• Zegarki marki Tissot
 • Zegarki marki Prim
 • Zegarki marki Atlantic
 • Zegarki marki Montblanc
 • Zegarki marki Frederique Constant
 • Zegarki marki Alpina
 • Zegarki marki Roamer
 • Zegarki marki Vostok Europe
 • Zegarki marki Oris
 • Zegarki marki Davosa
 • Zegarki marki Epos
 • Zegarki marki Victorinox
 • Zegarki marki Omega
 • Zegarki marki Ball
 • Zegarki marki Seiko
 • Zegarki marki Orient Star
 • Zegarki marki Citizen
 • Zegarki marki Aviator Swiss Made
 • Zegarki marki Rado
 • Zegarki marki Luminox
 • Zegarki marki Błonie
 • Zegarki marki Aerowatch
 • Zegarki marki Perrelet
 • Zegarki marki Certina
 • Zegarki marki G-SHOCK
 • Zegarki marki Orient
 • Zegarki marki Michel Herbelin
 • Zegarki marki Bulova
 • Zegarki marki Junghans
 • Zegarki marki Grand Seiko
 • Zegarki marki Mudita

DOXA SUB 300 Sharkhunter Carbon Aqua Lung


W 1943 roku Jacques-Yves Cousteau i Émile Gagnan opracowali naprawdę niezawodny, przenośny i skalowalny regulator sprężonego powietrza do użytku pod wodą: Aqua Lung. Dziś firma Aqua Lung pozostaje liderem w dziedzinie projektowania, rozwoju i produkcji sprzętu do nurkowania oraz sportów wodnych. Jej wiedza specjalistyczna w zakresie zastosowań technicznych, wojskowych i rekreacyjnych znajduje odzwierciedlenie w globalnym zasięgu obejmującym ponad 60 krajów. Przedsiębiorstwo Aqua Lung koncentruje się na innowacjach, jest zaangażowany w projektowanie, produkcję i oferowanie wysokiej jakości sprzętu do nurkowania rekreacyjnego i profesjonalnego.

Firma oferuje sprzęt dostosowany do wszystkich stylów nurkowania, od weekendowych wypraw po pełnoprawne misje eksploracyjne, zapewniając niezrównane wrażenia podwodne - jak w przypadku zegarków DOXA, z którą współpracuje.

DOXA SUB 300 Sharkhunter Carbon Aqua Lung

Nowy limitowany zegarek Doxa SUB 300 Aqua Lung US Divers buduje pomost między przeszłością a przyszłością. Po raz pierwszy legendarny model SUB 300 posiada kopertę „carbonową”. Klasyczny, ikoniczny wręcz zegarek nurkowy w nowoczesnym wydaniu.

Dla wielu miłośników zegarmistrzostwa pierwszy, poważny nurkowy zegarek to wprowadzona w 1967 roku DOXA SUB 300, będąc jednocześnie profesjonalnym narzędziem dostępnym dla „cywili”. Wodoodporny do głębokości 300 metrów zegarek wyróżniał się opatentowaną obrotową lunetą, która pozwalała nurkowi obliczyć i monitorować czasy nurkowania bez dekompresyjnego na podstawie oficjalnych tabel nurkowych US Navy.

Charakterystyczną nowością był także kolor tarczy, wtedy niespotykany, czyli pomarańczowy. Od tego czasu marka DOXA nieustannie doskonali zapoczątkowaną wtedy linię zegarków, a w szczególności model najbardziej symboliczny ze wszystkich - SUB 300. Model, który pozostaje jednym z tych nurkowych zegarków, który odcisnął swoje piętno w szwajcarskiej historii zegarmistrzowskiej stajać się modelem ikonicznym.

DOXA SUB 300 Sharkhunter Carbon Aqua Lung

Ponad 50 lat po wprowadzeniu na rynek legendarnego SUB 300, zegarek ten jest teraz ponownie zinterpretowany dzięki zastosowaniu innowacyjnej koperty z włókna węglowego. Prezentowany SUB 300 Aqua Lung US Divers oddaje hołd bogatej przeszłości tej szwajcarskiej marki, łącząc się ponownie z firmą Aqua Lung, czyli przedsiębiorstwem które współtworzyło koncepcję modelu SUB. Dziś, poprzez oficjalne partnerstwo, które właśnie podpisano z okazji premiery tego modelu, stworzono z tego zegarka dodatkowo pomost z przeszłości do przyszłości.

SUB 300 Sharkhunter Carbon Aqua Lung ze względu na materiał koperty jest bardzo lekkim zegarkiem, szczególnie w porównaniu do modeli z kopertami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Poza wspomnianą lekkością, kolejną korzystną cechą jest niepowtarzalność ze względu na formujące się na powierzchni koperty wzory. Od kruczoczarnych po szare, nieregularnie ułożone, stapiające się ze sobą linie przeplatają sie tworząc całość opalizującą i grającą refleksami, które zmieniają się wraz z intensywnością i położeniem światła otoczenia.

DOXA SUB 300 Sharkhunter Carbon Aqua Lung

DOXA SUB 300 Sharkhunter Carbon Aqua Lung

Ten bardzo niejednorodny wzór, uzyskany dzięki pracy z losowo zorientowanymi włóknami węglowymi, tworzy subtelną równowagę składająca się na solidną całość – dobry wybór dla profesjonalnego zegarka nurkowego owianego legendą. Dodatkowo model SUB 300 Carbon Aqua Lung US Divers otrzymał dzięki temu modny ostatnio, bardziej „miejski” wygląd.

Zegarek powstał w limitowanej serii 300 sztuk, każda z oficjalnym certyfikatem chronometru  COSC. Poza tym nowy SUB 300 Sharkhunter Carbon Aqua Lung US DIVERS zachowuje wszystkie charakterystyczne cechy techniczne, które przyczyniły się do uzyskania przez ten model tak wyjątkowej pozycji i rzeszy fanów.

Średnica koperty wynosi 42,5 mm, wodoodporność na poziomie 300 metrów to elementy znane, jak i niepowtarzalna kompozycja tarczy, która w tym zegarków również wykonana jest z włókna węglowego. Wszystkie oznaczenia związane z odczytem czasu i nurkowaniem mają powłokę luminescencyjną Super-LumiNova®, aby zapewnić optymalną czytelność podczas nurkowania w warunkach słabej widoczności.

Białe znaczniki są wyraźnie widoczne, podobnie jak podwójne wskazanie czasu nurkowania podane w minutach i głębokości w stopach na słynnej, opatentowanej jednokierunkowej obrotowej lunecie. Wygrawerowane elementy skali do nurkowania są białe, z białą kropką na godzinie 12. Oznaczenia głębokości w stopach na zewnętrznej części pierścieniu są żółte dla wizualnego zróżnicowania, z żółtą kropką o godzinie 12.   

DOXA SUB 300 Sharkhunter Carbon Aqua Lung

Jest jeszcze jedna cecha wyróżniająca ten model na tle dotychczas oferowanych: po raz pierwszy DOXA stosuje bowiem wskazówkę minutową w kolorze jasnożółtym. Jest to taki sam żółty kolor jak ten użyty w logo Aqua Lung umieszczonym na godzinie 7. Obok niego widnieje oznaczenie „SUB 300 Sharkhunter Carbon”.

Zegarek jest wyposażony w czarny miękki gumowy pasek zapewniający komfort noszenia, jak także gwarantujący pewność zamocowania zegarka. Pasek ma składane zapięciem z powłoką PVD w kolorze czarnym, z ekskluzywnym symbolem „DOXA fish”.

DOXA SUB 300 Sharkhunter Carbon Aqua Lung

Zaprezentowany w 1967 roku, a wprowadzony po raz pierwszy na rynek w następnym roku, model SUB 300 jest jednym z pierwszych, o ile nie pierwszym zegarkiem naprawdę zaprojektowanym z myślą o potrzebach nurków, który stał się również dostępny dla ogółu społeczeństwa. Jacques-Yves Cousteau, współtwórca podwodnego układu oddechowego Aqua Lung oraz ojciec nowoczesnego nurkowania, docenił zegarek SUB 300 do tego stopnia, że zapewnił sobie wyłączną umowę dystrybucyjną dla swojej firmy US Divers.

Ta umowa stanowi pierwszy rozdział w historii kooperacji między firmami DOXA a Aqua Lung. Zegarki sprzedawane za pośrednictwem US Divers są opatrzone logo Aqua Lung, i wizerunkiem kultowego „zbiornika i regulatora nurkowego” na tarczach. Podczas projektowania i rozwoju pierwszej serii markowych zegarków produkowana była niewielka partia modeli SUB 300 z logo Aqua Lung w kolorze czarnym i żółtym. Podczas testów ta wersja została ostatecznie porzucona na rzecz logo o lepszej czytelności.

DOXA SUB 300 Sharkhunter Carbon Aqua Lung

DOXA SUB 300 Sharkhunter Carbon Aqua Lung

Warto przypomnieć, że od 1968 roku modele SUB są wszechobecne na pokładzie Calypso, przemierzającej oceany wraz z kapitanem Cousteau i wciągającej w fascynujące przygody miliony telewidzów. Dziś to niejako powrót do korzeni, oraz do współpracy z Aqua Lung. Można powiedzieć, ze historia zatoczyła koło.

Cena DOXA SUB 300 Sharkhunter Carbon Aqua Lung to 4790 euro, czyli około 21 500 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki DOXA znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – DOXA SUB

Adrian Szewczyk


Tagi:

Certina - Premium

REKLAMA

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

Zegarek dla nastolatka i… stulatka

ZEGARKI I PASJA NA YOUTUBE

Greenlogic 420

REKLAMA

Atlantic 420

REKLAMA

Bulova 420

REKLAMA

SEIKO 420

REKLAMA

Epos 420

REKLAMA

Sector 420

REKLAMA

Janeba Oris 420

REKLAMA

Frederique Constant 420

REKLAMA

AUDEMARS PIGUET Code 11.59 - [Re]ma...
AUDEMARS PIGUET Code 11.59 - [Re]ma...
13.05.2020
Vacheron Constantin - Traditionelle...
Vacheron Constantin - Traditionelle...
18.05.2020

Podstrony producentów

Zegarki marki Aerowatch
Zegarki marki Alpina
Zegarki marki Atlantic
Zegarki marki Aviator Swiss Made
Zegarki marki Ball
Zegarki marki Bulova
Zegarki marki Błonie
Zegarki marki Certina
Zegarki marki Citizen
Zegarki marki Davosa
Zegarki marki Epos
Zegarki marki Frederique Constant
Zegarki marki G-SHOCK
Zegarki marki Grand Seiko
Zegarki marki Junghans
Zegarki marki Luminox
Zegarki marki Maurice Lacroix
Zegarki marki Michel Herbelin
Zegarki marki Montblanc
Zegarki marki Mudita
Zegarki marki Omega
Zegarki marki Orient
Zegarki marki Orient Star
Zegarki marki Oris
Zegarki marki Perrelet
Zegarki marki Polpora
Zegarki marki Prim
Zegarki marki Rado
Zegarki marki Roamer
Zegarki marki Seiko
Zegarki marki Tissot
Zegarki marki Victorinox
Zegarki marki Vostok Europe
Zegarki marki Xicorr
Dołącz do naszego newslettera
i bądź zawsze na bieżąco