) oraz nocną (szarą).

Wskazówki godzinową oraz minutową, podobnie jak indeksy, wypełnia biała substancja luminescencyjna, uławiająca odczyt w słabym świetle.

FREDERIQUE CONSTANT - Classic Worldtimer Manufacture

Datownik w formie sub-tarczy umieszczono klasycznie na wysokości godziny szóstej. Warto zwrócić uwagę na jego misterne zdobienia – szlif słoneczny, wzór giloszowy oraz współgrającą z tonacją koperty wskazówkę.

Wśród tych wszystkich wizualnych smaczków nie zatracono ducha funkcjonalności. Wszystkie dodatkowe funkcje, jakie oferuje w model Classic Worldtimer Manufacture, obsługujemy za pomocą jednej koronki, eliminując tym samym potrzebę dodatkowych pusherów, które mogłyby zaburzyć niezwykle elegancką linię koperty.

W odpowiedniej pozycji, obrót koronki w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara zmienia datę, natomiast w przeciwnym aktywuje dysk z miastami, w pełni zintegrowany z modułem wskazania czasu, dzięki pracującej wewnątrz zębatej przekładni.

Zegarek oferowany jest na granatowym pasku wykonanym ze skóry aligatora, który został nieco urozmaicony białymi, kontrastowymi przeszyciami.

FREDERIQUE CONSTANT - Classic Worldtimer Manufacture

FREDERIQUE CONSTANT - Classic Worldtimer Manufacture

Słowo o mechanizmie. Model Worldtimer Manufacture wyposażono w mechanizm FC-718, to jeden z 29 kalibrów „in – house” powstałych w warsztatach marki Frederique Constant.

Mechanizm łożyskowany jest na 26 kamieniach, a naciąg sprężyny napędowej odbywa się automatycznie. Częstotliwość oscylacji balansu wynosi 28 800 wahnięć na godzinę, a rezerwa chodu przy pełnym naciągu sprężyny wynosi około 38 godzin. Mechanizm możemy obserwować przez transparentny dekiel ze szkła szafirowego. Wodoodporność do 3 ATM.

FREDERIQUE CONSTANT - Classic Worldtimer Manufacture

FREDERIQUE CONSTANT - Classic Worldtimer Manufacture

Mechanizm zdobiony drobną dekoracją „perlage” cieszy oko niebieskimi śrubami, pasami genewskimi oraz pozłacanymi akcentami. Przynależność do serii potwierdza grawer „Frederique Constant Manufacture”.

Produkcję nowego modelu Classic Worldtimer Manufacture ograniczono do zaledwie 88 sztuk. Wielu recenzentów podkreśla bardzo dobrą relację ceny zegarka w stosunku do jakości oferowanych przez niego rozwiązań, dając temu modelowi szansę na stanie się atrakcyjnym wyborem dla kolekcjonerów.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Frederique Constant znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – FREDERIQUE CONSTANT.

Marzena Kondera - Giergiel


Certina - Premium

REKLAMA

Magazyn ZIP - Wszystkie wydania

MAGAZYN Zegarki i Pasja - Wszystkie wydania

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Epos 420

REKLAMA

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

MeisterSinger Astroscope Black & Ol...
MeisterSinger Astroscope Black & Ol...
19.06.2020
DAVOSA Newton Pilot Moonphase Chron...
DAVOSA Newton Pilot Moonphase Chron...
23.06.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco