Zegarki typu diver w kolorze zielonym to kolejny, modny trend w branży zegarkowej widoczny ostatnimi laty, za którego kreacją stoją zapewne kultowe odmiany Rolexa Submarinera - Hulk oraz Kermit. To właśnie za sprawą wariacji tego modelu coraz więcej producentów decyduje się na rozszerzenie gamy istniejących w ich portfolio diverów o odmiany z akcentami w kolorze zielonym, lub zielenią jako kolorem przewodnim i dominującym.
Dziś do tego grona dołącza marka Longines, dodając do popularnej gamy modeli HydroConquest trzy nowe wersje tego zegarka właśnie z kolorem zielonym w roli głównej.
Model HydroConquest to jeden ze współczesnych filarów marki z Saint-Imier. Jedynie linia zegarków pod nazwą La Grande Classique może się z nią równać w zakresie rozpoznawalności wśród średnio zaawansowanych wielbicieli marki. Nic w tym dziwnego - te zegarki oferują naprawdę atrakcyjny stosunek ceny do jakości, sporo własnego charakteru, absolutnie nienaganną jakość i doskonałe parametry techniczne, a to wszystko sygnowane marką o niezaprzeczalnie bogatej historii.
Dziś to naprawdę rozległa rodzina modeli, w której znajdziemy zarówno zegarki kwarcowe jak i mechaniczne. Zarówno modele relatywnie nieskomplikowane techniczne, wyposażone wyłącznie we wskazania godzin i minut, a także wersje posiadające mechanizmy z modułami chronografu. Również w zakresie obudowy i tarcz występują różne wersje – dostępne są koperty o różnych rozmiarach, wykonane ze stali i łączone z ceramicznym wkładem lunety, czy też z tarczami wykonanymi z ceramiki, oraz te wykonane w całości z tlenku cyrkonu (IV).
Tych nowych odmian modelu HydroConguest w kolorze zielonym są aż trzy wersje, z czego dwie pierwsze różnią się jedynie rozmiarem koperty. Wersja z matową tarczą khaki, która wnosi sporo utylitarnego, może nawet militarnego charakteru będzie dostępna w kopercie o średnicy 41 mm (L3.781.4.06.6/9) oraz 43 mm (L3.782.4.06.6/9).
Trzeba przyznać, że tak neutralny kolor bardzo dobrze koresponduje z masywnym minimalizmem koperty i usportowionym krojem nakładanych indeksów wypełnionych powłoką Super-LumiNova. W skład zestawu wchodzi zegarek z bransoletą z pełnych ogniw typu pin&collar (łączona sztyftami) ze specjalnym, niewymagającym dodatkowych narzędzi systemem szybkiego rozłączenia bransolety koperty oraz gumowym paskiem o fakturze grubej tkaniny z zapięciem bransoletowym doposażonym w przedłużkę nurkową, obecną również w stalowej bransolecie.
Dla wielu miłośników zegarków, co zrozumiałe, kluczowe jest „serce” zegarka.
W tym przypadku (niezależnie od rozmiaru koperty) mamy do czynienia z mechanizmem Longines kaliber L888.3 z automatycznym naciągiem sprężyny, będącym rebrandowanym mechanizmem ETA A31.L01, który z kolei wywodzi się z bardzo cenionego werku ETA 2892-2.
W stosunku do niego różni się natomiast nieznacznie obniżoną częstotliwością chodu z 28 800 do 25 200 wahnięć balansu na godiznę, co w parze z pozostałymi modyfikacjami bliskimi nowym, coraz bardziej powszechnym mechanizmom niższych linii Powermatic, pozwoliło wydłużyć rezerwę chodu do imponujących 65 godzin.
Niezależnie od rozmiaru, wersje z tarczami khaki zostały wycenione na około 6 000 złotych.
Kolejny, trzeci z nowych modeli HydroConquest, jest modelem najdroższym i faktycznie najbardziej ekskluzywnym, bo dostępnym wyłącznie w salonach marki Longines.
Tarcza w tej referencji została wykonana ze spieku ceramiki z widocznymi bruzdami typowi dla efektu szczotkowania, który wraz z nieco bardziej głęboką, butelkową zielenią nadaje bardziej luksusowego, zaskakująco odmiennego charakteru całemu zegarkowi.
Wyższą cenę uzasadnia również zastosowanie mechanizmu Longines kaliber L888.5 z krzemowym włosem balansu, z reguły przewyższającym tradycyjnie stosowane włosy w zakresie wyważenia i odporności na działanie pól magnetycznych.
Mechanizm ten dostępny jest wyłącznie w zegarkach marki Longines, choć wywodzi się rzecz jasna ze wspomnianych już werków ETA. Odmiana ta, czyli model o numerze referencyjnym L3.785.4.06.6, nazywana Boutique Edition, została wyceniona na 2050 euro, czyli około 8750 złotych, i jest dostępna wyłącznie w wersji z kopertą o średnicy 41 mm, ponownie z bransoletą oraz paskiem.
Niezależnie od wybranej wersji, wszystkie „zielone” modele HydroConquest posiadają szkła szafirowe z niezawodną, dwustronną powłoką antyrefleksyjną oraz zakręcane dekle z bardzo głębokim, mocno wypukłym logotypem marki. Logo jest otoczone nieco wycofanymi, mającymi grać drugoplanową rolę napisami prezentującymi podstawowe informacje techniczne o tym modelu.
Wspólne są również ponadprzeciętna nawet w segmencie diverów wodoszczelność na poziomie 300 metrów oraz nakładane indeksy w formie kropek tuż przy granicy tarczy.
Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Longines znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – LONGINES.
Wiktor Kalinowski
09:42 13.02.2020Zegarki
LONGINES HydroConquest - młoda legenda w nowych, zielonych odmianach!
Powrót do kategorii

REKLAMA

CARL F. BUCHERER Manero Flyback „Blue Horizons”
Czy pisałem już, że model Manero Flyback marki Carl F. Bucherer mógłby być moim codziennym, idealnym zegarkiem? Oczywiście, że pisałem – i to co najmniej dziesięć razy. D ...

SEIKO Presage Arita Porcelain Dial Limited Edition
Seiko to firma zegarmistrzowska, choć działa ona w tak szerokim zakresie i charakteryzuje się tak bardzo wieloma cechami, że same wstępy do opisywania zegarków tej marki ...

Vacheron Constantin - Traditionelle Tourbillon Chronograph
Tourbillon jest jedną z komplikacji konstrukcji mechanizmu, która pozycjonuje zegarek w którym została zastosowana niemal „z automatu” w zegarmistrzowskiej ekstraklasie. ...

PREMIERA – nowe kolekcje zegarków Błonie 2020
Funkcjonująca dzisiaj firma Błonie nie jest wprost spadkobierczynią dawnych zakładów Błonie, które w czasach słusznie minionych były polskim producentem zegarków. Tamta f ...

Wywiad: Jerzy Dudek o piłce nożnej, pasjach i... zegarkach
Maciej Kopyto, Zegarki i Pasja (ZiP): Nasze wydawnictwo nazywa się „Zegarki i Pasja”, więc o zegarkach... porozmawiamy za chwilę. Zacznijmy od pasji. Czy piłka nożna to d ...

GPHG 2020 – prezentacja nagrodzonych zegarków
Choć minionego, 2020 roku nie będziemy wspominać z dużą nostalgią, to miało w nim miejsce kilka ważnych wydarzeń, także w świecie zegarków. Przełom roku to naturalny okre ...

Seiko Astron – to w końcu kryzys czy rewolucja?
Niedawno minęło 51 lat od premiery zegarka, który według wielu wstrząsnął przemysłem zegarmistrzowskim. Rocznica, nawet jeśli niezbyt okrągła, wydaje się dobrym pretekste ...

Błonie Rzemieślnicze – unikatowość i indywidualny charakter
Markę Błonie kojarzą nasi dziadkowie i ojcowie, to jedyna w powojennej historii polska firma oferująca zegarki mechaniczne. Dziś zna ją oczywiście także każdy zegarkomani ...

Credor Eichi II 140th Anniversary - mniej znaczy więcej
Zegarkowy minimalizm ma zdecydowanie wiele odsłon i różne stopnie natężenia. Za książkowy przykład minimalizmu uznaje się zegarki w niemieckim stylu Bauhaus, ale Japończy ...